Usmeni kod profesora Hrvoja Šikića...
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na Prethodno  1, 2  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Matematička analiza 1 i 2

#21:  Autor/ica: patlidzan PostPostano: 16:50 pet, 25. 6. 2010
    —
Jel netko zna dal Šikić pita uopće Taylorove redove i šta točno?
i šta bi uopće trebali ucit iz redova osim konvergencije... ??

#22:  Autor/ica: pmli PostPostano: 9:32 sub, 26. 6. 2010
    —
Vezano uz redove potencija može te svašta pitati: na kojem skupu konvergira, kako derivirati funkciju definiranu preko reda potencija, 2 dovoljna uvjeta da Taylorov red neke funkcije f konvergira u f i produkt redova.
Mene je pitao iskaz prvog i dokaz drugog.

#23:  Autor/ica: MI PostPostano: 10:18 sub, 26. 6. 2010
    —
Jel bi mogo neko objasnit kad red moemo derivirat ili integrirat clan po clan a kad ne mozemo?

#24:  Autor/ica: pmli PostPostano: 12:15 sub, 26. 6. 2010
    —
MI (napisa):
Jel bi mogo neko objasnit kad red moemo derivirat ili integrirat clan po clan a kad ne mozemo?

Imaš na kraju, kod uniformne konvergencije. Iskazali i dokazali smo teoreme (dovoljni uvjeti) za niz funkcija, a pomoću njih se može pokazati tvrdnja za redove.

#25:  Autor/ica: MI PostPostano: 12:38 sub, 26. 6. 2010
    —
Jel bi mogo samo ukratko napisat kaj treba vrijedit da red mozemo int/der cl po cl, plizzzz

#26:  Autor/ica: Pero Kvrzica PostPostano: 12:50 sub, 26. 6. 2010
    —
Jel bi mogao netko napisat kak znamo da je x⇐tgx na [0, pi/2]? Treba kod dokaza da je (sinx)'=cos x

#27:  Autor/ica: pmli PostPostano: 13:12 sub, 26. 6. 2010
    —
@MI: Isto kao i za teoreme. Npr. ako uniformno konvergira prema (i je neprekidna za svaki ), to znači da niz uniformno konvergira prema . Po teoremu za integrale slijedi da uniformno konvergira prema . Dakle, . Probaj sama za derivaciju.

@Pero: Preko površina. Neka je . Tada je površina kružnog isječka jednaka (radijus*duljina luka/2), što je iz slike očito manje od površine pravokutnog trokuta s katetama duljine 1 i tg x ().

#28:  Autor/ica: patlidzan PostPostano: 15:31 sub, 26. 6. 2010
    —
A Pmli, kaj misliš da je moguće da će čjude sa 25-30 bodova na kolokviju pitat te redove potencija? kaj nije da to pita za petice

#29:  Autor/ica: pmli PostPostano: 15:45 sub, 26. 6. 2010
    —
Ah, kajjaznam. Što će te Šikić pitati zna samo Šikić. Smile Pripremi se što bolje možeš, to je sve kaj ti mogu reći. Smile

#30:  Autor/ica: meda PostPostano: 18:21 sub, 26. 6. 2010
    —
suza (napisa):
Što ti točno nije jasno? ..definiraš g(x) i nakon toga koristiš lemu iz MA1, a nakon toga gledaš što se događa na i ako znaš da je


a koja je to lema? nemrem nać bilj iz ma1, a stvarno je se nemrem sjetit Embarassed

#31:  Autor/ica: pmli PostPostano: 19:09 sub, 26. 6. 2010
    —
Kako je g neprekidna u c, postoji takav da je , za svaki (jednostavno se uzme ). U ovom slučaju ti je samo potrebna nejednakost .
U MA1 smo koristili tako nešto kad limesa funkcija.



Forum@DeGiorgi -> Matematička analiza 1 i 2


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na Prethodno  1, 2  :| |:
Stranica 2 / 2.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin