Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

klub studenata PMF-a - treba li nam jos i to...
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
BoMark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 11. 2003. (12:51:47)
Postovi: (125)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 3

PostPostano: 14:27 uto, 2. 12. 2003    Naslov: klub studenata PMF-a - treba li nam jos i to... Citirajte i odgovorite

Kolege matematicari, na necije dovoljno trazenje stavljam ovaj topic i ovdje. Iako sam bio u dilemi da li vi studenti matematicari smatrate sebe kao dio PMF-a ili ne.
Ja osobno smatram da je totalna glupost odvajati matematiku od pmf-a, a pogotovo od fizike.jer cete se sloziti sa mnom da imamo mnogo zajednickih stvari...
napominjem ovaj sljedeci tekst je samo kopiran sa foruma fizike, i sa foruma bilogije, pa me zanima i vase cijenjeno misljenje...
isto tako izgleda da je ova moja ideja krenula u laganu realizaciju...



Dragi kolege studenti, ideja !!! Koja u ovom trenutku moze dobiti odgovor od

"supernadnaravnihbichakojalebdepovrhsvih" SVASHTA...i zato je stavljam u ovu rubriku, dok se moja

ideja ne prepozna kao dobra i dok cijenjeni moderatori je ne presele negdje gdje misle da treba stajati...

Kao sto FER ima svoj Kset, FF ima ksff , RGN ima Jamu a vjerojatno i ostatak fakulteta na sveucilistu

ima nesto svoje...Citava Istra ima CASSA ISTRIJANA il kako god da se to vec zove, i Zadrani imaju svoj

klub, a da ne spominjem citave nacionalne manjine i ostalo....
Zasto ne bi i Fizika imala svoje, il jos bolje PMF imao svoj klub u koji bi studenti zalazili, druzili se

medjusobno, naucili nesto novo...zašto? Pa zašto ne???
Zašto mi ne bi otvorili naš klub, negdje već u sklopu našeg veLIKog kampusa koji se treba ovdje

napraviti, il još bolje da sad djelujemo i iskoristimo priliku koja nam je pred nosom, naime Biolozi i

Kemicari se nece jos preseliti a kad će nezna se, il ja bar neznam...pa tamo uzmemo neku prostoriju,

podrum, dio parkinga il nesto...
A šta bi se radilo u tom "našem" kvazi klubu? Pa šta ne bi....a znam šta ne bi htio da on postane, da

postane KSET, il ne daj Bože JAMA... mjesto gdje će studenti dangubiti, brucoši gubiti godine, i živjeti

"studentski život"...nego bi tamo bilo muzike, koncerata, kave i pica, ponekad neki domjenak, i sto je

najvaznije rostilj ali ne samo to...nego da ce to biti mjesto gdje ce se raditi prezentacije, seminari
--(naših kolega koji su evo vec počeli na raspravama pisati izvještaje na raspravama kako je negdje bilo i

šta su radili pa samo to napišu i ispričaju u nekom npr 45 minutnom roku..),
-- (na geofizici već odavno postoji termin srijedom kad su seminari, gdje dolaze kako domaći tako i

strani predavači i iznose svoje radove , teorije, studenti poslje nekog posjeta negdje, prezenatcije o

tome šta su radili gdje su bili...Kolega je bio u nekom Oceanografskom istitutu pa pricao sta je radio i od

koga je bjezao, a kolegica na "vrhu svijeta", Tibetu, sto bas nema veze sa znanošću ali je važno reći da

je bio velik br.profesora na njenom seminaru)
Da taj klub postane mjesto koje će naše studente motivirati za rad, znanost...gdje će Kemičari moći

kemijati, Biolozi "klati" i demonstrirati šta se radi s pokusnim životinjama kada postanu neupotrebljive,

Geolozi lomiti kamenje...meni se sviđa ideja da odem negdje, lagano sjednem naručim kavicu, pivicu il

već nešto što želim piti ,zavalim se u neku stolicu i gledam kolege Kemičare kako pokušavaju napraviti

neku eksploziju uz objašnjenje čemu mi služi ta eksplozija...
Kako bi se zvao...e trebalo je da mi dodje ime...ZASTUPNIK...naš Zastupnik, Zastupnik studenata

PMF-a...
Zašto zastupnik...pa glup mi je naziv da klub nazovemo kspmf, Čovjek se polomi izgovarajući to ime...A

ZASTUPNIK nešto znači...
ZAgrebački STUdentski Prirodno Naučno Istarživački Klub...
i ime kaže sve šta bi se trebalo tamo raditi...Zezati, plesati, piti, učiti, istraživati, prezentirati...

Znam da je to veliki ugriz, preveliki za moje žvakače sposobnosti...Pitanje je

KOLIKO SE VAMA SVIĐA TA IDEJA???
Malo ću ovaj tekst ostaviti tu na raspravama...pa ću čak jednom i dorediti termin sastanka, pa da dođu

svi koji su zainteresirani pomoći mi u tome...

Pozdrav
Kolege matematicari, na necije dovoljno trazenje stavljam ovaj topic i ovdje. Iako sam bio u dilemi da li vi studenti matematicari smatrate sebe kao dio PMF-a ili ne.
Ja osobno smatram da je totalna glupost odvajati matematiku od pmf-a, a pogotovo od fizike.jer cete se sloziti sa mnom da imamo mnogo zajednickih stvari...
napominjem ovaj sljedeci tekst je samo kopiran sa foruma fizike, i sa foruma bilogije, pa me zanima i vase cijenjeno misljenje...
isto tako izgleda da je ova moja ideja krenula u laganu realizaciju...



Dragi kolege studenti, ideja !!! Koja u ovom trenutku moze dobiti odgovor od

"supernadnaravnihbichakojalebdepovrhsvih" SVASHTA...i zato je stavljam u ovu rubriku, dok se moja

ideja ne prepozna kao dobra i dok cijenjeni moderatori je ne presele negdje gdje misle da treba stajati...

Kao sto FER ima svoj Kset, FF ima ksff , RGN ima Jamu a vjerojatno i ostatak fakulteta na sveucilistu

ima nesto svoje...Citava Istra ima CASSA ISTRIJANA il kako god da se to vec zove, i Zadrani imaju svoj

klub, a da ne spominjem citave nacionalne manjine i ostalo....
Zasto ne bi i Fizika imala svoje, il jos bolje PMF imao svoj klub u koji bi studenti zalazili, druzili se

medjusobno, naucili nesto novo...zašto? Pa zašto ne???
Zašto mi ne bi otvorili naš klub, negdje već u sklopu našeg veLIKog kampusa koji se treba ovdje

napraviti, il još bolje da sad djelujemo i iskoristimo priliku koja nam je pred nosom, naime Biolozi i

Kemicari se nece jos preseliti a kad će nezna se, il ja bar neznam...pa tamo uzmemo neku prostoriju,

podrum, dio parkinga il nesto...
A šta bi se radilo u tom "našem" kvazi klubu? Pa šta ne bi....a znam šta ne bi htio da on postane, da

postane KSET, il ne daj Bože JAMA... mjesto gdje će studenti dangubiti, brucoši gubiti godine, i živjeti

"studentski život"...nego bi tamo bilo muzike, koncerata, kave i pica, ponekad neki domjenak, i sto je

najvaznije rostilj ali ne samo to...nego da ce to biti mjesto gdje ce se raditi prezentacije, seminari
--(naših kolega koji su evo vec počeli na raspravama pisati izvještaje na raspravama kako je negdje bilo i

šta su radili pa samo to napišu i ispričaju u nekom npr 45 minutnom roku..),
-- (na geofizici već odavno postoji termin srijedom kad su seminari, gdje dolaze kako domaći tako i

strani predavači i iznose svoje radove , teorije, studenti poslje nekog posjeta negdje, prezenatcije o

tome šta su radili gdje su bili...Kolega je bio u nekom Oceanografskom istitutu pa pricao sta je radio i od

koga je bjezao, a kolegica na "vrhu svijeta", Tibetu, sto bas nema veze sa znanošću ali je važno reći da

je bio velik br.profesora na njenom seminaru)
Da taj klub postane mjesto koje će naše studente motivirati za rad, znanost...gdje će Kemičari moći

kemijati, Biolozi "klati" i demonstrirati šta se radi s pokusnim životinjama kada postanu neupotrebljive,

Geolozi lomiti kamenje...meni se sviđa ideja da odem negdje, lagano sjednem naručim kavicu, pivicu il

već nešto što želim piti ,zavalim se u neku stolicu i gledam kolege Kemičare kako pokušavaju napraviti

neku eksploziju uz objašnjenje čemu mi služi ta eksplozija...
Kako bi se zvao...e trebalo je da mi dodje ime...ZASTUPNIK...naš Zastupnik, Zastupnik studenata

PMF-a...
Zašto zastupnik...pa glup mi je naziv da klub nazovemo kspmf, Čovjek se polomi izgovarajući to ime...A

ZASTUPNIK nešto znači...
ZAgrebački STUdentski Prirodno Naučno Istarživački Klub...
i ime kaže sve šta bi se trebalo tamo raditi...Zezati, plesati, piti, učiti, istraživati, prezentirati...

Znam da je to veliki ugriz, preveliki za moje žvakače sposobnosti...Pitanje je

KOLIKO SE VAMA SVIĐA TA IDEJA???
Malo ću ovaj tekst ostaviti tu na raspravama...pa ću čak jednom i dorediti termin sastanka, pa da dođu

svi koji su zainteresirani pomoći mi u tome...

Pozdrav



_________________
Ljudi misle da razmisljaju, dok zapravo samo preuredjuju svoje predrasude!

Čovjek koji ne mijenja svoje stavove, nije ljudsko biće nego spomenik!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 16:28 uto, 2. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

sto se tice ideje, potpuno ju podrzavam!

nego sto se tice matematika i ostalog... ako smo na brdu, pa blizu smo.... ne vidim zbilja zasto bi bilo potrebe izdvajati se...
uostalom, i nasi studenti vise po KSETu i slicnim 'ustanovama' :mrgreen:
kao da je bitno tko sluzbeno kamo pripada
bitno je tko bude dolazio i pomagao da se klub razvije i odrzi

takodjer, kolega, nadam se da cete i ovaj Forum izvjestavati o potignutim stvarima :mrgreen: (sjecam se da je bilo rasprave o tome _gdje_ bi se locirao taj klub...pa, da li je stogod izronilo na tom polju?)

mislim da studentima zbilja treba neki klub, ono, mjesto gdje ce moci otici popiti pice, opustiti se, uciti ako zele (ono, da ih nitko nece mrko gledati ako na stol izvade biljeznice, kao sto je cest slucaj u 'normalnim' bircevima)... mozda cak da bude i internet cafe?
hm... sto me dovodi do tog da bi se mogli traziti sponzori u ISKONu, VIPu ili tako nekom provideru....

ma ideja je super super super :)

ajde, javi rezultate i ako treba pomoc, vici....
ja se dobrovoljno javljam za sudjelovanje koliko god sam u mogucnosti :)
sto se tice ideje, potpuno ju podrzavam!

nego sto se tice matematika i ostalog... ako smo na brdu, pa blizu smo.... ne vidim zbilja zasto bi bilo potrebe izdvajati se...
uostalom, i nasi studenti vise po KSETu i slicnim 'ustanovama' Mr. Green
kao da je bitno tko sluzbeno kamo pripada
bitno je tko bude dolazio i pomagao da se klub razvije i odrzi

takodjer, kolega, nadam se da cete i ovaj Forum izvjestavati o potignutim stvarima Mr. Green (sjecam se da je bilo rasprave o tome _gdje_ bi se locirao taj klub...pa, da li je stogod izronilo na tom polju?)

mislim da studentima zbilja treba neki klub, ono, mjesto gdje ce moci otici popiti pice, opustiti se, uciti ako zele (ono, da ih nitko nece mrko gledati ako na stol izvade biljeznice, kao sto je cest slucaj u 'normalnim' bircevima)... mozda cak da bude i internet cafe?
hm... sto me dovodi do tog da bi se mogli traziti sponzori u ISKONu, VIPu ili tako nekom provideru....

ma ideja je super super super Smile

ajde, javi rezultate i ako treba pomoc, vici....
ja se dobrovoljno javljam za sudjelovanje koliko god sam u mogucnosti Smile



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prox
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 06. 05. 2003. (20:26:58)
Postovi: (3B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 22:01 uto, 2. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ideja je je ono hiper turbo mega ultra dobra... nema sta svi su argumenti iznjeti i nemam nista za komentirati :shock:

Pa ako i kada treba pomoci sta javite... Ok :!:
Ideja je je ono hiper turbo mega ultra dobra... nema sta svi su argumenti iznjeti i nemam nista za komentirati Shocked

Pa ako i kada treba pomoci sta javite... Ok Exclamation



_________________
Happiness is a way of travel - not a destination
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:44 sri, 3. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[b]S[/b]tudentska [b]U[/b]druga [b]P[/b]MF-a... SUP 8)
[b]U[/b]druga [b]S[/b]tudenata s [b]B[/b]rda... USB :P
[b]?[/b]NX [b]N[/b]ije [b]X[/b]et... ?NX (za ? uvrstite kojegod slovo) :shock: :roll:

Simpaticna inicijativa, u svakom slucaju... :)

Podsjeca me na "[i]Druzbu Pere Kvrzice[/i]"... :shock: ;)

[color=#aaaaff]Za neupucene: veliki ("[i]odrasli[/i]") iz dva sela su bili posvadjani, a nekad zajednicki mlin je propadao. Onda su se klinci iz oba sela udruzili i pokrpali mlin, pa su se i veliki pomirili... :)[/color]

P.S. Glasam za "[i]USB[/i]"... 8)
Studentska Udruga PMF-a... SUP Cool
Udruga Studenata s Brda... USB Razz
?NX Nije Xet... ?NX (za ? uvrstite kojegod slovo) Shocked Rolling Eyes

Simpaticna inicijativa, u svakom slucaju... Smile

Podsjeca me na "Druzbu Pere Kvrzice"... Shocked Wink

Za neupucene: veliki ("odrasli") iz dva sela su bili posvadjani, a nekad zajednicki mlin je propadao. Onda su se klinci iz oba sela udruzili i pokrpali mlin, pa su se i veliki pomirili... Smile

P.S. Glasam za "USB"... Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
slucajni prolaznik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 06. 2003. (11:58:57)
Postovi: (19)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 8:36 sri, 3. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jedan glas, za koga da glasam, svi su oni isti. Mozda da ga ipak dam?
Dat cu za manje iste, za USB, fakat je dobra fora!
Jedan glas, za koga da glasam, svi su oni isti. Mozda da ga ipak dam?
Dat cu za manje iste, za USB, fakat je dobra fora!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BoMark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 11. 2003. (12:51:47)
Postovi: (125)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 3

PostPostano: 15:43 sri, 3. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

USB je ok , iako:
1. biolozi , kemicari i ostali nisu jos na brdu , pa bi taj naziv sacuvao za kasnije kad se svi oni dosele.(Tj kad ja i vi koji ste sad tu odemo na vjecna lovista)
2. nije bas bila ideja napraviti udrugu , nego klub...

Realizacija je pocela, imamo zasad pilot projekt koji ce vrlo brzo ugledati svjetlo dana, pa cemo i vidjeti kakav je odaziv ljudi.
postoje i neki datumi...i mjesta...svi koji su zainteresirani pridruzit se, pomoci, pozvani su da dodju...
termin je 15.12. kad je svecano otvorenje Ćumeza( radni naziv, još moramo smisliti za sta je to kratica)
svi ljudi koji su zainteresirani za ulazak u organizaciju dobro dosli su, a svi predlozi isto tako...
ćumez bi trebao počet raditi od 10h , u 15h bi bio seminar(mitovi i legende potresa) i koncertic(jos neznam tko, [color=red]ako vi znate nekog tko lijepo pjeva, pa i nemora bas lijepo, a da jos i zna svirat bilo koji instrument, po mogucnosti gitaru, akusticnu , il bilo koju drugu i da moze odsvirati dva bloka od 45min...npr. azra,EKV, Faith no more , GnR laganice[/color])...a oko 17 sastanak zainteresiranih...s tim da bi oni zainteresirani trebali doc u 15 da vide kako je to zamisljeno...
USB je ok , iako:
1. biolozi , kemicari i ostali nisu jos na brdu , pa bi taj naziv sacuvao za kasnije kad se svi oni dosele.(Tj kad ja i vi koji ste sad tu odemo na vjecna lovista)
2. nije bas bila ideja napraviti udrugu , nego klub...

Realizacija je pocela, imamo zasad pilot projekt koji ce vrlo brzo ugledati svjetlo dana, pa cemo i vidjeti kakav je odaziv ljudi.
postoje i neki datumi...i mjesta...svi koji su zainteresirani pridruzit se, pomoci, pozvani su da dodju...
termin je 15.12. kad je svecano otvorenje Ćumeza( radni naziv, još moramo smisliti za sta je to kratica)
svi ljudi koji su zainteresirani za ulazak u organizaciju dobro dosli su, a svi predlozi isto tako...
ćumez bi trebao počet raditi od 10h , u 15h bi bio seminar(mitovi i legende potresa) i koncertic(jos neznam tko, ako vi znate nekog tko lijepo pjeva, pa i nemora bas lijepo, a da jos i zna svirat bilo koji instrument, po mogucnosti gitaru, akusticnu , il bilo koju drugu i da moze odsvirati dva bloka od 45min...npr. azra,EKV, Faith no more , GnR laganice)...a oko 17 sastanak zainteresiranih...s tim da bi oni zainteresirani trebali doc u 15 da vide kako je to zamisljeno...



_________________
Ljudi misle da razmisljaju, dok zapravo samo preuredjuju svoje predrasude!

Čovjek koji ne mijenja svoje stavove, nije ljudsko biće nego spomenik!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 15:54 sri, 3. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="BoMark"]
postoje i neki datumi...i mjesta...svi koji su zainteresirani pridruzit se, pomoci, pozvani su da dodju...
termin je 15.12. kad je svecano otvorenje Ćumeza( radni naziv, još moramo smisliti za sta je to kratica)
ćumez bi trebao počet raditi od 10h , u 15h bi bio seminar(mitovi i legende potresa) i koncertic(jos neznam tko, [color=red]ako vi znate nekog tko lijepo pjeva, pa i nemora bas lijepo, a da jos i zna svirat bilo koji instrument, po mogucnosti gitaru, akusticnu , il bilo koju drugu i da moze odsvirati dva bloka od 45min...npr. azra,EKV, Faith no more , GnR laganice[/color])...a oko 17 sastanak zainteresiranih...s tim da bi oni zainteresirani trebali doc u 15 da vide kako je to zamisljeno...[/quote]

hm... nisi spomenuo GDJE treba doci.... :roll:

hm... a zasto bi trebalo biti kratica necega?
meni cumez zvuci sasvim ok :o)
jedino bi moglo biti malo problema kad se stvar razgrana.... ono, hrvatski dijakriticki znakovi ipak nisu toliko dobrodosli... pogotovo ne na netu... :?
BoMark (napisa):

postoje i neki datumi...i mjesta...svi koji su zainteresirani pridruzit se, pomoci, pozvani su da dodju...
termin je 15.12. kad je svecano otvorenje Ćumeza( radni naziv, još moramo smisliti za sta je to kratica)
ćumez bi trebao počet raditi od 10h , u 15h bi bio seminar(mitovi i legende potresa) i koncertic(jos neznam tko, ako vi znate nekog tko lijepo pjeva, pa i nemora bas lijepo, a da jos i zna svirat bilo koji instrument, po mogucnosti gitaru, akusticnu , il bilo koju drugu i da moze odsvirati dva bloka od 45min...npr. azra,EKV, Faith no more , GnR laganice)...a oko 17 sastanak zainteresiranih...s tim da bi oni zainteresirani trebali doc u 15 da vide kako je to zamisljeno...


hm... nisi spomenuo GDJE treba doci.... Rolling Eyes

hm... a zasto bi trebalo biti kratica necega?
meni cumez zvuci sasvim ok Big nose
jedino bi moglo biti malo problema kad se stvar razgrana.... ono, hrvatski dijakriticki znakovi ipak nisu toliko dobrodosli... pogotovo ne na netu... Confused



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 16:02 sri, 3. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja, ja, ja, ja!!! :hopacupa:

Ja mislim da je ideja apsostrumfna!

Evo dio mog odgovora sa [i]Rasprava[/i] na Fizici:
[quote="steelworker on rasprave.fizika.org"]
Mislim da je jedan takav klub jako potreban, pogotovo onaj obrazovni/informativni dio, i pogotovo brucošima matematike, tako da ne kartaju Belu cijelo vrijeme u Tangenti.

Ja mislim da ne bi bilo nikakvih problema da i matematičari budu u njemu bez obzira na status PMF-MOa. Dobro, mozda da se onda ne zove klub studenata PMFa, jer bi se onda ipak neki/mnogi matematicari cudno osjecali. Ono, klub studenata sa ovog brda, mislim, tak da nitko ne može počet ubacivat sve te zavrzlame sa odcjepljivanjem ili ne unutra i onda sam posvađat studente i ometati rad sa glupostima. Sad jel Matematika sama il nije, ja mislim da smo si mi svi studenti dobri jedni drugima. Ne vidim razloga zakaj ne bi imali zajednicki klub.

[b]Kaj velite na OLIMP[/b] ? Kad smo već lumeni i sve ostalo i još smo na brdu, a ovi ostali smrtnici-studenti su u podnozju naseg brda.

I naravno izmisliti neki [color=violet]ultra-nadnaravni-pinky[/color] :slonic: naziv čiji je OLIMP kratica...
Recimo:

[i]Okupljalište Lumena I Malo Pomaknutih
Okupljalište Lumena I Malo Puknutih[/i]
Kad bi bio zloban onda bi napisao [i]Okupljalište Lumena I Malo Poremećenih[/i]. (count me in :wink: ) A gle...napisao sam. :twisted: :wink: :lol:

Uff, mozda ovo i nije nekaj pinky. Al dobro, stigne se još zmislit nekaj drugo pinky kaj daje kraticu OLIMP (a ne mora ni bit OLIMP, to je sam prijedlog).

Anyway, COUNT ME IN! Ja sam za![/quote]

Inace, kolko ja znam (kak mi (zapravo [i]nama[/i] na sjednici predsjednistva SZ-PMFa) je rekel rektor PMFa), PMF nema nis protiv da se Matematika odcjepi, jedino kaj onda zeli da Matematika podjeli svoju imovinu, jer se kao dok se islo gradit, svi su stisnuli remen i dali novce za Matematiku i Fiziku i to se izgradilo i uredilo, a dogovor je bio da se onda poslije tak isto napravi (svi stisnu remen i odvoje) i za druge odjele, a sad kad bi Matematika otisla onda to ona ne bi napravila... Tak nest otprilike nam je rekel dekan PMFa kao razlog neslaganja vodstva PMFa i Matematike(MOa)...

Ali zakaj bi to sprjecavalo nas studente da se skupa druzimo, ucimo i radimo. Kolko ja znam, studenti matematike ne zele uskracivati novac ili (da upotrijebim tesku rijec) [i]krasti[/i] od fizicara ili ikog drugog s PMFa (bez obzira sto su neki odredjeni ljudi tako nesto nedavno pokusavali, ali eto zaustavili smo ih :D , no dobro to je tema drugih topica na ovom forumu).

Ja sam za! Ako kak mogu pomoc, ili trazis volontere za nest, napisi, javi, pa se vidimo... :D
Ja, ja, ja, ja!!! Ovo se moglo zvati i 'weee 2'

Ja mislim da je ideja apsostrumfna!

Evo dio mog odgovora sa Rasprava na Fizici:
steelworker on rasprave.fizika.org (napisa):

Mislim da je jedan takav klub jako potreban, pogotovo onaj obrazovni/informativni dio, i pogotovo brucošima matematike, tako da ne kartaju Belu cijelo vrijeme u Tangenti.

Ja mislim da ne bi bilo nikakvih problema da i matematičari budu u njemu bez obzira na status PMF-MOa. Dobro, mozda da se onda ne zove klub studenata PMFa, jer bi se onda ipak neki/mnogi matematicari cudno osjecali. Ono, klub studenata sa ovog brda, mislim, tak da nitko ne može počet ubacivat sve te zavrzlame sa odcjepljivanjem ili ne unutra i onda sam posvađat studente i ometati rad sa glupostima. Sad jel Matematika sama il nije, ja mislim da smo si mi svi studenti dobri jedni drugima. Ne vidim razloga zakaj ne bi imali zajednicki klub.

Kaj velite na OLIMP ? Kad smo već lumeni i sve ostalo i još smo na brdu, a ovi ostali smrtnici-studenti su u podnozju naseg brda.

I naravno izmisliti neki ultra-nadnaravni-pinky Rozi slonic naziv čiji je OLIMP kratica...
Recimo:

Okupljalište Lumena I Malo Pomaknutih
Okupljalište Lumena I Malo Puknutih

Kad bi bio zloban onda bi napisao Okupljalište Lumena I Malo Poremećenih. (count me in Wink ) A gle...napisao sam. Twisted Evil Wink Laughing

Uff, mozda ovo i nije nekaj pinky. Al dobro, stigne se još zmislit nekaj drugo pinky kaj daje kraticu OLIMP (a ne mora ni bit OLIMP, to je sam prijedlog).

Anyway, COUNT ME IN! Ja sam za!


Inace, kolko ja znam (kak mi (zapravo nama na sjednici predsjednistva SZ-PMFa) je rekel rektor PMFa), PMF nema nis protiv da se Matematika odcjepi, jedino kaj onda zeli da Matematika podjeli svoju imovinu, jer se kao dok se islo gradit, svi su stisnuli remen i dali novce za Matematiku i Fiziku i to se izgradilo i uredilo, a dogovor je bio da se onda poslije tak isto napravi (svi stisnu remen i odvoje) i za druge odjele, a sad kad bi Matematika otisla onda to ona ne bi napravila... Tak nest otprilike nam je rekel dekan PMFa kao razlog neslaganja vodstva PMFa i Matematike(MOa)...

Ali zakaj bi to sprjecavalo nas studente da se skupa druzimo, ucimo i radimo. Kolko ja znam, studenti matematike ne zele uskracivati novac ili (da upotrijebim tesku rijec) krasti od fizicara ili ikog drugog s PMFa (bez obzira sto su neki odredjeni ljudi tako nesto nedavno pokusavali, ali eto zaustavili smo ih Very Happy , no dobro to je tema drugih topica na ovom forumu).

Ja sam za! Ako kak mogu pomoc, ili trazis volontere za nest, napisi, javi, pa se vidimo... Very Happy



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:16 sri, 3. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="BoMark"]2. nije bas bila ideja napraviti udrugu , nego klub...[/quote]

Nisam bas toliko upoznat s problematikom... :roll: Koje su razlike? :?

[b]PRI[/b]rodoslovno [b]MA[/b]tematicki [b]K[/b]lub [b]S[/b]tudenata... PRIMAX 8) Odmah ih trazite da vam budu sponzori... ;)

Javite se Vekyju za naziv... On je izmislio [url=http://web.math.hr/~veky/slom/]SLOM[/url]... :lol:

Meni se ono s brdom svidja jer se ne petlja u podjele unutar PMFa, pa se necete nikome zamjeriti ili tako nesto... :? Mozda "Brdo" nije dobra karakterizacija, ali to je smjer kojim bi mogli ici u potrazi za imenom... :)

[b]K[/b]lub [b]O[/b]sebujnih [b]S[/b]tudenata... :twisted: (znam da to ne karakterizira [b]SAMO[/b] PMF-ovce ;))

BoMark, moze linkove na topice na Fizici, Biologiji i gdje si vec stavio? Toliko da ljudi vide sto su (ostali) PMFovci raspravljali... :)

[quote="steelworker"]rekel rektor PMFa[/quote]

:???: Mozda Dekan? :roll:
BoMark (napisa):
2. nije bas bila ideja napraviti udrugu , nego klub...


Nisam bas toliko upoznat s problematikom... Rolling Eyes Koje su razlike? Confused

PRIrodoslovno MAtematicki Klub Studenata... PRIMAX Cool Odmah ih trazite da vam budu sponzori... Wink

Javite se Vekyju za naziv... On je izmislio SLOM... Laughing

Meni se ono s brdom svidja jer se ne petlja u podjele unutar PMFa, pa se necete nikome zamjeriti ili tako nesto... Confused Mozda "Brdo" nije dobra karakterizacija, ali to je smjer kojim bi mogli ici u potrazi za imenom... Smile

Klub Osebujnih Studenata... Twisted Evil (znam da to ne karakterizira SAMO PMF-ovce Wink)

BoMark, moze linkove na topice na Fizici, Biologiji i gdje si vec stavio? Toliko da ljudi vide sto su (ostali) PMFovci raspravljali... Smile

steelworker (napisa):
rekel rektor PMFa


Confused Mozda Dekan? Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 16:21 sri, 3. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="steelworker"]rekel rektor PMFa[/quote]

:???: Mozda Dekan? :roll:[/quote]Da, lapsus. Dekan, naravno.
vsego (napisa):
steelworker (napisa):
rekel rektor PMFa


Confused Mozda Dekan? Rolling Eyes
Da, lapsus. Dekan, naravno.



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 16:34 sri, 3. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

link sa rasprava na [url=http://rasprave.fizika.org/viewtopic.php?t=272]fizici[/url]
i rasprava sa [url=http://www.bius.hr/phpbb/viewtopic.php?t=93]biologije[/url]
pa ako vam se da citat procitajte...ima toga :P
link sa rasprava na fizici
i rasprava sa biologije
pa ako vam se da citat procitajte...ima toga Razz


[Vrh]
BoMark
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 11. 2003. (12:51:47)
Postovi: (125)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 3

PostPostano: 18:02 sri, 3. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

da to sam bio ja...
soba F01 gdje je studentska sekcija HFD-a
da to sam bio ja...
soba F01 gdje je studentska sekcija HFD-a



_________________
Ljudi misle da razmisljaju, dok zapravo samo preuredjuju svoje predrasude!

Čovjek koji ne mijenja svoje stavove, nije ljudsko biće nego spomenik!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 20:08 sri, 3. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim da bi nam takav klub itekako dobro dosao, a fizici studenti imaju svoju prostoriju, samo za sebe, gdje se okupljaju i pricaju i tamo i uce ili si objasnjavaju stvari koje ne razumiju! :multi:
mislim da bi nam takav klub itekako dobro dosao, a fizici studenti imaju svoju prostoriju, samo za sebe, gdje se okupljaju i pricaju i tamo i uce ili si objasnjavaju stvari koje ne razumiju! #Milti


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:01 sri, 3. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="filipnet"]a fizici studenti imaju svoju prostoriju, samo za sebe, gdje se okupljaju i pricaju i tamo i uce ili si objasnjavaju stvari koje ne razumiju! :multi:[/quote]

Ima i na matematici takva soba, 102. Zar ne? :twisted:
filipnet (napisa):
a fizici studenti imaju svoju prostoriju, samo za sebe, gdje se okupljaju i pricaju i tamo i uce ili si objasnjavaju stvari koje ne razumiju! #Milti


Ima i na matematici takva soba, 102. Zar ne? Twisted Evil



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 0:05 čet, 4. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="filipnet"]a fizici studenti imaju svoju prostoriju, samo za sebe, gdje se okupljaju i pricaju i tamo i uce ili si objasnjavaju stvari koje ne razumiju! :multi:[/quote]

Ima i na matematici takva soba, 102. Zar ne? :twisted:[/quote]

hehe :lol: :lol: :lol: :lol:

nego, mislim da 102 ipak ne bi mogla prerasti u klub, ako nista drugo, a nema zvucnu izolaciju :lol:

inace, ne sjecam se kad sam opazila da tamo netko nesto radi...
ili su vrata zatvorena, ili je neka festa diplomanada...
ehda, jednom sam vidjela neku dvojicu kako igraju sah....

bas bih mogla jednom otici na fiziku, da vidim kako je kod njih :)
krcko (napisa):
filipnet (napisa):
a fizici studenti imaju svoju prostoriju, samo za sebe, gdje se okupljaju i pricaju i tamo i uce ili si objasnjavaju stvari koje ne razumiju! #Milti


Ima i na matematici takva soba, 102. Zar ne? Twisted Evil


hehe Laughing Laughing Laughing Laughing

nego, mislim da 102 ipak ne bi mogla prerasti u klub, ako nista drugo, a nema zvucnu izolaciju Laughing

inace, ne sjecam se kad sam opazila da tamo netko nesto radi...
ili su vrata zatvorena, ili je neka festa diplomanada...
ehda, jednom sam vidjela neku dvojicu kako igraju sah....

bas bih mogla jednom otici na fiziku, da vidim kako je kod njih Smile



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Asmodai
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (16:42:53)
Postovi: (C7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Gernsback Continuum

PostPostano: 10:46 čet, 4. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]
bas bih mogla jednom otici na fiziku, da vidim kako je kod njih :)[/quote]

Navrati... jako je ugodno... cak i ja navracam ;)
(iako sad nema skoro nikog buduci da svi manijakalno rjesavaju ispite)
Nesi (napisa):

bas bih mogla jednom otici na fiziku, da vidim kako je kod njih Smile


Navrati... jako je ugodno... cak i ja navracam Wink
(iako sad nema skoro nikog buduci da svi manijakalno rjesavaju ispite)



_________________
Take him to the labs and start the experiments at once... If you harm him in any way...

... you know you are doing something right!
-Blitzkrieg
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Edo
Gost





PostPostano: 14:18 čet, 4. 12. 2003    Naslov: IPS Citirajte i odgovorite

Postoji tradicija s Marulicevog. Tamo se to zvalo IPS = Institut za Produljenje Studija.
Postoji tradicija s Marulicevog. Tamo se to zvalo IPS = Institut za Produljenje Studija.


[Vrh]
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 15:50 čet, 4. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Javite se Vekyju za naziv... On je izmislio [url=http://web.math.hr/~veky/slom/]SLOM[/url]... :lol:
[/quote]

Hvala na reklami. :-)

Baš si nešto mislih... ovo s ?NX je i meni palo na pamet...
Naravno, "G" nećemo (jer, meta, ovo nije Xet;)), "H" iz istih razloga, ali mogli bismo "F" zato... s izgovorom "feniks", naravno. :-)

Ako treba nešto egzotičnije, no problem. Mogu ja i to... :-)
vsego (napisa):
Javite se Vekyju za naziv... On je izmislio SLOM... Laughing


Hvala na reklami. Smile

Baš si nešto mislih... ovo s ?NX je i meni palo na pamet...
Naravno, "G" nećemo (jer, meta, ovo nije Xet;)), "H" iz istih razloga, ali mogli bismo "F" zato... s izgovorom "feniks", naravno. Smile

Ako treba nešto egzotičnije, no problem. Mogu ja i to... Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:57 ned, 7. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo, samo da naglasim, da se ne mozete vaditi da niste znali... :)

[quote="BoMark"]svi koji su zainteresirani pridruzit se, pomoci, pozvani su da dodju...
termin je [b]15.12.[/b] kad je svecano otvorenje Ćumeza (radni naziv, još moramo smisliti za sta je to kratica)
ćumez bi trebao počet raditi od 10h, u 15h bi bio seminar(mitovi i legende potresa) i koncertic(jos neznam tko, ako vi znate nekog tko lijepo pjeva, pa i nemora bas lijepo, a da jos i zna svirat bilo koji instrument, po mogucnosti gitaru, akusticnu , il bilo koju drugu i da moze odsvirati dva bloka od 45min...npr. azra,EKV, Faith no more , GnR laganice)...a oko 17 sastanak zainteresiranih...[b]s tim da bi oni zainteresirani trebali doc u 15 da vide kako je to zamisljeno[/b]...
...
[b]soba F01[/b] gdje je studentska sekcija HFD-a[/quote]

Nadam se da nemate bas svi nastavu tada... :roll:

P.S. Od naziva, svidjaju mi se FNX i IPS. :D

P.P.S. Za pocetak biste mogli zajedno na [url=http://rasprave.fizika.org/viewtopic.php?t=326]apsolventsko putovanje[/url]... 8)
Evo, samo da naglasim, da se ne mozete vaditi da niste znali... Smile

BoMark (napisa):
svi koji su zainteresirani pridruzit se, pomoci, pozvani su da dodju...
termin je 15.12. kad je svecano otvorenje Ćumeza (radni naziv, još moramo smisliti za sta je to kratica)
ćumez bi trebao počet raditi od 10h, u 15h bi bio seminar(mitovi i legende potresa) i koncertic(jos neznam tko, ako vi znate nekog tko lijepo pjeva, pa i nemora bas lijepo, a da jos i zna svirat bilo koji instrument, po mogucnosti gitaru, akusticnu , il bilo koju drugu i da moze odsvirati dva bloka od 45min...npr. azra,EKV, Faith no more , GnR laganice)...a oko 17 sastanak zainteresiranih...s tim da bi oni zainteresirani trebali doc u 15 da vide kako je to zamisljeno...
...
soba F01 gdje je studentska sekcija HFD-a


Nadam se da nemate bas svi nastavu tada... Rolling Eyes

P.S. Od naziva, svidjaju mi se FNX i IPS. Very Happy

P.P.S. Za pocetak biste mogli zajedno na apsolventsko putovanje... Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike


Zadnja promjena: vsego; 1:07 ned, 7. 12. 2003; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 1:03 ned, 7. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

to je na fizici, ak se ne varam? da li mozda znas u koliko sati? :)
to je na fizici, ak se ne varam? da li mozda znas u koliko sati? Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 1 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan