Prakticni kolokvij - 2011
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Građa računala

#41:  Autor/ica: Lucifer PostPostano: 17:40 ned, 11. 12. 2011
    —
Atomised (napisa):
Ne zbrajaju ti se bodovi na zadacima. Ako uzmeš zadatke za 5 bodova i riješiš oba točno, nećeš dobiti 10 bodova (nego 5).

Hvala, upravo taj komad informacije mi je nedostajao. Smile

#42:  Autor/ica: insane_raverLokacija: ZGB PostPostano: 18:40 ned, 11. 12. 2011
    —
CrustiCroc (napisa):
Dali se može izaći na oba roka? Tipa na prvom skupimo 10-15bodova pa na drugom pokušamo za 20 (bez da izgubimo i ove bodove s prvog)?

Praktični 2010:
insane_raver (napisa):
može se izaći na bilo koji rok, na oba i također na niti jedan Smile
kako god kome paše.
bit 2 temina je da se može inkrementalno doć do 20 bodova Wink prvo 10-15 pa sigurne bodove imaš pa možeš probat za 20. Wink



Da. Prvo recimo skupiš 10 bodova, da imaš riješen praktični, te kasnije ako želiš više, odeš i PROBAŠ za više, gdje ne gubiš dosad ostvareno.

#43:  Autor/ica: Mas PostPostano: 21:26 ned, 11. 12. 2011
    —
CrustiCroc (napisa):
Dali se može izaći na oba roka? Tipa na prvom skupimo 10-15bodova pa na drugom pokušamo za 20 (bez da izgubimo i ove bodove s prvog)?


Mislim da to i je poanta 2 roka. =)

#44:  Autor/ica: Kardinal PostPostano: 14:14 pon, 12. 12. 2011
    —
Moramo li pisati one .S ili takvo nešto kod branchanja?

#45:  Autor/ica: ja666 PostPostano: 18:05 pon, 12. 12. 2011
    —
jel smijemo koristit mnemonike na praktičnom?

#46:  Autor/ica: Mas PostPostano: 18:15 pon, 12. 12. 2011
    —
ja666 (napisa):
jel smijemo koristit mnemonike na praktičnom?


Pa bilo bi jako tesko kad nebi smio koristiti mnemonike i pisat sve u hexu.. =)

..al ako misis na listu mnemonika.. Prosle godine se smjelo koristiti sve sto ej na sluzbenim web stranicama, pa time i listu mnemonika.

#47:  Autor/ica: MojaMalenkost PostPostano: 18:16 pon, 12. 12. 2011
    —
kada i gdje se tocno odrzava prakticni kolokvij?

#48:  Autor/ica: ja666 PostPostano: 18:17 pon, 12. 12. 2011
    —
mislila sam na tu tablicu! hvala! Wink

#49:  Autor/ica: VRS1 PostPostano: 21:47 pon, 12. 12. 2011
    —
Možemo li u 18. zadatku pretpostaviti da se nizovi sastoje od velikih slova u asciiju ili moramo za svaki član niza provjeravati da li je slovo?

#50:  Autor/ica: (s)VennLokacija: Velika Gorica PostPostano: 23:53 pon, 12. 12. 2011
    —
MojaMalenkost (napisa):
kada i gdje se tocno odrzava prakticni kolokvij?


Ako se dobro sjećam s predavanja, u utorak se praktični kolokvij odigrava u praktikuumu 5, a u srijedu u praktikuumu 0... Cool

#51:  Autor/ica: muttley PostPostano: 9:39 uto, 13. 12. 2011
    —
(s)Venn (napisa):

Ako se dobro sjećam s predavanja, u utorak se praktični kolokvij odigrava u praktikuumu 5, a u srijedu u praktikuumu 0... Cool


U srijedu je praktični kolokvij u praktikumu 1 (dolje u podrumu). Koliko ja znam praktikum 0 još uvijek ne postoji Very Happy

#52:  Autor/ica: kosani PostPostano: 11:20 uto, 13. 12. 2011
    —
Građa mi ide dosta dobro i imam dilemu: ciljati prvo na 10, pa onda na 20 ili se odmah riješiti ovog sa 20 bodova.

Vjerojatno ću ciljati na 20 bodova a ne bih htio da se dogodi da ne uspijem riješit oba zadatka na vrijeme. Ima li neko da je naučio na vlastitoj koži pa želi pomoć kolegi?

#53:  Autor/ica: VRS1 PostPostano: 11:33 uto, 13. 12. 2011
    —
(s)Venn (napisa):
MojaMalenkost (napisa):
kada i gdje se tocno odrzava prakticni kolokvij?


Ako se dobro sjećam s predavanja, u utorak se praktični kolokvij odigrava u praktikuumu 5, a u srijedu u praktikuumu 0... Cool


Utorak je u praktikumu 5, ali srijeda je u praktikumu 1... A kad ovisi o tome kada si se zapisao/la na popis (ili poslao/la asistentu mail)

#54:  Autor/ica: AtomisedLokacija: Exotica PostPostano: 12:16 uto, 13. 12. 2011
    —
Dodajte vrijednost 16 bitne varijable ITEM s adrese $6000 u uzlazno sortiranu listu nenegativnih 16 bitnih vrijednosti tako da se sortiranost očuva. Ako se broj već nalazio u listi onda ga ne treba dodavati još jednom. Adresa prvog elementa liste nalazi se na adresi $6010, a prvi element liste sadrzi duljinu liste.

Smijemo ubaciti ITEM na kraj (ako već ne postoji) i onda to sortirati? Very Happy
Znam da je to glupo rješenje, riješio sam i na bolji način, al ovako mi je lakše...

#55:  Autor/ica: GauSs_Lokacija: 231 PostPostano: 21:28 uto, 13. 12. 2011
    —
Atomised (napisa):
Dodajte vrijednost 16 bitne varijable ITEM s adrese $6000 u uzlazno sortiranu listu nenegativnih 16 bitnih vrijednosti tako da se sortiranost očuva. Ako se broj već nalazio u listi onda ga ne treba dodavati još jednom. Adresa prvog elementa liste nalazi se na adresi $6010, a prvi element liste sadrzi duljinu liste.

Smijemo ubaciti ITEM na kraj (ako već ne postoji) i onda to sortirati? Very Happy
Znam da je to glupo rješenje, riješio sam i na bolji način, al ovako mi je lakše...


da

Added after 38 seconds:

VRS1 (napisa):
Možemo li u 18. zadatku pretpostaviti da se nizovi sastoje od velikih slova u asciiju ili moramo za svaki član niza provjeravati da li je slovo?


ne trebate provjeravati

#56:  Autor/ica: Gost PostPostano: 21:44 uto, 13. 12. 2011
    —
Jel bi mogao netko podijeliti informaciju sa mnom u kojem je terminu sutra praktični za one koji su se zapisali u 3. kolonu? Hvala lijepa.

#57:  Autor/ica: consuelo PostPostano: 0:47 sri, 14. 12. 2011
    —
ako se dobro sjecam, prakticni je od 14 do 19h, sto bi znacilo da je 3.kolona 16h...

#58:  Autor/ica: Mas PostPostano: 8:32 sri, 14. 12. 2011
    —
kosani (napisa):
Građa mi ide dosta dobro i imam dilemu: ciljati prvo na 10, pa onda na 20 ili se odmah riješiti ovog sa 20 bodova.

Vjerojatno ću ciljati na 20 bodova a ne bih htio da se dogodi da ne uspijem riješit oba zadatka na vrijeme. Ima li neko da je naučio na vlastitoj koži pa želi pomoć kolegi?


Prosle godine je jedan kolega (kojeg necu imenovati =) ) kojem je isto dosta dobro islo, pisao prvi puta za 20 bodova i nestigao, pa onda na drugom pisao drz-nedaj za 5 bodova. Mozda tebi stvarno jako dobro ide, pa rjesis bez problema za 20 bodova odmah.. al kako ja gledam na to.

Ako sada rjesis za 10 bodova, pa onda odes i rjesis za 20 bodova to te je kostalo 3 sata zivota vise (ako zivis u Zagrebu, ili boravis za to vrjeme, a svaka je sansa da budes).
S druge strane, ako uzmes sada za 20 bodova, mozes ustedjeti tih 3 sata, ali moze ti se desiti da ih ne ustedis + da potrosis enormnu kolicinu zivaca sto ti visi kolegij i sto neznas za koliko bodova pisati taj drugi puta.
Ja smatram da je bolje doc oba puta opusteno, al to je samo moje ziherasko razmisljanje mozda. Very Happy

#59:  Autor/ica: insane_raverLokacija: ZGB PostPostano: 9:08 sri, 14. 12. 2011
    —
Mas (napisa):
kosani (napisa):
Građa mi ide dosta dobro i imam dilemu: ciljati prvo na 10, pa onda na 20 ili se odmah riješiti ovog sa 20 bodova.

Vjerojatno ću ciljati na 20 bodova a ne bih htio da se dogodi da ne uspijem riješit oba zadatka na vrijeme. Ima li neko da je naučio na vlastitoj koži pa želi pomoć kolegi?


Prosle godine je jedan kolega (kojeg necu imenovati =) ) kojem je isto dosta dobro islo, pisao prvi puta za 20 bodova i nestigao, pa onda na drugom pisao drz-nedaj za 5 bodova. Mozda tebi stvarno jako dobro ide, pa rjesis bez problema za 20 bodova odmah.. al kako ja gledam na to.

Ako sada rjesis za 10 bodova, pa onda odes i rjesis za 20 bodova to te je kostalo 3 sata zivota vise (ako zivis u Zagrebu, ili boravis za to vrjeme, a svaka je sansa da budes).
S druge strane, ako uzmes sada za 20 bodova, mozes ustedjeti tih 3 sata, ali moze ti se desiti da ih ne ustedis + da potrosis enormnu kolicinu zivaca sto ti visi kolegij i sto neznas za koliko bodova pisati taj drugi puta.
Ja smatram da je bolje doc oba puta opusteno, al to je samo moje ziherasko razmisljanje mozda. Very Happy


slazem se sa kolegom Smile mene je dobro islo i osobno sam prvo za 15 pa potom za 20 bodova pisao. puno je lakse pisat za 20 kad znas da imas prakticne rijesene. Kolega koji je prvi puta za 20 te nije prosao, drugi puta je 15 min vagao kaj ce i kako ce Smile Pa je uzeo 5 bodova samo da se rijesi toga.

#60:  Autor/ica: klaymenLokacija: Zagreb PostPostano: 17:18 sri, 14. 12. 2011
    —
najbolje ti je ic na 15 prvo pa 20 drugi put ako ce ti falit bodova..
tako sam ja...iako nije nikakva frka s tim jel cete stic napisat programe za 20 ili ne.ako uopce ides na 20b pretpostavlja se da jako dobro baratas s assemblerom...
ja sam primjerice prosle godine ista za 20b i rijesila to u 15minuta Wink a pise se 45min ako se ne varam Smile



Forum@DeGiorgi -> Građa računala


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće  :| |:
Stranica 3 / 4.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin