SASTANAK STUDENATA - 10.05.2007 18h, prostorija 005
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Opća pitanja i rasprave o studiju
hoces li doci na ovaj sastanak?
da naravno
28%
 28%  [ 14 ]
mozda, nastojat cu
38%
 38%  [ 19 ]
ne, imam drugih obaveza/nedamise
26%
 26%  [ 13 ]
nisam student ;-)
8%
 8%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 50


#41:  Autor/ica: bart PostPostano: 19:30 sri, 16. 5. 2007
    —
da i jos nesta... ova opcija s 6-8 ispita bi bila okej da je dosena na pocetku ak.god. tako da ganjamo i ostale ispite, a ne se samo bazirati na analize i uvis... ovakvi studenti kao ja ce biti u problemima malo vecim ako se donese takva odluka

#42:  Autor/ica: petrich PostPostano: 19:32 sri, 16. 5. 2007
    —
bart (napisa):
npr.
prosle godine sam polozila ispite s 3. koji su mi bili potrebni za upis u 4. ali nisam ocistila 2., sto znaci da nisam dala uvjet. ove akademske godine ganjam analize i uvis da imam uvjet za 4. (ima jos takvih!!)
mislim da ne bi bilo u redu prema svima onaj sistem sa 6-8 polozenih ispita ove ak.god. jer bi ja npr morala polagati analize, uvis, slucajne procese, math statistiku, konveksnu analizu za uvjet.. a netko bi se provukao sa 6 izbornih predmeta koji su masu laksi od ovih gore navedenih...
treba i to uzeti u obzir, sta ne?


pa kao prvo, pod 6-8 ispita se ne racuna sad ovak kak si ti nabrojala.
naime, nesi je pod 1 predmet racunala predmet koji vrijedi 6 bd.
a drugo, ako je tako, koji dio tebe brine, (jer koliko vidim, ako das to kaj ganjas, ti ces imat prek 180 bodova i sigurno ces upisat 4), da ti neces skupit za uvjet ili da ce netko drugi skupit?
jer, na kraju, da bi diplomirali svi cemo ionako morati poloziti sve predmete koje smo upisali, i jedino kaj bi ovo smanjenje uvjeta napravilo, je pomoglo nam da nas ne ulovi bolonja, nista vise..

#43:  Autor/ica: bart PostPostano: 19:40 sri, 16. 5. 2007
    —
vidis, vidis.. zaboravih na ovo da nesi racuna ispit=6 bodova...
ali bilo je ili 180 bodova ili 6-8 ispita...
ne brine me ova opcija 180bodova... vec ova druga..
sta je onda s fin.trzistima koji nose 3 boda? to onda nije ispit?
i kako bi se onda ma3 racunala koja nosi 10 bodova?
sve mi je to s brda, s dola... Confused

#44:  Autor/ica: petrich PostPostano: 19:41 sri, 16. 5. 2007
    —
bart (napisa):
da i jos nesta... ova opcija s 6-8 ispita bi bila okej da je dosena na pocetku ak.god. tako da ganjamo i ostale ispite, a ne se samo bazirati na analize i uvis... ovakvi studenti kao ja ce biti u problemima malo vecim ako se donese takva odluka


hm, malo se zaletih. ali, znaci, ti si dala prosle god uvjet sa trece, sto bi reklo da imas sigurno nekih cca 150 bd, sto bi reklo da ti do onih 180 fali 30tak, a mislim da to zbilja nije bad dati u jednoj god, ne? Think

#45:  Autor/ica: klara PostPostano: 19:43 sri, 16. 5. 2007
    —
slazem se sbart Wink

#46:  Autor/ica: petrich PostPostano: 19:43 sri, 16. 5. 2007
    —
bart (napisa):
vidis, vidis.. zaboravih na ovo da nesi racuna ispit=6 bodova...
ali bilo je ili 180 bodova ili 6-8 ispita...
ne brine me ova opcija 180bodova... vec ova druga..
sta je onda s fin.trzistima koji nose 3 boda? to onda nije ispit?
i kako bi se onda ma3 racunala koja nosi 10 bodova?
sve mi je to s brda, s dola... Confused


pa racunalo bi se u bodovima, a ne u ispitima, dakle:
6-8 ispita → 36-48 bd
odnosno, nesi je rekla da ce vjerojatno zokruzivati te brojke, ali tako nekako

#47:  Autor/ica: bart PostPostano: 19:44 sri, 16. 5. 2007
    —
petrich (napisa):
bart (napisa):
da i jos nesta... ova opcija s 6-8 ispita bi bila okej da je dosena na pocetku ak.god. tako da ganjamo i ostale ispite, a ne se samo bazirati na analize i uvis... ovakvi studenti kao ja ce biti u problemima malo vecim ako se donese takva odluka


hm, malo se zaletih. ali, znaci, ti si dala prosle god uvjet sa trece, sto bi reklo da imas sigurno nekih cca 150 bd, sto bi reklo da ti do onih 180 fali 30tak, a mislim da to zbilja nije bad dati u jednoj god, ne? Think


imam 154.. i kazem ne brine me opcija s bodovima, nije problem skupiti jos tih 30ak... nego ova druga s ispitima....

#48:  Autor/ica: petrich PostPostano: 19:46 sri, 16. 5. 2007
    —
bart (napisa):

imam 154.. i kazem ne brine me opcija s bodovima, nije problem skupiti jos tih 30ak... nego ova druga s ispitima....


ali zasto? Think kad je receno da onaj koji ima 180 bd sigurno upisuje 4 tu.
tj da ih 180 skupis i da ti ostanu ova 3 divna s druge, upisujes cetvrtu..

#49:  Autor/ica: bart PostPostano: 19:48 sri, 16. 5. 2007
    —
Nesi (napisa):

i preporucam ne baviti se sa 180 ECTSa..... vidim da je to stavka koju nije trebalo spominjati....

#50:  Autor/ica: goranm PostPostano: 19:50 sri, 16. 5. 2007
    —
bart (napisa):
npr.
prosle godine sam polozila ispite s 3. koji su mi bili potrebni za upis u 4. ali nisam ocistila 2., sto znaci da nisam dala uvjet. ove akademske godine ganjam analize i uvis da imam uvjet za 4. (ima jos takvih!!)
mislim da ne bi bilo u redu prema svima onaj sistem sa 6-8 polozenih ispita ove ak.god. jer bi ja npr morala polagati analize, uvis, slucajne procese, math statistiku, konveksnu analizu za uvjet.. a netko bi se provukao sa 6 izbornih predmeta koji su masu laksi od ovih gore navedenih...
treba i to uzeti u obzir, sta ne?

Ako bi položila 2 analize i uvis, onda bi imala sadašnji uvjet za 4. godinu i mogla bi ju upisati jer si zadovoljila "nesmanjeni" uvjet.
Dvije analize i uvis, ako se ne varam, vrijede 29 bodova, što je manji broj bodova od onog koji će netko, tko prvi puta sluša 3. godinu, morati položiti, a i 154+29=183.

#51:  Autor/ica: bart PostPostano: 19:50 sri, 16. 5. 2007
    —
petrich (napisa):
bart (napisa):

imam 154.. i kazem ne brine me opcija s bodovima, nije problem skupiti jos tih 30ak... nego ova druga s ispitima....


ali zasto? Think kad je receno da onaj koji ima 180 bd sigurno upisuje 4 tu.
tj da ih 180 skupis i da ti ostanu ova 3 divna s druge, upisujes cetvrtu..


i ne brinu me ova 3 s 2., nego ovi s 3., tipa slucajni procesi, statistika....
kuzis?

#52:  Autor/ica: bart PostPostano: 19:51 sri, 16. 5. 2007
    —
goranm (napisa):
bart (napisa):
npr.
prosle godine sam polozila ispite s 3. koji su mi bili potrebni za upis u 4. ali nisam ocistila 2., sto znaci da nisam dala uvjet. ove akademske godine ganjam analize i uvis da imam uvjet za 4. (ima jos takvih!!)
mislim da ne bi bilo u redu prema svima onaj sistem sa 6-8 polozenih ispita ove ak.god. jer bi ja npr morala polagati analize, uvis, slucajne procese, math statistiku, konveksnu analizu za uvjet.. a netko bi se provukao sa 6 izbornih predmeta koji su masu laksi od ovih gore navedenih...
treba i to uzeti u obzir, sta ne?

Ako bi položila 2 analize i uvis, onda bi imala sadašnji uvjet za 4. godinu i mogla bi ju upisati jer si zadovoljila "nesmanjeni" uvjet.
Dvije analize i uvis, ako se ne varam, vrijede 29 bodova, što je manji broj bodova od onog koji će netko, tko prvi puta sluša 3. godinu, morati položiti, a i 154+29=183.


sta ce biti opcija ili stari uvjet ili novi?

#53:  Autor/ica: goranm PostPostano: 19:53 sri, 16. 5. 2007
    —
I ako već imaš 154 bodova, do 180 ti treba 26, a za uvjet za 4. godinu se očekuje 30-50 bodova. Ako uzmemo sredinu, znači 40 bodova, opet si za 14 bodova u boljoj situaciji od onih koji prvi puta slušaju treću godinu.

#54:  Autor/ica: bart PostPostano: 19:56 sri, 16. 5. 2007
    —
goranm (napisa):
I ako već imaš 154 bodova, do 180 ti treba 26, a za uvjet za 4. godinu se očekuje 30-50 bodova. Ako uzmemo sredinu, znači 40 bodova, opet si za 14 bodova u boljoj situaciji od onih koji prvi puta slušaju treću godinu.


da, a ja cu onda morati polagati slucajne procese, a netko drugi ce npr mikro, makro, izborni, koji god da uzmes... moras priznti da tezina ispita nije jednaka...

#55:  Autor/ica: petrich PostPostano: 19:56 sri, 16. 5. 2007
    —
bart (napisa):
Nesi (napisa):

i preporucam ne baviti se sa 180 ECTSa..... vidim da je to stavka koju nije trebalo spominjati....


hm da, al mislim da to nekak ipak vise ide one koji ne ponavljaju god, njima do 180 ipak fali malo vise. Wink
osim toga, nesin savjet je i da bi bilo pametno cim prije ocistit drugu (sto naravno, svi dobro znamo), koliko njih mislis da ce to uspjet?
da se razumijemo, ja se slazem sa svim tim, ali mislim da je u tvom slucaju situacija takva da imas vise sanse za ovih 180.
mislim, pa tak je nekak i situacija s onima koji su prosle god bili parcijala, oni ove god navodno ni nemaju dosta predmeta da bi skupili te bodove, al mislim da ni oni ne bi trebali imat problema s tih 180..

#56:  Autor/ica: goranm PostPostano: 19:58 sri, 16. 5. 2007
    —
bart (napisa):
sta ce biti opcija ili stari uvjet ili novi?

Ako daš stari uvjet, koji je čista 1. i 2. godina + 50 bodova sa treće, bez fizike i engleskog, imati ćeš preko 180 bodova.

#57:  Autor/ica: bart PostPostano: 20:04 sri, 16. 5. 2007
    —
bart (napisa):
Nesi (napisa):

i preporucam ne baviti se sa 180 ECTSa..... vidim da je to stavka koju nije trebalo spominjati....


... misa maloga... mene nitko ne kuzi.. ili se ja krivo izrazavam....
ajmo zaboraviti tih 180 bodova...
gledamo opciju 6-8 ispita (ne ih prebacivati u bodove)...
jel me sad kuzite?

#58:  Autor/ica: goranm PostPostano: 20:06 sri, 16. 5. 2007
    —
bart (napisa):
da, a ja cu onda morati polagati slucajne procese, a netko drugi ce npr mikro, makro, izborni, koji god da uzmes... moras priznti da tezina ispita nije jednaka...

Ne znam kakvi su to kolegiji, a i ima poprilično teških izbornih. Ja ću morati položiti više bodova od tebe, a nisam upisao mikro/makro. Mislim da ti 26 bodova stvarno ne bi trebao biti problem, jedino ako ti je baš jedina kombinacija analize+uvis ili neka druga kombinacija opširnih kolegija.

#59:  Autor/ica: goranm PostPostano: 20:07 sri, 16. 5. 2007
    —
bart (napisa):

gledamo opciju 6-8 ispita (ne ih prebacivati u bodove)...
jel me sad kuzite?

Ali ta opcija nije nepravedna prema tebi, kužiš?

#60:  Autor/ica: bart PostPostano: 20:11 sri, 16. 5. 2007
    —
kako nije?
ja cu npr morati poloziti analize, uvis, slucajne procese, statistiku..
a netko drugi nek polozi 4 izborna, mikro i makro... (te sve ispite osim makro sam polozila u 7mj prosle godine, sto ti govori o tezini tih ispita)...
usporedi...



Forum@DeGiorgi -> Opća pitanja i rasprave o studiju


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Sljedeće  :| |:
Stranica 3 / 11.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin