Kako koristiti VIM
Select messages from
# through # FAQ
[/[Print]\]
Idite na Prethodno  1, 2  :| |:
Forum@DeGiorgi -> Programiranje 1 i 2

#21:  Autor/ica: KrunoLokacija: RC PostPostano: 12:41 pet, 27. 10. 2006
    —
Što ti kaže echo $SHLIB_PATH?

Edit: Pogledao sam sad. Obrisao si .profile, .kshrc i .procmailrc, bez toga ti nista ne moze raditi kako treba!

#22:  Autor/ica: pbanicevLokacija: /dev/random V /dev/null V /dev/zero PostPostano: 15:17 pet, 27. 10. 2006
    —
Kruno (napisa):
Što ti kaže echo $SHLIB_PATH?


U praktikumu 2 nije postavljena, jer kako si i sam napisao nema potrebnih datoteka u mom home direktoriju Rolling Eyes , no vrlo je zanimljivo ako koristim ssh: SHLIB_PATH je postavljen i vim radi Question

#23:  Autor/ica: vsegoLokacija: /sbin/init PostPostano: 15:20 pet, 27. 10. 2006
    —
pbanicev (napisa):
Kruno (napisa):
Što ti kaže echo $SHLIB_PATH?

U praktikumu 2 nije postavljena, jer kako si i sam napisao nema potrebnih datoteka u mom home direktoriju Rolling Eyes , no vrlo je zanimljivo ako koristim ssh: SHLIB_PATH je postavljen i vim radi Question


SSH propagira environment varijable, zar ne? Very Happy

#24:  Autor/ica: pbanicevLokacija: /dev/random V /dev/null V /dev/zero PostPostano: 17:50 pet, 27. 10. 2006
    —
Sumnjam da je bilo koji program zapravo kriv jer sam se ponovno sjetio da je najvjerojatnije glavni razlog CDE koji ignorira ta postavljenja. SSH automatski postavlja environment variable (iako nisam gledao koje ja verzija sshd servera), inace prvi put sam se susreo da se path postavlja za librarije (za programe i za man stranice je to u "redu", ali i za librarije Rolling Eyes )

Naravno nema smisla da svatko tko namjerava korisiti vim u Pr2 mora editirati datoteke u home deriktoriju.

#25:  Autor/ica: KrunoLokacija: RC PostPostano: 17:52 pet, 27. 10. 2006
    —
pbanicev (napisa):
Kruno (napisa):
Što ti kaže echo $SHLIB_PATH?


U praktikumu 2 nije postavljena, jer kako si i sam napisao nema potrebnih datoteka u mom home direktoriju Rolling Eyes , no vrlo je zanimljivo ako koristim ssh: SHLIB_PATH je postavljen i vim radi Question


Da, znam za taj problem sa CDE-om. Radim na rješenju...


Kruno

#26:  Autor/ica: venovako PostPostano: 17:59 pet, 27. 10. 2006
    —
@Kruno:

Bi li se rjesenje moglo zvati Gnome Twisted Evil?

#27:  Autor/ica: KrunoLokacija: RC PostPostano: 18:00 pet, 27. 10. 2006
    —
pbanicev (napisa):
Sumnjam da je bilo koji program zapravo kriv jer sam se ponovno sjetio da je najvjerojatnije glavni razlog CDE koji ignorira ta postavljenja. SSH automatski postavlja environment variable (iako nisam gledao koje ja verzija sshd servera), inace prvi put sam se susreo da se path postavlja za librarije (za programe i za man stranice je to u "redu", ali i za librarije Rolling Eyes )

Naravno nema smisla da svatko tko namjerava korisiti vim u Pr2 mora editirati datoteke u home deriktoriju.


Problem je što se, iz za sada nepoznatog razloga, ne izvrši /etc/profile kad se ulogirava kroz CDE. Nema to nikakve veze sa sshd-om.

----
Usput, sama potreba za SHLIB_PATH varijablom je (preduga) priča za sebe, ako te baš zanima čemu to, potraži me u RC-u.

Na GNU/Linux distribucijama se to obično radi u LD_LIBRARY_PATH ili u /etc/ld.conf, loader mora nekako znati gdje tražiti dinamičke libraryje, ako u izvršnoj datoteci nisu apsolutne putanje...


Kruno

#28:  Autor/ica: KrunoLokacija: RC PostPostano: 18:03 pet, 27. 10. 2006
    —
venovako (napisa):
@Kruno:

Bi li se rjesenje moglo zvati Gnome Twisted Evil?


Ima verzija 1.4 za HP-UX, ali koliko bi to bilo rješenje Smile


Kruno

#29:  Autor/ica: pbanicevLokacija: /dev/random V /dev/null V /dev/zero PostPostano: 18:50 pet, 27. 10. 2006
    —
Moje je mišljenje da je CDE trebao odavno zavrsiti u proslom stoljecu. Iako nije jednako licenciran kao GNOME (afaik nije besplatan ... ) i bla bla ...
Mislim da je nekakav window manager koji ne trosi mnogo memorije te ga se lako moze namjestiti - da svi studenti koriste iste postavke za pokretanjem aplikacija - sasvim dovoljan. GNOME je namijenjen za vece zvjerke i mislim da bi bilo vrlo cudno da student izdrzi pokretanje nekoliko gnome sesija istovremeno Shocked

No namjestanje window managera je vrlo bolan proces, (naravno ako se ne koristi čudesa poput wmii, evilwm i Ion-a)

Na ovom topicu, nekoliko postova prije sam vec i napisao koju datoteku se treba promijeniti kako bi onda CDE citao .profile datoteku, no moram priznati da opcenito o HP-UX nemam pojma i te sam tu informaciju pronasao citanjem man stranica i to metodom pokusaja i pogreški Sad



Forum@DeGiorgi -> Programiranje 1 i 2


output generated using printer-friendly topic mod. Vremenska zona: GMT + 01:00.

Idite na Prethodno  1, 2  :| |:
Stranica 2 / 2.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin