završni
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Mjera i integral

#61:  Autor/ica: lorozic PostPostano: 20:46 uto, 28. 6. 2011
    —
@sbasaric:
Super mi je kak ljudi izgube zivce i najemput ih sve pocne smetati cim spomenes da mozda i nije bilo neresivo. Zamisli, pravopis! To je totalno relevantno kad se prica o tezini kolokvija! xD

Ne kuzim takvu reakciju. Jos ajde da je (ko ja na temi prije Very Happy ) kolega napisal da je bilo lagano, al nije cak ni to. Kolega je napisal da je NJEMU bilo lagano, ne vidim zakaj je to problem. Ohladite malo ljudi.

BTW, imas na temi prije dosta ljudi, ukljucujuci i one koji se ne slazu da je bilo lagano, koji pisu na nekom dijalektu ili pak nepazljivo pa ne vidim da tam djelis pravopisne savjete.

#62:  Autor/ica: bozidarsevoLokacija: Samobor PostPostano: 21:07 uto, 28. 6. 2011
    —
ak neko hoce moze pisat i na kineskom.. Smile

svi smo razliciti, uvijek ce nekima bit lagano nekima tesko..to je tak..kome je tesko ima pravo rec kolko hoce put da mu je tesko a kome je bilo lagano moze isto to radit...

#63:  Autor/ica: ToMeK PostPostano: 21:14 uto, 28. 6. 2011
    —
Završni je bio primjeren. Naravno nisam ni ja sretan kako sam rješio ali teoriju sam dobro napravio.

Mislim Fatou je iz 8. poglavlja koje je nekako "centralno" na cijelom kolegiju. Ne znat nešto od tamo bi bilo kao ne znat ništa vezano za ovaj kolegij.

Caratheodorijev Tm je dugačak. Ali ne pretežak. Motoričan je. Meni osobno lijep.

Zadaci su malo bili teoretskiji, ali ipak... ne neriješivi.

Prvi kolokvij je bio papren. Ostalo ok.

#64:  Autor/ica: maxic PostPostano: 21:35 uto, 28. 6. 2011
    —
Da kažem za početak nešto o 'najbitnijoj' temi, a to je očito pravopis. Mislim da nema potrebe da budemo pretjerano osjetljivi na nečiji način pisanja ali je činjenica da nekoga tko napiše "a buden vidija dal san dobro napisa" (neka se nitko ne uvrijedi zbog odabira određenog dijalekta) ne mogu ozbiljno shvatiti o čemu god pisao. Dakle, naravno da ne tražim od kolega da se poštuju sve pravopisne norme, ali ipak postoji neka razina komunikacije na kojoj bi i na forumu trebalo inzistirati.

Što se tiče težine završnog, mislim da nije bio toliko težak, koliko smo mi očekivali da će dati trivijalan kolokvij kako bi se popravila prolaznost kolegija. To će vjerojatno riješiti smanjivanjem bodovnog praga za prolaz pa se nadam da će većina kolega uspjeti položiti kolegij.

Teorija na kolokviju nije bila užasna, ali ipak moramo priznati da je bila kompliciranija nego što smo očekivali. Fatuova lema nije zahtijevna, ali mislim da je rijetko tko očekivao da će profesor od graničnih teorema, uzeti Fatuovu, a ne LTDK ili LTMK. Mislim da je problem što, po mom osobnom dojmu, većina ljudi ne uči teoriju kao cjelinu nego bira teoreme za koje procijeni da su dovoljno bitni da dođu na kolokviju. Takvi jesu pogodili sa Caratheodoryjem, mada je bilo i onih koji ga nisu prepoznali, ali su izgubili na Fatuu i Egorovu.

I za kraj, nadam se da će oni koji su si dali truda naučiti gradivo ovog kolegija, ipak uspjeti položiti ga, bilo bez ili uz popravni.

#65:  Autor/ica: BitterSweetLokacija: sjeverno od raja PostPostano: 21:45 uto, 28. 6. 2011
    —
totalni off topic, sorry ---> teško da ćeš dožvit da netko napiše 'buden vidija' Razz budem ne prolazi u niti jednom obliku , pa ni sa 'n' Very Happy
eto i ja se slažem da je ljepše kad ljudi pišu književno, ali bože moj, što je, tu je Smile što se tiče pravopisnih grešaka, one su po forumima toliko česte da ih jedva primjećujem više

#66:  Autor/ica: Gost PostPostano: 22:07 uto, 28. 6. 2011
    —
Milojko (napisa):
oprostite, ali moram.

sbasaric (napisa):
Dragi kolega, eto, očito smo mi svi ostali totalno fulali fakultet

ne svi, ali nekima bi očito bolje odgovarao fakultet hrvatskih studija.....

i da, ne laprdajte, kolokvij je bio u redu. to što neki još uvijek nisu shvatili ovaj kolegij dovoljno ozbiljno (khm.... nisam ni ja daleko od tog skupa Embarassed ) i u tome je problem.
btw slažem se s ovim o popravnom, ni meni se to baš ne sviđa previše


sto se tice popravnog
1/3 + 2/3 daju jedan pa je to primjereno jer ukupna ocjena treba biti odraz kontinuiranoga rada a ne ako se netko sad sjetio učiti

>40 prije i prolaz 45
ukoliko imate barem 40 (13.3) iz kolokvija to povlači da na popravnom morate imati 19/40 bodova za prolaz što je manje od pola pa ne vidim kako je to nepošteno! svaki bod više na kolokvijima ne donosi da morate imati puno manje bodova na popravnome

<30,40> i prolaz 45
ukoliko imate oko 30 (10) na popravnome je potrebno cca 22 od 40
dakle potrebno je samo 2 boda više od pola da biste prošli ukoliko ste skupili samo 30 bodova prije, a 30 je malo s obzirom na drugi kolokvij i završni koji su bili primjerene težine
opet nepošteno

<20,30> i prolaz 45
(1/3)*20+(2/3)*24=6.6+40=46.6>45
(24/40 reprezentira 60/100)
dakle ukoliko ste ostvarili minimum potrebno je manje od 24 boda!!!!!

prošle godine je prolaz bio 45 a ove godine je prosjek bodova manji pa je za zaključiti da će i ove godine biti 45
ukoliko je 50 onda treba 5 bodova više tj. svugdje na popravni dodajte 3 što opet nije tako puno iako nije blistavo

mislim da je smiješno da na matematici svi pričaju kako je neka formula nepravedna i nepoštena a nitko je ne stavi u kalkulator
definitivno se ne može imati 5 niti s 100% riješenog kolokvija ali mislim da to nikomu nije u cilju...

#67:  Autor/ica: Ufff PostPostano: 8:14 sri, 29. 6. 2011
    —
Ne, i dalje ovo sa računanjem popravnog nije baš fer, s obzirom da se i lani radilo o ljudima kojima je falilo 2 boda za polože kolegij (i da asistenti nisu bili nimalo naklonjeni "navlačenju" niti jednog jedinog boda!), tako da mislim da i jedan bod više manje u ovom kolegiju čini JAKO veliku razliku! Rolling Eyes

Mislim da je realno 1/3 kolokvija + popravni....

#68:  Autor/ica: Gost PostPostano: 8:21 sri, 29. 6. 2011
    —
evo ja gledam ovaj prvi slučaj, kad bi se gledalo da imam 40 bodova, do sad, i na popravnom 19/40, i kad se to sve podijeli, pomnozi, zbroji...broj bodova je 25, to je prolaz?

#69:  Autor/ica: Gost PostPostano: 8:25 sri, 29. 6. 2011
    —
jel se zna koliko će biti teorijskih zadataka (profesorovih Cool ) na popravnom?

#70:  Autor/ica: mycky1111 PostPostano: 8:34 sri, 29. 6. 2011
    —
u petak ce asistentica napisat na stranicu koliko ce ih bit na popravnom.

#71:  Autor/ica: MilojkoLokacija: Hilbertov hotel PostPostano: 9:46 sri, 29. 6. 2011
    —
ali najvjerojatnije da će biti samo jedan. to je ono, nekih 90+ posto sigurno.

#72:  Autor/ica: Gost PostPostano: 12:43 sri, 29. 6. 2011
    —
Anonymous (napisa):
evo ja gledam ovaj prvi slučaj, kad bi se gledalo da imam 40 bodova, do sad, i na popravnom 19/40, i kad se to sve podijeli, pomnozi, zbroji...broj bodova je 25, to je prolaz?


i ti studiraš matematiku hahahahaha
vjerojatno govoriš da znaš ti računat i to, dobar/dobra si u matematici, kužiš sve samo te malo teorija muči hahahaha
e pa muči te i računanje čini se
1/3 od 40 je 13.3
ukoliko imas 19/40 na popravnome to je kao da imaš 47.5/100 jer na popravnome možeš skupiti 100 ali je to reprezentirano sam 40 bodova!!!
dakle 19 bodova je zapravo 47.5 a 1/3 od 47.5 je cca 15.83 a tebi se gledaju 2/3 pa pomnožiš s 2 i dobiješ 31.66. kada na taj broj dodaš 13.3 slijedi da imaš točno 45 bodova kolko ti i treba za prolaz

ukoliko je 45 prolaz struktura popravnog je odlična

#73:  Autor/ica: Gost PostPostano: 12:57 sri, 29. 6. 2011
    —
Ma zašto bi išta bilo jednostavno na ovom faksu, kad može biti komplicirano!

#74:  Autor/ica: i v a n č i c a PostPostano: 13:44 sri, 29. 6. 2011
    —
Jel mi može netko reći je li skup { ∅, { ∅ } } sigma prsten i je li sigma algebra?

#75:  Autor/ica: Sale PostPostano: 15:07 sri, 29. 6. 2011
    —
Ovisi koji je skup u pitanju. Sigma algebra, pa i sigma prsten je familija podskupova skupa X. Dakle pitanje je sto je X.

Ako je u tvom slucaju X={{ nul }} onda mi se cini da je ovo i sigma algebra.
Ako je X={{1} , {nul}, {2}} onda je to samo sigma prsten. Ako se nisam negdje zabunio Smile

#76:  Autor/ica: dodinho PostPostano: 22:41 sub, 1. 6. 2013
    —
Može li netko potvrdit da li je završni 21.6. (ili će tada biti popravni)?

#77:  Autor/ica: Lafiel PostPostano: 13:40 ned, 2. 6. 2013
    —
Tada je završni, popravni je tek nakon završnog, dakle zadnji tjedan u šestom mjesecu (iako, koliko ja znam, još nema točnog termina).

#78:  Autor/ica: Megy Poe PostPostano: 13:50 ned, 2. 6. 2013
    —
Lafiel (napisa):
Tada je završni, popravni je tek nakon završnog, dakle zadnji tjedan u šestom mjesecu (iako, koliko ja znam, još nema točnog termina).


Popravni je potvrđeno 28.6.-og

#79:  Autor/ica: Gost PostPostano: 18:05 sub, 15. 6. 2013
    —
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/mii/files/mii_2012_zavrsni_rj.pdf

1.zadatak, gdje se to u skripti nalazi?

#80:  Autor/ica: spot137 PostPostano: 18:14 sub, 15. 6. 2013
    —
Strana 9. Propozicija 2.5



Forum@DeGiorgi -> Mjera i integral


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće  :| |:
Stranica 4 / 7.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin