Bioinformatika
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Bioinformatika

#61:  Autor/ica: mladacLokacija: zg PostPostano: 18:45 sub, 5. 5. 2007
    —
tihana (napisa):
marijap (napisa):
zar se dosad gledao broj dolazaka?!?
mislila sam da se programi moraju predavati po redu, tj. rokovima...


pa svaki put su nas popisali
a ne znam ja....nagađam...pitaj profesora...ali lakše je napisati 1. nego 2. program pa ti je lakše prvo predati 1. (drugi je, zapravo, malo prošireni 1.)

ovako ja mislim:
kako će se kreirati ocjena na temelju 3 programa? pa valjda tako tko je kada predao (kad predaš ti pored tvog imena napišu datum) i tko je svaki puta bio na vježbama


al kak da ja dodem na vjezbe ak to nisu moje vjezbe? da je tak onda bi svak dolazio kad mu pase a ne bi radili grupe i raspored grupa. normalno da ce gledat koliko si puta bio na svojim vjezbama al nemreš bit više na vježbama nego što istih ima. nisam ja kriva kaj je 1 put bio uskrs na naš pon, a drugi put rektorov dan.

#62:  Autor/ica: tihanaLokacija: Zagreb PostPostano: 19:08 sub, 5. 5. 2007
    —
mladac (napisa):

al kak da ja dodem na vjezbe ak to nisu moje vjezbe? da je tak onda bi svak dolazio kad mu pase a ne bi radili grupe i raspored grupa. normalno da ce gledat koliko si puta bio na svojim vjezbama al nemreš bit više na vježbama nego što istih ima. nisam ja kriva kaj je 1 put bio uskrs na naš pon, a drugi put rektorov dan.


točno da nije fora da dolaziš kada ti paše i ok je da se držiš rasporeda, ali nije problem doć na neke druge vježbe. jedan kolega je pitao profesora i reko je da nema problema

ja sam predala jedan program i već znam kako trebaju ići 2. i 3. Mogu ih napisati sad i oba predati idući put. Nije bed, nije sve strikno određeno. Također možeš ti sva tri programa predati zadnji sat na vjebama, ali je lakše sad odmah

#63:  Autor/ica: mladacLokacija: zg PostPostano: 19:12 sub, 5. 5. 2007
    —
kad sam ja pitala prof za promjenu vježbe odg je da mogu al da onda moram mjenjat i predavanja. mislim mogu ja doc kad hocu al to nije izgovor da se cijeloj grupi ne nadoknadi izostanak vježbi. nije mi logično da sad cijela grupa M-P dolazi kad joj se sprdne da bi mogla predat zadaću?

#64:  Autor/ica: fluffLokacija: zgb PostPostano: 7:26 uto, 8. 5. 2007
    —
A jel netko mozda zna koja grupa danas ima vjezbe? A-f jer je trebala imati prosli utorak, na 1.maj, ili G-nekog slova jer je tak po redu?
Jer su nasoj grupi (A-F) rekli da cemo imti nadoknadu... Embarassed

#65:  Autor/ica: Pearl PostPostano: 9:02 uto, 8. 5. 2007
    —
Danas ima grupa G-LJ, ali je prof jučer na predavanjima rekao da se danas mogu predati program svi koji su ga napisali, bez obzira na to imaju li danas vježbe ili ne. Smile

#66:  Autor/ica: vanja PostPostano: 11:52 uto, 8. 5. 2007
    —
sto je sa grupom A-F ? Da li ce biti kakve nadoknade ?? I kako to da danas nema grupa A-F?

#67:  Autor/ica: kika PostPostano: 21:49 uto, 8. 5. 2007
    —
vanja (napisa):
I kako to da danas nema grupa A-F?


rekla je asistentica da nam nece mijenjati stalno termine,pa je svaka grupa svaki drugi tjedan,bez obzira na sve.


svejedno si mogao doci danas i predati zadatak.

#68:  Autor/ica: vanja PostPostano: 9:35 sri, 9. 5. 2007
    —
kika (napisa):
vanja (napisa):
I kako to da danas nema grupa A-F?


svejedno si mogao doci danas i predati zadatak.


i jesam Smile ... hvala na odgovoru.

#69:  Autor/ica: Geliriell PostPostano: 19:25 sri, 9. 5. 2007
    —
Moze li mi netko dati optimalno poravnanje na kojem mogu provjeriti svoj program za NW a afinim gap penalom?
Npr. za HPEW i PW, je li
HPEW i _P_W ili HPEW i __PW
da se ne bi dvaput razunalo otvaranje gap penala?

Ako netko ima duzi tocno rijeseni primjer bila bih jako zahvalna.

#70:  Autor/ica: Pearl PostPostano: 19:43 sri, 9. 5. 2007
    —
Točno rješenje za HPEW I PW je HPEW i _P_W. Smile

#71:  Autor/ica: Geliriell PostPostano: 21:58 sri, 9. 5. 2007
    —
Zar ne bi trebala postojati neka razlika izmedju poravnanja koje se dobije primjenom NW algoritma i NW s afinim gap penalom?

#72:  Autor/ica: Pearl PostPostano: 19:11 pet, 11. 5. 2007
    —
Uglavnom postoji razlika, u ovom je primjeru slučajno ispalo isto poravnanje. Probaj neki drugi primjer pa ćeš vidjet. Smile

#73:  Autor/ica: Geliriell PostPostano: 17:20 pon, 14. 5. 2007
    —
Shvatila sam. Radi se o d-u. Kada d stavim neki veci broj od 12 poravna drugacije

#74:  Autor/ica: kika PostPostano: 16:50 čet, 17. 5. 2007
    —
cula sam da smo skoro gotovi sa predavanjima Question
da li mi netko moze reci tocnu informaciju?

#75:  Autor/ica: marijapLokacija: zg PostPostano: 17:00 čet, 17. 5. 2007
    —
predavanja ponedjeljkom i utorkom nema od ovog tjedna (ali ima dodatnih termina u Pr1 te dane od 18-20), a možda već sutra završimo s predavanjima (MAP?), pa će se sljedeće tjedne organizirati neka vrsta predavanja (filogenetska/sufiksna stabla) samo ako će biti interesa za slušanje, tako da ljudi s instituta ruđer bošković ili biologije ne dolaze uzalud...

#76:  Autor/ica: kika PostPostano: 18:58 čet, 17. 5. 2007
    —
a kak su organizirani ti praktikumi?
po kakvim grupama?
predala sam prva dva programa,i ne znam kad bi onda mogla predati ovaj treci.

#77:  Autor/ica: marijapLokacija: zg PostPostano: 19:07 čet, 17. 5. 2007
    —
možeš predati u svojem terminu vježbi kod asistentice ili pon ili uto u Pr1 od 18-20 kod prof.Goldsteina...zapravo svi primaju sve i sama izabireš kad ćeš i kome predati...najbolje što prije...

#78:  Autor/ica: C PostPostano: 21:09 pon, 21. 5. 2007
    —
A jel zna netko kako izgleda ulazna datoteka za nepoštenu kockarnicu?
Mislim, niz je varijabilne duljine ili koliko?

Koji su alternativni treći programi?

#79:  Autor/ica: Debla PostPostano: 11:37 sri, 23. 5. 2007
    —
niz je bilo koje duljina da..
a što se tiće trećeg programa:možeš napisat ili kockarnicu ili viterbij..

ja sam predala sve programe, šta sa upisom? ocjenom?
sva tri znaće 5? ili samo ako si predao u roku, jer ja sam svojim drugim zadatkom kasnila pola termina,tj. došla sam predat zadatak u tjednu kad ja nisam imala vježbe.. a ove druge sam predala na vrijeme, jel zna neko kako kada što? koja ocjena?

#80:  Autor/ica: marijapLokacija: zg PostPostano: 11:51 sri, 23. 5. 2007
    —
moraš profesora pitati za detalje oko formiranja ocjene i upisa ocjene...
u petak će u terminu predavanja biti predavanje o filogenetskim stablima (netko s instituta ruđer),
pa će vjerojatno i profesor biti prisutan...
3. program za predaje je predviđeno da bude viterbi:
kockarnica ili biološki model



Forum@DeGiorgi -> Bioinformatika


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće  :| |:
Stranica 4 / 5.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin