1. kolokvij 2012.
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na Prethodno  1, 2  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Uvod u optimizaciju

#21:  Autor/ica: ddujmic PostPostano: 23:59 uto, 6. 11. 2012
    —
Anonymous (napisa):
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/uopt/predavanja/rjecnik.pdf

Stranica 12/12.. I tu je 2, tj. pozitivan, pa opet makne "redak i stupac".. Koja ja razlika???


Nije taj 2 problem, vec ovaj do njega Smile Maknes odgovarajuci redak i stupac, pa onda uzmes za pivotnoga -1, i to je to Smile

#22:  Autor/ica: sylar PostPostano: 0:48 sri, 7. 11. 2012
    —
xyz (napisa):
bernhard (napisa):
Greska je u prvoj tablici prilikom oduzimanja jer je oduzet od funkcije cilja-u nastavku to mijenja pocetnu vrijednost koeficijenta
Stoga je rang

Skuzila sam da je napravljena ta greska na pocetku, ali zasto bi to mjenjalo pocetnu vrijednost koef. z1? Think
Vise mi nis nije jasno Shocked


Jer ako tamo umjesto -1 staviš nula (kako i treba), ne dobiješ -2 nego -3.

Ramone (napisa):
sylar (napisa):
Zato što z mora biti ⇐0, a imaš 2


Kako se onda dobije ova 4. tablica?


Znači ne gledaš ovaj stupac Lambda i onaj redak -Lambda i sad gledaš z ima vrijednosti 2 i -3, a mora biti ⇐0, pa iz stupca gdje je z 2 biramo pivota a to je -1 iz stupca x2 retka x1 i radiš kao i inače.

Anonymous (napisa):
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/uopt/predavanja/rjecnik.pdf

Stranica 12/12.. I tu je 2, tj. pozitivan, pa opet makne "redak i stupac".. Koja ja razlika???


redak i stupac s Lambda uvijek mičeš i gledaš šta ti je ostalo i to što ti je ostalo mora zadovoljavat uvjete. Bitno ti je kad staviš lambdu na početku iz bazičnih je stavit u nebazične da se riješiš onog minusa i onda je cilj vratit ju u bazične da ju možeš križat (nebitno je koje su vrijednosti u stupcu Lambda) i radit ''normalno'' dalje.

#23:  Autor/ica: xyzLokacija: Zagreb PostPostano: 9:30 sri, 7. 11. 2012
    —
Skuzila sam. tnx Very Happy

#24:  Autor/ica: Gost PostPostano: 19:00 sri, 7. 11. 2012
    —
Super kolokvij danas..

#25:  Autor/ica: palcica PostPostano: 20:28 sri, 7. 11. 2012
    —
divota!!!!jesu li se zadaci dali vise zakomplicirat nego li su bili??? i onaj divni 5 zadatak s onim lipim brojcicama.ma svaka vam cast,bas je bitno u kolokviju na 5. godini je li ja znam racunat s razlomcima.

#26:  Autor/ica: Gost PostPostano: 22:38 sri, 7. 11. 2012
    —
Slazem se da je bilo totalno nepotrebno stavljat onako gadne brojeve -ne vidim nikakvu korist osim bespotrebnog gubljenja vremena..
A i onaj prvi zadatak... i sa jednim parametrom se moglo vidjet da li znamo kaj pisemo ili ne
To se tak ne dela

#27:  Autor/ica: Gost PostPostano: 0:39 čet, 8. 11. 2012
    —
Sto se tice kolovija, slazem se s navedenim, al jos gore od toga je bilo, sto u ucioni,gdje sam ja pisao(prepoznati ce i drugi situaciju),su bili otvoreni prozori, a vani je bilo puno ljudi koji su zavrsili s kolokvijem. Cijelo vrijeme je bio žamor, dok se to moralo računati. U sve to još su bila otvorena vrata, pa se svako malo neko nešto derao na hodniku, a onda je još i nekom zvonio mobitel par minuta. Baš ugodna atmosfera

#28:  Autor/ica: tihanaLokacija: Zagreb PostPostano: 18:47 čet, 8. 11. 2012
    —
Anonymous (napisa):
... al jos gore od toga je bilo, sto u ucioni,gdje sam ja pisao(prepoznati ce i drugi situaciju),su bili otvoreni prozori, a vani je bilo puno ljudi koji su zavrsili s kolokvijem. Cijelo vrijeme je bio žamor, dok se to moralo računati. U sve to još su bila otvorena vrata, pa se svako malo neko nešto derao na hodniku, a onda je još i nekom zvonio mobitel par minuta. Baš ugodna atmosfera



da, to zna baš smetati Sad pogotovo kada se moraš koncentrirati Sad

ubuduće recite asistentu/profesoru/onome tko vas čuva, to je najjednostavnije rješenje Very Happy
zatvore se vrata i prozor i to je to Razz

#29:  Autor/ica: Gost PostPostano: 15:35 pon, 12. 11. 2012
    —
Zna li itko kada bi trebali doci rezultati? Smile

#30:  Autor/ica: negost PostPostano: 15:35 pon, 12. 11. 2012
    —
Jel se zna kad bi mogli biti rezultati?

#31:  Autor/ica: jkrsticLokacija: Somewhere in time PostPostano: 13:40 uto, 13. 11. 2012
    —
negost (napisa):
Jel se zna kad bi mogli biti rezultati?


Dan prije zalbi koje ce bit objavljene na stranici kolegija, receno je na kolokviju Laughing



Forum@DeGiorgi -> Uvod u optimizaciju


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na Prethodno  1, 2  :| |:
Stranica 2 / 2.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin