(Očekujte sve češća) pitanja o LaTeXu
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Računala (općenito)

#41:  Autor/ica: hermione PostPostano: 15:07 sub, 13. 5. 2006
    —
Hm..tvoj kod je puno ljepsiji,ali guest je dao ono kak to treba zgledati s obzirom na predlozak koji je imam na papiru..makar je kod ruzniji.... Wink

#42:  Autor/ica: krcko PostPostano: 13:52 ned, 21. 5. 2006
    —
Void (napisa):
Martinab (napisa):

1. Kako da dobijem horizonatlnu stranicu u LaTeXu? Zelim jednu veliku tablicu i mislim da je puno prirodnija u horizontali...


Ovo se rjesava sa paketom lscape. Primjer
Kod:

\usepackage{lscape}

\begin{document}

\begin{landscape}
Tekst na ovoj stranici ce biti ispisan horizontalno.
\end{landscape}

\end{document}


Ako cijeli dokument treba biti landscape moze i bez paketa:

Kod:
\documentclass[12pt,landscape]{article}


Slucajno naisao na to pa nek ostane zabiljezeno Smile

#43:  Autor/ica: cinikLokacija: /proc/sys/cpu/ PostPostano: 21:13 ned, 21. 5. 2006
    —
?


'ave fun!


Sinisa

#44:  Autor/ica: kreso PostPostano: 19:02 pet, 23. 6. 2006
    —


a zašto on meni onda vrišti ??


Zadnja promjena: kreso; 19:21 pet, 23. 6. 2006; ukupno mijenjano 2 put/a.

#45:  Autor/ica: mdokoLokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh PostPostano: 19:12 pet, 23. 6. 2006
    —
kreso (napisa):
[latex]{\sum}[\latex]

kak da latehiram nekaj ovdje na forumu?


Ovako:
Kod:

[latex]{\sum}[/latex]

i onda ispadne:

#46: HRLaTeX Autor/ica: venovako PostPostano: 9:20 ned, 25. 6. 2006
    —
Evo jednog zgodnog LaTeX paketa za nase podneblje na kojeg nabasah pri update-u MikTeX-a:

http://tug.ctan.org/tex-archive/language/croatian/hrlatex/

#47:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 3:16 uto, 1. 8. 2006
    —
Imam jednu povecu formulu koja se ne da "razbiti" u vise redova (nekakve matrice). Confused Ta formula ne stane u jedan redak DVI-ja, pa sam to rijesio tako da sam ubacio \tiny. Cool

Stvar sada ok izgleda, ali se LaTeX buni "LaTeX Font Warning: Command \tiny invalid in math mode on input line xxx.". Shocked

Kako se "legalno" u LaTeXu formula napise nesto sitnijim fontom od ostatka texta? Think

#48:  Autor/ica: venovako PostPostano: 9:35 uto, 1. 8. 2006
    —
Što fali ovome?


#49:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 14:59 uto, 1. 8. 2006
    —
Pa, nije mi palo na pamet [ Embarassed ] jer nije in-line formula. Sad Dakle, kod izleda otprilike ovako:
Neki text: $${\tiny formula}.$$ Nova recenica... Neutral

Vidis onu tocku prije drugog $$? Eh? Eh, volio bih da nju ne smanji... Shocked

Ako ne ide, neka onda ostane ovako kako si predlozio. Cool Hvala! Very Happy

#50:  Autor/ica: venovako PostPostano: 16:23 uto, 1. 8. 2006
    —
vsego (napisa):
Neki text: $${\tiny formula}.$$ Nova recenica... Neutral

Vidis onu tocku prije drugog $$? Eh? Eh, volio bih da nju ne smanji... Shocked


Neki pravi TeXpert bi trebao doći u pomoć, jer ja to definitivno nisam Sad
Evo brzinskog krperaja:


#51:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 16:36 uto, 1. 8. 2006
    —
Laughing Back to the begining: "LaTeX Font Warning: Command \normalsize invalid in math mode on input line xxx." Very Happy

Nema frke, kad se stavi {\tiny$$...$$}, onda jace smanjuje [ Shocked ], pa je dosta i \Small, pa se na tocki niti ne vidi. Cool

Ostaje problem "malih" simbola u math-modu, cisto iz znatizelje... Smile

Hvala! Very Happy

#52:  Autor/ica: venovako PostPostano: 17:04 uto, 1. 8. 2006
    —
Kakav ti to TeX imas, kakav math mode kad je \normalsize unutar \text naredbe Shocked Confused

Koristis amsmath paket?

Ah, nevermind Sad

#53:  Autor/ica: goranm PostPostano: 16:11 sri, 25. 4. 2007
    —
Kako da podesim da mi se \label - \ref naredbe resetiraju na početku svakog poglavlja?

Npr. u 1. poglavlju prva jednadžba ima oznaku (1), a druga (2).
Sad u 2. poglavlju prva jednadžba mi ima oznaku (3), a ja bih htio da bude (1).

#54:  Autor/ica: mdokoLokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh PostPostano: 19:25 sri, 25. 4. 2007
    —
Google rulez! Google je tvoj prijatelj.

#55:  Autor/ica: TvrtkoLokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225 PostPostano: 20:18 sri, 25. 4. 2007
    —
goranm (napisa):
Kako da podesim da mi se \label - \ref naredbe resetiraju na početku svakog poglavlja?

Npr. u 1. poglavlju prva jednadžba ima oznaku (1), a druga (2).
Sad u 2. poglavlju prva jednadžba mi ima oznaku (3), a ja bih htio da bude (1).


Mozes podesiti da ti oznake za jednadzbe krecu od pocetka u svakom poglavlju. Nakon oznake za novi dio, poglavlje ili slicno, resetiras brojac jednadzbi sa \setcounter{equation}{0}.
Label - ref dalje normalno koristis.

#56:  Autor/ica: mdokoLokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh PostPostano: 21:42 sri, 25. 4. 2007
    —
Tvrtko (napisa):

Mozes podesiti da ti oznake za jednadzbe krecu od pocetka u svakom poglavlju. Nakon oznake za novi dio, poglavlje ili slicno, resetiras brojac jednadzbi sa \setcounter{equation}{0}.
Label - ref dalje normalno koristis.


Zar nije jednostavnije (kao sto lijepo pise na prvome siteu koji google izbaci): \numberwithin{equation}{section} (umjesto section moze doci chapter, subsection ili sto ti vec treba)

Dakle, dovoljno je izdati samo jednu naredbu, sto je puno fleksibilnije ako dodje do potrebe za naknadnim modifikacijama.

#57:  Autor/ica: goranm PostPostano: 23:43 sri, 25. 4. 2007
    —
Napravio sam onako kako je Tvrtko rekao. \numberwithin{equation}{section} napravi (1.1), (1.2),...,(2.1), (2.2)..., a ja sam htio (1), (2),..., (1), (2) itd. i nije mi se dalo ispitivati kako radi u ovisnosti o različitim parametrima. Smile

#58:  Autor/ica: mdokoLokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh PostPostano: 0:38 čet, 26. 4. 2007
    —
goranm (napisa):
a ja sam htio (1), (2),..., (1), (2) itd.

A sto ako npr. u 3. poglavlju referiras na formulu (1) iz 2. poglavlja? Kako ce citatelj znati o kojoj se formuli radi?

#59:  Autor/ica: goranm PostPostano: 1:25 čet, 26. 4. 2007
    —
mdoko (napisa):
goranm (napisa):
a ja sam htio (1), (2),..., (1), (2) itd.

A sto ako npr. u 3. poglavlju referiras na formulu (1) iz 2. poglavlja? Kako ce citatelj znati o kojoj se formuli radi?

U dokumentu koji trenutno pišem ne referiram jednadžbe izvan poglavlja jer poglavlja imaju relativno disjunktan sadržaj, tako da sumnjam da će itko pomisliti da kada se u 3. poglavlju referiram na jednadžbu (1) (koja je 2 linije iznad teksta "ako promotrimo (1)"), da mislim na (1) ili iz prvog ili iz drugog poglavlja koji nemaju veze sa 3. poglavljem.

Ubacivanje oznake poglavlja mi se čini nepotrebnim "kompliciranjem", jer u cijelom dokumentu imam svega 10 labeliziranih jednadžbi, iako mi se \numberwithin{equation}{section} čini pravilnijim. Ah, dileme, dileme.....

#60:  Autor/ica: Daya PostPostano: 23:28 pet, 18. 5. 2007
    —
Imam mali problem.. Kada napravim tablicu sa puno, puno stupaca, ona mi u dvi pregledu malo strsi izvan stranice. Kako da to popravim, da mi ju smanji taman toliko da mi upadne u margine?
Pokusala sam maknuti onaj defaultni razmak medju stupcima, ali onda je prezbijena (zauzme nesto vise od pol stranice, po sirini) i ruzno izgleda.. Rolling Eyes



Forum@DeGiorgi -> Računala (općenito)


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  Sljedeće  :| |:
Stranica 3 / 21.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin