1. zadaca
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Objektno programiranje (C++)

#161:  Autor/ica: A_je_to PostPostano: 18:46 sub, 6. 4. 2013
    —
Ja isto ne znam od kuda da počnem s tom Matricom.
I ne znam zašto nam je natrpao skoro sve gradivo kolegija u ovu zadaću.
Ako nasljeđivanje i predlošci ne ulaze u 1. kolokvij mislim da ih nije trebalo biti ni u 1. zadaći.

#162:  Autor/ica: lalala5 PostPostano: 23:04 sub, 6. 4. 2013
    —
ajmo mi napraviti neki bunt pa nitko ne napisati Matricu (iako ce vjerojatno tako i biti jer nitko ne zna Very Happy) pa da ga na predaji nagovorimo da to ni ne moramo Very Happy.

btw, ja sam se i sa ovim ostalim klasama namucila tjedan dana, tak da mi je ova stvaaaaarno previse.

operatori mogu biti ciste virtualne funkcije, to sam skuzila, al sad je problem u ovome: u matrici definiram Matrica operator=(Matrica A) i onda kad to idem implementirati u Dijagonalnoj nece jer je Matrica apstraktna klasa pa se ne moze napraviti njena instanca, a ako stavim Dijagonalna ne moze jer mi je to u Dijagonalnoj koju upravo definiram Very Happy. A ako stavim preko templatea opet ne moze. Dakle probala sam sve nacine koji su mi pali napamet i nista ne funkcionira, tak da meni to nista nema smisla :S

#163:  Autor/ica: Gost PostPostano: 0:09 ned, 7. 4. 2013
    —
Ja se slažem s ovim da se matrice ostave za drugu zadaću, pogotovo zato jer ostatak gradiva koje nas čeka je prilično trivijalno (forms, buttons, events ili što već ima)

#164:  Autor/ica: kkarlo PostPostano: 7:55 ned, 7. 4. 2013
    —
lalala5 (napisa):
ajmo mi napraviti neki bunt pa nitko ne napisati Matricu (iako ce vjerojatno tako i biti jer nitko ne zna Very Happy) pa da ga na predaji nagovorimo da to ni ne moramo Very Happy.

btw, ja sam se i sa ovim ostalim klasama namucila tjedan dana, tak da mi je ova stvaaaaarno previse.

operatori mogu biti ciste virtualne funkcije, to sam skuzila, al sad je problem u ovome: u matrici definiram Matrica operator=(Matrica A) i onda kad to idem implementirati u Dijagonalnoj nece jer je Matrica apstraktna klasa pa se ne moze napraviti njena instanca, a ako stavim Dijagonalna ne moze jer mi je to u Dijagonalnoj koju upravo definiram Very Happy. A ako stavim preko templatea opet ne moze. Dakle probala sam sve nacine koji su mi pali napamet i nista ne funkcionira, tak da meni to nista nema smisla :S

Tako sam i ja probao sve i to tocno tim redom.
Smile
Mislim da su ljudi ipak nesto napravili...
Recimo ja sam napravio dijagonalnu i normalnu tako da ne nasljeđuju gotovo ništa od Matrice.
Naime, klasa je apstraktna ako ima barem jednu čistu virtualnu funkciju. To će mi bit ispisi(). Laughing
Bolje ista nego nista, i reci cu da nisam razumio sto se trazi pa sam napravio ovako.

#165:  Autor/ica: lalala5 PostPostano: 8:27 ned, 7. 4. 2013
    —
haha nije losa ideja, tu se zapravo pravis da ne znas sta je sucelje. Kradem Very Happy

#166:  Autor/ica: kkarlo PostPostano: 9:04 ned, 7. 4. 2013
    —
lalala5 (napisa):
haha nije losa ideja, tu se zapravo pravis da ne znas sta je sucelje. Kradem Very Happy

I meni je malo smijesno, ali zapravo se ne pravim, nego stvarno ne znam.
Problem kod operatora je taj koji si navela, sa povratnim tipom i nismo radili ni na vjezbama nista takvoga, tako da pretpostavljam da operator ne treba bit u toj klasi Matrica. Ako nije operator, onda sto je unutra? Nemam pojma, pa sam izmislio svoju funkciju... Kad dodjem na predaju, neka mi asistent kaze sto se trazi pa ako je jednostavno, mozda mogu promjenit na brzinu... ako nije, barem sam probao Smile

#167:  Autor/ica: Gost PostPostano: 15:04 ned, 7. 4. 2013
    —
jel moze pomoc kako napravit pridruzivanje s poljem brojeva (za klasu Broj)?

#168:  Autor/ica: Gost PostPostano: 15:11 ned, 7. 4. 2013
    —
Napišite konstruktor i pridruživanje s parametrom proizvoljno polje brojeva, proizvoljni sekvencijalni spremnik

jel smijemo pretpostaviti da se u spremnicima nalaze jednoznamenkasti intovi?

#169:  Autor/ica: kkarlo PostPostano: 15:46 ned, 7. 4. 2013
    —
Anonymous (napisa):
Napišite konstruktor i pridruživanje s parametrom proizvoljno polje brojeva, proizvoljni sekvencijalni spremnik

jel smijemo pretpostaviti da se u spremnicima nalaze jednoznamenkasti intovi?

Ja sam pretpostavio da su jednoznamenkasti... No nisam pretpostavio da su intovi, vec sam provjeravao dal je int ili char...dal tak treba...
Mislim da nitko ne zna točno kak kaj treba...
Sad tek cijenim ono sto smo dobivali primjer maina koji treba funkcionirat na rp1...
To je bilo krasno...

#170:  Autor/ica: fireballLokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu PostPostano: 15:57 ned, 7. 4. 2013
    —
kkarlo (napisa):
Anonymous (napisa):
Napišite konstruktor i pridruživanje s parametrom proizvoljno polje brojeva, proizvoljni sekvencijalni spremnik

jel smijemo pretpostaviti da se u spremnicima nalaze jednoznamenkasti intovi?

Ja sam pretpostavio da su jednoznamenkasti... No nisam pretpostavio da su intovi, vec sam provjeravao dal je int ili char...dal tak treba...
Mislim da nitko ne zna točno kak kaj treba...
Sad tek cijenim ono sto smo dobivali primjer maina koji treba funkcionirat na rp1...
To je bilo krasno...


apsolutno potpisujem ovo sto si napisao...
tamo je sve bilo tako lijepo definirano dok ovdije nazalost nije nista

#171:  Autor/ica: Gost PostPostano: 17:06 ned, 7. 4. 2013
    —
daj nek pliz neko napise kak se deklarira ovaj konstruktor za sekv. spremnik u Broju

#172:  Autor/ica: Gost PostPostano: 17:22 ned, 7. 4. 2013
    —
Kad je krajnji rok za ovo poslati? I kada branimo zadaću?
Znam da su mi pitanja kao da padoh s Marsa, ali nema šanse da danas ovo stignem dovršiti... Sad

#173:  Autor/ica: lalala5 PostPostano: 17:36 ned, 7. 4. 2013
    —
odgovor nekome (ne znam tko je to napisao) ak ti je proizvoljno polje BROJEVA onda ne moras provjeravati jel in ili char (broj jel).

poslati moram valjda do vcrs, a obrana je sutra poslije kolokvija dok svi ne zavrse, tak je rekao...

a sad nek neko bude ljubazan pa mi napise tu njegov mail, da mu mogu poslati svoju kvazirijesenu zadacu, jer nemam vise zivaca mrdati po tome, kak je, je...

#174:  Autor/ica: kkarlo PostPostano: 17:48 ned, 7. 4. 2013
    —
lalala5 (napisa):
odgovor nekome (ne znam tko je to napisao) ak ti je proizvoljno polje BROJEVA onda ne moras provjeravati jel in ili char (broj jel).

poslati moram valjda do vcrs, a obrana je sutra poslije kolokvija dok svi ne zavrse, tak je rekao...

a sad nek neko bude ljubazan pa mi napise tu njegov mail, da mu mogu poslati svoju kvazirijesenu zadacu, jer nemam vise zivaca mrdati po tome, kak je, je...

Heh, imas mail na vrhu linka di je zadana zadaca, no evo i ovdje:
vpetrice na standardni nastavak...
ili vidi ovdje:
http://web.math.pmf.unizg.hr/~vpetrice/OP/Zadaca1.html

#175:  Autor/ica: Gost PostPostano: 18:55 ned, 7. 4. 2013
    —
konstruktor za sekvencijalni spremnik mi izgleda ovako :
template <int i, typename CONTAINER >
Broj::Broj(CONTAINER container){...}

i kad u mainu napisem ovo:
vector<int> V(10,3);
Broj br(V);

javlja mi da to ne smijem napravit pa ako moze neko rec u cemu je stvar bila bi jaaaako zahvalna jer stvarno ne kuzim u cem je stvar Sad

#176:  Autor/ica: kkarlo PostPostano: 19:04 ned, 7. 4. 2013
    —
Anonymous (napisa):
konstruktor za sekvencijalni spremnik mi izgleda ovako :
template <int i, typename CONTAINER >
Broj::Broj(CONTAINER container){...}

i kad u mainu napisem ovo:
vector<int> V(10,3);
Broj br(V);

javlja mi da to ne smijem napravit pa ako moze neko rec u cemu je stvar bila bi jaaaako zahvalna jer stvarno ne kuzim u cem je stvar Sad


Vec je bilo pitanje postavljeno...
Vec sam bio i stavio di je odgovor...
Al pretpostavljam da sad 4 sata prije roka nemas vremena pa ajde...
Treba ti ovako glasiti template:

template <typename T, template <typename S, typename A=allocator<S> > class CONTAINER >
Broj(const CONTAINER<T> &s)

#177:  Autor/ica: Gost PostPostano: 19:32 ned, 7. 4. 2013
    —
svejedno isto javlja Ehm?

#178:  Autor/ica: sunny PostPostano: 19:36 ned, 7. 4. 2013
    —
stavi ga prije copy konstruktora, meni je tako proradilo

#179:  Autor/ica: Gost PostPostano: 19:50 ned, 7. 4. 2013
    —
i dalje isto

#180: predaja dz Autor/ica: Gost PostPostano: 20:48 ned, 7. 4. 2013
    —
Da li je rok za predaju večeras do ponoći ili sutra do kolokvija?



Forum@DeGiorgi -> Objektno programiranje (C++)


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće  :| |:
Stranica 9 / 10.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin