Zadaci za vjezbu iz logike sudova
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]

Forum@DeGiorgi -> Programiranje 1 i 2

#1: Zadaci za vjezbu iz logike sudova Autor/ica: Gost PostPostano: 19:49 ned, 30. 10. 2005
    —
di bi mogla naci zadatke za vjezbu KNF i DNF s rjesenjima?
thanks

#2:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 20:21 ned, 30. 10. 2005
    —
Ne trebaju ti. Cool

Slozi tablicu s 3 ili cak 4 varijable (dakle, 3 ili 4 stupca i 8 ili 16 redaka). Smile Nakon zadnjeg stupca dodaj jos jedan (nazovimo ga f) gdje ces bezveze popikati nule i jedinice. Eh? Kad rijesis KNF ili DNF, izracunaj vrijednosti dobivenih formula u pocetnu tablicu. Smile Moras dobiti isto sto imas u stupcu f. Cool

Idea Inace, mogu ti biti korisni i stari pismeni iz UuRa. Very Happy

#3:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 19:02 čet, 3. 11. 2005
    —
Evo, danas mi uletjelo malo viska vremena, pa rek'o da se poigram: KNF/DNF. Cool

Ako nekome bude koristilo, meni drago. Smile

Disklejmer: Nadam se da nema gresaka u rjesenjima, ali ne garantiram... Angel


Zadnja promjena: vsego; 14:15 pon, 5. 12. 2005; ukupno mijenjano 1 put.

#4:  Autor/ica: GordanLokacija: Zagreb PostPostano: 21:15 čet, 3. 11. 2005
    —
Nice! Very Happy

#5:  Autor/ica: venovako PostPostano: 23:06 čet, 3. 11. 2005
    —
@vsego: Lijepo hakče! Možda ne bi bilo zgoreg da skupiš linkove na ovakve i općenito sve skriptuljine i/ili sourceve koji okolo po DGu vise, a voljan si ih javno obznaniti, na zaseban podforum ili običnu stranicu tek, za buduća pokoljenja... (zagube se ovakve stvari u šumi postova).

Pozdrav,

#6:  Autor/ica: MelkorLokacija: Void PostPostano: 23:06 čet, 3. 11. 2005
    —
Dobro provježbajte zadatke s 9 bitova, ti se gotovo sigurno pojavljuju na kolokviju! Very Happy

#7:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 23:11 čet, 3. 11. 2005
    —
Melkor (napisa):
Dobro provježbajte zadatke s 9 bitova, ti se gotovo sigurno pojavljuju na kolokviju! Very Happy


Devet bitova je premalo za kolokvij. Twisted Evil Wink

@venovako: pa nema nesto puno takvih stvari ovdje... ili sam ja nesto zaboravio? Think Ima ono za HTML boje i KNF/DNF. Smile Prvi ima link na pocetnoj stranici, ovaj novi ce dobiti link. Cool

#8:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 18:26 pet, 4. 11. 2005
    —
Ok, dodao sam i mogucnost verifikacije rjesenja, tako da sada mozete provjeriti i rezultate koje dobijete pojednostavljivanjem. Cool

Uputa: dodjete, generirate zadatak, rijesite ga i provjerite rjesenje. Very Happy Ako se zelite vratiti i naknadno provjeriti svoje rjesenje, snimite negdje "Direktni link na zadatak" kojim se vracate na taj isti zadatak. Very Happy Bez toga, iduce ucitavanje stranice dovodi do generiranja novog zadatka s drugacijim brojevima! Cool Taj link koristite i ako imate pitanja vezanih uz neko specificno rjesenje. Smile

Uzivajte! Wink

#9:  Autor/ica: GordanLokacija: Zagreb PostPostano: 20:00 pet, 4. 11. 2005
    —
Brucoši bi trebali učit perl ili PHP. Onda bi mogli radit ovakve stvari, biti uber popularni pa bi možda bili i motiviraniji za učenje programiranja Smile

#10:  Autor/ica: mdokoLokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh PostPostano: 2:57 sub, 5. 11. 2005
    —
Gordan (napisa):
Brucoši bi trebali učit perl ili PHP. Onda bi mogli radit ovakve stvari, biti uber popularni pa bi možda bili i motiviraniji za učenje programiranja Smile

A tko im smeta da nauce?

#11:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 4:48 uto, 8. 11. 2005
    —
Jos jedna skripta, nastala koristenjem sitnica iz ove prosle: Logika sudova - skripta za provjeru ekvivalentnosti sudovnih formula. Very Happy

Npr. provjera DeMorganovih pravila:

f1 = !x0+!x1
f2 = !(x0x1)


Ovo dvoje nije ekvivalentno:

f1 = !x0+!x1
f2 = !x0!x1


Very Happy

#12:  Autor/ica: zekoo PostPostano: 16:01 ned, 8. 11. 2009
    —
sego zlatan si Woot!
Weeeeeee!!!!!!!!!!!

#13:  Autor/ica: Cupcake PostPostano: 16:54 uto, 8. 11. 2011
    —
treba mi mala pomoc oko KNF i DNF, odnosno kako da sredim sljedeci izraz : (negirano x+y+z)*(negirano x+negirano y +z) ?

#14:  Autor/ica: dalmatinčica PostPostano: 17:14 uto, 8. 11. 2011
    —
izmnoži, ili jednostavno radi DNF

#15:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 17:15 uto, 8. 11. 2011
    —
Izmnozi, izluci,... sredit ce se.

Spoiler [hidden; click to show]:



Forum@DeGiorgi -> Programiranje 1 i 2


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Stranica 1 / 1.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin