Koliko je Windows XP uistinu intuitivan i easy-to-use OS
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na Prethodno  1, 2  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Biseri

#21:  Autor/ica: mdokoLokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh PostPostano: 11:10 ned, 4. 3. 2007
    —
venovako (napisa):

XML je One Syntax To Config Them All.
Fino se napisu sheme.

Da, ali onda _moras_ imati graficko sucelje za konfiguraciju ili ces izludit dok shvatis sto i kako treba napraviti. Kao sto znas, ja sam bio prisiljen editirati /etc/fonts/local.conf i to stvarno nije bilo ugodno iskustvo.
Citat:

Kad ce vise shvatiti da je proslo je 30 godina od kad se tekstualni editor smatrao vrhuncem alata za konfiguriranje i najsvestranijim programom opcenito.

IMO, za vecinu stvari tekstualni editor jeste vrhunski alat za precizno konfiguriranje i nije potrebno komplicirati s nekakvim XML shemama. Cool

#22:  Autor/ica: MelkorLokacija: Void PostPostano: 11:30 ned, 4. 3. 2007
    —
Ja isto mislim da je tekstualni editor i lijepo komentiran config fajl čisto dovoljan.

Međutim, ono što je bitno je da defaultne postavke budu tako odabrane da softver većini korisnika radi ono što bi trebao bez da išta mijenjaju. Jer ako se korisnik nađe pred gomilom opcija (izbora koje treba napraviti) samo da bi mu program proradio, uglavnom će odustati.

Pogledajte predavanje održano u Googleplexu: Paradoks izbora. (Napomena: nema veze s aksiomom izbora. Smile)

#23:  Autor/ica: venovako PostPostano: 11:54 ned, 4. 3. 2007
    —
mdoko (napisa):
Da, ali onda _moras_ imati graficko sucelje za konfiguraciju ili ces izludit dok shvatis sto i kako treba napraviti. Kao sto znas, ja sam bio prisiljen editirati /etc/fonts/local.conf i to stvarno nije bilo ugodno iskustvo.


Ne moras imati graficko sucelje.
Dovoljno je kvalitetan konzolni editor koji kuzi XML sintaksu.
A takvih ima... npr. Emacs.
Kad bi imao transformaciju u jednostavnu HTML formu, mogao bi koristiti i lynx ili links, sto ti vec pase.
To sve pod pretpostavkom da nigdje nemas graficko sucelje.
Ne moras imati grafiku na stroju kojeg konfiguriras da bi koristio graficke alate, dovoljno da je dignut kakav Web server, pa se spojis odakle hoces.

mdoko (napisa):
IMO, za vecinu stvari tekstualni editor jeste vrhunski alat za precizno konfiguriranje i nije potrebno komplicirati s nekakvim XML shemama. Cool


Dozvoli da se s ovim (utemeljeno) ne slozim.
Kako ces, dovraga, provjeriti je li stvar dobro konfigurirana, barem na sintaktickom nivou?
I to automatski, a ne rucno, metodom pokusaja i pogreske?
Validacija je nuzna.
A kad imas (dobru) shemu, rad s XMLom postaje puno laksi...
Uz profesionalan alat, editiranje XMLa je razumno jednostavno (stalno ti se nude samo validne opcije i odmah se vristi kad nesto ne valja).

Gle, obojica znamo zavrnut tu i tamo nesto u Gentoo-u da proradi.
Ali, jesi li ikad ozbiljno konfigurirao neki produkcijski server?
Nakon sto sam proveo 18 sati postavljajuci testnu, privatnu instalaciju Globusa, a sve se svodilo na editiranje ruzne konfiguracije, stekao sam neke zanimljive spoznaje o smislu zivota i tako to...



Forum@DeGiorgi -> Biseri


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na Prethodno  1, 2  :| |:
Stranica 2 / 2.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin