implementacija BTREE pomoću polja
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Strukture podataka i algoritmi

#1: implementacija BTREE pomoću polja Autor/ica: michelangelo PostPostano: 10:47 ned, 30. 10. 2011
    —
imam problem kod implementacije BTREE pomoću polja, točnije kod funkcije node CREATE(labeltype l, BTREE TL, BTREE TR, BTREE *T) ne dolazim na ideju za to. pa ako neko može dat hint barem, bila bi zahvalna Smile

ajde dobit ćete čokoladu hh

#2: Re: implementacija BTREE pomoću polja Autor/ica: kkarlo PostPostano: 13:40 ned, 30. 10. 2011
    —
michelangelo (napisa):
imam problem kod implementacije BTREE pomoću polja, točnije kod funkcije node CREATE(labeltype l, BTREE TL, BTREE TR, BTREE *T) ne dolazim na ideju za to. pa ako neko može dat hint barem, bila bi zahvalna Smile

ajde dobit ćete čokoladu hh


Evo pokušaja objašnjenja... I mene je mučilo...

Znači, prvo staviš u korijen od novog stabla T ovaj l, zatim mu dodaš T→labels[1]=TL.labels[0] i tak za desno dijete, i onda projuriš kroz cijelo polje i kopiraš dva iz lijevog, pa dva iz desnog, pa četiri iz lijevog pa četiri iz desnog, pa osam iz ... dok ne dođeš do kraja polja...
Nadam se da je odgovor dobar...i da je od pomoći.

#3:  Autor/ica: michelangelo PostPostano: 14:34 ned, 30. 10. 2011
    —
je dobro je, al sma riješila taj problem već, sad imam drugi problem, što više diram u ovaj ovaj svoj kod to mi postaje sve gori i gori. treba mi funkcija koja će mi stvorit novo stablo koje ima samo jedan čvor a to je korijen i njegova oznaka je labeltype l.

#4:  Autor/ica: 888 PostPostano: 14:19 pon, 31. 10. 2011
    —
Imam pitanje za asistente! Zadatak iz zadaće mi glasi implementirati BTREE pomoću polja. Pitanje je mogu li pretpostaviti da binarno stablo ima najviše 100 elemenata pa polje ograničiti na maxlenght, ili prilikom dodavanja novog elementa u binarno stablo moram raditi realokaciju?
Hvala

#5:  Autor/ica: matmihLokacija: {Zg, De , Ri} PostPostano: 18:31 pon, 31. 10. 2011
    —
888 (napisa):
Imam pitanje za asistente! Zadatak iz zadaće mi glasi implementirati BTREE pomoću polja. Pitanje je mogu li pretpostaviti da binarno stablo ima najviše 100 elemenata pa polje ograničiti na maxlenght, ili prilikom dodavanja novog elementa u binarno stablo moram raditi realokaciju?
Hvala


Mislim da je OK ograničiti polje na 100 elemenata ako u zadatku ne kaže drugačije. Smile

Realokacija polja kod dodavanja svakog elementa je izrazito neučinkovita. spora i ne upotrebljava se u praksi. Ukoliko morate raditi realokaciju to napravite na način da alocirate memoriju za sljedećih x elemenata i tek kada se polje popuni realocirate tako da stane novih x, tj da ukupno stane 2x elemenata...

Ovako je to napravljeno za ArrayList u javi recimo:


Kod:

public void ensureCapacity(int minCapacity) {
modCount++;
int oldCapacity = elementData.length;
if (minCapacity > oldCapacity) {
    Object oldData[] = elementData;
    int newCapacity = (oldCapacity * 3)/2 + 1;
        if (newCapacity < minCapacity)
    newCapacity = minCapacity;
        // minCapacity is usually close to size, so this is a win:
        elementData = Arrays.copyOf(elementData, newCapacity);
}
}




Dakle oni koriste formulu [tex] n'=\frac{3}{2}n+1[/tex]

#6:  Autor/ica: ljpalle PostPostano: 20:27 uto, 1. 11. 2011
    —
Što se točno misli pod implementacija BTREEa pomoću polja - implementirati pomoću kursora ili kao potpuno stablo jer se u oba slučaja koristi polje?

#7:  Autor/ica: matmihLokacija: {Zg, De , Ri} PostPostano: 21:40 sri, 2. 11. 2011
    —
ljpalle (napisa):
Što se točno misli pod implementacija BTREEa pomoću polja - implementirati pomoću kursora ili kao potpuno stablo jer se u oba slučaja koristi polje?


Vi morate implementirati binarno stablo, implementacija će vjerojatno biti slična implementaciji potpunog stabla pomoću polja, samo svaki čvor ima jednog brata...
Kursori su zapravo zamjena za pointer kod implementacije pomoću polja.

Pogledajte malo stranicu 34. u vježbama pa pitajte još ako što nije jasno.

#8:  Autor/ica: xx_lavica PostPostano: 16:05 sub, 5. 11. 2011
    —
Pitanje za asistente: kada radimo implementaciju, ako neka funkcija nije definirana za neki uvjet, trebamo li raditi provjeru i za to i tada ispisati poruku da nije definirana?

#9:  Autor/ica: travana PostPostano: 22:21 sub, 5. 11. 2011
    —
pitanje

mogu li struct BTREE definirati kao kod potpunog binarnog stabla?
jer onda unutra imam i onaj parametar last, pa mi je nekako lakse napraviti implementaciju, a vidjela sam da drugi spominju oba slucaja kod ovakve implementacije pa neznam jel svejedno ili ima neke veze s necim Very Happy

#10:  Autor/ica: grubby PostPostano: 22:38 sri, 9. 11. 2011
    —
Nema veze,riješih problem..



Forum@DeGiorgi -> Strukture podataka i algoritmi


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin