Tema za provjeru naših rješenja
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Matematička analiza 1 i 2

#81:  Autor/ica: room PostPostano: 21:33 ned, 24. 11. 2013
    —
Shirohige (napisa):
room (napisa):
Zašto je ovaj minus ispred arkusa sinusa? Confused


Original rješenje je (pa kad se srede pi-evi, dobi se ovo gore):
[tex]\pi-\arcsin(\sqrt{x+3} - 1) - 2\pi[/tex]

Citat:

EDIT:
Taj prvi zadatak iz 2008/2009 je meni ispao kao wolfram alphi, domena su svi x-evi manji od 0.5.

Ovaj dio kod arctg ne trebate ni gledati jer je arctg definiran na cijelom R-u. Gledate ovaj dio sa arcth, on je definiran [tex]\langle -1,1 \rangle[/tex], znači da morate raditi:
[tex]-1 < \frac{1+x}{2-x} < 1[/tex]

Ovo s lijeva će biti za svaki x iz R, a s desna ćete dobiti da su manji od 0.5


Arkus tangens je definiran za -1 do 1, prema šalabahteru je Arcth = Arkus kotangens hiperbolni dok je za wolfram alphu to arkus tangens hiperbolni, znači domena te funkcije je od -beskonačno do -1 i od 1 do +beskonačno (ako se ravnamo prema oznakama s službenog šalabahtera, a ne prema wolfram alphi).



Istina istina, dobro da si rekao, stvarno moram bolje paziti na ta slova, uvijek krivo pročitam te arkuse kotagens/tangens. Hvala. Very Happy

#82:  Autor/ica: Shirohige PostPostano: 21:41 ned, 24. 11. 2013
    —
room (napisa):


Istina istina, dobro da si rekao, stvarno moram bolje paziti na ta slova, uvijek krivo pročitam te arkuse kotagens/tangens. Hvala. Very Happy


Ma i ja radim gluposti, tek sam sad skužio da za sve koristim prefix arkus umjesto area. Sad

#83:  Autor/ica: zds PostPostano: 12:52 čet, 28. 11. 2013
    —
Može netko reć koje rješenje dobije u zadatku gdje se traži slika funkcije

[tex]f(x)=arccos\sqrt{\frac{\log_3 x^3-3}{\log_3 x^3+1}}[/tex]

i praslika na intervalu [tex]R/ \left<\frac{\pi}{3},\pi\right>[/tex]

To nam je bilo na kolokviju.

#84:  Autor/ica: alenand PostPostano: 15:48 čet, 28. 11. 2013
    —
Nakon što sam našao prasliku, vidim da se traži i slika xD a sad ne da mi se i to, ali ugl. ako nisam krivo nacrtao u geogebri moralo bi biti:
Slika funkcije [tex](0,\frac{\pi}{2}] [/tex], a praslika [tex] [3^{13/9},+\infty)[/tex]... prasliku sam izračunao, pa valjda je tako.
Veoma glup zadatak za kolokvij (al naše mišljenje je jako bitno)...

#85:  Autor/ica: pllook PostPostano: 15:51 čet, 28. 11. 2013
    —
alenand (napisa):
Nakon što sam našao prasliku, vidim da se traži i slika xD a sad ne da mi se i to, ali ugl. ako nisam krivo nacrtao u geogebri moralo bi biti:
Slika funkcije [tex](0,\frac{\pi}{2}] [/tex], a praslika [tex] [3^{13/9},+\infty)[/tex]... prasliku sam izračunao, pa valjda je tako.
Veoma glup zadatak za kolokvij (al naše mišljenje je jako bitno)...


čini mi se da sam ja dobila prasliku [3^1/9,+beskonačno>

#86:  Autor/ica: zds PostPostano: 16:01 čet, 28. 11. 2013
    —
Ups...baš sam izgubljen ovih dana kolokvijumskih Very Happy naime, nema korijena u funkciji, nego je samo zagrada..jojks Laughing

#87:  Autor/ica: alenand PostPostano: 16:37 čet, 28. 11. 2013
    —
Znači funkcija je [tex] f(x)=\arccos \frac{\log_3 x^3 - 3}{\log_3 x^3 +1} [/tex]? Ako je ta, onda je slika [tex] (0,\pi] [/tex], a praslika [tex]\{3^{1/3}\}\cup[3^{7/3}, \infty) [/tex]. Nadam se da je to to Razz

#88:  Autor/ica: zds PostPostano: 16:57 čet, 28. 11. 2013
    —
Ma to Alene, u čelo te ljubim! Imat ću 20 bodova Don Green (nesto kao nas vlastiti Don Juan)



Forum@DeGiorgi -> Matematička analiza 1 i 2


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  :| |:
Stranica 5 / 5.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin