usmeni kod prof. Čaklovića
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Uvod u optimizaciju

#61:  Autor/ica: Mr.Doe PostPostano: 19:47 ned, 5. 7. 2009
    —
Ako si bila na predavanjima (to je sada stvarno davno), pa ako si jos uz to super dobrog pamcenja (ovo je fakat nategnuto), onda bi se sjetila da je profesor taj dio preuzeo od jednog poznatog matematicara, iz jedne ful poznate knjige → Linear Programming: Foundations and Extensions, a poznati autor je profesor na Princetonu: Robert Vanderbei.
Jedan od razloga zasto je to (nas) profesor napravio, jest zato sto je spomenuta knjiga bila dostupna on-line na stranici R. Vanderbei-a (ali nazalost nije se mogla skinuti knjiga ili direktno isprintati Crying or Very sad).
Ne znam da li je jos uvijek dostupna, no ako upises u google ime profesora i naslov knjige, siguran sam da ces saznati Wink . ili mozda je jos bolje da odes na stranicu od R.Vanderbei-a ?!

#62:  Autor/ica: Grga PostPostano: 21:28 ned, 5. 7. 2009
    —
akki (napisa):
Lara (napisa):
Vidjela sam među pitanjima i sljedeća pitanja: matrične igra sa sumom nula te dualnost u teoriji igara. Ne mogu to naći u skripti, nemam ni baš cijelu isprintanu pa je možda i u tome stvar. Može li mi netko reći u kojem poglavlju ili još bolje na kojoj stranici skripte je ovo obrađeno?


da li su se ta pitanja javljala i u zadnje vrijeme, ja ne mogu nać ništa slično


Ja sam bio u trecem mjesecu, isto to nisam mogao naci (sad mi je jasno i zasto), ali nisam se time zamarao previse. Pitao me tm o separaciji za konuse, jos nesto i analizu osjetljivosti (koju isto nisam pogledao, samo sam okvirno znao o cemu se radi pa sam na licu mjesta smisljao), nakon toga me pitao neko pitanje na zakljucivanje koje nisam uspio zakljuciti Embarassed no svejedno je bio zadovoljan usmenim. No zasto to pisem je da kazem da mene nije pitao ni jedno ni drugo - naravno nista ne znaci, ali povecava vjerojatnost da profesor to ne pita Smile

#63:  Autor/ica: petrich PostPostano: 6:44 pon, 6. 7. 2009
    —
akki (napisa):
Lara (napisa):
Vidjela sam među pitanjima i sljedeća pitanja: matrične igra sa sumom nula te dualnost u teoriji igara. Ne mogu to naći u skripti, nemam ni baš cijelu isprintanu pa je možda i u tome stvar. Može li mi netko reći u kojem poglavlju ili još bolje na kojoj stranici skripte je ovo obrađeno?


da li su se ta pitanja javljala i u zadnje vrijeme, ja ne mogu nać ništa slično


Pojavila su se kad sam ja bila na usmenom, na zadnjem roku, valjda.. Think Uglavnom, sam reci profesoru da to niste radili i on će ti dat drugo pitanje... To naravno vrijedi samo za ta neka pitanja koja se zbilja nisu obradila nekih godina...
Naime, profesor je jednom studentu htio dat jedno od tih pitanja i pital ga je on jel se to radilo - ovaj mu je rekao ne i onda mu je dal nekaj drugo... Namigujem ti, a ti ne gledas...
Isto tako preporučam da ako dobiš i neko pitanje koje se radilo, al koje nikak ne znaš - radije zamoli profesora da ti da neko drugo pitanje nego da niš ne napišeš... Prof je zbilja ok i vjerujem da će izaći u susret. Namigujem ti, a ti ne gledas...

#64:  Autor/ica: akki PostPostano: 10:31 uto, 14. 7. 2009
    —
Kad sam bila na usmenom pojavila su se slijedeća pitanja:

Tm Dualnosti
Tm o separaciji
(dečko je znao samo iskaze bez dokaza i to nije dovoljno za 2 !!!)

Incijalizacija problema linearne zadaće (Opisala sam prvi i optimalni plan, te iskazala i dokazala tm o postojanju dopustive točke početnog problema)
Sve o konačno generiranim konusima (Tu sam iznjela definicije, Tm o separaciji (Dokaz za spec. slučaj i za opći ovaj kombinatorni sa foruma), Tm o konačno generiranom konusu + dokaz iz vježbi (samo jedan smjer))

Imala sam 65+20 bodova sa pismenog, prof me pitao kako bi dokazala ovaj smjer koji je posljedica tm o separaciji, to nisam znala i to je bilo dovoljno za 2.
Na usmenom nitko nije dobio više od 2.
Eto za one koji žele veću ocjenu, bolje se možda udubit u neke kompliciranije stvari iz skripte, jer prof. kaže da su npr. ove gore stvari trivijalne.

Još sam čula i slijedeća pitanja:
Analiza osjetljivosti
Simpleks tabela
Tm o dekompoziciji

#65: komisija-usmeni Autor/ica: snjezana PostPostano: 15:07 pet, 30. 10. 2009
    —
kako izgleda komisijski usmeni? jel se isto pise ili se odgovara pred komisijom?

hvala

#66:  Autor/ica: dube PostPostano: 14:29 pon, 16. 11. 2009
    —
Evo i mog doprinosa:

Algoritam za razdvajajucu hiperravninu
Teorem dualnosti
Kada primarni problem nema rjesenja

Ostala pitanja koja sam nacula:

Konacno generirani konus
Analiza osjetljivost(ali ona nakon simplex metode)
Farkasova lema

#67:  Autor/ica: alllliceLokacija: Zagreb PostPostano: 12:09 pon, 23. 11. 2009
    —
Skup rjesenja ZLP
Analiza osjetljivosti
MUT


tm dualnosti
tm o dekompoziciji
recesivni konus+povezati sa zlp


Zadnja promjena: allllice; 19:28 pon, 25. 1. 2010; ukupno mijenjano 2 put/a.

#68:  Autor/ica: dube PostPostano: 19:02 pon, 25. 1. 2010
    —
1. Farkaseva lema njena uloga u dualnosti i iz leme izvesti kada sustav Ax=b ima riješenje.
2. Riječnik, primarni i dualni riječnik i primjena u analizi osjetljivosti.
3. Izvod GJT

#69:  Autor/ica: zebrica PostPostano: 20:19 pet, 29. 1. 2010
    —
imala sam danas usmeni, pa ukratko:
-dobila sam 4 pitanja i na njih pismeno odgovarala
pitanja: riječnik i izvod GJT preko riječnika
inicijalizacija
dokaz tm. o dekompoziciji poliedarskog skupa na politop i konus
matrična igra u obliku zadace linearnog programiranja

-to sam odgovorila pismeno, profesor je pogledo i pitao jos par detalja uz gore navedena pitanja

-koliko sam skužila usmeni nosi 50% ocjene

-uglavnom, profesor je super, za pismeni imate vremena...
ali jedina sam danas odgovarala tako da će drugi tjedan mozda biti malo drugacije, ali uglavnom dobite pitanja, odgovarate pismeno, ne treba biti detaljno jer ako nesto ne napisete to vas profesor pita

sretno svima

#70:  Autor/ica: sun PostPostano: 13:33 uto, 2. 2. 2010
    —
mozete reci dojmove danasnjeg usmenog? koja su pitanja itd..

hvala puno Smile

#71:  Autor/ica: Gost PostPostano: 15:48 uto, 2. 2. 2010
    —
dajte,ljudi,napišite nešto:)..
jel profesor ruši na usmenom i jel postoji druga šansa za ispit:)?

#72:  Autor/ica: tejaLokacija: zg-ma and back PostPostano: 16:52 uto, 2. 2. 2010
    —
profesor je zakon Very Happy
"malo" je zakasnio Very Happy pa smo svi skupa pisali 2 pitanja na papiru: jedno zajedničko, jedno svakom posebno, to smo pisali jedno sat vremena premda je prof rekao pola sata... onda je prof čitao to kako je tko izlazio na ploču i postavljao još par pitanja...
dok san ja bila unutra ocjene su bile 5 3 4 3
pitanja: kako izgleda skup rješenja zlp, farkaseva lema, matrične igre, dualna zadaća, recesivni konus, dokazat da su vrhovi politopa ekstremne točke (il nešto u tom stilu Confused ), teorem o separaciji, dokazat da je kon gen konus poliedarski i obratno... i to je otprilike ono čega se ja sjećam Smile
i tako...opuštena atmosfera skroz Smile

#73:  Autor/ica: Gost PostPostano: 13:45 sri, 3. 2. 2010
    —
kako je bilo danas? pitanja?
dojmovi?
pliz

thx Smile

#74:  Autor/ica: Gost PostPostano: 14:11 sri, 3. 2. 2010
    —
Pita sve zamislivo

Teorem o separaciji
o dekompoziciji
o dualnosti
algoritam za razdvajajucu
uvjet optimalnosti
dualna simpleks tabela
gjt
kaznena funkcija
metoda unutrasnje tocke.... to sam ja danas cula

nemojte se bojat, samo hrabro i ako slucajno padnete ima popravni usmeni negdje iduci tjedan ak sam dobro cula...
sretno svima!!!!

#75:  Autor/ica: samuelson PostPostano: 15:37 sri, 3. 2. 2010
    —
A kada bi odprilike idući tjedan bio taj popravni usmeni? Početkom tjedna ili negdje pred kraj?

#76:  Autor/ica: Gost PostPostano: 18:01 sri, 3. 2. 2010
    —
popravni usmeni bi trebao bit ne sljedeći nego onaj tjedan iza,barem je tako danas prof.rekao..

#77:  Autor/ica: bejb:) PostPostano: 20:59 sri, 3. 2. 2010
    —
asistentica je danas rekla da je usmeni najvjerojatnije 8.2. od 10h...

Added after 35 seconds:

iako bi i ja bila najsretnija kad bi to bilo negdje krajem tjedna Smile

#78:  Autor/ica: artapoelk PostPostano: 21:25 sri, 3. 2. 2010
    —
ne! u pon 8.2. je usmeni za one koji su pisali popravni kolokvij danas, a oni koji su ovaj tjedan odgovarali i pali, popravni usmeni ce najvjerojatnije biti 15.2!!!

#79:  Autor/ica: Gost PostPostano: 12:28 ned, 7. 2. 2010
    —
Anonymous (napisa):
kaznena funkcija
metoda unutrasnje tocke.... to sam ja danas cula

Jel se radila metoda unutrasnje tocke ove godine?

#80:  Autor/ica: ivvana PostPostano: 13:17 ned, 7. 2. 2010
    —
da



Forum@DeGiorgi -> Uvod u optimizaciju


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće  :| |:
Stranica 4 / 7.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin