Funkcije
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Matematička analiza 1 i 2

#141:  Autor/ica: °bubble° PostPostano: 21:51 uto, 1. 11. 2011
    —
Još jedno pitance Embarassed
Kad tražim sliku i dobijem rezultat npr. mogu li ostavit takvo rješenje ili postoji još neki način preko Arch? (ne raspisuje mi se baš sa e-ovima...)

#142:  Autor/ica: BlameGame PostPostano: 19:43 sri, 2. 11. 2011
    —
g(f(k))=arctgx
f i g obje idu sa R u R
je li f injekcija???

#143:  Autor/ica: sasha.f PostPostano: 15:22 čet, 3. 11. 2011
    —
f(x)= pod od x , koja je praslika na intervalu [2,4> ?

#144:  Autor/ica: gamin PostPostano: 16:17 čet, 3. 11. 2011
    —
Treba gledati za koje vrijedi .

#145:  Autor/ica: PoparaLokacija: Zadar/Zagreb PostPostano: 0:20 pet, 2. 11. 2012
    —
Može pomoć?
Zadatak glasi: Riješite jednadžbu:



Piše i uputa: iskoristite adicijsku formulu za cos,ali nije mi baš jasno kako bih ju trebao iskoristiti?!
(inače,zadatak je sa kolokvija iz 2009.)

#146:  Autor/ica: goranm PostPostano: 0:26 pet, 2. 11. 2012
    —
Trebas iskoristiti formulu za kosinus trostrukog kuta, tj. [tex]\cos 3\alpha = 4\cos^3\alpha-3\cos\alpha[/tex]. Sada umjesto [tex]\alpha[/tex] uvrsti [tex]\arccos x[/tex].

#147:  Autor/ica: PoparaLokacija: Zadar/Zagreb PostPostano: 0:33 pet, 2. 11. 2012
    —
Wou,brzo!A nakon ovoga je i prelako. Puno hvala!!

#148:  Autor/ica: hendrix PostPostano: 1:46 pet, 2. 11. 2012
    —
goranm (napisa):
Trebas iskoristiti formulu za kosinus trostrukog kuta, tj. [tex]\cos 3\alpha = 4\cos^3\alpha-3\cos\alpha[/tex]. Sada umjesto [tex]\alpha[/tex] uvrsti [tex]\arccos x[/tex].


Ako se misli na adicijsku formulu za kosinus, pretpostavljam da se ipak rastav treba pisati kao [tex]\cos 3\alpha = \cos (2\alpha + \alpha)[/tex], a nakon raspisivanja toga doći do konačne verzije, [tex]\cos 3\alpha = 4\cos^3\alpha-3\cos\alpha[/tex]...

Formula trostrukog kuta ne pada iz vedra neba (barem koliko na 1. godini znam, nije da je baš tako trivijalna da se na MA1 može izvaditi iz rukava i to je to), a i ovo "adicijska formula za kosinus" nekako nalaže da bi trebalo koristiti formulu za kosinus zbroja/razlike pa onda raspisivanjem doći do identiteta koji ste gore napisali i, u konačnici, riješiti tu, tada, prilično laganu jednadžbu. Very Happy

#149:  Autor/ica: goranm PostPostano: 2:27 pet, 2. 11. 2012
    —
Kritika je utemeljena i slazem se s njom, no razlog zasto sam isao na sturi hint, umjesto detaljno obrazlozeno rjesenje je taj sto ce se u tom slucaju kolega Popara mozda sam pitati zasto bi on meni vjerovao da se kosinus trostrukog kuta moze tako raspisati, otkuda mi to uopce i kako da to provjeri - u tom slucaju nauciti ce vise nego kada bi samo procitao detaljno raspisano rjesenje. Smile

#150:  Autor/ica: PoparaLokacija: Zadar/Zagreb PostPostano: 9:56 pet, 2. 11. 2012
    —
hendrix (napisa):
goranm (napisa):
Trebas iskoristiti formulu za kosinus trostrukog kuta, tj. [tex]\cos 3\alpha = 4\cos^3\alpha-3\cos\alpha[/tex]. Sada umjesto [tex]\alpha[/tex] uvrsti [tex]\arccos x[/tex].


Ako se misli na adicijsku formulu za kosinus, pretpostavljam da se ipak rastav treba pisati kao [tex]\cos 3\alpha = \cos (2\alpha + \alpha)[/tex], a nakon raspisivanja toga doći do konačne verzije, [tex]\cos 3\alpha = 4\cos^3\alpha-3\cos\alpha[/tex]...

Formula trostrukog kuta ne pada iz vedra neba (barem koliko na 1. godini znam, nije da je baš tako trivijalna da se na MA1 može izvaditi iz rukava i to je to), a i ovo "adicijska formula za kosinus" nekako nalaže da bi trebalo koristiti formulu za kosinus zbroja/razlike pa onda raspisivanjem doći do identiteta koji ste gore napisali i, u konačnici, riješiti tu, tada, prilično laganu jednadžbu. Very Happy


Istina,ne pada iz vedra neba,nemamo je u formulama i nismo je koristili na vježbama ali nakon što je goranm napisao konačnu verziju i nakon što sam riješio zad uvrštavajući u konačnu verziju sam išao raspisati [tex]\cos 3\alpha = \cos (2\alpha + \alpha)[/tex] i stvarno vrlo lako došao do konačne verzije.Sve u svemu,bilo je poučno Very Happy



Forum@DeGiorgi -> Matematička analiza 1 i 2


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  :| |:
Stranica 8 / 8.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin