upis predmeta 3 put?
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na 1, 2  Sljedeće  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Opća pitanja i rasprave o studiju

#1: upis predmeta 3 put? Autor/ica: vriskica92 PostPostano: 10:47 uto, 26. 6. 2012
    —
zanima me kakva je procedura upisa predmeta po 3 put. kada imam pravu na to (imam vise od 35ECTSa u 2 godine) i dali je potrebno predavat kakvu molbu i koliko se to placa. jer dobila sam informacije da mogu ali treba molba. i da mogu i ne trebam nista nego normalo upisati preko studomata. pa sad ima li netko upuceniji s tocnim informacijama da nebi placala molbe a ne trebam.[/strike]

#2:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 13:04 uto, 26. 6. 2012
    —
MO, za sada, nema nikakva ogranicenja na broj upisivanja istog kolegija.

Edit: Ispricavam se, imam zastarjele informacije. Embarassed


Zadnja promjena: vsego; 14:10 uto, 26. 6. 2012; ukupno mijenjano 1 put.

#3: Re: upis predmeta 3 put? Autor/ica: fireballLokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu PostPostano: 13:13 uto, 26. 6. 2012
    —
vriskica92 (napisa):
zanima me kakva je procedura upisa predmeta po 3 put. kada imam pravu na to (imam vise od 35ECTSa u 2 godine) i dali je potrebno predavat kakvu molbu i koliko se to placa. jer dobila sam informacije da mogu ali treba molba. i da mogu i ne trebam nista nego normalo upisati preko studomata. pa sad ima li netko upuceniji s tocnim informacijama da nebi placala molbe a ne trebam.[/strike]



'Obavijest o terminima predaje studentskih zamolbi' na stranicama faxa kaze:
Citat:
Studenti koji žele neki kolegij upisati treći puta ili više moraju svakako napisati zamolbu za upis tog kolegija.


a recenica iznad:
Citat:
Ostale vrste zamolbi studenti „bolonjskih“ studija mogu predati u
Urudžbeni zapisnik od 09. do 13. srpnja 2012.


place se [tex]broj\_bodova \times \frac{skolarina}{60}[/tex] gdje je broj_bodova=broj ECTS (ili kako se vec zovu) koje nosi kologija, skolarina=5500 za preddiplomski i 8000 (ili 8500, nisam ni ja siguran) za diplomski studij

kod nas inace nije trebalo pisat molbe za takve stvari, ali izgleda da sada treba

#4:  Autor/ica: piccola PostPostano: 15:48 uto, 26. 6. 2012
    —
upisat ćeš sve normalno preko studomata, a kad odneseš indeks na upis, uz njega ćeš morat priložit molbu za 3.upis (plaća se 100 kn i sve se zajedno nosi u urudžbeni zapisnik). iznos koji ćeš morat platit naknadno računaš po zadanoj formuli

#5:  Autor/ica: Bole13 PostPostano: 19:52 uto, 26. 6. 2012
    —
A trebaju li mi 2 molbe ako trebamo 2 kolegija upisati 3. put u istom semestru? U referadi su mi rekli da stavim na jednu, ali da nisu sigurni. Pa može li netko to potvrditi?

#6:  Autor/ica: fireballLokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu PostPostano: 20:06 uto, 26. 6. 2012
    —
Bole13 (napisa):
A trebaju li mi 2 molbe ako trebamo 2 kolegija upisati 3. put u istom semestru? U referadi su mi rekli da stavim na jednu, ali da nisu sigurni. Pa može li netko to potvrditi?


preko jedne, ako nece valjat zvat ce te (mene su zvali jednom iz referade jer nesto nije valjalo sa molbom)

#7:  Autor/ica: piccola PostPostano: 21:56 uto, 26. 6. 2012
    —
preko jedne je sigurno dobro,ja sam već 2 puta tako...znači,provjereno je

#8:  Autor/ica: vanchiLokacija: Zapad_Zagreba PostPostano: 10:07 ned, 1. 7. 2012
    —
Pozdrav svima

Evo jednog upita u vezi 3. upisa istog predmeta.

Mislim da ovo vrijedi, pa bih zamolila da mi netko potvrdi ili opovrgne.


Ako sada upisujem predmet po 3.puta ukupno, obavezan predmet, ali prvi puta sam ga slušala na preddiplomskom kao extra predmet a drugi puta kao obavezan predmet na diplomskom EMI, te sada upisujem ponovno 3.puta ukupno ali tek 2. puta na diplomskom.
da li se to gleda kao 2. upis, pošto su to dva potpuno različita studija ili kao 3.?

ja mislim da bi trebao biti kao 2. upis. . .

Nadam se da sam bila jasna Very Happy

Hvala svima !

#9:  Autor/ica: ela999 PostPostano: 10:51 ned, 1. 7. 2012
    —
ja mislim da se gleda kao da ga upsiuješ drugi puta, jer ima drugačiju šifru predmet na preddiplomskom i diplomskom, ako ga ove godine nisi platila, znači da se ti gledalo kao da ga ove godine slušaš prvi puta

#10:  Autor/ica: lost_soul PostPostano: 11:02 ned, 1. 7. 2012
    —
a ako ja umjesto jednog izbornog predmeta koji sam već dva puta slušala i nisam prošla, upisujem drugi izborni predmet onda ga trebam platiti?

#11:  Autor/ica: marlenLokacija: MedVEšČak PostPostano: 11:02 ned, 1. 7. 2012
    —
vanchi,
ja isto mislim da ti se to gleda ko 2. put.
Evo za usporedbu: ja sam "ekstra" predmet pala na preddiplomskom a onda ga na diplomskom upisala bez plačanja. Dakle, gledalo se kao da ga upisujem prvi puta. Diplomski se gleda kao drugi, različiti studij i druga je šifra kolegija.
Evo još jedan uvjerljiviji primjer: kolega je dva puta upisivao na preddiplomskom isti "ekstra" izborni kolegij koji nije položio. Kada ga je ove godine po 3. puta upisao na diplomskom, nije ga trebao ni plačati ni pisati posebnu molbu jer ga je tehnički upisivao 1. puta (samo na "drugom" studiju).

Nemaš brige oko toga.

#12:  Autor/ica: insane_raverLokacija: ZGB PostPostano: 21:42 ned, 1. 7. 2012
    —
lost_soul (napisa):
a ako ja umjesto jednog izbornog predmeta koji sam već dva puta slušala i nisam prošla, upisujem drugi izborni predmet onda ga trebam platiti?


Uvijek ti se gleda izborni predmet kao jedan te isti.
Znači IZBORNI PREDMET 1 je baš to, nebitno što upišeš.

Znači da, plačaš.

#13:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 22:25 ned, 1. 7. 2012
    —
Kad smo prije par godina odlucivali o tome, nije bilo tako. Dapace, bili smo jako slozni da se takav upis ne naplacuje (dijelom i zato da ljude motiviramo da upisu nesto drugo, umjesto onog sto su pali, dakle vjerojatno im bas ne lezi).

Je l' se to izmijenilo (dakle, znas da je tako) ili samo nagadjas?

#14:  Autor/ica: marlenLokacija: MedVEšČak PostPostano: 7:50 pon, 2. 7. 2012
    —
insane_raver (napisa):
lost_soul (napisa):
a ako ja umjesto jednog izbornog predmeta koji sam već dva puta slušala i nisam prošla, upisujem drugi izborni predmet onda ga trebam platiti?


Uvijek ti se gleda izborni predmet kao jedan te isti.
Znači IZBORNI PREDMET 1 je baš to, nebitno što upišeš.

Znači da, plačaš.


gotovo sam sigurna da prije par godina nije bilo tako! 100% se nije plačalo.
No, ne tvrdim da se to nije promijenilo.

#15:  Autor/ica: insane_raverLokacija: ZGB PostPostano: 8:11 pon, 2. 7. 2012
    —
marlen (napisa):
insane_raver (napisa):
lost_soul (napisa):
a ako ja umjesto jednog izbornog predmeta koji sam već dva puta slušala i nisam prošla, upisujem drugi izborni predmet onda ga trebam platiti?


Uvijek ti se gleda izborni predmet kao jedan te isti.
Znači IZBORNI PREDMET 1 je baš to, nebitno što upišeš.

Znači da, plačaš.


gotovo sam sigurna da prije par godina nije bilo tako! 100% se nije plačalo.
No, ne tvrdim da se to nije promijenilo.


A ja sam platio sve svoje izborne koje sam drugi puta upisivao, nebitno dal je bio različit od onog kojeg nisam položio.

Pa eto Smile
Tako je to

#16:  Autor/ica: Spectre PostPostano: 14:51 pon, 2. 7. 2012
    —
Također sam prošli semestar upisao drugi izborni (seminar) te sam ga morao platiti.

#17:  Autor/ica: bumba PostPostano: 21:04 pon, 2. 7. 2012
    —
zanima me upisala sam izborni predmet 2. puta i nisam ga položila sad me zanima kako da poništim upis tog predmeta i upišem drugi ponuđeni, taj predmet je iz ljetnog semestra pa me zanima dal se molba predaje sad kod upisa ili kod upisa u ljetni semestar?

#18:  Autor/ica: piccola PostPostano: 21:26 pon, 2. 7. 2012
    —
kod upisa u ljetni...upisuješ semestar po semestar,sad se ne može ništa za ljetni

#19:  Autor/ica: j.petric PostPostano: 20:47 čet, 5. 7. 2012
    —
upisujem algebarske strukture 3 put, algebarske su sada u zimskom semestru ali na studomatu nemam mogucnost izbora tog predmeta, je li to ocekivano(buduci da upisujem treci put)?

je li molba za upis predmeta po treci put univerzalna molba ili postoji posebna????

#20:  Autor/ica: Buba 2 PostPostano: 16:59 pet, 6. 7. 2012
    —
Mislim da ide preko univerzalne zamolbe, nisam sigurna.

Added after 52 seconds:

I da li postoji kakav cjenik zamolbi na stranici ?



Forum@DeGiorgi -> Opća pitanja i rasprave o studiju


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na 1, 2  Sljedeće  :| |:
Stranica 1 / 2.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin