Koja literatura za C-početnike?
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Programiranje 1 i 2

#1: Koja literatura za C-početnike? Autor/ica: ToMeK PostPostano: 16:28 ned, 12. 10. 2008
    —
Koju bi literaturu, bilo na engleskom, bilo na hrvatskom ili na njemačkom preporučili apsolutnim početnicima u C-u? Do sada sam programirao u Pascalu, ali tipa uđeš na jedno uho, izađeš na drugo...

#2:  Autor/ica: MasielaLokacija: Među bananama PostPostano: 16:54 ned, 12. 10. 2008
    —
Najozbiljnije ne savjetujem gomilanje literature Very Happy
Meni je draži zdravo seljački pristup pa biram nastavu u kombinaciji s usmenim objašnjenjem.

Proučiš ono što se radi na faksu, a što nije jasno pitaš nekog od kolega, demosa, asistenata, profesora. Za neke stvari će se već pročut neka zbirka ili knjiga. Ja nisam imala vremena baš za udžbenike, a zbirke sam koristila kako kad i kako iz čega (o 1. godini pričam).

Za Programiranje ti nemam što savjetovat, nisam čula da je netko nešto koristio mada sigurno netko jest. Prolistala sam Kernighan & Ritchieja i skriptu prof. Juraka, al` sam zaključila da mi nisu pitomi.

#3:  Autor/ica: LuukaLokacija: Hakuna Matata PostPostano: 17:35 ned, 12. 10. 2008
    —
Skripte za programiranje 1 & 2 autora Vedrana Šege.

Prog 1
Prog 2

Mislim da je savršeno dovoljna za savladavanje osnova (a možda i nešto više), ima dosta primjera i zadataka za vježbu.

Very Happy

#4:  Autor/ica: bora_ PostPostano: 18:05 ned, 12. 10. 2008
    —
slazem se. za svladavanje kolegija skripta od vsege je odlicna. ni manje ni vise nego sto treba.
Ako zelis ici vise u sirinu ili ti je kojim slucajem prebrzi tempo- mislim da ti je najbolje uzet skriptu prof. Juraka.

#5:  Autor/ica: mdokoLokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh PostPostano: 17:12 pon, 13. 10. 2008
    —
Masiela (napisa):

Prolistala sam Kernighan & Ritchieja

Cesta greska - Biblija ne sluzi da se iz nje uci programiranje, nego sluzi kao odlicna referenca jednom kad se dobro poznaje C.

Sto se tice literature dobro je malo proguglati i vidjeti kakve sve knjige postoje i onda odabrati onu ciji stil vam najbolje lezi. Nakon toga naruciti knjigu s Amazona ili tako neceg.

#6:  Autor/ica: bily PostPostano: 19:05 pon, 13. 10. 2008
    —
a skriptica iz fera to je jako lijepo objasnjeno:)

#7:  Autor/ica: ToMeK PostPostano: 15:42 uto, 14. 10. 2008
    —
hvala svima pomoći Razz Razz

#8:  Autor/ica: PoparaLokacija: Zadar/Zagreb PostPostano: 18:49 pon, 18. 3. 2013
    —
Jel ima tko kakvu preporuku za neku zbirku ili knjigu za C ali da ima (koliko toliko) dosta zadataka/primjera?Po mogućnosti da se može pronaći u našoj knjižnici ili možda na netu. Skripta mi nije nešto,malo primjera i zadataka mi ima. Malo sam gledao po netu neke tutoriale ali svi ponavljaju isto (npr nisam našao drugog primjera za rekurzije osim faktorijela i najveće zajedničke mjere)

#9:  Autor/ica: ante003 PostPostano: 20:17 pon, 18. 3. 2013
    —
ovisi sto zelis radit u C-u. Mozes si sam zadati neki zadatak. Ako oces nesto matematicki, isprogramiraj neki numericki algoritam. IMO, najbolje ces nauciti ako si sam nesto zadas i onda to sam programiras.



Forum@DeGiorgi -> Programiranje 1 i 2


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin