Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

krive formule??
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 18:42 pon, 24. 11. 2003    Naslov: krive formule?? Citirajte i odgovorite

Ona tablica s pravilima za pojednostavljivanje koju ste stavili pod temu 'nesto korisno za...' tamo nesto ne valja ili je nama asistent krivo rekao (ali mislim da je ipak u tablici problem).
U tablici piše:
Disjunktivna NF = gledamo 0 u rezultatu, negiramo 0 u pocetnom
Konjuktivna NF = gledamo 1 u rezultatu, negiramo 1 u pocetnom
Mislim da se kod DNF gleda 1 u rezultatu i negiraju 0 a kod KNF se gledaju 0 a negiraju 1 :? I sto je sad od svega toga tocno. Ja sam kolokvij pisala kako nam je asistent rekao. Valjda je to dobro :?: :?:
Ona tablica s pravilima za pojednostavljivanje koju ste stavili pod temu 'nesto korisno za...' tamo nesto ne valja ili je nama asistent krivo rekao (ali mislim da je ipak u tablici problem).
U tablici piše:
Disjunktivna NF = gledamo 0 u rezultatu, negiramo 0 u pocetnom
Konjuktivna NF = gledamo 1 u rezultatu, negiramo 1 u pocetnom
Mislim da se kod DNF gleda 1 u rezultatu i negiraju 0 a kod KNF se gledaju 0 a negiraju 1 Confused I sto je sad od svega toga tocno. Ja sam kolokvij pisala kako nam je asistent rekao. Valjda je to dobro Question Question


[Vrh]
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 18:54 pon, 24. 11. 2003    Naslov: Re: krive formule?? Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Ona tablica s pravilima za pojednostavljivanje koju ste stavili pod temu 'nesto korisno za...' tamo nesto ne valja ili je nama asistent krivo rekao (ali mislim da je ipak u tablici problem).
U tablici piše:
Disjunktivna NF = gledamo 0 u rezultatu, negiramo 0 u pocetnom
Konjuktivna NF = gledamo 1 u rezultatu, negiramo 1 u pocetnom
Mislim da se kod DNF gleda 1 u rezultatu i negiraju 0 a kod KNF se gledaju 0 a negiraju 1 :? I sto je sad od svega toga tocno. Ja sam kolokvij pisala kako nam je asistent rekao. Valjda je to dobro :?: :?:[/quote]

Ta tablica je kriva (ako shvatiš značenje glagola "gledati" kao "pokupiti u formu"). Dakle, tebi je vjerojatno dobro (ako nisi negdje drugdje zabrljala)...
Anonymous (napisa):
Ona tablica s pravilima za pojednostavljivanje koju ste stavili pod temu 'nesto korisno za...' tamo nesto ne valja ili je nama asistent krivo rekao (ali mislim da je ipak u tablici problem).
U tablici piše:
Disjunktivna NF = gledamo 0 u rezultatu, negiramo 0 u pocetnom
Konjuktivna NF = gledamo 1 u rezultatu, negiramo 1 u pocetnom
Mislim da se kod DNF gleda 1 u rezultatu i negiraju 0 a kod KNF se gledaju 0 a negiraju 1 Confused I sto je sad od svega toga tocno. Ja sam kolokvij pisala kako nam je asistent rekao. Valjda je to dobro Question Question


Ta tablica je kriva (ako shvatiš značenje glagola "gledati" kao "pokupiti u formu"). Dakle, tebi je vjerojatno dobro (ako nisi negdje drugdje zabrljala)...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 0:44 uto, 25. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

:oops:

naime, morala sam preurediti formule da bih ih uoce mogla distribuirati, bilo je pol jedan u noci.... vec mi se fakat spavalo, a htjela sam da to imate.... pobrkalo mi se ono sto sam citala i ono sto sam pisala...
pardoncek svima...
sada je ispravljeno

dakle, ispravna verzija je:
Disjunktivna NF = gledamo 1 u rezultatu, negiramo 0 u pocetnom => zbroj umnozaka
Konjunktivna NF = gledamo 0 u rezultatu, negiramo 1 u pocetnom => umnozak zbrojeva
Embarassed

naime, morala sam preurediti formule da bih ih uoce mogla distribuirati, bilo je pol jedan u noci.... vec mi se fakat spavalo, a htjela sam da to imate.... pobrkalo mi se ono sto sam citala i ono sto sam pisala...
pardoncek svima...
sada je ispravljeno

dakle, ispravna verzija je:
Disjunktivna NF = gledamo 1 u rezultatu, negiramo 0 u pocetnom => zbroj umnozaka
Konjunktivna NF = gledamo 0 u rezultatu, negiramo 1 u pocetnom => umnozak zbrojeva



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
slucajni prolaznik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 06. 2003. (11:58:57)
Postovi: (19)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:22 uto, 25. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma svakome se moze dogoditi, samo je problem u tome kaj sam ja rješaval zadatak po tim krivim formulama, nisam uopce razmisljal o tome jel su tocne ili ne.
Ma svakome se moze dogoditi, samo je problem u tome kaj sam ja rješaval zadatak po tim krivim formulama, nisam uopce razmisljal o tome jel su tocne ili ne.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 10:29 uto, 25. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="slucajni prolaznik"]Ma svakome se moze dogoditi, samo je problem u tome kaj sam ja rješaval zadatak po tim krivim formulama, nisam uopce razmisljal o tome jel su tocne ili ne.[/quote]

Znam da je ovo prilično radikalno, ali smatram da čovjek koji "rješava
zadatak po krivim (odnosno bilo kakvim) formulama, [i]ne razmišljajući uopće o tome jesu li točne ili ne[/i]", [b]ne smije[/b] završiti ovaj faks. :!:

ZaBoga, na što smo spali? Na mehaničko rješavanje?? :-o

Moj savjet slučajnom prolazniku: ne vjeruj stvarima koje ne razumiješ.
Općenito u životu je jako teško to provoditi, ali u mathu je trivijalno. Samo zahtijeva malu promjenu mindseta...
slucajni prolaznik (napisa):
Ma svakome se moze dogoditi, samo je problem u tome kaj sam ja rješaval zadatak po tim krivim formulama, nisam uopce razmisljal o tome jel su tocne ili ne.


Znam da je ovo prilično radikalno, ali smatram da čovjek koji "rješava
zadatak po krivim (odnosno bilo kakvim) formulama, ne razmišljajući uopće o tome jesu li točne ili ne", ne smije završiti ovaj faks. Exclamation

ZaBoga, na što smo spali? Na mehaničko rješavanje?? Surprised

Moj savjet slučajnom prolazniku: ne vjeruj stvarima koje ne razumiješ.
Općenito u životu je jako teško to provoditi, ali u mathu je trivijalno. Samo zahtijeva malu promjenu mindseta...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 11:03 uto, 25. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ko prvo lako je drugom solit pamet kad nisi na njegovom mjestu! :shock: Inače nesi je demos i tu bi trebala radit ona spika da ak ti neznas onda zna demos. Znaci i ako smo se zapitivali demos nam je poslao ovaj fajl i mi ga moramo prihvatiti kao i vase pogreske kad radite na predavanjima. Inace nisi samo slučajnog prolaznika popljuvao već i vašu demosicu jer je ona napravila taj problem. A vi ste je odabrali pa se i asistenti dovode u pitanje. Stoga nista nije tako lako da mozes sve zakljucit. I onda slijedi implikacija da ni vekyu nije mjesto na faksu jer nije dobro napravio svoj posao.
Pogledaj: malo sam mozda ostar ali se nemoze reci studentu da mu nije mjestu na faksu samo zato jer je uzeo od demosa tablice. Nesi je odlican demos i sad nije u njoj problem nego jednostavno mala arogantnost pojedinaca. :oops: niti jedan asistent pa ni profesor nezna tocno pomnozit dva dvoznamenkasta broja. Pa se uvjek sale da pravi matematicari lose množe. Sorry al nije u redu tako pokopavat brucose koji su i vec ovako u bedu zbog promjena koje su drukcije od onih u srednjoj. pozdrav
Ko prvo lako je drugom solit pamet kad nisi na njegovom mjestu! Shocked Inače nesi je demos i tu bi trebala radit ona spika da ak ti neznas onda zna demos. Znaci i ako smo se zapitivali demos nam je poslao ovaj fajl i mi ga moramo prihvatiti kao i vase pogreske kad radite na predavanjima. Inace nisi samo slučajnog prolaznika popljuvao već i vašu demosicu jer je ona napravila taj problem. A vi ste je odabrali pa se i asistenti dovode u pitanje. Stoga nista nije tako lako da mozes sve zakljucit. I onda slijedi implikacija da ni vekyu nije mjesto na faksu jer nije dobro napravio svoj posao.
Pogledaj: malo sam mozda ostar ali se nemoze reci studentu da mu nije mjestu na faksu samo zato jer je uzeo od demosa tablice. Nesi je odlican demos i sad nije u njoj problem nego jednostavno mala arogantnost pojedinaca. Embarassed niti jedan asistent pa ni profesor nezna tocno pomnozit dva dvoznamenkasta broja. Pa se uvjek sale da pravi matematicari lose množe. Sorry al nije u redu tako pokopavat brucose koji su i vec ovako u bedu zbog promjena koje su drukcije od onih u srednjoj. pozdrav


[Vrh]
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 11:31 uto, 25. 11. 2003    Naslov: Asistenti Citirajte i odgovorite

Očito nas ima dosta. Mislim na one koji su koristili Nesine tablice. I meni su se činile nekako čudne međutim kao i svi svjesniji građani Hrvatske, pratio sam izbore do kasno u noć. Zanima me hoćemo li imati kakve olakšane okolnosti. Bilo ih je simpatično skinuti zbog pouzdanog izvora i ljenosti da napravim sam svoje.
Očito nas ima dosta. Mislim na one koji su koristili Nesine tablice. I meni su se činile nekako čudne međutim kao i svi svjesniji građani Hrvatske, pratio sam izbore do kasno u noć. Zanima me hoćemo li imati kakve olakšane okolnosti. Bilo ih je simpatično skinuti zbog pouzdanog izvora i ljenosti da napravim sam svoje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:02 uto, 25. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[list][*]Ne biraju asistenti demose. To rade voditelji predmeta, a to se najcesce - zbog malog broja kandidata - svodi na potvrdu istih. :?
[*]KNF i DNF su, opceprihvaceno, najlakse gradivo iz UuR-a. Nesi je trebala provjeriti svoje formule prije objave, no isto tako poanta formula nije da budu salabahter za one koji ne znaju. Formule trebaju biti podsjetnik za one koji znaju.
Ja se cesto pogubim koji je DNF, a koji KNF, ali [b]znam[/b] princip po kojem se slazu. Trebalo vam je biti sumnjivo... :roll:[/list:u]

Ne vjerujem da ce se ikako izaci u susret onima koji su rjesavali u skladu s krivim formulama. :( Zao mi je zbog onih koji su osteceni, no nadam se da je jasno da ne mozemo priznati krivo rijesene zadatke... :?

Ako Vas stogod tjesi, KNF i DNF nose (ukupno) 6 bodova sto i nije tako puno... :|
  • Ne biraju asistenti demose. To rade voditelji predmeta, a to se najcesce - zbog malog broja kandidata - svodi na potvrdu istih. Confused
  • KNF i DNF su, opceprihvaceno, najlakse gradivo iz UuR-a. Nesi je trebala provjeriti svoje formule prije objave, no isto tako poanta formula nije da budu salabahter za one koji ne znaju. Formule trebaju biti podsjetnik za one koji znaju.
    Ja se cesto pogubim koji je DNF, a koji KNF, ali znam princip po kojem se slazu. Trebalo vam je biti sumnjivo... Rolling Eyes


Ne vjerujem da ce se ikako izaci u susret onima koji su rjesavali u skladu s krivim formulama. Sad Zao mi je zbog onih koji su osteceni, no nadam se da je jasno da ne mozemo priznati krivo rijesene zadatke... Confused

Ako Vas stogod tjesi, KNF i DNF nose (ukupno) 6 bodova sto i nije tako puno... Neutral



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 13:48 uto, 25. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa ako je tolko bodova onda oke. Usput mozemo i od tih šest koji dobit s obzirom da smo pokazali kako se to radi i pogodili operacije (množenje zbroja i obrnuto) ?
:lol: :P
Pa ako je tolko bodova onda oke. Usput mozemo i od tih šest koji dobit s obzirom da smo pokazali kako se to radi i pogodili operacije (množenje zbroja i obrnuto) ?
Laughing Razz


[Vrh]
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 15:56 uto, 25. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Ko prvo lako je drugom solit pamet kad nisi na njegovom mjestu! :shock:[/quote]

"Biti na njegovom mjestu" ovdje znači što? Dobiti servirane krive
formule? Na tom mjestu sam bio. Koristiti se njima bez razmišljanja?
Ne, na tom mjestu nisam bio.

[quote] Inače nesi je demos i tu bi trebala radit ona spika da ak ti neznas onda zna demos.[/quote]

Math nije sustav znanja, ona je prvenstveno logički sustav.
Princip autoriteta ovdje ne prolazi... da meni dođe Knuth i kaže nešto
što je očito pogrešno, ja bih i dalje znao da je to očito pogrešno.

[quote] Znaci i ako smo se zapitivali demos nam je poslao ovaj fajl i mi ga moramo prihvatiti kao i vase pogreske kad radite na predavanjima.
[/quote]

Ovisi što znači "prihvatiti". Ako to znači da nas nećete spaliti na lomači,
hvala, cijenimo to. :-) No ako to znači da ćete po tome rješavati zadatke,
ne, ne morate - zapravo, [i]ne smijete[/i] to prihvatiti samo tako.

[quote] Inace nisi samo slučajnog prolaznika popljuvao već i vašu demosicu jer je ona napravila taj problem.[/quote]

Wrong. Nesi je položila računarstvo kao prvi ispit u studiju, s
odličnom ocjenom. To veče je bila pospana, i imala je pravo biti - nije
[i]ona[/i] pisala taj kolokvij sutradan ujutro. Htjela je samo pomoći,
napraviti dodatnu stvar koju [u]nije morala[/u] napraviti. Nema nikakvog
smisla osuđivati je za ono što je napravila, jer je namjera očito bila
potpuno plemenita.

[quote] A vi ste je odabrali pa se i asistenti dovode u pitanje.[/quote]

Zna se po kojim kriterijima se odabiru demosi. Ja sam uvjeren da
Nesi ima sve potrebne kvalifikacije. No nigdje na popisu potrebnih
karakteristika ne stoji nepogrešivost.

[quote] Stoga nista nije tako lako da mozes sve zakljucit. I onda slijedi implikacija da ni vekyu nije mjesto na faksu jer nije dobro napravio svoj posao. [/quote]

LOL. Čak i kad bi tvoj način zaključivanja prolazio, ne bi imao
apsolutno ništa sa mnom. Hint: ja [u]nisam[/u] asistent iz računarstva.

[quote]Pogledaj: malo sam mozda ostar ali se nemoze reci studentu da mu nije mjestu na faksu samo zato jer je uzeo od demosa tablice.[/quote]

Naravno da ne. I naravno da to nisam nigdje rekao.
"Uzeti" i "slijepo vjerovati bez razmišljanja" su drastično različite stvari.

[quote] Nesi je odlican demos i sad nije u njoj problem nego jednostavno mala arogantnost pojedinaca. :oops:[/quote]

Completely right. Sad samo pogledaj tko je prvi spomenuo
okrivljivanje Nesi u ovom threadu, pa će ti sve postati jasno.

[quote] niti jedan asistent pa ni profesor nezna tocno pomnozit dva dvoznamenkasta broja.[/quote]

Toliko o aroganciji. :evil:

[quote] Pa se uvjek sale da pravi matematicari lose množe.[/quote]

Time se želi reći nešto drugo: da je apstraktnost neprocjenjivo
math-vrijednija od pojedinačnih slučajeva. Uvjeren sam da svi znaju
_kako_ se množe dvoznamenkasti brojevi, i - važnije za ovu raspravu -
uvjeren sam da bi bez problema uočili grešku da im netko prezentira
krivi algoritam. :!:

Još jednom: nije uopće stvar u "pogreškama u predznaku". Stvar je
u mehaničkom korištenju formule za koju je očito da je kriva.

[quote] Sorry al nije u redu tako pokopavat brucose koji su i vec ovako u bedu zbog promjena koje su drukcije od onih u srednjoj. pozdrav[/quote]

Dezorijentiranost je prirodna, i oprašta se. Samo sam rekao slučajnom
prolazniku da promijeni mindset. I rekao sam što smatram da će se
(odnosno bi se trebalo) dogoditi ako on to [u]ne[/u] učini.
Anonymous (napisa):
Ko prvo lako je drugom solit pamet kad nisi na njegovom mjestu! Shocked


"Biti na njegovom mjestu" ovdje znači što? Dobiti servirane krive
formule? Na tom mjestu sam bio. Koristiti se njima bez razmišljanja?
Ne, na tom mjestu nisam bio.

Citat:
Inače nesi je demos i tu bi trebala radit ona spika da ak ti neznas onda zna demos.


Math nije sustav znanja, ona je prvenstveno logički sustav.
Princip autoriteta ovdje ne prolazi... da meni dođe Knuth i kaže nešto
što je očito pogrešno, ja bih i dalje znao da je to očito pogrešno.

Citat:
Znaci i ako smo se zapitivali demos nam je poslao ovaj fajl i mi ga moramo prihvatiti kao i vase pogreske kad radite na predavanjima.


Ovisi što znači "prihvatiti". Ako to znači da nas nećete spaliti na lomači,
hvala, cijenimo to. Smile No ako to znači da ćete po tome rješavati zadatke,
ne, ne morate - zapravo, ne smijete to prihvatiti samo tako.

Citat:
Inace nisi samo slučajnog prolaznika popljuvao već i vašu demosicu jer je ona napravila taj problem.


Wrong. Nesi je položila računarstvo kao prvi ispit u studiju, s
odličnom ocjenom. To veče je bila pospana, i imala je pravo biti - nije
ona pisala taj kolokvij sutradan ujutro. Htjela je samo pomoći,
napraviti dodatnu stvar koju nije morala napraviti. Nema nikakvog
smisla osuđivati je za ono što je napravila, jer je namjera očito bila
potpuno plemenita.

Citat:
A vi ste je odabrali pa se i asistenti dovode u pitanje.


Zna se po kojim kriterijima se odabiru demosi. Ja sam uvjeren da
Nesi ima sve potrebne kvalifikacije. No nigdje na popisu potrebnih
karakteristika ne stoji nepogrešivost.

Citat:
Stoga nista nije tako lako da mozes sve zakljucit. I onda slijedi implikacija da ni vekyu nije mjesto na faksu jer nije dobro napravio svoj posao.


LOL. Čak i kad bi tvoj način zaključivanja prolazio, ne bi imao
apsolutno ništa sa mnom. Hint: ja nisam asistent iz računarstva.

Citat:
Pogledaj: malo sam mozda ostar ali se nemoze reci studentu da mu nije mjestu na faksu samo zato jer je uzeo od demosa tablice.


Naravno da ne. I naravno da to nisam nigdje rekao.
"Uzeti" i "slijepo vjerovati bez razmišljanja" su drastično različite stvari.

Citat:
Nesi je odlican demos i sad nije u njoj problem nego jednostavno mala arogantnost pojedinaca. Embarassed


Completely right. Sad samo pogledaj tko je prvi spomenuo
okrivljivanje Nesi u ovom threadu, pa će ti sve postati jasno.

Citat:
niti jedan asistent pa ni profesor nezna tocno pomnozit dva dvoznamenkasta broja.


Toliko o aroganciji. Evil or Very Mad

Citat:
Pa se uvjek sale da pravi matematicari lose množe.


Time se želi reći nešto drugo: da je apstraktnost neprocjenjivo
math-vrijednija od pojedinačnih slučajeva. Uvjeren sam da svi znaju
_kako_ se množe dvoznamenkasti brojevi, i - važnije za ovu raspravu -
uvjeren sam da bi bez problema uočili grešku da im netko prezentira
krivi algoritam. Exclamation

Još jednom: nije uopće stvar u "pogreškama u predznaku". Stvar je
u mehaničkom korištenju formule za koju je očito da je kriva.

Citat:
Sorry al nije u redu tako pokopavat brucose koji su i vec ovako u bedu zbog promjena koje su drukcije od onih u srednjoj. pozdrav


Dezorijentiranost je prirodna, i oprašta se. Samo sam rekao slučajnom
prolazniku da promijeni mindset. I rekao sam što smatram da će se
(odnosno bi se trebalo) dogoditi ako on to ne učini.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:14 uto, 25. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ok, dudes, chill.
Ok, dudes, chill.



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
slucajni prolaznik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 06. 2003. (11:58:57)
Postovi: (19)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 22:01 uto, 25. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja uopce ne vidim gdi je nastao tolki problem, cinjenica je da smo svi malo krivi. Ja sam te tablice isprinato u pola 2 u noci, te se digao u 5 na vlak da stignem na kolokvij, i prvi put sam ih vidio kad su mi trebale na tom zadatku i to je bilo to. A ono zamisli ja sam pogledao tablice na 10 sec i (krivo) rijesio zadatak i zbog toga mi nije mjesto na faksu, mislim da je to malo oprostite na izrazu bedasto. Ja nisam ni trazio da mi daju te bodove ili tomu sl., i stvarno ne vidim u cemu je problem, Nesi je pogrijesila i kaj sad ju trebamo razapet isto ko i mene ?! Nesi inace hvala na tablicama, nadam se da ces nam i ubuduce davati korisne informacije i takve stvarcice.
Ja uopce ne vidim gdi je nastao tolki problem, cinjenica je da smo svi malo krivi. Ja sam te tablice isprinato u pola 2 u noci, te se digao u 5 na vlak da stignem na kolokvij, i prvi put sam ih vidio kad su mi trebale na tom zadatku i to je bilo to. A ono zamisli ja sam pogledao tablice na 10 sec i (krivo) rijesio zadatak i zbog toga mi nije mjesto na faksu, mislim da je to malo oprostite na izrazu bedasto. Ja nisam ni trazio da mi daju te bodove ili tomu sl., i stvarno ne vidim u cemu je problem, Nesi je pogrijesila i kaj sad ju trebamo razapet isto ko i mene ?! Nesi inace hvala na tablicama, nadam se da ces nam i ubuduce davati korisne informacije i takve stvarcice.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:14 sri, 26. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="veky"]da meni dođe Knuth...[/quote]

[b]Offtopic[/b]: Da meni dodje, ja bih opal u nesvjest. :D A, ako bih se uspio rukovati s njim, ne bih vise nikada prao tu ruku... :shock: ;) :lol:

Back [b]on topic[/b]...

Ok, pipl, IMO Veky je malo ostro nastupio, pa evo kako ja dozivljavam njegovu poantu, ali receno malo njeznije:

Matematicar mora sumnjati; ne smije slijepo vjerovati. Kad vam kazu nesto sto vam nije jasno, trebate pitati zasto. Pitati profesora, asistenta, demosa,... Ili, puno bolje, samostalno pokusati dokazati ili opovrgnuti tvrdnju. :D

U matematici je sve cisto! Vjeruje se samo dokazanim stvarima, nikako ne po principu autoriteta. ;) Stvari kojima "vjerujemo" bez da su dokazane zovemo "hipoteze" i s njima baratmo oprezno, a na njih se oslanjamo samo kad je nuzno.

Bottom line: Keep in mind da svi grijesimo!

Osobno, ne volim kad si nadjem gresku na ploci. To znaci da je 50-80 studenata to prepisalo bez razumijevanja; bez da su uocili gresku! :shock: [b]To[/b] nije dobro...

Ali mi je itekako drago kad me student upozori! :D Malo mi je neugodno, jasno, no bar znam da netko prati kako spada... :)

Naravno da to nije tako bitno kod ove jedne formule. Mozda cak ovaj nesretni slucaj pomogne nekima da usvoje taj "[i]sumnjam u sve sto mi nije dokazano[/i]" nacin razmisljanja... :)

Stay happy! 8)
veky (napisa):
da meni dođe Knuth...


Offtopic: Da meni dodje, ja bih opal u nesvjest. Very Happy A, ako bih se uspio rukovati s njim, ne bih vise nikada prao tu ruku... Shocked Wink Laughing

Back on topic...

Ok, pipl, IMO Veky je malo ostro nastupio, pa evo kako ja dozivljavam njegovu poantu, ali receno malo njeznije:

Matematicar mora sumnjati; ne smije slijepo vjerovati. Kad vam kazu nesto sto vam nije jasno, trebate pitati zasto. Pitati profesora, asistenta, demosa,... Ili, puno bolje, samostalno pokusati dokazati ili opovrgnuti tvrdnju. Very Happy

U matematici je sve cisto! Vjeruje se samo dokazanim stvarima, nikako ne po principu autoriteta. Wink Stvari kojima "vjerujemo" bez da su dokazane zovemo "hipoteze" i s njima baratmo oprezno, a na njih se oslanjamo samo kad je nuzno.

Bottom line: Keep in mind da svi grijesimo!

Osobno, ne volim kad si nadjem gresku na ploci. To znaci da je 50-80 studenata to prepisalo bez razumijevanja; bez da su uocili gresku! Shocked To nije dobro...

Ali mi je itekako drago kad me student upozori! Very Happy Malo mi je neugodno, jasno, no bar znam da netko prati kako spada... Smile

Naravno da to nije tako bitno kod ove jedne formule. Mozda cak ovaj nesretni slucaj pomogne nekima da usvoje taj "sumnjam u sve sto mi nije dokazano" nacin razmisljanja... Smile

Stay happy! Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 0:21 sri, 26. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

a svi ste malo krivi! Da ste malo bolje pratili vjezbe, to bi ste tamo naucili sta je sta i niko uopce ne bi niti trebao gledti tu sada famoznu tablicu!
Nesi, ti si najmanje kriva po mom! Pogrijesila si! Dogada se! Svi mo mi ljudi! Od gresaka svi ucimo! :wink:
a svi ste malo krivi! Da ste malo bolje pratili vjezbe, to bi ste tamo naucili sta je sta i niko uopce ne bi niti trebao gledti tu sada famoznu tablicu!
Nesi, ti si najmanje kriva po mom! Pogrijesila si! Dogada se! Svi mo mi ljudi! Od gresaka svi ucimo! Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 10:37 sri, 26. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

a jeste se raspisali.... :mrgreen:

dakle, ovako...
formule su tamo bile zbog one velike tablice za pokrate i to bi trebalo sigurno biti tocno jer sam to provjeravala... :)
ostalo mi se naslo u fajlu, pa sam ostavila.... iskreno, nisam niti znala je li u redu da 'kako se radi KNF i DNF' uopce smije biti na tim formulama....
kad sam kuckala (tj prekucavala u Open Office-u fajl koji je prvotno nastao u MS Officeu i kod prebacivanja je nastao djumbus pa je trebalo vise manje sve ispocetka..... ) vjerojatno sam prvo citala komad prvog reda pa ostatak drugog i obrnuto....
no, to nije bitno.... cinjenica je da kad sam ih pogledala nakon sto je netko rekao da postoji greska... sam odmah skuzila di je...
trebali ste barem skuziti da 0 i 0 ne mogu biti u istom redu i da je tu nesto sumnjivo.... :(

iskreno, nadam se da ostale stvari ne shvacate doslovno.... ili da barem imate asistente kojima mozete vjerovati da prepisujete tocno gradivo....

meni je 'nekolicina' bila takva (do sada) da jednostavno moram pratiti svaki red, sve sama racunati i derati se iz pete klupe da je greska u prvom redu zadatka ovdje, u drugom ondje.... jer nitko nije niti trazio, niti primjecivao greske :(
iskreno, takav nacin pracenja nastave je oduran.....
ono, ako se ja ne mogu pouzdati da ce neki sitni zadatak biti tocno rijesen, kako mogu ocekivati da ce neki tezi, kojeg necu tako brzo shvatiti, biti tocno rijesen?
ili, kako cu ja provjeriti jesam li ga ja rijesila tocno, ako asistent nema tocno rijesen pa mi ne moze reci tocno rjesenje?
jako je tesko odluciti se sto uciniti...
ja sam vrlo dugo imala 'misiju' ispravljanja doticnih, ali tako pratiti nastavu, svakim satom... je izuzetno tesko...
sto je dovelo do toga da sam u jednom razdoblju prije svakih tih vejzbi bila na Red Batu.... :)
tuzno, ali istinito...
tragicno je sto se i danas cesto ponove slicne greske... ali ovdje su samo greska u prepisivanju....
ono sto me muci je.... a sto ako je prije bilo gresaka koje zvuce smisleno :?
ono, zbilja ne mislim cijeli kolegij preci ponovno dokazujuci sve forumle i svaki red ponovno ispitujuci... ja nisam tako krenula na ovaj studij
ili mozda jesam :?

no to nije tema... samo vam rekoh, znaju se desavati i puno gore stvari..... i da nitko od 100 ljudi ne reagira, pa se pitate jeste li vi glupi, ili samo jedini koji prate.... i onda progovorite... ispravite... i profa/asistent kazu hvala.... i onda ste zadovoljni....
ali gubite povjerenje..... i to je grozno....

sto se tice UURa i ovih formula, dodje mi zao sto nisam ostavila samo tablicu za pokrate.... :(
pa ne bi bilo ovakvih problema.... no, nadam se da cete nadalje biti oprezniji.... i sa svojim kolegama.... i sa demosima... i sa asistentima... i sa profacima...
jer, nitko nije nepogresiv (iako neki daleko vise grijese nego neki drugi) :mrgreen:
a jeste se raspisali.... Mr. Green

dakle, ovako...
formule su tamo bile zbog one velike tablice za pokrate i to bi trebalo sigurno biti tocno jer sam to provjeravala... Smile
ostalo mi se naslo u fajlu, pa sam ostavila.... iskreno, nisam niti znala je li u redu da 'kako se radi KNF i DNF' uopce smije biti na tim formulama....
kad sam kuckala (tj prekucavala u Open Office-u fajl koji je prvotno nastao u MS Officeu i kod prebacivanja je nastao djumbus pa je trebalo vise manje sve ispocetka..... ) vjerojatno sam prvo citala komad prvog reda pa ostatak drugog i obrnuto....
no, to nije bitno.... cinjenica je da kad sam ih pogledala nakon sto je netko rekao da postoji greska... sam odmah skuzila di je...
trebali ste barem skuziti da 0 i 0 ne mogu biti u istom redu i da je tu nesto sumnjivo.... Sad

iskreno, nadam se da ostale stvari ne shvacate doslovno.... ili da barem imate asistente kojima mozete vjerovati da prepisujete tocno gradivo....

meni je 'nekolicina' bila takva (do sada) da jednostavno moram pratiti svaki red, sve sama racunati i derati se iz pete klupe da je greska u prvom redu zadatka ovdje, u drugom ondje.... jer nitko nije niti trazio, niti primjecivao greske Sad
iskreno, takav nacin pracenja nastave je oduran.....
ono, ako se ja ne mogu pouzdati da ce neki sitni zadatak biti tocno rijesen, kako mogu ocekivati da ce neki tezi, kojeg necu tako brzo shvatiti, biti tocno rijesen?
ili, kako cu ja provjeriti jesam li ga ja rijesila tocno, ako asistent nema tocno rijesen pa mi ne moze reci tocno rjesenje?
jako je tesko odluciti se sto uciniti...
ja sam vrlo dugo imala 'misiju' ispravljanja doticnih, ali tako pratiti nastavu, svakim satom... je izuzetno tesko...
sto je dovelo do toga da sam u jednom razdoblju prije svakih tih vejzbi bila na Red Batu.... Smile
tuzno, ali istinito...
tragicno je sto se i danas cesto ponove slicne greske... ali ovdje su samo greska u prepisivanju....
ono sto me muci je.... a sto ako je prije bilo gresaka koje zvuce smisleno Confused
ono, zbilja ne mislim cijeli kolegij preci ponovno dokazujuci sve forumle i svaki red ponovno ispitujuci... ja nisam tako krenula na ovaj studij
ili mozda jesam Confused

no to nije tema... samo vam rekoh, znaju se desavati i puno gore stvari..... i da nitko od 100 ljudi ne reagira, pa se pitate jeste li vi glupi, ili samo jedini koji prate.... i onda progovorite... ispravite... i profa/asistent kazu hvala.... i onda ste zadovoljni....
ali gubite povjerenje..... i to je grozno....

sto se tice UURa i ovih formula, dodje mi zao sto nisam ostavila samo tablicu za pokrate.... Sad
pa ne bi bilo ovakvih problema.... no, nadam se da cete nadalje biti oprezniji.... i sa svojim kolegama.... i sa demosima... i sa asistentima... i sa profacima...
jer, nitko nije nepogresiv (iako neki daleko vise grijese nego neki drugi) Mr. Green



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 10:53 sri, 26. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma ajde nije takav bed. Budemo samo :twisted: uzeli lomaču i zapalili te. he he. Samo to.
:twisted: Alli što stoji to je da nas ne plašite. :P pusa svima
Ma ajde nije takav bed. Budemo samo Twisted Evil uzeli lomaču i zapalili te. he he. Samo to.
Twisted Evil Alli što stoji to je da nas ne plašite. Razz pusa svima


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
glenda_north
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 11. 2003. (21:13:31)
Postovi: (2F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: NORTH

PostPostano: 20:13 sri, 26. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja se javljam kao jedna od mnogih kojima je Nesi pomogla, i hvala joj na tome. Btw., ja sam sebi napravila tablice sama i trebalo mi je možda kojih 10 min., a kolko je trebalo vama dok ste upalili komp, došli do fajla, pa tek onda printali? Nesi vam je samo htjela pomoći, i umjesto da joj zahvalite, tu pljujete po njoj. A šta se tiče asistenata, svi znamo da ima boljih i gorih. Neki sve objasne u toku rješavanja zadatka (I HVALA IM NA TOME :D ), a drugi nit ne skuže ak su negdje pogriješili. Vi tu kažete da mi sami moramo skužiti gdje je greška, a činjenica je da nismo svi došli iz matematičkih gimnazija pa [u]NE ZNAMO TO OD RANIJE[/u], pa logično očekujemo da nam netko ipak malo objasni, a ne da samo npr. napišu pravila integriranja na ploču i odmah počnu rješavat zadatke bez da objasne. Bilo bi bolje da objasne kroz zadatak, nego možda samo riješe 1 do 2 lakših zadataka bez objašnjenja, a poslije odmah pređu na teže. I kako da to onda netko skuži? Nismo svi geniji da sami sebi to možemo objasniti. Pa zar i nije smisao studiranja to da ti netko prvo objasni, pa da ti je poslije lakše? A ne ono, tu su vam formule, tu su vam pravila, pa si vi sad mislite. A i ono, pitajte asistenta, demosa, itd. Pa nemaju svi 24 sata vremena na dan da vise na faksu i da traže nekoga da objasni sve što im nije jasno. Neki imaju i drugih obaveza preko dana.
ZA KRAJ: [b]zato tak puno ljudi i odustane od tog faksa- jer misle da im je preteško, i zato ih puno i padne[/b] Btw. ja nisam ovime htjela nikoga popljuvati, nego mi je samo bilo žao što ste svi napali Nesi i asistente (jer neki su stvarno fenomenalni). I većina profesora je dobra ko kruh, i teško da bi se takvi profesori našli na nekom drugom faksu.[/u]
Ja se javljam kao jedna od mnogih kojima je Nesi pomogla, i hvala joj na tome. Btw., ja sam sebi napravila tablice sama i trebalo mi je možda kojih 10 min., a kolko je trebalo vama dok ste upalili komp, došli do fajla, pa tek onda printali? Nesi vam je samo htjela pomoći, i umjesto da joj zahvalite, tu pljujete po njoj. A šta se tiče asistenata, svi znamo da ima boljih i gorih. Neki sve objasne u toku rješavanja zadatka (I HVALA IM NA TOME Very Happy ), a drugi nit ne skuže ak su negdje pogriješili. Vi tu kažete da mi sami moramo skužiti gdje je greška, a činjenica je da nismo svi došli iz matematičkih gimnazija pa NE ZNAMO TO OD RANIJE, pa logično očekujemo da nam netko ipak malo objasni, a ne da samo npr. napišu pravila integriranja na ploču i odmah počnu rješavat zadatke bez da objasne. Bilo bi bolje da objasne kroz zadatak, nego možda samo riješe 1 do 2 lakših zadataka bez objašnjenja, a poslije odmah pređu na teže. I kako da to onda netko skuži? Nismo svi geniji da sami sebi to možemo objasniti. Pa zar i nije smisao studiranja to da ti netko prvo objasni, pa da ti je poslije lakše? A ne ono, tu su vam formule, tu su vam pravila, pa si vi sad mislite. A i ono, pitajte asistenta, demosa, itd. Pa nemaju svi 24 sata vremena na dan da vise na faksu i da traže nekoga da objasni sve što im nije jasno. Neki imaju i drugih obaveza preko dana.
ZA KRAJ: zato tak puno ljudi i odustane od tog faksa- jer misle da im je preteško, i zato ih puno i padne Btw. ja nisam ovime htjela nikoga popljuvati, nego mi je samo bilo žao što ste svi napali Nesi i asistente (jer neki su stvarno fenomenalni). I većina profesora je dobra ko kruh, i teško da bi se takvi profesori našli na nekom drugom faksu.[/u]



_________________
GLENDA_NORTH
life is good
and goodness lasts forever
#butterfly
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 20:26 sri, 26. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="glenda_north"]Nesi vam je samo htjela pomoći, i umjesto da joj zahvalite, tu pljujete po njoj.[/quote]

Ne generaliziraj... Kad na ovaj način govoriš u drugom licu množine, ispada da smo svi (ili bar većina) pljuvali po Nesi... a istina je zapravo obrnuta.

[quote]Vi tu kažete da mi sami moramo skužiti gdje je greška, a činjenica je da nismo svi došli iz matematičkih gimnazija pa [u]NE ZNAMO TO OD RANIJE[/u][/quote]

Ne trebate ni znati [u]od ranije[/u]. Pravilo "kada je disjunkcija istinita" servirano vam je _na ovom faksu_, u više navrata. I ne samo iz kolegija UUR.

[quote]Nismo svi geniji da sami sebi to možemo objasniti.[/quote]

Koliko ja vidim, [b]to[/b] nije nitko ni tražio od vas.

[quote]A i ono, pitajte asistenta, demosa, itd. Pa nemaju svi 24 sata vremena na dan da vise na faksu i da traže nekoga da objasni sve što im nije jasno. Neki imaju i drugih obaveza preko dana.[/quote]

Meni je žao takvih ljudi, i znam da nemamo svi iste uvjete, ali svima njima kažem istu stvar (što si i ti naglasio/la dolje): ako ti faks ne postane prvi vremenski prioritet sljedećih nekoliko godinâ, nećeš ga završiti. Čak i ako ga završiš, nećeš time postati nimalo sretniji, jer nećeš vidjeti smisao u tome...

[quote]mi je samo bilo žao što ste svi napali Nesi i asistente (jer neki su stvarno fenomenalni). I većina profesora je dobra ko kruh, i teško da bi se takvi profesori našli na nekom drugom faksu.[/quote]

Again: nismo _svi_ napali Nesi i asistente. No dobro... :-)
glenda_north (napisa):
Nesi vam je samo htjela pomoći, i umjesto da joj zahvalite, tu pljujete po njoj.


Ne generaliziraj... Kad na ovaj način govoriš u drugom licu množine, ispada da smo svi (ili bar većina) pljuvali po Nesi... a istina je zapravo obrnuta.

Citat:
Vi tu kažete da mi sami moramo skužiti gdje je greška, a činjenica je da nismo svi došli iz matematičkih gimnazija pa NE ZNAMO TO OD RANIJE


Ne trebate ni znati od ranije. Pravilo "kada je disjunkcija istinita" servirano vam je _na ovom faksu_, u više navrata. I ne samo iz kolegija UUR.

Citat:
Nismo svi geniji da sami sebi to možemo objasniti.


Koliko ja vidim, to nije nitko ni tražio od vas.

Citat:
A i ono, pitajte asistenta, demosa, itd. Pa nemaju svi 24 sata vremena na dan da vise na faksu i da traže nekoga da objasni sve što im nije jasno. Neki imaju i drugih obaveza preko dana.


Meni je žao takvih ljudi, i znam da nemamo svi iste uvjete, ali svima njima kažem istu stvar (što si i ti naglasio/la dolje): ako ti faks ne postane prvi vremenski prioritet sljedećih nekoliko godinâ, nećeš ga završiti. Čak i ako ga završiš, nećeš time postati nimalo sretniji, jer nećeš vidjeti smisao u tome...

Citat:
mi je samo bilo žao što ste svi napali Nesi i asistente (jer neki su stvarno fenomenalni). I većina profesora je dobra ko kruh, i teško da bi se takvi profesori našli na nekom drugom faksu.


Again: nismo _svi_ napali Nesi i asistente. No dobro... Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 20:36 sri, 26. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

A svi su zapeli za tu tablicu, prebolite to! Dogodi se! That's life! A i kaj vam tak tesko naucit razliku izmedu DNF i KNF-a?! prema pricama koje sam cuo, to je najlaksa stvar koja postoji! Bumo svi plakali za takvim jednostavnim zadacima na drugim kolokviju! :roll: [/quote]
A svi su zapeli za tu tablicu, prebolite to! Dogodi se! That's life! A i kaj vam tak tesko naucit razliku izmedu DNF i KNF-a?! prema pricama koje sam cuo, to je najlaksa stvar koja postoji! Bumo svi plakali za takvim jednostavnim zadacima na drugim kolokviju! Rolling Eyes [/quote]


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan