Besplatni programi za Windowse
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Bućkuriš

#21:  Autor/ica: ahri PostPostano: 11:30 pet, 21. 4. 2006
    —
Nisam bas aktivan u zadnje vrijeme na forumu, ali, evo, danas sam malo doletio i vidjeh ovaj topic. Instantno vam pejstam jedan od mojih all-time-best-linkova.

http://www.techsupportalert.com/best_46_free_utilities.htm

Enjoy! ;)

#22:  Autor/ica: MKova PostPostano: 12:16 pet, 21. 4. 2006
    —
dobra lista, opsežno opisana, tnx

Edit: prva rečenica počinje sa "Internet Explorer" LMAO... ali ga pljuje pa je ok Smile

#23:  Autor/ica: krcko PostPostano: 6:12 sub, 22. 4. 2006
    —
Vecina navedenog je utility software. Cijenio bih kad bi netko napisao besplatne matematicke programe koje koristi. Evo mojih My two cents

MikTeX - IMO najbolja TeX/LaTeX distribucija za windoze
GAP - besplatni computer algebra system specijaliziran za konacne grupe (ali moze i puno drugih stvari)
nauty - racuna punu grupu automorfizama obojanog grafa. Malo specificno, oni kojima to treba vjerojatno vec znaju da je ovaj program najbolji.

#24:  Autor/ica: zeix PostPostano: 12:32 sub, 22. 4. 2006
    —
Maxima - jedan od popularnijih matematickih alata koji se koristi pod linuxom, al takodjer ima i verzija za windowse(bez potrebe cygwina). Sluzi za simbolicko i numericko racunanje. Ja osobno nisam ovo koristio, al sam malo procita po netu. Svakako nije dobar ka mathematica ili maple, al nije ni za bacit, za neke osrednje stvari je dobar. Svakako, tko zeli isprovat besplatnu alternativu mathematici, tu je.

SciLab - takodjer popularan software za numericke racune, crtanje 2D, 3D grafova, crtanje nekakvih dijagrama. Kolko ja znam koristi i neke popularne biblioteke za svoje proracune, kao lapack i blas.

#25:  Autor/ica: rat in a cageLokacija: Zg PostPostano: 15:58 čet, 29. 6. 2006
    —
jel postoji neki besplatni program za mutiple desktop u windowsima, ali takav da mogu na svakom desktopu imat druge ikonice i ostalo ?:... našo sam par ali nemaju tu mogućnost da budu druge ikone već su na svima iste Sad
(ak nema free jel ima neki dobar ne-free?)

#26:  Autor/ica: bnikolaLokacija: Ri-Zg PostPostano: 18:37 sub, 22. 7. 2006
    —
Naletio sam na jedan zanimljiv programcic. Zove se Bootskin, a sluzi za promjenu one dosadne slicice windowsa 2000 i XP kod dizanja.

#27:  Autor/ica: BugLokacija: Kako kad!! PostPostano: 16:33 ned, 30. 7. 2006
    —
Launchy - fenomenalan program ALT+SPACE i upisete koji prog zelite da vam otvori na kompu

#28:  Autor/ica: SlyLokacija: u tangenti kod pi/pola PostPostano: 17:45 ned, 15. 10. 2006
    —
40tude Dialog - izvrsna zamjena za Outlook Expres, pogotovo zato jer su na njemu radili i domaći ljudi(ako netko želi ima i hrv. sučelje)

#29:  Autor/ica: aska PostPostano: 18:16 ned, 22. 10. 2006
    —
EvilLyrics! [ In love ]


Kewl programcic za bezbolno pronalazenje tekstova pjesama Ovcica

#30:  Autor/ica: punio4Lokacija: Zagreb PostPostano: 0:32 sri, 20. 6. 2007
    —
Eto da se ja nadodam:
Taskbar Shuffle - Odličan alat koji daje iduće mogućnosti: Drag+drop taskbar gumbi i tray ikona, te po meni odlična opcija zatvaranja prozora middle clickom na taskbar gumb. Sa top taskbarom je feel ko da radite sa tabovima u firefoxu Smile
XNview - Lagan i brz preglednik slika, po meni bolji od IrfanView-a.
Infrarecorder - Malen, jednostavan alat za snimanje CD-a/DVD-a sa defaultnim Tango sučeljem Smile
KMplayer - Izvanredan audio/video player, radi bez codeca. Najmoćnija stvar koju sam dosad vidio, a probao sam i VLC, MPC i GOMplayer. Made in korea.
PidginIM - Dobri, stari GAIM, samo u novom Tango izdanju, i hrpom updateova.
UberIcon - Ništa posebno, ali čovjeka veseli i nije napasno. Mali program od 2 mb, koji stvara "woosh" efekt na ikonama kad se otvaraju.
Tango Shell Patcher Bez ovoga više ne mogu živjeti. Alat koji patcha resurse manje-više čitavom OS-u i nekim aplikacijama dajući im Tango color i icon shemu. Evo kako to izgleda u akciji uz malo dorade:


Samo mali osvrt na prethodno navedene aplikacije koje su mi upale u oko:

Foobar - Najžešći player koji postoji. Bez konkurencije, no kompliciran za konfigurirati (sve se radi preko skripti)
Launchy - Izvanredan komad softvera za desktop sa manje shortcuta.
Miranda - Foobar IM alata. Problem je što mu jako šteka MSN servis koji pretežito koristim.

PS. Prešao sam na Adobe Reader 8.1, nakon što sam od 6.0 bio na Foxit Readeru. Moram priznati da se jako poboljšao, nije bloatware, a kada se još u opcijama uključi 2d gpu acceleration... Ma milina. Svaka čast Adobeu.

#31:  Autor/ica: mladacLokacija: zg PostPostano: 12:32 sri, 27. 6. 2007
    —
zna netko dobar antivirusni al da nije avast, njega imam al mi sad baš i ne pomaže u ovom slučaju

#32:  Autor/ica: Nesi PostPostano: 12:52 sri, 27. 6. 2007
    —
avg

http://free.grisoft.com/doc/1

ne zaboraviti sken napraviti u safe modu, pod accountom koji koristis i pod accountom administrator (ne user sa admin ovlastima, vec bas upisi tako - administrator)
bar mi tako pricase Mr. Green

#33:  Autor/ica: MKova PostPostano: 13:24 sri, 27. 6. 2007
    —
mladac (napisa):
zna netko dobar antivirusni al da nije avast, njega imam al mi sad baš i ne pomaže u ovom slučaju


avast ne pomaže!? ... možda ga ne znaš koristiti... napravi "scheadule boot-time scan" ako već imaš virus i ne možeš ga izbrisati

#34:  Autor/ica: zeix PostPostano: 14:53 sri, 27. 6. 2007
    —
AntiVir

#35:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 23:49 pet, 3. 8. 2007
    —
Jel netko zna neki dobar program za rad sa subtitlovima? pretvorba txt-sub , ljepljenje titla u film i sl...i općenito neki relativno brzi za obradu videa?

#36:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 3:26 sub, 4. 8. 2007
    —
Konverzija za TXT→SUB ne postoji, jer ti trebaju vremena; ta vremena se moraju nalaziti u .txt datoteci i - ako su unutra - to znaci da je ta datoteka vec SUB ili SRT (ovisno o formatu) i treba joj samo promijeniti extenziju. Cool Formati izgledaju ovako:

SRT:
Kod:
00:00:00.00,00:00:03.84
Uhh, mmm, ahh


SUB:
Kod:
{3982}{4025}Uther!


Sto se tice uzidavanja subtitleova u AVI, preporucam da to ne radis; svaki iole pristojni player to zna napraviti "u hodu", a ostaje ti sloboda mijenjanja subtitleova, postavki fontova i sl. Cool Ipak, ako bas inzistiras, besplatni VirtualDub je dobar za vecinu sitnijih zahvata po filmovima. Cool

#37:  Autor/ica: rafaelmLokacija: Zagreb PostPostano: 13:29 ned, 16. 9. 2007
    —
jel mi moze netko preporuciti neki besplatni rezac mp3 datoteka?
isprika ako vec ima link prije, al nisam uspio naci

#38:  Autor/ica: pero PostPostano: 15:03 ned, 16. 9. 2007
    —
http://audacity.sourceforge.net

#39:  Autor/ica: punio4Lokacija: Zagreb PostPostano: 12:38 pon, 8. 10. 2007
    —
Evo, našao jedan zgodan mali programčić:
http://filehippo.com/updatechecker/

Ne zahtjeva instalaciju, besplatan je, i najbolje od svega, radi dobro.

#40:  Autor/ica: k8yvis PostPostano: 10:43 pon, 10. 12. 2007
    —
Mene zanima ima li gdje (igdje)...za skinuti dodatak za Word 2003 koji bi omogućio pisanje mat. teksta (formula, korjena, potencije već imam...) ufff Rolling Eyes



Forum@DeGiorgi -> Bućkuriš


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće  :| |:
Stranica 2 / 4.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin