Izborni kolegiji (Bolonja)
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Opća pitanja i rasprave o studiju

#81:  Autor/ica: kennyLokacija: ...somewhere over the rainbow... PostPostano: 23:33 ned, 20. 6. 2010
    —
Tko onda predaje tu Prevenciju?

#82:  Autor/ica: mischa PostPostano: 16:58 pon, 21. 6. 2010
    —
prof. T. Ljubin Golub, dopisala sam u nekoliko postova iznad Smile

#83:  Autor/ica: Crazylamb1Lokacija: Albertane, Mars PostPostano: 14:55 čet, 16. 9. 2010
    —
Moze li se izborni predmet mijenjati? Tj. ako se upise jedan, a onda promijenis misljenje pa zelis upisati neki drugi umjesto onog prvog? I kako mogu saznati koji se drze? Tj. drze li se svi koji pisu na stranici/oglasnoj?

Pitam se jer, recimo, na oglasnoj stoje svi moduli za preddiplomski, a citam da inace ne budu svi moduli... Tako se pitam budu li i ovi izborni svi ili samo neki?

Naime, mene zanimaju izborni sa Racunarstva i matematike, 1. god. diplomski studij... Trenutno bih najvise Odlucivanje i teorija igara, a ako nema toga onda Meta-heuristike. A ako bas nema ni toga, onda Uvod u optimizaciju (mada mi se ne svidja termin jer je petkom a nemam nista petkom Very Happy)

#84:  Autor/ica: ßLokacija: Graveyard Mountain Home PostPostano: 18:22 čet, 16. 9. 2010
    —
Koliko ja znam, drže se svi oni (i samo oni) kolegiji koji stoje u redu predavanja. Što se tiče promjene izbornih, mislim da se može do određenog datuma (par tjedana od početka nastave, nisam siguran), najbolje da provjeriš u referadi...

#85:  Autor/ica: insane_raverLokacija: ZGB PostPostano: 10:42 uto, 8. 2. 2011
    —
Dobar dan svima

Sad, ovaj ljetni semestar bih trebao, na DRM1 upisati 2 izborna pošto imam položene Baze podataka, te izbor mi je

Matematički softver

Primijenjena statistika

Konačne geometrije

Te moram odabrati dva od tri....

e sad, poprilično siguran da ću upisati Matematički softver, sad, kakva su iskustva sa druga dva predmeta, ove godine Statistiku predaje Huzak, a Konačne geometrije Šiftar.

Pa me zanimaju iskustva.

Hvala Smile

#86:  Autor/ica: Swerz PostPostano: 12:34 uto, 8. 2. 2011
    —
Ne znam o cemu se radi u doticnim predmetima, ali sa J. Šiftarom nebus pogrijesil.

#87:  Autor/ica: Mala_022Lokacija: ...evo mene među moje... PostPostano: 18:53 uto, 8. 2. 2011
    —
insane_raver (napisa):
Dobar dan svima
Sad, ovaj ljetni semestar bih trebao, na DRM1 upisati 2 izborna pošto imam položene Baze podataka, te izbor mi je
Matematički softver
Primijenjena statistika
Konačne geometrije
Te moram odabrati dva od tri....
e sad, poprilično siguran da ću upisati Matematički softver, sad, kakva su iskustva sa druga dva predmeta, ove godine Statistiku predaje Huzak, a Konačne geometrije Šiftar.
Pa me zanimaju iskustva.
Hvala Smile

U mojoj generaciji (prva bolonjska) je samo jedna cura s računarstva slušala Primijenjenu statistiku. Predmet je OK, meni se sviđa (al opet, ja san statističarka Namigujem ti, a ti ne gledas...) i profesor je super, ali njoj je bilo dosta teže pratiti gradivo nego nama jer se podrazumijeva da studenti (relativno) dobro barataju statističkim pojmovima, a vi koji ste zadnji put slušali statistiku na 3. godini ste vjerojatno dosta toga pozaboravljali. Mislin, sam predmet nije težak, al opet ćeš vjerojatno morati uložiti nešto više truda nego statističari ili financijaši. Hm... zapravo ti i nisan puno pomogla, jel'da? Ne usudin ti se reći da ga upišeš jer ne mogu procijenit kolko točno fali znanje Statističkog praktikuma 1 i Matematičke statistike. Vjerojatno ne puno, al ipak... Zapravo, bolje da pričekaš odgovor od nekoga s drugih smjerova Namigujem ti, a ti ne gledas... Sorry šta nisan od pomoći.
S Konačnim geometrijama neman nikakvog iskustva, a Matematički softver preporučan Thumb up!

#88:  Autor/ica: MelkorLokacija: Void PostPostano: 23:08 uto, 8. 2. 2011
    —
Ja ti mogu reći da će ti, kad završiš faks, statistika u nekom obliku prije ili kasnije zatrebati, tako da možda nije loše i to imati na umu. Wink

#89:  Autor/ica: krcko PostPostano: 8:36 sri, 9. 2. 2011
    —
Tak je! Kad zavrsis postat ces dio statistike Zavoda za zaposljavanje #Silly

#90:  Autor/ica: insane_raverLokacija: ZGB PostPostano: 9:28 sri, 9. 2. 2011
    —
Melkor (napisa):
Ja ti mogu reći da će ti, kad završiš faks, statistika u nekom obliku prije ili kasnije zatrebati, tako da možda nije loše i to imati na umu. Wink


Tako nekako i razmišljam.
Statistika će trebati, kak god okrenem....

Tnx Svima koji se javili Smile slobodno i dalje svoje doživljaje napišite Smile

#91:  Autor/ica: lyra PostPostano: 11:13 sri, 9. 2. 2011
    —
Evo, ja sam slušala Mat. softver i Kon. geometrije i toplo preporučam oboje. Mat. softver mi je bio posebno dobar, nauči se dosta korisnih stvari (pogotovo o latexu). Što se tiče KG, to je ipak matematički kolegij, ali je gradivo lagano i zanimljivo čak i računarskije orijentiranim ljudima Razz

#92:  Autor/ica: mona PostPostano: 15:48 sri, 9. 2. 2011
    —
Može netko reći dojmove o kolegijima Primjena paralelnih računala i Operacijska istraživanja?

Koji izabrati i zašto?

Fala Wink

#93:  Autor/ica: Goran PostPostano: 15:54 sri, 9. 2. 2011
    —
Može li netko podijeliti svoja iskustva iz kolegija "Uvod u teoriju polugrupa",
predaje ga prof. Nakić. Hvala!

#94:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 16:35 sri, 9. 2. 2011
    —
mona (napisa):
Može netko reći dojmove o kolegijima Primjena paralelnih računala i Operacijska istraživanja?


Ako te paralelna racunala stvarno zanimaju, upisi. Sanja je vrhunski predavac i veliki strucnjak na tom podrucju. Kolegij je ozbiljan i dosta se trazi, a koliko daleko mogu otici studenti koji to stvarno zele, potvrdjuje da su odatle potekli i znanstveni clanci, radovi na konferencijama,... nekoliko studenata (sa Sanjom, naravno).

No, ako trazis "nesto lagano" za popuniti ECTSove, onda preporucam da izaberes nesto drugo...

Osobno: slusao sam nekadasnja "Paralelna racunala" (dva jednosemestralna kolegija). Zakljucio sam da me to gradivo ipak ne interesira, pa nisam nikada polagao, ali predavanja su bila stvarno dobra i zanimljiva. Dijelova se i danas sjecam, iako je proslo >10 godina (i u medjuvremenu nisam ni takao "paralelu").

#95:  Autor/ica: mona PostPostano: 16:42 sri, 9. 2. 2011
    —
Hvala vsego Wink

#96:  Autor/ica: thomary PostPostano: 20:47 sri, 9. 2. 2011
    —
Jel itko ikada slusao semianr 4 mat.model.? Sto je to uopce i dojmovi o prof. Rogina?

#97:  Autor/ica: ßLokacija: Graveyard Mountain Home PostPostano: 21:33 sri, 9. 2. 2011
    —
Primjena paralelnih racunala je nastavak na Uvod u paralelno racunanje iz zimskog semestra. Ako si to slusala, onda si valjda mogla zakljucit zanima li te ili ne Smile

Je li netko slusao Formalne metode racunarstva? Dojmovi itd... ?

#98:  Autor/ica: Crazylamb1Lokacija: Albertane, Mars PostPostano: 21:44 sri, 9. 2. 2011
    —
@thomary - ne znam za predmet, ali prof. je ovako ok, jedino sto ga ja (a i neki drugi) tesko razumiju sto prica, pa ga je malo teze pratiti nekad..

#99:  Autor/ica: frutabella PostPostano: 22:31 sri, 9. 2. 2011
    —
Misljenja o bioinformatici, ako je netko to otslusao zeljela bih cuti misljenja i savjete. Hvala.

#100:  Autor/ica: matmihLokacija: {Zg, De , Ri} PostPostano: 0:31 čet, 10. 2. 2011
    —
ß (napisa):
Primjena paralelnih racunala je nastavak na Uvod u paralelno racunanje iz zimskog semestra. Ako si to slusala, onda si valjda mogla zakljucit zanima li te ili ne Smile

Je li netko slusao Formalne metode racunarstva? Dojmovi itd... ?


Ja ću to upisat! Very Happy

Isto bih htio čuti dojmove ako tko zna...



Forum@DeGiorgi -> Opća pitanja i rasprave o studiju


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće  :| |:
Stranica 5 / 10.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin