Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

pomoc za zadatak iz domace zadace
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 21:09 sub, 15. 11. 2003    Naslov: pomoc za zadatak iz domace zadace Citirajte i odgovorite

problem kod zadatka za zadacu, dao si zadatak koji glasi: napisat program koji ispisuje geometrijsku sredinu za n brojeva. Mene zanima da formulu oznacim sa nekom slovom ili....? :?:
problem kod zadatka za zadacu, dao si zadatak koji glasi: napisat program koji ispisuje geometrijsku sredinu za n brojeva. Mene zanima da formulu oznacim sa nekom slovom ili....? Question


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
diex
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2003. (14:04:21)
Postovi: (34)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 23:51 sub, 15. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

mozes,ali netrebash,sve ovisi koliko zelis da ti je pregledan program.
Ja preporucam koristenje varijable.
mozes,ali netrebash,sve ovisi koliko zelis da ti je pregledan program.
Ja preporucam koristenje varijable.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:16 ned, 16. 11. 2003    Naslov: Re: pomoc za zadatak iz domace zadace Citirajte i odgovorite

[quote="filipnet"]problem kod zadatka za zadacu, dao si zadatak koji glasi: napisat program koji ispisuje geometrijsku sredinu za n brojeva. Mene zanima da formulu oznacim sa nekom slovom ili....? :?:[/quote]

Basically, kako ti pase... 8)

Ideja je da student slozi za geometrijsku sredinu ono sto smo na vjezbama slozili za aritmeticku... :D Jasno, uz sto manje gledanje u rjesenje za aritmeticku sredinu... ;)

Priznaje se svako rjesenje (u C-u ili pesudo-C-u) koje daje zeljeni rezultat. :)

Ako ima jos kakva nejasnoca, vrisni (ovdje)! :mrgreen:

P.S. Ne citam samo ja ovaj Forum, tako da je bolje pricati "asistent je zadao...", nego "ti si zadao..." ;)
filipnet (napisa):
problem kod zadatka za zadacu, dao si zadatak koji glasi: napisat program koji ispisuje geometrijsku sredinu za n brojeva. Mene zanima da formulu oznacim sa nekom slovom ili....? Question


Basically, kako ti pase... Cool

Ideja je da student slozi za geometrijsku sredinu ono sto smo na vjezbama slozili za aritmeticku... Very Happy Jasno, uz sto manje gledanje u rjesenje za aritmeticku sredinu... Wink

Priznaje se svako rjesenje (u C-u ili pesudo-C-u) koje daje zeljeni rezultat. Smile

Ako ima jos kakva nejasnoca, vrisni (ovdje)! Mr. Green

P.S. Ne citam samo ja ovaj Forum, tako da je bolje pricati "asistent je zadao...", nego "ti si zadao..." Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zoki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 11. 2003. (22:57:58)
Postovi: (14)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: my place

PostPostano: 15:15 ned, 23. 11. 2003    Naslov: korijenovanje Citirajte i odgovorite

kakako vaditi n-ti korijen u 'pseudo c-u'? (treba za geometrijsku sredinu)

može li se za drugi korijen koristiti sqrt (ili nešto drugo)?
kakako vaditi n-ti korijen u 'pseudo c-u'? (treba za geometrijsku sredinu)

može li se za drugi korijen koristiti sqrt (ili nešto drugo)?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:08 ned, 23. 11. 2003    Naslov: Re: korijenovanje Citirajte i odgovorite

[quote="zoki"]kakako vaditi n-ti korijen u 'pseudo c-u'? (treba za geometrijsku sredinu)
može li se za drugi korijen koristiti sqrt (ili nešto drugo)?[/quote]

Za geom. sredinu se smije koristiti n-ti korijen (normalni matematicki znak). 8) Mislim da sam to naglasio kad sam n avjezbama diktirao. 8) Ako nisam, ispricavam se...

Inace:

[code:1]a^b=x
b=log_a(x)=ln(x)/ln(a)
ln(x)=b*ln(a)
x=e^(b*ln*a))[/code:1]

ln() i exp() se uglavnom smiju koristiti, a postoji i C-ovska funkcija pow(a,x) koja vraca vrijednost a^x. 8)

No, kao sto rekoh, ovdje dozvoljavamo i "obicni" n-ti korijen... :D
zoki (napisa):
kakako vaditi n-ti korijen u 'pseudo c-u'? (treba za geometrijsku sredinu)
može li se za drugi korijen koristiti sqrt (ili nešto drugo)?


Za geom. sredinu se smije koristiti n-ti korijen (normalni matematicki znak). Cool Mislim da sam to naglasio kad sam n avjezbama diktirao. Cool Ako nisam, ispricavam se...

Inace:

Kod:
a^b=x
b=log_a(x)=ln(x)/ln(a)
ln(x)=b*ln(a)
x=e^(b*ln*a))


ln() i exp() se uglavnom smiju koristiti, a postoji i C-ovska funkcija pow(a,x) koja vraca vrijednost a^x. Cool

No, kao sto rekoh, ovdje dozvoljavamo i "obicni" n-ti korijen... Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan