4DZ
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Računarski praktikum 1

#21:  Autor/ica: m00nblade PostPostano: 21:13 uto, 16. 6. 2009
    —
Ančica (napisa):
ima li itko ideju kako u zadatku Rijec za operator+ napraviti da je "a"=0, ... , "z"=25
??


Ako od znaka oduzmes 'a', dobit ces te vrijednosti.
Znaci, 'z' - 'a' = 25, 'b' - 'a' = 1, itd.

To funkcionira jer su slova u ASCII tablici poredana po abecedi, od manjeg prema vecem

#22:  Autor/ica: Ančica PostPostano: 21:20 uto, 16. 6. 2009
    —
Hvala puno!! Smile

#23:  Autor/ica: glava PostPostano: 13:22 čet, 18. 6. 2009
    —
Imam jedan problem kod zadatka Rijec:

Kada si sve spojim u jednu cpp datoteku (main.cpp, rijec.cpp i rijec.h) tada mi program radi normalno. Ali kad ih razdvojim u te tri datoteke onda mi se javlja greska:

invalid conversion from `char' to `const char*'
initializing argument 1 of `std::basic_string<_CharT, _Traits, _Alloc>::basic_string(const _CharT*, const _Alloc&) [with _CharT = char, _Traits = std::char_traits<char>, _Alloc = std::allocator<char>]'

znaci javlja mi gresku u onom redu maina u kojem se poziva:
const Rijec x('x'), y('y',5)

Zasto mi to radi kad je cijeli kod u jednoj datoteci, a ne radi kad je razdvojen??

Hvala[/code]

#24:  Autor/ica: MasielaLokacija: Među bananama PostPostano: 3:02 sub, 20. 6. 2009
    —
Šta točno znači ovaj format ispisa:
Kod:
1.08059e-05


Meni izbacuje ..e-005. I tako nakon svakog e- imam nulu viška.

#25:  Autor/ica: kika PostPostano: 12:15 sub, 20. 6. 2009
    —
Masiela (napisa):
Šta točno znači ovaj format ispisa:
Kod:
1.08059e-05


Meni izbacuje ..e-005. I tako nakon svakog e- imam nulu viška.


imala sam isti "problem" kao ti.
Vjerojatno nisi isprobavala kod u praktikumu,jer meni se doma u devc-u isto ispisivala jedna 0 viska,a u praktikumu je isti kod ispisivao kako treba.
Tako da mislim da je samo stvar do kompajlera,i da ti je kod ok Wink

#26:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 12:32 sub, 20. 6. 2009
    —
glava (napisa):

znaci javlja mi gresku u onom redu maina u kojem se poziva:
const Rijec x('x'), y('y',5)


savjet1: Radi odmah razdvojeno, na widowsima samo napraviš project, i unutra uguraš fileove Very Happy

E sad, zašto ti ovo ne radi...
pretpostavljam da si koristila string, a ne char* u strukturi (nadam se da jesi)... e sad, možda si zaboravila maknut ono =1 u konstruktoru u .cpp datoteci (to ide samo u .h)...

ne znam, malo toga mogu reć bez da vidim kod Very Happy

@Masiela Možeš se spojit sa Winscp (npr) na studenta, kopirat kod, pa se spojit puttyjem i kompjalirat. Ili poslat meni na pm kod pa da komplajliram. Čini se kao nešt bezveze Very Happy

#27:  Autor/ica: glava PostPostano: 14:12 sub, 20. 6. 2009
    —
Citat:
savjet1: Radi odmah razdvojeno, na widowsima samo napraviš project, i unutra uguraš fileove Very Happy

E sad, zašto ti ovo ne radi...
pretpostavljam da si koristila string, a ne char* u strukturi (nadam se da jesi)... e sad, možda si zaboravila maknut ono =1 u konstruktoru u .cpp datoteci (to ide samo u .h)...

ne znam, malo toga mogu reć bez da vidim kod Very Happy


ma da to sam bio napravIO ( ne la Smile ), stavio sam =1 u .cpp, a ne u.h ...

hvala

#28:  Autor/ica: MasielaLokacija: Među bananama PostPostano: 22:03 sub, 20. 6. 2009
    —
Ajme, ja sam ti glupa za Puttyja i tako to nešto sa studentom.
Svejedno, hvala Wink

Imam još posla sa naštimavanjem jerbo mi tek na onom njihovom izbacuje dobro šta znači još par sati živciranja dok proradi i na kojem drugom Very Happy

#29:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 22:27 sub, 20. 6. 2009
    —
E da... pitao me još jedan forumaš kako s tim pa sam rekao nešto ovako:

Problem je kada je u matrici jako mali broj, da li ga ispisat takvog ili kao 0. Ja bih to regulirao u samom ispisu (dakle ne zaokruživat unutra fja koje množe ili zbrajaju). Evo primjer zašto bi ja tako:
neka je eps=0.1
prilikom množenja recimo 0.2 i 0.2 dobijemo 0.04 (što je manje od eps). Kada bi sad to zaokružili na nulu, a onda kasnije u mainu promijenili eps na 0.0001 onda bi nam i dalje ispisivalo nulu, a ne 0.04...

Zato bi ja u operatorima koji računaju s matricama računao najnormalnije, bez obzira kolko je epsilon i ništa ne bi zaokruživao, a tek u operatoru << (za ispis) bi ispisao vrijednost ili 0, ovisno o epsilon.

Ovo je kako bi ja napravio, ne garantiram da je asistent tako mislio. Pitajte njega za detalje Very Happy

#30:  Autor/ica: MasielaLokacija: Među bananama PostPostano: 12:37 ned, 21. 6. 2009
    —
Pitala ja...

eps treba koristiti samo kod operatora ==. Ispis će biti reguliran od strane maina pomoću ovog.

#31:  Autor/ica: behemont PostPostano: 12:58 ned, 21. 6. 2009
    —
kod matrica, ovi operatori su clanske fje, ili friend fje? ili moze oboje? Confused

#32:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 13:10 ned, 21. 6. 2009
    —
behemont (napisa):
kod matrica, ovi operatori su clanske fje, ili friend fje? ili moze oboje? Confused


Rekao bih da može oboje, samo ako se radi kao članske pazit da se stavi const iza (). A ako se rade kao friend onda primaju const & (one koje ne mijenjaju onog tko je zvao). One koje mijenjaju su članske i bez const iza (). Very Happy

#33:  Autor/ica: behemont PostPostano: 13:20 ned, 21. 6. 2009
    —
hvala Smile
I jos nesto, je li rang matrice 1/2[eps,eps,eps,eps] jednak jedan, ili nula jer je promatramo kao nul matricu?

#34:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 13:36 ned, 21. 6. 2009
    —
Ja bih rekao 1. Ali pitaj asistenta još Very Happy

#35:  Autor/ica: ivancica PostPostano: 10:47 pon, 22. 6. 2009
    —
Moze mala pomoc oko metode koja vraca n-tu permutaciju rijeci?
Jel moze netko napisati logiku kako bi se ova metoda trebala napraviti?

#36:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 11:15 pon, 22. 6. 2009
    —
ivancica (napisa):
Moze mala pomoc oko metode koja vraca n-tu permutaciju rijeci?
Jel moze netko napisati logiku kako bi se ova metoda trebala napraviti?


Pogledaj slideove od zadnjih vježbi... možda kod funktora nađeš nešto što može jaaaaako pomoći Very Happy

#37:  Autor/ica: behemont PostPostano: 13:31 pon, 22. 6. 2009
    —
ima ko neki main za matrice? Rolling Eyes

#38:  Autor/ica: nap PostPostano: 16:12 pon, 22. 6. 2009
    —
PopStevo (napisa):

a kod operatora [] moraš napraviti dvije različite implementacije
Kod:
double &operator[](int i);
double operator[](int i) const;

prva će uzeti normalan objekt tipa Matrica i vratiti referencu na traženi element matrice. takav element, pa očito i matricu, moguće je mijenjati. problem je u ovom zadatku što se može definirati i konstantan objekt tipa Matrica, a onda kompajler traži funkciju koja iza popisa argumenata ima const. zato trebaš i ovu drugu verziju.


jel ovo istina? Smile to se smije tako ili...

#39:  Autor/ica: ivancica PostPostano: 16:48 pon, 22. 6. 2009
    —
Luka, hvala na pomoci.

No zanima me jos nesto. U tekstu te metode takodjer pise:
Citat:

Pažnja: n može biti vrlo velik broj! Ova funkcija će se koristiti u najviše 2 main-a, pri čemu će samo u jednom biti velik broj.

Na sto se mora paziti ako je n vrlo velik broj? Sto se moze dogoditi ako je n vrlo velik broj?

#40:  Autor/ica: BitterSweetLokacija: sjeverno od raja PostPostano: 16:58 pon, 22. 6. 2009
    —
meni se čini da je svejedno, bar ovako kako sam ja napisala funkciju Confused



Forum@DeGiorgi -> Računarski praktikum 1


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće  :| |:
Stranica 2 / 4.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin