Normirani prostori - usmeni
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Matematički kolegiji

#21:  Autor/ica: Gost PostPostano: 21:43 sri, 25. 3. 2009
    —
1. teoremi o uniformnoj ogranicenosti - 3 ekvivalencije
2. teorem o zatvorenom grafu i dokaz (oba smjera!)
3. ONB - 4 ekvivalencije

#22: pismeni iz normiranih Autor/ica: Gost PostPostano: 10:16 čet, 20. 8. 2009
    —
Pozdrav!

Ako neko slučajno ima informaciju tko sad daje rokove iz normiranih i jel to uglavnom vise manje kao prije 2 godine ili treba neka druga vrst kreativnosti, pliz neka proslijedi.

Thnx.

#23:  Autor/ica: ChangicaLokacija: wonderland PostPostano: 22:53 sub, 7. 11. 2009
    —
Ne znam jel ovo pravo misto za pitanje, ali svejedno.
Ima li koja dobra duša da mi kaže dokle smo došli s predavanjima iz normiranih prostora, bila bih prezahvalna... Zlatni zub

#24:  Autor/ica: aryaLokacija: forum PostPostano: 23:01 sub, 7. 11. 2009
    —
Changica (napisa):
Ne znam jel ovo pravo misto za pitanje, ali svejedno.
Ima li koja dobra duša da mi kaže dokle smo došli s predavanjima iz normiranih prostora, bila bih prezahvalna... Zlatni zub


ne garantiram da je ovo točno, tak mi je rečeno ( valjd mi je dobro označeno to Very Happy )... uglavnom, 38. strana u skripti, do napomene 1.7.15... ak sam u krivu, nek me netko ispravi Very Happy

#25:  Autor/ica: tihanaLokacija: Zagreb PostPostano: 23:13 sub, 7. 11. 2009
    —
arya (napisa):
ne garantiram da je ovo točno, tak mi je rečeno ( valjd mi je dobro označeno to Very Happy )... uglavnom, 38. strana u skripti, do napomene 1.7.15... ak sam u krivu, nek me netko ispravi Very Happy


tako je i meni rečeno Razz

#26:  Autor/ica: ChangicaLokacija: wonderland PostPostano: 23:22 sub, 7. 11. 2009
    —
HVALA!... Zlatni zub

#27:  Autor/ica: blackrose PostPostano: 17:17 pet, 11. 12. 2009
    —
Da li mi netko moze reci kako prof na usmenom reagira na neznanje dokaza? Naime, sumnjam da cu ih stici nauciti za usmeni, pa me zanima postoji li mogucnost prolaza ako ne znam dokaz koji me pita?
unaprijed hvala...

#28:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 17:21 pet, 11. 12. 2009
    —
blackrose (napisa):
Da li mi netko moze reci kako prof na usmenom reagira na neznanje dokaza? Naime, sumnjam da cu ih stici nauciti za usmeni, pa me zanima postoji li mogucnost prolaza ako ne znam dokaz koji me pita?
unaprijed hvala...


Ako je ko ostali profesori na ostalim kolegijima na MO,onda neće bit baš blagonaklon... a imaš do usmenog još puno, stigneš naučit, barem one koje bi mogo pitat (sumnjam da će one najduže baš pitat, osim eventualno za 5). A i čuo sam da je prof Guljaš odličan na usmenom Very Happy

#29:  Autor/ica: blackrose PostPostano: 17:25 pet, 11. 12. 2009
    —
I ja sam cula da je odlican, zato mi je sve neugodno pojavit se sa losim znanjem... ma nemam bas puno vremena, 5 dana s tim da u međuvremenu imam jos jedan usmeni.. Sad

#30:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 17:26 pet, 11. 12. 2009
    —
Ma usmeni je tek iza kolokvija, imaš još preko mjesec dana... vremena ko u priči ako se na vrijeme počne Very Happy

#31:  Autor/ica: blackrose PostPostano: 17:28 pet, 11. 12. 2009
    —
hmmm, da..ali ja sam stari student, koji je bio na pismenom i usmeni ima 17. Very Happy

#32:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 17:30 pet, 11. 12. 2009
    —
blackrose (napisa):
hmmm, da..ali ja sam stari student, koji je bio na pismenom i usmeni ima 17. Very Happy


Aha... onda baš i nemaš toliko puno vremena... prpobaj selektivno naučit ono što misliš da je najvažnije, i da bi bilo pitanje za usmeni... u svakom slučaju, sretno Very Happy

#33:  Autor/ica: blackrose PostPostano: 17:35 pet, 11. 12. 2009
    —
Hvala! Very Happy

#34:  Autor/ica: skywalkerLokacija: mtk PostPostano: 14:09 pet, 15. 1. 2010
    —
na grupno pitanje kad bi mogli biti usmeni, profesor odgovorio:

Citat:
Mladi kolegice i kolege,

računajte da će ispit biti u ponedjeljak 1.2. i utorak 2.2.
i onda neće biti moguće daljnje odgađanje.

B. Guljaš

#35:  Autor/ica: stueyLokacija: Rijeka, Zg PostPostano: 12:49 uto, 2. 2. 2010
    —
Evo za one koje usmeni još čeka, par pitanja iz Normiranih za koje se sjećam da se vrte:

(1) Normirani prostor X je potpun akko svaki aps.konvergentan red u X konvergira
(2) Y Banachov => B(X,Y) Banachov
(3) Kvocijentni prostor, definicija i teorem uz njega (siguran sam za dio sa kanonskom surjekcijom, nisam siguran da li cijeli tm)
(4) Hahn-Banachov teorem, 1. i 2. dio dokaza - najčešće pita 2.dio (a koliko sam shvatio, 3.dio dokaza ne pita uopće)
(5) Posljedice Hahn-Banachovog teorema (znati nabrojati i dokazati svih 6 tm-a/korolara)
(6) Rieszov teorem o projekciji
(7) Rieszov teorem o reprezentaciji funkcionala

pa nek ostali kolege nadopune Smile

#36:  Autor/ica: ma PostPostano: 13:06 uto, 2. 2. 2010
    —
(8) prostori i svojstva

#37:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 13:06 uto, 2. 2. 2010
    —
Pito je i 3.dio Hahn Banacha Very Happy

I još pitanja:
Prostor l2
Rieszov tm u funkcionalima vrijedi u X-> prostor X potpun

#38:  Autor/ica: tihanaLokacija: Zagreb PostPostano: 14:24 pon, 8. 2. 2010
    —
- posljedica HB tm-a
- dokaz ako je prostor potpun da je i dual potpun (to je lagano, to smo na vježbama pokazali)

još sam čula:
- Rieszov tm o funcionalima + dokaz
- Rieszov tm o projekciji + dokaz
- prostor l2 - sve što znaš
- ONB i 4 ekvivalencije tj tm 1.11.4. iz skripte (sve 4 ekvivalencije treba znati)
- prop 1.11.14 iz skripte

#39:  Autor/ica: Gost PostPostano: 11:53 pon, 15. 3. 2010
    —
A je li netko zna kako je na komisiji?

I tko je uglavnom komisija.

#40:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 22:29 pet, 11. 6. 2010
    —
Promjena termina usmenih iz ONP!!



Forum@DeGiorgi -> Matematički kolegiji


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće  :| |:
Stranica 2 / 3.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin