Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Mreze-1. zadaća
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Računarski kolegiji
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
pssst
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (18:09:32)
Postovi: (4C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 6

PostPostano: 13:47 uto, 6. 11. 2007    Naslov: Mreze-1. zadaća Citirajte i odgovorite

Na webu od mreza piše da je prezentacija 1. zadaće 19.11. Jel to mozda greška? Tog dana je kolokvij iz obicnih dif. jdbi.
Na webu od mreza piše da je prezentacija 1. zadaće 19.11. Jel to mozda greška? Tog dana je kolokvij iz obicnih dif. jdbi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 17:00 uto, 6. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kao i nama kolokvij iz Statistike, a sutradan je ODJ ak se ne varam.


Jel bi mogla makar odgoda od tjedan dana da bar polovica testova prodje a i kolokvij iz mreza je u drugom tjednu.

Btw cula sam da i oni koji imaju spa imaju u utorak predaju, tak da te dve zadace i jos diferencijalni u 2dana......
Kao i nama kolokvij iz Statistike, a sutradan je ODJ ak se ne varam.


Jel bi mogla makar odgoda od tjedan dana da bar polovica testova prodje a i kolokvij iz mreza je u drugom tjednu.

Btw cula sam da i oni koji imaju spa imaju u utorak predaju, tak da te dve zadace i jos diferencijalni u 2dana......



_________________
Kad sam bila mala htjela sam biti statističarka Very Happy
[tex]\omega \in \Omega[/tex] Srce
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
renata
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2005. (20:25:12)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 21 - 7

PostPostano: 17:16 uto, 6. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

U ponedjeljak odj, u utorak logika, a u srijedu statistika... Stvarno je previse uz sve to jos i predavati zadacu iz mreza. Dajte please odgodite to za tjedan dana.
U ponedjeljak odj, u utorak logika, a u srijedu statistika... Stvarno je previse uz sve to jos i predavati zadacu iz mreza. Dajte please odgodite to za tjedan dana.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 11:34 sri, 7. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

za pocetak, recite to asistentima koji drze mreze i vidite s njima sto se moze napraviti
kukanje po forumu je beskorisno ako nitko od njih ne prati forum
za pocetak, recite to asistentima koji drze mreze i vidite s njima sto se moze napraviti
kukanje po forumu je beskorisno ako nitko od njih ne prati forum


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
MystiC
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (20:32:44)
Postovi: (CC)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 20 - 8
Lokacija: South of Heaven

PostPostano: 19:25 pon, 12. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]za pocetak, recite to asistentima koji drze mreze i vidite s njima sto se moze napraviti
kukanje po forumu je beskorisno ako nitko od njih ne prati forum[/quote]

evo, ja sam poslala mail asistentu Bujanovicu da se odgodi predaja zadace za ponedjeljak poslije - 26.11. i evo odgovora:

[quote]Mi smo kroz dva-tri sastanka asistenata sa profesorima dogovorili ovakve termine. Buduci da na kraju profesori odlucuju (a i samo su dvije grupe na predavanjima, a pet na vjezbama), mislim da je najbolje da sa konkretnim prijedlogom (i jos vaznije jako dobro obrazlozenim razlogom) dodjete profesoru, i to kao grupa, a ne pojedinacno, npr. na predavanjima. Jedino sto bih ja mogao napraviti je proslijediti tvoj mail profesorima...a oni bi vjerojatno na to gledali kao na pojedinacnu molbu.
Problem je i to sto vas ima sa sve tri godine pa onda mozda prvoj i drugoj godini vise pase prvi tjedan, a trecoj drugi i slicno. Znam da vam se trenutno cini "sto kasnije to bolje", ali probajte gledati na to kao "sto se prije toga rijesimo, to bolje" :)
Uostalom, to je najobicnija zadaca, kao i svaka druga iz nekog drugog kolegija (npr. Numericka matematika od lani...).[/quote]

hmmm :roll:
Nesi (napisa):
za pocetak, recite to asistentima koji drze mreze i vidite s njima sto se moze napraviti
kukanje po forumu je beskorisno ako nitko od njih ne prati forum


evo, ja sam poslala mail asistentu Bujanovicu da se odgodi predaja zadace za ponedjeljak poslije - 26.11. i evo odgovora:

Citat:
Mi smo kroz dva-tri sastanka asistenata sa profesorima dogovorili ovakve termine. Buduci da na kraju profesori odlucuju (a i samo su dvije grupe na predavanjima, a pet na vjezbama), mislim da je najbolje da sa konkretnim prijedlogom (i jos vaznije jako dobro obrazlozenim razlogom) dodjete profesoru, i to kao grupa, a ne pojedinacno, npr. na predavanjima. Jedino sto bih ja mogao napraviti je proslijediti tvoj mail profesorima...a oni bi vjerojatno na to gledali kao na pojedinacnu molbu.
Problem je i to sto vas ima sa sve tri godine pa onda mozda prvoj i drugoj godini vise pase prvi tjedan, a trecoj drugi i slicno. Znam da vam se trenutno cini "sto kasnije to bolje", ali probajte gledati na to kao "sto se prije toga rijesimo, to bolje" Smile
Uostalom, to je najobicnija zadaca, kao i svaka druga iz nekog drugog kolegija (npr. Numericka matematika od lani...).


hmmm Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 22:27 pon, 12. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

za pocetak, nije pristojno tudje mailove bez explicitnog odobrenja posiljatelja stavljati javno - cisto jedna od osnova netiquette-a

nadalje, postupi kako ti pise u mailu - skupite se i odite profesorima
ali to 'skupite se' nije bas 2-3 ljudi
i vjerujem da ce profesori na predavanjima iznijeti tu zelju, a ne da ce donijeti odluku samo na osnovu delegacije koja dodje
za pocetak, nije pristojno tudje mailove bez explicitnog odobrenja posiljatelja stavljati javno - cisto jedna od osnova netiquette-a

nadalje, postupi kako ti pise u mailu - skupite se i odite profesorima
ali to 'skupite se' nije bas 2-3 ljudi
i vjerujem da ce profesori na predavanjima iznijeti tu zelju, a ne da ce donijeti odluku samo na osnovu delegacije koja dodje


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
pecina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2005. (14:15:23)
Postovi: (157)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
62 = 85 - 23
Lokacija: Happily traveling through space since 1986!

PostPostano: 14:41 uto, 13. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni ne radi copy-paste između windowsa i vmware playera. U čemu može biti problem?
Meni ne radi copy-paste između windowsa i vmware playera. U čemu može biti problem?



_________________
-- space available for rent --
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pero
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 02. 2005. (17:13:37)
Postovi: (81)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3

PostPostano: 17:09 uto, 13. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Čini mi se da za to moraš imati instalirano wmvare tools
http://www.vmware.com/support/ws55/doc/new_guest_tools_ws.html
Čini mi se da za to moraš imati instalirano wmvare tools
http://www.vmware.com/support/ws55/doc/new_guest_tools_ws.html


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pecina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2005. (14:15:23)
Postovi: (157)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
62 = 85 - 23
Lokacija: Happily traveling through space since 1986!

PostPostano: 17:10 uto, 13. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pero"]Čini mi se da za to moraš imati instalirano wmvare tools
http://www.vmware.com/support/ws55/doc/new_guest_tools_ws.html[/quote]

I VM workstation. Instalira sam cygwin, to radi.
pero (napisa):
Čini mi se da za to moraš imati instalirano wmvare tools
http://www.vmware.com/support/ws55/doc/new_guest_tools_ws.html


I VM workstation. Instalira sam cygwin, to radi.



_________________
-- space available for rent --
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
DeNardo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2006. (09:20:30)
Postovi: (18)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 3
Lokacija: Zagreb-Ludbreg

PostPostano: 9:14 sri, 14. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam jedan veliki problem sa zadaćom... ja fakat nemam pojma kako je riješiti!! :roll: :cry: kome se mogu obratiti za pomoć? malo mi je glupo doći na konzultacije i reći da nemam pojma šta treba... definitivno ću past taj kolegij :cry: zapravo ja sam prva godina i od programiranja imam položen samo UuR a to definitivno nije dovoljno znanje za napisat zadaću! F1 :cry:
imam jedan veliki problem sa zadaćom... ja fakat nemam pojma kako je riješiti!! Rolling Eyes Crying or Very sad kome se mogu obratiti za pomoć? malo mi je glupo doći na konzultacije i reći da nemam pojma šta treba... definitivno ću past taj kolegij Crying or Very sad zapravo ja sam prva godina i od programiranja imam položen samo UuR a to definitivno nije dovoljno znanje za napisat zadaću! F1 Crying or Very sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vanja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2006. (16:38:26)
Postovi: (9E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 12 - 2

PostPostano: 13:12 sri, 14. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

kako ce izgledati predavanje tj ispitivanje zadace? Da li cemo sami pokretati klijent i server tj da li cemo trebati unaprijed pripremiti zadacu pa pozvati asistenta ili ce to ici nekako drugacije?

Kada ce otprilike biti poznati tocni termini predavanja zadaca?

P.S. Nadam se da cete staviti razuman broj studenata u isti termin da ne bi studenti previse cekali (ipak je to tjedan kolokvija)
kako ce izgledati predavanje tj ispitivanje zadace? Da li cemo sami pokretati klijent i server tj da li cemo trebati unaprijed pripremiti zadacu pa pozvati asistenta ili ce to ici nekako drugacije?

Kada ce otprilike biti poznati tocni termini predavanja zadaca?

P.S. Nadam se da cete staviti razuman broj studenata u isti termin da ne bi studenti previse cekali (ipak je to tjedan kolokvija)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pero
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 02. 2005. (17:13:37)
Postovi: (81)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3

PostPostano: 20:05 sri, 14. 11. 2007    Naslov: nekoliko pitanja za upućene Citirajte i odgovorite

par pitanja

-ako mi se na server spajaju točno 2 klijenta, da li mogu onda pretpostaviti da će socket od drugog biti jednak socketu od prvog + 1?

-da li moram raditi provjeru greške i na sendu i na reciveu (u slučaju da nešto nije u redu exit(0);)? Čini mi se da ako send nešto uprska recv će vidit da nešto nije u redu.

Hvala
par pitanja

-ako mi se na server spajaju točno 2 klijenta, da li mogu onda pretpostaviti da će socket od drugog biti jednak socketu od prvog + 1?

-da li moram raditi provjeru greške i na sendu i na reciveu (u slučaju da nešto nije u redu exit(0)Wink? Čini mi se da ako send nešto uprska recv će vidit da nešto nije u redu.

Hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pecina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2005. (14:15:23)
Postovi: (157)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
62 = 85 - 23
Lokacija: Happily traveling through space since 1986!

PostPostano: 1:08 čet, 15. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koji port se može uopće otvoriti na studentu? Preko putty-a?

Da li se uvijek podrazumijeva da je IP adresa 127.0.0.1 za klijenta ili?
Koji port se može uopće otvoriti na studentu? Preko putty-a?

Da li se uvijek podrazumijeva da je IP adresa 127.0.0.1 za klijenta ili?



_________________
-- space available for rent --
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 5:08 čet, 15. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pecina"]Koji port se može uopće otvoriti na studentu? Preko putty-a?

Da li se uvijek podrazumijeva da je IP adresa 127.0.0.1 za klijenta ili?[/quote]

AFAIK na studentu mozete otvoriti portove vece od 1024.

Preko putty-a ne mozete otvoriti nikakve portove, jer je putty ssh klijent, a ne server koji ce se vrtiti na studentu.

IP adresa 127.0.0.1 oznacava [i]localhost[/i] tj. sluzi za samoreferenciranje racunala. To znaci da vam je server na adresi 127.0.0.1 ako i samo ako se server i klijnet izvrsavaju na istom stroju.
pecina (napisa):
Koji port se može uopće otvoriti na studentu? Preko putty-a?

Da li se uvijek podrazumijeva da je IP adresa 127.0.0.1 za klijenta ili?


AFAIK na studentu mozete otvoriti portove vece od 1024.

Preko putty-a ne mozete otvoriti nikakve portove, jer je putty ssh klijent, a ne server koji ce se vrtiti na studentu.

IP adresa 127.0.0.1 oznacava localhost tj. sluzi za samoreferenciranje racunala. To znaci da vam je server na adresi 127.0.0.1 ako i samo ako se server i klijnet izvrsavaju na istom stroju.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
pecina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2005. (14:15:23)
Postovi: (157)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
62 = 85 - 23
Lokacija: Happily traveling through space since 1986!

PostPostano: 7:47 čet, 15. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"][quote="pecina"]Koji port se može uopće otvoriti na studentu? Preko putty-a?

Da li se uvijek podrazumijeva da je IP adresa 127.0.0.1 za klijenta ili?[/quote]

AFAIK na studentu mozete otvoriti portove vece od 1024.

Preko putty-a ne mozete otvoriti nikakve portove, jer je putty ssh klijent, a ne server koji ce se vrtiti na studentu.

IP adresa 127.0.0.1 oznacava [i]localhost[/i] tj. sluzi za samoreferenciranje racunala. To znaci da vam je server na adresi 127.0.0.1 ako i samo ako se server i klijnet izvrsavaju na istom stroju.[/quote]A to je skoro uvijek? Ili da ostavim klijentu da svaki put upisuje ručno IP adresu.
mdoko (napisa):
pecina (napisa):
Koji port se može uopće otvoriti na studentu? Preko putty-a?

Da li se uvijek podrazumijeva da je IP adresa 127.0.0.1 za klijenta ili?


AFAIK na studentu mozete otvoriti portove vece od 1024.

Preko putty-a ne mozete otvoriti nikakve portove, jer je putty ssh klijent, a ne server koji ce se vrtiti na studentu.

IP adresa 127.0.0.1 oznacava localhost tj. sluzi za samoreferenciranje racunala. To znaci da vam je server na adresi 127.0.0.1 ako i samo ako se server i klijnet izvrsavaju na istom stroju.
A to je skoro uvijek? Ili da ostavim klijentu da svaki put upisuje ručno IP adresu.



_________________
-- space available for rent --
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 9:00 čet, 15. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Postoji li način da se program za zadaću može kompajlirati i pokrenuti doma slično kao kad će se predavati u praktikumu?
Postoji li način da se program za zadaću može kompajlirati i pokrenuti doma slično kao kad će se predavati u praktikumu?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pecina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2005. (14:15:23)
Postovi: (157)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
62 = 85 - 23
Lokacija: Happily traveling through space since 1986!

PostPostano: 9:23 čet, 15. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

cygwin instaliraj, možeš onda pokrenuti kompajlirano u windowsima. Iznimno jednostavno.
cygwin instaliraj, možeš onda pokrenuti kompajlirano u windowsima. Iznimno jednostavno.



_________________
-- space available for rent --
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pero
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 02. 2005. (17:13:37)
Postovi: (81)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3

PostPostano: 11:53 čet, 15. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="marijap"]Postoji li način da se program za zadaću može kompajlirati i pokrenuti doma slično kao kad će se predavati u praktikumu?[/quote]

Čini mi se da je najjednostavnije spojit se puttyjem na studenta, poslat si fajlove na mail ili ih uploadat ftp-om (čini mi se da windowsi imaju neki ftp, probaj u terminalu ukucat ftp) i fino ih kompajliraš i vrtiš ih sa puttya.
marijap (napisa):
Postoji li način da se program za zadaću može kompajlirati i pokrenuti doma slično kao kad će se predavati u praktikumu?


Čini mi se da je najjednostavnije spojit se puttyjem na studenta, poslat si fajlove na mail ili ih uploadat ftp-om (čini mi se da windowsi imaju neki ftp, probaj u terminalu ukucat ftp) i fino ih kompajliraš i vrtiš ih sa puttya.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pero
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 02. 2005. (17:13:37)
Postovi: (81)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3

PostPostano: 12:21 čet, 15. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mali problemčić

na studentu pokrenem server i pokušam se na njega spojit sa ffzg.mudrac.hr
i oni samo tak stoje i čekaju, nitko ne javi nikakav error niti nikakav znak povezivanja.

Da li je greška u mojim programima ili se takve stvari ne mgu radit?
Mali problemčić

na studentu pokrenem server i pokušam se na njega spojit sa ffzg.mudrac.hr
i oni samo tak stoje i čekaju, nitko ne javi nikakav error niti nikakav znak povezivanja.

Da li je greška u mojim programima ili se takve stvari ne mgu radit?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:10 čet, 15. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zacudilo bi me da se na routeru forwardaju svi portovi... :? Mislim da tako nesto, u najboljem slucaju, radi unutar zgrade... :)
Zacudilo bi me da se na routeru forwardaju svi portovi... Confused Mislim da tako nesto, u najboljem slucaju, radi unutar zgrade... Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Računarski kolegiji Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 1 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan