(2013) 1. zadaca formatiranje teksta
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Računarski praktikum 1

#41:  Autor/ica: Loo PostPostano: 7:59 pet, 8. 3. 2013
    —
kod funkcije dodaj(string p) string p ne mora biti formatiran?
u tom slučaju, smiju li funkcije iz implementacije pozivati jedna drugu? (konkretno, smijem li napraviti FTekst novi= FTekst(p) i pozvati novi.format(N) unutar ove dodaj)

i još da provjerim, ako je linija prekratka, u nju treba nadopisivati riječi iz sljedećih linija istog paragrafa dok god stane, npr
N=100
"bla\n"
"bla.\n"
"riječ\n"
"\n"

postaje:
"bla bla. riječ\n"
"\n"

i je li razumno očekivati da razlika u broju linije prije i poslije u rijeciVanlinije neće biti neki ogroman broj? bilo bi super kad ne bi bila veća od 10 Wink

i treba li formatiran tekst završavati s '\n' ako orginal ne završava?

#42:  Autor/ica: Shaman PostPostano: 10:08 pet, 8. 3. 2013
    —
u potpunosti se salzem sa Zenonom, ako se od studenata ocekuje potpuno tocan kod, onda se valjda od asistenta mora ocekivati jasno zadan zadatak.

#43:  Autor/ica: izvanzemaljka PostPostano: 10:33 pet, 8. 3. 2013
    —
Zar ne bi za zadnju funkciju void dodaj (string p) trebalo pisati void dodaj (string p, int duljinalinije), ili taj dodani string smije 'izaći' iz linije. i poziva li se ta funkcija samo kada je tekst formatiran ili ga treba prije formatirati?

#44:  Autor/ica: GauSs_Lokacija: 231 PostPostano: 12:05 pet, 8. 3. 2013
    —
Zenon (napisa):
Može li se dogoditi da iza neke rečenice imaju samo razmaci pa opet kraj rečenice, npr:
Rečenica.[tex]\quad[/tex]?


ne

Citat:

A može li se dogoditi:
Rečenica.!? !


ne

Citat:

Mora li paragraf sadržavati barem jednu rečenicu?


da

Citat:

Mora li ovo biti toliko komplicirano, tj. imati [tex]10^{2013}[/tex] podslučajeva? Nije li se naše znanje moglo provjeriti kao na prog1, prog2 i SPA nekim jednoznačno zadanim zadatkom za kojeg ne trebamo postaviti [tex]10^{10^{2013}}[/tex] pitanja da bismo uopće znali što se traži od nas? I sad zapravo ja ne mogu samostalno rješavati zadaću, nego ovisim o dodatnim objašnjenjima asistenta na koje preko vikenda, zbog najavljenog odsustva, ni ne mogu računati. Ako je već rok za predaju zadaće n dana, onda bi valjda svaki dan 1,..,n-1 trebao biti ravnopravan za izradu zadaće, a ne da su za neki k<n-1 dani 1,...,k privilegirani (ta, imamo i mi život, druge rokove i moramo tražiti optimalan raspored izvršavanja obveza kako bismo ih sve ispunili).
Ne postoji argument koji bi me uvjerio da je to sve zaista potrebno da se provjeri naše znanje.


Dragi kolega, necu vas ni pokusati uvjeravati. Moj je posao zadavati zadatke, a vas rijesavati.

Sto se tice kompliciranosti, lijepo sam rekao da necu komplicirati. Dakle, ovih 1083!@#!# slucajeva koje izvlacite se definitivno nece pojavljivati. Primjeri za bodove ce biti gotovo isti kao i u testnom mainu. Stoga, testni main sadrzi sve iznimke koje se mogu pojaviti!

Na asistenta mozete racunati i preko vikenda, samo ograniceno. Do sada sam odgovarao skoro cijeli dan na pitanja, a u subotu i nedjelju cu to moci napraviti jednom do dvaput dnevno.

A sada cu ja vas pitat kako da bodujem vas zadatak ako se dogodi jedan od 10^?L!@ slucajeva dok ispravljam. Tocije, ako mi na rame sleti tuzan crni gavran dok ispravljam? Sto da tada napravim??? Postoji li takva situacija napisana u pravilniku???
(hint: http://www.youtube.com/watch?v=sr_JS_spIZQ )

Added after 4 minutes:

Loo (napisa):
kod funkcije dodaj(string p) string p ne mora biti formatiran?
u tom slučaju, smiju li funkcije iz implementacije pozivati jedna drugu? (konkretno, smijem li napraviti FTekst novi= FTekst(p) i pozvati novi.format(N) unutar ove dodaj)


da, to je ispravan pristup.

Citat:

i još da provjerim, ako je linija prekratka, u nju treba nadopisivati riječi iz sljedećih linija istog paragrafa dok god stane, npr
N=100
"bla\n"
"bla.\n"
"riječ\n"
"\n"

postaje:
"bla bla. riječ\n"
"\n"


da

Citat:

i je li razumno očekivati da razlika u broju linije prije i poslije u rijeciVanlinije neće biti neki ogroman broj? bilo bi super kad ne bi bila veća od 10 Wink


nece Wink

Citat:

i treba li formatiran tekst završavati s '\n' ako orginal ne završava?


ne

Added after 2 minutes:

izvanzemaljka (napisa):
Zar ne bi za zadnju funkciju void dodaj (string p) trebalo pisati void dodaj (string p, int duljinalinije), ili taj dodani string smije 'izaći' iz linije. i poziva li se ta funkcija samo kada je tekst formatiran ili ga treba prije formatirati?


Funkcija ce se pozivati samo na formatiranom tekstu. Koristite N kojim je tekst formatiran

#45:  Autor/ica: ZenonLokacija: [tex]\pm\infty[/tex] PostPostano: 13:39 pet, 8. 3. 2013
    —
Najljepša hvala na trpljenju mojih frustracija i ugodnom odgovoru Very Happy
Btw. kako pretvoriti broj u string? Postoji li nekakva već implementirana funkcija u C++ u nekom od library-a tipa char itoa(int n); ili string itos(int n); ili moramo pisati sami svoju funkciju?
Hvala još jednom.

#46:  Autor/ica: GauSs_Lokacija: 231 PostPostano: 13:52 pet, 8. 3. 2013
    —
Zenon (napisa):
Najljepša hvala na trpljenju mojih frustracija i ugodnom odgovoru Very Happy
Btw. kako pretvoriti broj u string? Postoji li nekakva već implementirana funkcija u C++ u nekom od library-a tipa char itoa(int n); ili string itos(int n); ili moramo pisati sami svoju funkciju?
Hvala još jednom.


http://www.cplusplus.com/articles/D9j2Nwbp/

takodjer, za novije standarde (opcija -std=c++11 za g++):
Kod:

std::string s = std::to_string(NEKIBROJ);


Napomena: na rp1 se radi upravo c++11 standard

#47:  Autor/ica: markotronLokacija: Umag PostPostano: 14:39 pet, 8. 3. 2013
    —
Citat:
Tocije, ako mi na rame sleti tuzan crni gavran dok ispravljam? Sto da tada napravim??? Postoji li takva situacija napisana u pravilniku???


Evo i meni je smijesno! I ja se smijem! XD

#48:  Autor/ica: leptiric PostPostano: 14:41 pet, 8. 3. 2013
    —
Hoće li se desiti da se tekst postavlja izvan konstruktora? Tj.
FTekst FT;
FT.tekst = "nesto" ;

Zanima me jer teskt gledam kao niz linija, a rastavljanje radim upravo u konstruktoru.

Smijem li koristiti <algorithm> ?

#49:  Autor/ica: Sova PostPostano: 14:58 pet, 8. 3. 2013
    —
Ako imamo tekst:
"Jedna\n"
"recenica. Druga."

i recimo N=20

dobijemo li onda

"Jedna recenica.\n"
"Druga." ?

tj. zanima me kada tražimo riječ u idućoj liniji koju ćemo (eventualno) nadodati, stajemo li čim naiđemo na '.', '?', '!', ' ', '\n', ili kad naiđemo na ' ' ili '\n'?

#50:  Autor/ica: student_92 PostPostano: 15:41 pet, 8. 3. 2013
    —
GauSs_ (napisa):
student_92 (napisa):
Isto tako, rečeno je da linija koja se sastoji od razmaka i '\n' nije prazna i da su paragrafi odvojeni minimalno jednom praznom linijom, a u testnom mainu stoji
Kod:
"prica jedna.  hehe.\n" // l5, p1
"  \n" // l6
"         nije normalna! zar ne? hehehe.\n" // l7, p2


Linija 6 nije prazna i linija 6 odvaja paragrafe? Kako to? Ajmo pomaknuti ovaj '\n' skroz lijevo i gotovo. Smile


E to je moja greska pri definiciji. Ispravno bi bilo: "paragrafi su odvojeni minimalno jednom praznom linijom ili linijom koja sadrzi samo praznine".


Još ovo pitanje: ako je ovdje između paragrafa 1 i paragrafa 2 jedna odvajajuća linija, zašto testni main pokazuje da u pravilu 3 treba ispisati ova dva paragrafa u paru? Oni ne krše to pravilo, zar ne?

#51:  Autor/ica: Sova PostPostano: 15:56 pet, 8. 3. 2013
    —
i jos jedna stvar, možemo li računati da će zadani N uvijek biti veći od duljine svih rijeći u tekstu?

#52:  Autor/ica: GauSs_Lokacija: 231 PostPostano: 16:35 pet, 8. 3. 2013
    —
leptiric (napisa):
Hoće li se desiti da se tekst postavlja izvan konstruktora? Tj.
FTekst FT;
FT.tekst = "nesto" ;

Zanima me jer teskt gledam kao niz linija, a rastavljanje radim upravo u konstruktoru.

Smijem li koristiti <algorithm> ?


Tekst ce biti postavljen preko konstruktora. Smijete, koristiti <algorithm>

Added after 4 minutes:

Sova (napisa):
Ako imamo tekst:
"Jedna\n"
"recenica. Druga."

i recimo N=20

dobijemo li onda

"Jedna recenica.\n"
"Druga." ?

tj. zanima me kada tražimo riječ u idućoj liniji koju ćemo (eventualno) nadodati, stajemo li čim naiđemo na '.', '?', '!', ' ', '\n', ili kad naiđemo na ' ' ili '\n'?


Ne shvacam bas najbolje pitanje. Rijeci (ukljucujuci i pripadne ".", "?", "!") trebate dodavati dok mozete. Dakle, i cijela recenica i dio recenice i rijec mogu biti dodani u gornju liniju. "\n" ne brojite u ovih N. Ovo sto ste napisal za N=20 je zeljeni rezultat.

Added after 1 minutes:

Sova (napisa):
i jos jedna stvar, možemo li računati da će zadani N uvijek biti veći od duljine svih rijeći u tekstu?


Mozete

Added after 1 minutes:

student_92 (napisa):
GauSs_ (napisa):
student_92 (napisa):
Isto tako, rečeno je da linija koja se sastoji od razmaka i '\n' nije prazna i da su paragrafi odvojeni minimalno jednom praznom linijom, a u testnom mainu stoji
Kod:
"prica jedna.  hehe.\n" // l5, p1
"  \n" // l6
"         nije normalna! zar ne? hehehe.\n" // l7, p2


Linija 6 nije prazna i linija 6 odvaja paragrafe? Kako to? Ajmo pomaknuti ovaj '\n' skroz lijevo i gotovo. Smile


E to je moja greska pri definiciji. Ispravno bi bilo: "paragrafi su odvojeni minimalno jednom praznom linijom ili linijom koja sadrzi samo praznine".


Još ovo pitanje: ako je ovdje između paragrafa 1 i paragrafa 2 jedna odvajajuća linija, zašto testni main pokazuje da u pravilu 3 treba ispisati ova dva paragrafa u paru? Oni ne krše to pravilo, zar ne?


Ufff, pitate predobra pitanja Wink Ajmo, pokusati nanovo definirati. Dakle, paragrafi su u ulaznom tekstu odvojeni minimalno jednom praznom linijom ili linijom koja sadrzi samo praznine
(definicija paragrafa). Pravilo 2 ostaje isto.

#53:  Autor/ica: student_92 PostPostano: 16:46 pet, 8. 3. 2013
    —
GauSs_ (napisa):
student_92 (napisa):
Isto tako, rečeno je da linija koja se sastoji od razmaka i '\n' nije prazna i da su paragrafi odvojeni minimalno jednom praznom linijom, a u testnom mainu stoji
Kod:
"prica jedna.  hehe.\n" // l5, p1
"  \n" // l6
"         nije normalna! zar ne? hehehe.\n" // l7, p2


Linija 6 nije prazna i linija 6 odvaja paragrafe? Kako to? Ajmo pomaknuti ovaj '\n' skroz lijevo i gotovo. Smile

Još ovo pitanje: ako je ovdje između paragrafa 1 i paragrafa 2 jedna odvajajuća linija, zašto testni main pokazuje da u pravilu 3 treba ispisati ova dva paragrafa u paru? Oni ne krše to pravilo, zar ne?


Ufff, pitate predobra pitanja Wink Ajmo, pokusati nanovo definirati. Dakle, paragrafi su u ulazu odvojeni minimalno jednom praznom linijom ili linijom koja sadrzi samo praznine
(definicija paragrafa). Pravilo 2 ostaje isto.


Ok, konkretno me zanima odgovor jer vrijeme curi: jesu li ova dva paragrafa prekršila pravilo 3? Prema ovom zadnjem što ste rekli, i dalje mislim da nisu. To znači da u testnom mainu piše krivo, ili se varam? Ne razumijem zašto je boldano "u ulazu", što to predstavlja i zašto bi to utjecalo na kršenje pravila 3?

#54:  Autor/ica: JovanaHy PostPostano: 16:48 pet, 8. 3. 2013
    —
1. compile mi javlja da mi string nije definiran, što po googlu rješavam na način da using namespace std ubacim u ftekst.h, ali nije preporučljivo, ili ubacujem std:: svugdje. neka treća opcija?



2. za funkcije pop_back i to_string mi kaže da nisu deklarirane, iako bi trebale biti u include <string>, može pomoć oko toga, trebam nešto nadopisati?

#55:  Autor/ica: ZenonLokacija: [tex]\pm\infty[/tex] PostPostano: 16:59 pet, 8. 3. 2013
    —
Kako se treba ponašati funkcija koja ispituje pravilo broj 3 u slučaju:
Rečenica. /*može biti određeni broj praznina, ne mora niti jedna*/\n Rečenica.

#56:  Autor/ica: kajgod PostPostano: 17:02 pet, 8. 3. 2013
    —
Zasto se nakon dodavanja teksta p vec formatiranom tekstu u testnom primjeru na kraju pojavljuje '\n'?

Imamo

Kod:
"..."
"Cetvrta recenica?\n"


Te nakon sto dodajemo string p

Kod:
string p = "A sto  je ovo bio dobar zadatak to je cudo jedno :D!";


Trebali bismo dobiti

Kod:
"..."
"Cetvrta recenica?  A sto je ovo bio dobar zadatak to\n"
"je cudo jedno :D!\n";


Otkud ovdje dode drugi '\n'? S obzirom da u izvornom kodu ima jedan, a onda nakon formatiranja ima ih dva usprkos tome sto dodani string ne zavrsava na '\n'?

#57:  Autor/ica: GauSs_Lokacija: 231 PostPostano: 17:11 pet, 8. 3. 2013
    —
student_92 (napisa):

Ok, konkretno me zanima odgovor jer vrijeme curi: jesu li ova dva paragrafa prekršila pravilo 3? Prema ovom zadnjem što ste rekli, i dalje mislim da nisu. To znači da u testnom mainu piše krivo, ili se varam? Ne razumijem zašto je boldano "u ulazu", što to predstavlja i zašto bi to utjecalo na kršenje pravila 3?


Da, prekrsila su pravilo 3. Na njega sam i mislio. "u ulazu" = "u ulaznom tekstu" kao u Napomeni zadatka. To sluzi da definiras paragrafe kad prvi put vidis neformatirani tekst.

Added after 3 minutes:

JovanaHy (napisa):
1. compile mi javlja da mi string nije definiran, što po googlu rješavam na način da using namespace std ubacim u ftekst.h, ali nije preporučljivo, ili ubacujem std:: svugdje. neka treća opcija?


ukljuci using namespace std; i trenutno se ne zamaraj preprukama

Citat:

2. za funkcije pop_back i to_string mi kaže da nisu deklarirane, iako bi trebale biti u include <string>, može pomoć oko toga, trebam nešto nadopisati?


trebas kompajlirat s opcijom "-std=c++11" ako bas zelis koristiti to_string

Added after 3 minutes:

Zenon (napisa):
Kako se treba ponašati funkcija koja ispituje pravilo broj 3 u slučaju:
Rečenica. /*može biti određeni broj praznina, ne mora niti jedna*/\n Rečenica.


Buduci da u ulaznom tekstu (ovdje prikazanom) ne postoji prazna linija ili linija koja sadrzi samo praznine izmedju "Rečenica." i "Rečenica." imamo samo jedan paragraf pa ja pravilo 3 zadovoljeno

Added after 1 minutes:

kajgod (napisa):
Zasto se nakon dodavanja teksta p vec formatiranom tekstu u testnom primjeru na kraju pojavljuje '\n'?


Greska. Buduci da ga nije bilo u p nije ga trebalo biti ni u s3 na kraju. Hvala

#58:  Autor/ica: student_92 PostPostano: 17:18 pet, 8. 3. 2013
    —
GauSs_ (napisa):
student_92 (napisa):

Ok, konkretno me zanima odgovor jer vrijeme curi: jesu li ova dva paragrafa prekršila pravilo 3? Prema ovom zadnjem što ste rekli, i dalje mislim da nisu. To znači da u testnom mainu piše krivo, ili se varam? Ne razumijem zašto je boldano "u ulazu", što to predstavlja i zašto bi to utjecalo na kršenje pravila 3?


Da, prekrsila su pravilo 3.


Aha...znači u ulazu mogu biti odvojeni i linijom koja sadrži razmake, ali pravilo mora biti da su ih odvaja samo jedna prazna linija. Je li to tako?

#59:  Autor/ica: GauSs_Lokacija: 231 PostPostano: 17:20 pet, 8. 3. 2013
    —
student_92 (napisa):
GauSs_ (napisa):
student_92 (napisa):

Ok, konkretno me zanima odgovor jer vrijeme curi: jesu li ova dva paragrafa prekršila pravilo 3? Prema ovom zadnjem što ste rekli, i dalje mislim da nisu. To znači da u testnom mainu piše krivo, ili se varam? Ne razumijem zašto je boldano "u ulazu", što to predstavlja i zašto bi to utjecalo na kršenje pravila 3?


Da, prekrsila su pravilo 3.


Aha...znači u ulazu mogu biti odvojeni i linijom koja sadrži razmake, ali pravilo mora biti da su ih odvaja samo jedna prazna linija. Je li to tako?


Daaaa Very Happy Razumijeli smo seeeee (sada mogu umrijeti Cool )

#60:  Autor/ica: JovanaHy PostPostano: 17:41 pet, 8. 3. 2013
    —
Citat:

trebas kompajlirat s opcijom "-std=c++11"
-std=c++11 za g++


možete mi reći i što bi to značilo? kako da to ostvarim?



Forum@DeGiorgi -> Računarski praktikum 1


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće  :| |:
Stranica 3 / 5.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin