Preminula je prof. Singer
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Obavijesti: Fakultet

#1: Preminula je prof. Singer Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 17:36 uto, 4. 5. 2021
    —
Danas je preminula prof. Sanja Singer.



Kao jedna od zvijezda hrvatskog numeričarskog neba, Sanja je bila dobro poznata među numeričarima u Hrvatskoj i u Svijetu. Od teorije, preko algoritama, do pedantnih implementacija, Sanja je vladala svim aspektima numeričke linearne algebre.

Većina studenata ju je srela kao predavača i ispitivača "Paralelnih algoritama", kolegija na kojem nas je educirala od nule do visoke stručnosti. To je uključivalo i kvalitetne znanstvene radove i nastupe na vrhunskim konferencijama s najuspješnijim studentima tog kolegija.

I sam sam "Singericu" upoznao na "Paralelnim algoritmima", a kasnije, kad sam tražio doktorskog mentora, upravo se ona odazvala. Predložila je tri izuzetno različite teme i strpljivo mi objasnila što je koja. U naredne tri godine je uvijek bila spremna pomoći, idejama i djelima, a kad bih negdje zapeo, Sanja je održavala i prenosila na mene svoj pozitivan stav, strpljivo me gurajući prema cilju. Suradnja je nastavljena i nakon mog odlaska s MO, a Sanja i Saša su ostali dragi prijatelji bez kojih su posjeti Hrvatskoj bili nezamislivi.

Kad saznam detalje ispraćaja, objavit ću ih ovdje.

#2:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 13:45 čet, 6. 5. 2021
    —
Posljednji ispraćaj prof. Singer bit će u petak, 7.5., u 13:20 na Mirogoju.



Forum@DeGiorgi -> Obavijesti: Fakultet


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin