financijski praktikum
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Kolegiji vezani uz ekonomiju i financije

#21:  Autor/ica: burin PostPostano: 19:33 sub, 12. 7. 2008
    —
Nina Burić

#22:  Autor/ica: Peitha PostPostano: 19:41 sub, 12. 7. 2008
    —
Ja sam isto u 13h, bar mislim jer sam na P, a odgovaralo bi mi najkasnije u 12h pa ako tko hoce kasnije nek se javi Smile

#23:  Autor/ica: maruskap PostPostano: 19:45 sub, 12. 7. 2008
    —
burin (napisa):
Nina Burić


Ok, Nina! ja cu reci profesoru da smo se mi tako dogovorile!

Hvala Wink


Marija Pfeiffer

#24:  Autor/ica: angie PostPostano: 21:05 sub, 12. 7. 2008
    —
Htjela sam pitati dal netko zna što je to u biti čudnovata put opcija?? Meni u jednom zadatku koji je rjesen pise da je to opcija koja isplacuje razliku izmedju maksimalne i prosjecne cijene...ali zar ne bi bilo logicno da isplacuje tu razliku ako je ta razlika manja od cijene izvrsenja inace nista ne isplacuje??? pls pomozite,ostalo je jos malo vremena do usmenog... Embarassed

#25:  Autor/ica: jelena PostPostano: 10:41 ned, 13. 7. 2008
    —
Peitha (napisa):
Ja sam isto u 13h, bar mislim jer sam na P, a odgovaralo bi mi najkasnije u 12h pa ako tko hoce kasnije nek se javi Smile


E bok, ja bi sehtjela zamijeniti. ja sam u 10 a imam ekonometriju, pa sam mislila pitati profesora da dodjem kasnije. Mozes mureci da smo se zamijenili
Jelena Bešlić

#26:  Autor/ica: Mr.Doe PostPostano: 12:03 ned, 13. 7. 2008
    —
angie (napisa):
čudnovata put opcija??

Cuo sam za egzoticne opcije, ali za cudnovate nikada... Laughing
Btw. nisi napisala koja je to put opcija, inace kada kazes put opcija nacelno nista nisi rekla ( osim ukoliko nije jasno iz konteksta, a meni se cini da nije ).

angie (napisa):
jednom zadatku koji je rjesen pise da

a zasto sama ne rjesavas zadatak? Inace, profesor voli studente koji dodu na usmeni sa tudim rjesenjem, i nemaju pojma o cemu se radi, pa ih on fino "maltretira" sa osnovnim stvarima.

angie (napisa):

isplacuje razliku izmedju maksimalne i prosjecne cijene...ali zar ne bi bilo logicno da isplacuje tu razliku ako je ta razlika manja od cijene izvrsenja inace nista ne isplacuje???

Ponovno napominjem da nisi napisala o kojoj se opciji radi, ali pretpostavljam da se radi o modificiranoj azijskoj opciji ( modificiranoj u smislu, da isplacuje , umjesto ). Malo vise o azijskoj opciji : http://www.global-derivatives.com/index.php?id=17&option=com_content&task=view
,a dobro bi bilo da odes na wikipediu, i procitas nesta o opcija.

#27:  Autor/ica: Gost PostPostano: 12:41 ned, 13. 7. 2008
    —
Peitha (napisa):
Ja sam isto u 13h, bar mislim jer sam na P, a odgovaralo bi mi najkasnije u 12h pa ako tko hoce kasnije nek se javi Smile


... da li bi netko mogao ovdje staviti (abecedni) raspored sutrasnjeg ispitivanja (ili reci gdje je 'objesen'), jer ga ja nisam vidjela/dobila

hvala

#28:  Autor/ica: Gost PostPostano: 13:52 ned, 13. 7. 2008
    —
Imam jedno pitanje, ako je netko voljan pomoći Rolling Eyes U mom zadatku treba za razne vrijednosti So egzaktno simulirati trajektorije i MC metodom procijeniti cijenu opcije. MC metodu znam ali me zbunjuje simulacija trajektorija. Da li si moram sama zadati neke So pa tako računati, ili ? Zahvaljujem Smile

#29:  Autor/ica: Ziggy PostPostano: 15:16 ned, 13. 7. 2008
    —
ja imam nesto dosta slicno,pa
ak hoces ostavi mail i ja ti posaljem svoj rjeseni zadatak.

#30:  Autor/ica: tinab PostPostano: 20:14 ned, 13. 7. 2008
    —
''U mom zadatku treba za razne vrijednosti So egzaktno simulirati trajektorije i MC metodom procijeniti cijenu opcije. MC metodu znam ali me zbunjuje simulacija trajektorija. Da li si moram sama zadati neke So pa tako računati, ili ?''

Da, sama si zadas cijenu S0 i onda dalje simuliras kretanje cijene dionice...

#31:  Autor/ica: mimi16 PostPostano: 18:48 pet, 22. 8. 2008
    —
da li neko zna kak se odreduje procjenitelj za volatilnost i konstruira 95% pouzdani interval za taj parametar... (zadano mi je GBG)?

#32:  Autor/ica: ika PostPostano: 16:37 pon, 25. 8. 2008
    —
Da li je netko možda kontaktirao profesora kada će biti usmeni na prvom roku?

#33:  Autor/ica: pcelica PostPostano: 18:52 pet, 29. 8. 2008
    —
da li zna netko kada je usmeni na ovom roku?

#34:  Autor/ica: Gost PostPostano: 10:52 sub, 30. 8. 2008
    —
usmeni će biti u ponedjeljak oko 11 sati, točniji raspored bi trebao biti na oglasnoj ploči od jučer. Tako je profesor odgovorio na mail prije par dana.

#35:  Autor/ica: kk PostPostano: 12:17 pet, 12. 9. 2008
    —
da li zna netko kada je usmeni na ovom roku?

#36:  Autor/ica: pim PostPostano: 18:48 pet, 12. 9. 2008
    —
Ponedjeljak u 10, ne sjecam se koja ucionica, pise na oglasnoj kod rasporeda Laughing Laughing Laughing

#37:  Autor/ica: Gost PostPostano: 10:56 sub, 13. 9. 2008
    —
Može li se na usmeni doći po potpis iz statističkog i financijskog praktikuma?

#38:  Autor/ica: Gost PostPostano: 17:36 ned, 14. 9. 2008
    —
Da, ako imas uvjete, tj. odrzane prezentacije zadataka na vjezbama, mozes dobiti potpis. Valjda nakon usmenih, kod profesora u kabinetu, da moze provjeriti te uvjete. Neznam kak to ide, ali rekao je da se moze doci po potpis na usmeni.

#39:  Autor/ica: Gost PostPostano: 20:37 ned, 14. 9. 2008
    —
Ok, hvala!

Može li mi još samo netko reći koliko otprilike usmeni traju? Da ne dođem bezveze sat vremena prije... Smile

#40:  Autor/ica: Gost PostPostano: 23:27 pon, 15. 9. 2008
    —
mimi16 (napisa):
da li neko zna kak se odreduje procjenitelj za volatilnost i konstruira 95% pouzdani interval za taj parametar... (zadano mi je GBG)?


Dobar procjenitelj volatilnosti na temelju nekih povijesnih podataka (koje ces ti valjda simulirati) imas u skripti iz Fin. mod. profesora Vondraceka, ako je to slucaj.



Forum@DeGiorgi -> Kolegiji vezani uz ekonomiju i financije


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće  :| |:
Stranica 2 / 5.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin