Novi student.math.hr / student.studenti.math.hr
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Računalni sustavi na Fakultetu

#21:  Autor/ica: rat in a cageLokacija: Zg PostPostano: 17:20 uto, 17. 10. 2006
    —
kojom se ono naredbom podešavaju dozvole za file-ove ?

#22:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 17:26 uto, 17. 10. 2006
    —
chmod mode popis fileova Cool

Npr.
chmod 755 direktorij ili
chmod 644 file ili
chmod 2751 opet_shego_izvodi_gluposti Wink

#23:  Autor/ica: rat in a cageLokacija: Zg PostPostano: 18:16 uto, 17. 10. 2006
    —
hvala Smile

#24:  Autor/ica: Grga PostPostano: 19:39 čet, 19. 10. 2006
    —
Kad probam koristiti ssh, kaze mi da ne prepoznaje sto 'ssh' znaci... any ideas zasto?

#25:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 20:02 čet, 19. 10. 2006
    —
Grga (napisa):
Kad probam koristiti ssh, kaze mi da ne prepoznaje sto 'ssh' znaci... any ideas zasto?


Nemas /bin u PATHu? Smile

#26: Re: Novi student.math.hr / student.studenti.math.hr Autor/ica: Gost PostPostano: 13:42 pet, 10. 11. 2006
    —
Koji je oblik e-mail adrese studenata matematike? Je li ime.prezime@math.hr ili @studenti.math.hr ili @pmf.hr?

#27: Re: Novi student.math.hr / student.studenti.math.hr Autor/ica: KrunoLokacija: RC PostPostano: 14:14 pet, 10. 11. 2006
    —
Anonymous (napisa):
Koji je oblik e-mail adrese studenata matematike? Je li ime.prezime@math.hr ili @studenti.math.hr ili @pmf.hr?


korisnicko_ime@student.math.hr

#28:  Autor/ica: Nesi PostPostano: 14:20 pet, 10. 11. 2006
    —
s time da korisnicko ime NIJE ime.prezime

ukoliko osoba ima web stranicu, mozes pogledati na ovom popisu http://web.studenti.math.hr/?Linkovi:Osobne_stranice
kliknes na link, procitas url, koji izgleda nekako http://web.studenti.math.hr/~korisnicko_ime
a onda je mail korisnicko_ime@student.math.hr

s time da ne treba racunati da se mejl nuzno cita....

#29: Re: Novi student.math.hr / student.studenti.math.hr Autor/ica: Gost PostPostano: 23:59 pet, 10. 11. 2006
    —
Kruno (napisa):
korisnicko_ime@student.math.hr


E da, a je li korisnicko ime prva dva slova imena i prezime zajedno napisano ili? Radi li oblik ime.prezime@student.math.hr?

#30: Re: Novi student.math.hr / student.studenti.math.hr Autor/ica: KrunoLokacija: RC PostPostano: 0:03 sub, 11. 11. 2006
    —
Anonymous (napisa):
Kruno (napisa):
korisnicko_ime@student.math.hr


E da, a je li korisnicko ime prva dva slova imena i prezime zajedno napisano ili?


Korisničko ime je ono što si korisnik izabere kad otvara račun.

Anonymous (napisa):
Radi li oblik ime.prezime@student.math.hr?
Ne radi.

#31: molba Autor/ica: asfd PostPostano: 0:56 sub, 2. 12. 2006
    —
već sam ovako nešto žicao, pa nula bodova, pa da probam opet
molim ubacite tcsh u /etc/shells da si je mogu postavit kao defaultni shell
zahvaljujem
shoki

#32: Re: molba Autor/ica: venovako PostPostano: 13:59 sub, 2. 12. 2006
    —
asfd (napisa):
već sam ovako nešto žicao, pa nula bodova, pa da probam opet


Zašto misliš da ćeš sada biti uspješniji?

asfd (napisa):
molim ubacite tcsh u /etc/shells da si je mogu postavit kao defaultni shell


Ako netko odluci uslisiti tu molbu, neka usput ubaci i bash Wink

#33:  Autor/ica: mladacLokacija: zg PostPostano: 1:27 ned, 23. 12. 2007
    —
do kad mogu produžiti accauint u RC? stvarno sam zaboravila... kad su svi išli nisam imala indeks a kasnije smetnula s uma

#34:  Autor/ica: bily PostPostano: 13:29 ned, 23. 12. 2007
    —
mladac (napisa):
do kad mogu produžiti accauint u RC? stvarno sam zaboravila... kad su svi išli nisam imala indeks a kasnije smetnula s uma


a do recimo pocetka 12-om mjesecu da te ne iskljuce, a onda mozes ici molit da ti ga vrate.... sto ce ti zacijelo i uspijet Laughing

#35:  Autor/ica: mladacLokacija: zg PostPostano: 22:40 ned, 23. 12. 2007
    —
bily (napisa):
mladac (napisa):
do kad mogu produžiti accauint u RC? stvarno sam zaboravila... kad su svi išli nisam imala indeks a kasnije smetnula s uma


a do recimo pocetka 12-om mjesecu da te ne iskljuce, a onda mozes ici molit da ti ga vrate.... sto ce ti zacijelo i uspijet Laughing


hoćeš reć... što ću zacjelo i morat jer je početak 12 mjeseca davno prošo Rolling On the Floor Laughing

#36:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 23:28 ned, 23. 12. 2007
    —
Probas se ulogirati, pa vidis jesu li ti locknuli acc (vjerujem da jos nisu). Cool No, u svakom slucaju, odi cim prije produljiti acc. Smile

#37:  Autor/ica: bily PostPostano: 0:24 pon, 24. 12. 2007
    —
[quote="mladac"]
bily (napisa):


hoćeš reć... što ću zacjelo i morat jer je početak 12 mjeseca davno prošo Rolling On the Floor Laughing



ma da odi to je jako uspijesno uvijek se sazale pa ti ucine i tu sitnicu...jer ipak u RC-u su jako krasni jedni

@vsego inace nekima vec i jesu locnuli tj mislim puno njih ..... Laughing Laughing Laughing Laughing

btw di svake godine pronalazis sve te uzasne slike djeda mraza

#38:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 2:51 pon, 24. 12. 2007
    —
bily (napisa):
@vsego inace nekima vec i jesu locnuli tj mislim puno njih ..... Laughing Laughing Laughing Laughing


Onda su vjerojatno lockali svima koji nisu produljili (jer se to i radi svima odjednom). Neutral Kad ce stvarno brisati ne znam, no to je iduci korak, dakle - mladac - trk do RCa cim prije! Wink

bily (napisa):
btw di svake godine pronalazis sve te uzasne slike djeda mraza


Trudim se. Very Happy Ove godine sam nakeljio najpitomiju iz zalihe... Mr Green being very Greeen indeed

#39:  Autor/ica: bily PostPostano: 14:52 pon, 24. 12. 2007
    —
vsego (napisa):




Trudim se. Very Happy Ove godine sam nakeljio najpitomiju iz zalihe... Mr Green being very Greeen indeed



zanimljivo a mogo bi napravit apstrakt i nac neku najnormalniju slikicu kao sto svi ljnudi vide djeda mraza a ne tako kako da se izrazim sotonisticki heheheh Laughing


al ovo je vec Off-topic pa mislim da s ovom temom nema smisla nastavljat he he Laughing

#40:  Autor/ica: Upitniklik PostPostano: 18:15 uto, 27. 5. 2008
    —
Jel zna netko zasto se s metroneta ne mogu spojiti na ssh (student.math.hr)? FTP na student.math.hr radi! Jel postoji kakva zabrana spajanja s metroneta na ssh ili je nesto drugo. Btw. prije sam se mogao (dok sam bio na t-comu). Hoce li se to rjesiti ako nije do mene?



Forum@DeGiorgi -> Računalni sustavi na Fakultetu


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće  :| |:
Stranica 2 / 3.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin