Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

exVEST - kaj vi mislite o tome?

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 20:45 ned, 14. 12. 2003    Naslov: exVEST - kaj vi mislite o tome? Citirajte i odgovorite

[color=darkred]Doslo sa topica [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=1122]Novi ljudi na faksu[/url][/color]


Mislim da opcenito ljudi (na matematici) nemaju nis protiv da se exVEST-ovci ovako snadju dok im se statut/stanje ne sredi.

Ili imaju?

Ja mislim da ima dva polarizirana stajalista:

[b]1. Jadni studenti, ukinu im veleuciliste i jadni ne mogu zavrsit ono sto su upisali. Ovi kaj su ukinuli to veleuciliste su #%&*!

2. Kaj su se uopce upisivali na tak nekaj. Ljudi se pokusaju upisat na Fakultet (Sveuciliste) i ne uspiju i onda odu na veleuciliste. Veleuciliste ne pruza istu razinu znanja kao sveuciliste. Krivi su ovi koji su otvorili to veleuciliste i onda se pretvaraju da su fakultet, a nisu i varaju ljude koji se upisuju kod njih. Ovi koji su isli otvarat veleuciliste i glumit sveuciliste su #&%*! [/b]
Tak nekak otprilike (ispravite me ako grijesim). I kaj vi mislite da je tocno (pitam matematicare)? Ili je istina negdje u sredini?
Doslo sa topica Novi ljudi na faksu


Mislim da opcenito ljudi (na matematici) nemaju nis protiv da se exVEST-ovci ovako snadju dok im se statut/stanje ne sredi.

Ili imaju?

Ja mislim da ima dva polarizirana stajalista:

1. Jadni studenti, ukinu im veleuciliste i jadni ne mogu zavrsit ono sto su upisali. Ovi kaj su ukinuli to veleuciliste su #%&*!

2. Kaj su se uopce upisivali na tak nekaj. Ljudi se pokusaju upisat na Fakultet (Sveuciliste) i ne uspiju i onda odu na veleuciliste. Veleuciliste ne pruza istu razinu znanja kao sveuciliste. Krivi su ovi koji su otvorili to veleuciliste i onda se pretvaraju da su fakultet, a nisu i varaju ljude koji se upisuju kod njih. Ovi koji su isli otvarat veleuciliste i glumit sveuciliste su #&%*!

Tak nekak otprilike (ispravite me ako grijesim). I kaj vi mislite da je tocno (pitam matematicare)? Ili je istina negdje u sredini?



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 23:28 ned, 14. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Upravu si da varaju ljude, ali sad dolazi neki novi zakon, mislim da je vec izglasan, nisam siguran, kojim se ukida 6. i 7. stupanj obrazovanja, tj. visa i visoka strucna sprema nestaje. To je sve zbog priblizavanja zapadnom standardu. Vani studij traje 3 godine, sad zavisi o faksu. Ono sto zelim reci da ce ljudi koji su zavrsili neko veleuciliste moci upisat posdiplomski na nekom fakultetu. Sad nemoj te uzimat da sve ovo sta sam reko je istina, jer ja samo tako to cuo!

Ja nemam nis protiv tih ljudi da budu na nasem faksu dok im se ne rijesi njihovo pitanje prostora, sve dok budu pristojni i ne ometaju druge, onda mogu biti koliko god zele! :multi:
Upravu si da varaju ljude, ali sad dolazi neki novi zakon, mislim da je vec izglasan, nisam siguran, kojim se ukida 6. i 7. stupanj obrazovanja, tj. visa i visoka strucna sprema nestaje. To je sve zbog priblizavanja zapadnom standardu. Vani studij traje 3 godine, sad zavisi o faksu. Ono sto zelim reci da ce ljudi koji su zavrsili neko veleuciliste moci upisat posdiplomski na nekom fakultetu. Sad nemoj te uzimat da sve ovo sta sam reko je istina, jer ja samo tako to cuo!

Ja nemam nis protiv tih ljudi da budu na nasem faksu dok im se ne rijesi njihovo pitanje prostora, sve dok budu pristojni i ne ometaju druge, onda mogu biti koliko god zele! #Milti


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Psy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (21:34:43)
Postovi: (BF)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1
Lokacija: Pao s Marsa

PostPostano: 0:11 pon, 15. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

neam ja nis protiv, nek i oni vide sta znaci biti na pravom faksu, hehehe

jedino je tesko se priviknut na nova lica usred semestra...makar....sto se tice zenskih lica...hehehe.....na njih se bas lijepo priviknut ;)
neam ja nis protiv, nek i oni vide sta znaci biti na pravom faksu, hehehe

jedino je tesko se priviknut na nova lica usred semestra...makar....sto se tice zenskih lica...hehehe.....na njih se bas lijepo priviknut Wink



_________________
There Can Be Only ONE!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:38 pon, 15. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo, da odgovorim mijesano: kao vsego i kao [color=darkred]Admin[/color]... :?

[quote="Psy"]neam ja nis protiv, nek i oni vide sta znaci biti na pravom faksu[/quote]

[color=darkred]1. To bi, kao, trebalo znaciti da je VEST "manje vrijedan"? Imas li kakvu argumentaciju za takve izjave? Ako ne, okani se pljuvanja... :evil:[/color]

2. Da si procitao topic, primijetio bi da oni samo koriste nase prostorije, tj. da ne slusaju nasa predavanja i vjezbe, tako da nema govora o tome da vide kako se studira na Matematici (sto bi, valjda, imao biti "pravi fax")

Inace, ja (vsego, user vulgaris) imam lose misljenje o VESTu, ali ne kao kolega Psy. Naime, moj prigovor ne ide programe, nego rezim ispita. :shock:

Izvor kojem vjerujem (jer je imao ponudu za raditi na VESTu) kaze da su profesori placeni po satu predavanja, a ispiti su "dodatna obaveza". :shock: Sto to, konkretno, znaci?

To znaci da je profesor motiviran odrzati predavanja, a ispiti su mu samo "nuzno zlo" kojeg se treba rijesiti, a nema sistema kontrole kvalitete ispitivanja. Ergo, vecina profesora je ([b]navodno[/b]) pribjegavala poklanjanju ocjena. Barem to vrijedi (opet [b]navodno[/b]) za "vanjske suradnike". :evil:

[b]Ako[/b] je to istina, onda smatram da je dobro da je VEST ukinut. Pravne stvari treba rijesiti cim prije, a nakon toga... Ispada da su VESTovci upali na Sveuciliste, iako su (barem neki) zadovoljili samo kriterije za visoko uciliste... :shock: IMO, nepravedno prema studentima Sveucilista koji su - barem formalno - trebali zadovoljiti jace kriterije...

Sve ovo je teoretiziranje i razmisljanje, a "cinjenice" s pocetka se baziraju na mom vjerovanju spomenutoj osobi koja je tako obrazlozila svoje odbijanje suradnje s VESTom... Ako je stogod krivo, neki (ili cak svi) zakljucci padaju u vodu... :|
Evo, da odgovorim mijesano: kao vsego i kao Admin... Confused

Psy (napisa):
neam ja nis protiv, nek i oni vide sta znaci biti na pravom faksu


1. To bi, kao, trebalo znaciti da je VEST "manje vrijedan"? Imas li kakvu argumentaciju za takve izjave? Ako ne, okani se pljuvanja... Evil or Very Mad

2. Da si procitao topic, primijetio bi da oni samo koriste nase prostorije, tj. da ne slusaju nasa predavanja i vjezbe, tako da nema govora o tome da vide kako se studira na Matematici (sto bi, valjda, imao biti "pravi fax")

Inace, ja (vsego, user vulgaris) imam lose misljenje o VESTu, ali ne kao kolega Psy. Naime, moj prigovor ne ide programe, nego rezim ispita. Shocked

Izvor kojem vjerujem (jer je imao ponudu za raditi na VESTu) kaze da su profesori placeni po satu predavanja, a ispiti su "dodatna obaveza". Shocked Sto to, konkretno, znaci?

To znaci da je profesor motiviran odrzati predavanja, a ispiti su mu samo "nuzno zlo" kojeg se treba rijesiti, a nema sistema kontrole kvalitete ispitivanja. Ergo, vecina profesora je (navodno) pribjegavala poklanjanju ocjena. Barem to vrijedi (opet navodno) za "vanjske suradnike". Evil or Very Mad

Ako je to istina, onda smatram da je dobro da je VEST ukinut. Pravne stvari treba rijesiti cim prije, a nakon toga... Ispada da su VESTovci upali na Sveuciliste, iako su (barem neki) zadovoljili samo kriterije za visoko uciliste... Shocked IMO, nepravedno prema studentima Sveucilista koji su - barem formalno - trebali zadovoljiti jace kriterije...

Sve ovo je teoretiziranje i razmisljanje, a "cinjenice" s pocetka se baziraju na mom vjerovanju spomenutoj osobi koja je tako obrazlozila svoje odbijanje suradnje s VESTom... Ako je stogod krivo, neki (ili cak svi) zakljucci padaju u vodu... Neutral



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Edo
Gost





PostPostano: 10:31 pon, 15. 12. 2003    Naslov: ispiti Citirajte i odgovorite

Sto se tice kontrole polaganja ispita, nema je ni kod nas. Sto si blazi, studenti su sretniji i drazi si im, dakle ocjene na anketama su ti vise ...
Radi se iskljucivo o nasoj savjesti, koja se (rekao bih) dobro drzi.
Problem VEST-a je sto (cujem iz 1. ruke) nastavnicima biva sugeriranao da studentima "izadju u susret" pri polaganju ispita. Tko drzi visoke kriterije, ne biva angaziran sljedece godine.
Logika je jasna. Sto vise studenata, vise love. Sto nizi kriteriji, vise studenata. U zemljama gdje se ljudi zaposljavaju prema kompetentnosti, takva bi ustanova brzo zatvorila vrata jer njihovi studenti ne bi nalazili posao. Kod nas se posao, najcesce, nalazi po vezi pa, ako se na natjecaj za racunarca jave jedan kandidat s nasom diplomom i jedan s VEST-ovom, posao dobija onaj koji ima bolju vezu. Mislim, mozda je i onaj s VEST-a kompetentan, ali to se na osnovu njegove diplome ne moze apriori tvrditi. Nasa ipak govori nesto o covjeku koji je stekne.
Zato je to opasno. Inace se covjek ne bi uzbudjivao oko toga sto netko negdje stanca diplome na nekakvoj ustanovi.
Sto se tice kontrole polaganja ispita, nema je ni kod nas. Sto si blazi, studenti su sretniji i drazi si im, dakle ocjene na anketama su ti vise ...
Radi se iskljucivo o nasoj savjesti, koja se (rekao bih) dobro drzi.
Problem VEST-a je sto (cujem iz 1. ruke) nastavnicima biva sugeriranao da studentima "izadju u susret" pri polaganju ispita. Tko drzi visoke kriterije, ne biva angaziran sljedece godine.
Logika je jasna. Sto vise studenata, vise love. Sto nizi kriteriji, vise studenata. U zemljama gdje se ljudi zaposljavaju prema kompetentnosti, takva bi ustanova brzo zatvorila vrata jer njihovi studenti ne bi nalazili posao. Kod nas se posao, najcesce, nalazi po vezi pa, ako se na natjecaj za racunarca jave jedan kandidat s nasom diplomom i jedan s VEST-ovom, posao dobija onaj koji ima bolju vezu. Mislim, mozda je i onaj s VEST-a kompetentan, ali to se na osnovu njegove diplome ne moze apriori tvrditi. Nasa ipak govori nesto o covjeku koji je stekne.
Zato je to opasno. Inace se covjek ne bi uzbudjivao oko toga sto netko negdje stanca diplome na nekakvoj ustanovi.


[Vrh]
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 11:34 pon, 15. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma VEST je samo stvoren za ljude koji nisu upali na faks, a imaju love za trosit. ono sto zelim reci je da dobar postotak ljudi (nemora znacit da mislim da je to vecina) koji su bili na VEST-u imaju bogate roditelje i vjerojatno ce preuzeti njihove firme, pa onda je ne neki nacin uredu da dobe neku vrstu diplome, jer ce vjerojatno ono sto trebaju znati, nauciti od svojih roditelja dok ce radit za njih u njihovoj firmi!
Ma VEST je samo stvoren za ljude koji nisu upali na faks, a imaju love za trosit. ono sto zelim reci je da dobar postotak ljudi (nemora znacit da mislim da je to vecina) koji su bili na VEST-u imaju bogate roditelje i vjerojatno ce preuzeti njihove firme, pa onda je ne neki nacin uredu da dobe neku vrstu diplome, jer ce vjerojatno ono sto trebaju znati, nauciti od svojih roditelja dok ce radit za njih u njihovoj firmi!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:05 pon, 15. 12. 2003    Naslov: Re: ispiti Citirajte i odgovorite

[quote="Edo"]Sto se tice kontrole polaganja ispita, nema je ni kod nas. Sto si blazi, studenti su sretniji i drazi si im, dakle ocjene na anketama su ti vise ...
Radi se iskljucivo o nasoj savjesti, koja se (rekao bih) dobro drzi.[/quote]

Nisam ni mislio tocno "kontrolu"... Vise efekt "malog sela", gdje svi o svima sve znaju (ili misle da znaju). :roll: Da netko skroz ubije kriterije, to bi se (nadam se) brzo proculo... 8)

[quote="Edo"]Problem VEST-a je sto (cujem iz 1. ruke) nastavnicima biva sugeriranao da studentima "izadju u susret" pri polaganju ispita. Tko drzi visoke kriterije, ne biva angaziran sljedece godine.[/quote]

Tocno, tako je i meni receno! (malo senilim, pa se nisam odmah tocno sjetio price :oops:)

Nadalje, predavaca je [b]mozda[/b] briga za reputaciju maticne ustanove, ali tesko da ga zanima reputacija tamo nekog veleucilista na kojem je samo gost... Tamo ide zbog love, a dalje ide kako je vec napisano... :(

Btw, pripajanje VESTa ima za posljedicu gubitak kontrole nad financijama, no to bas i ne bi trebalo dirati studente; samo "vrhusku". Ja i dalje ne vidim zasto bi se studenti bunili? Ne valjda zato sto ce umjesto diplome veleucilista (tj. VŠS) dobiti diplomu sveucilista (VSS)?!? :shock:

Meni djeluje kao da su izmanipulirani... :(
Edo (napisa):
Sto se tice kontrole polaganja ispita, nema je ni kod nas. Sto si blazi, studenti su sretniji i drazi si im, dakle ocjene na anketama su ti vise ...
Radi se iskljucivo o nasoj savjesti, koja se (rekao bih) dobro drzi.


Nisam ni mislio tocno "kontrolu"... Vise efekt "malog sela", gdje svi o svima sve znaju (ili misle da znaju). Rolling Eyes Da netko skroz ubije kriterije, to bi se (nadam se) brzo proculo... Cool

Edo (napisa):
Problem VEST-a je sto (cujem iz 1. ruke) nastavnicima biva sugeriranao da studentima "izadju u susret" pri polaganju ispita. Tko drzi visoke kriterije, ne biva angaziran sljedece godine.


Tocno, tako je i meni receno! (malo senilim, pa se nisam odmah tocno sjetio price Embarassed)

Nadalje, predavaca je mozda briga za reputaciju maticne ustanove, ali tesko da ga zanima reputacija tamo nekog veleucilista na kojem je samo gost... Tamo ide zbog love, a dalje ide kako je vec napisano... Sad

Btw, pripajanje VESTa ima za posljedicu gubitak kontrole nad financijama, no to bas i ne bi trebalo dirati studente; samo "vrhusku". Ja i dalje ne vidim zasto bi se studenti bunili? Ne valjda zato sto ce umjesto diplome veleucilista (tj. VŠS) dobiti diplomu sveucilista (VSS)?!? Shocked

Meni djeluje kao da su izmanipulirani... Sad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 13:25 pon, 15. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mozda su se navikli da im je na veleucilistu sve lagano, tj. da im profesori idu u susret, pa da iz prve produ ispit! Mozda su lijeni se malo vise potrudit! Tko zna?! :?:
Mozda su se navikli da im je na veleucilistu sve lagano, tj. da im profesori idu u susret, pa da iz prve produ ispit! Mozda su lijeni se malo vise potrudit! Tko zna?! Question


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Manu
Gost





PostPostano: 14:17 pon, 15. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Izvor kojem vjerujem (jer je imao ponudu za raditi na VESTu) kaze da su profesori placeni po satu predavanja, a ispiti su "dodatna obaveza". :shock: Sto to, konkretno, znaci?

To znaci da je profesor motiviran odrzati predavanja, a ispiti su mu samo "nuzno zlo" kojeg se treba rijesiti, a nema sistema kontrole kvalitete ispitivanja. Ergo, vecina profesora je ([b]navodno[/b]) pribjegavala poklanjanju ocjena. Barem to vrijedi (opet [b]navodno[/b]) za "vanjske suradnike". :evil:
[/quote]

Evo kao student exVESTa(sadasnjeg Sveucilista) osjecam potrebu da odgovorim na netocne navode. Tocno je da su profesori placeni po satu i da se odrzavanje ispita donekle ne placa(mada nisam 100% siguran) ali sto se kvalitete ispitivanja tice mogu ti tvrditi da je na razini bilo kojeg Veleucilista ako ne i Sveucilista. Vecina predavaca su vanjski suradnici iz razloga sto su to ljudi struke i ujutro imaju drugih obaveza. Vecina njih je prosla izbor u nastavna zvanja (komisije sa FERa i PMFa za racunarce) i nije bilo primjedbi na njihov rad. Oni koji nisu prosli rade ko asistenti na labosima, mada imaju kvalitetu za predavace. Nazalost zbog nepravilnosti u radu bivseg vodstva nastala je sva ta frka i nazalost je ugled exVESTa koji je bio u usponu pao jako nisko. Kvaliteta studija je ostala ista (isti profesori i program) ali je kvaliteta studiranja pala posto ne mozemo uci u svoje prostorije. Privremena su se rjesenja nasla na Veterini i na vasem faxu, a nadamo se da cemo se sto prije vratiti u svoje prostorije.
Nadam se da sam poneke stvari pojasnio i da ce biti tolerancije na faxu :)
lijep pozdrav,
vsego (napisa):

Izvor kojem vjerujem (jer je imao ponudu za raditi na VESTu) kaze da su profesori placeni po satu predavanja, a ispiti su "dodatna obaveza". Shocked Sto to, konkretno, znaci?

To znaci da je profesor motiviran odrzati predavanja, a ispiti su mu samo "nuzno zlo" kojeg se treba rijesiti, a nema sistema kontrole kvalitete ispitivanja. Ergo, vecina profesora je (navodno) pribjegavala poklanjanju ocjena. Barem to vrijedi (opet navodno) za "vanjske suradnike". Evil or Very Mad


Evo kao student exVESTa(sadasnjeg Sveucilista) osjecam potrebu da odgovorim na netocne navode. Tocno je da su profesori placeni po satu i da se odrzavanje ispita donekle ne placa(mada nisam 100% siguran) ali sto se kvalitete ispitivanja tice mogu ti tvrditi da je na razini bilo kojeg Veleucilista ako ne i Sveucilista. Vecina predavaca su vanjski suradnici iz razloga sto su to ljudi struke i ujutro imaju drugih obaveza. Vecina njih je prosla izbor u nastavna zvanja (komisije sa FERa i PMFa za racunarce) i nije bilo primjedbi na njihov rad. Oni koji nisu prosli rade ko asistenti na labosima, mada imaju kvalitetu za predavace. Nazalost zbog nepravilnosti u radu bivseg vodstva nastala je sva ta frka i nazalost je ugled exVESTa koji je bio u usponu pao jako nisko. Kvaliteta studija je ostala ista (isti profesori i program) ali je kvaliteta studiranja pala posto ne mozemo uci u svoje prostorije. Privremena su se rjesenja nasla na Veterini i na vasem faxu, a nadamo se da cemo se sto prije vratiti u svoje prostorije.
Nadam se da sam poneke stvari pojasnio i da ce biti tolerancije na faxu Smile
lijep pozdrav,


[Vrh]
Psy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (21:34:43)
Postovi: (BF)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1
Lokacija: Pao s Marsa

PostPostano: 14:58 pon, 15. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

moje misljenje o VEST-u je bazirano na pricama ljudi koje poznajem i koji tamo idu, i drzim se onoga sto sam reko
moje misljenje o VEST-u je bazirano na pricama ljudi koje poznajem i koji tamo idu, i drzim se onoga sto sam reko



_________________
There Can Be Only ONE!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
SvekY
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 11. 2003. (23:44:22)
Postovi: (FF)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3
Lokacija: unitarni vektorski prostor

PostPostano: 2:20 pon, 22. 12. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moje misljenje je bazirano na onom sto sam cuo s medija.

Bilo da su ovi "novi na faksu" ti sa exVEST-a ili ne, o onima sa exVESTa ja mislim ovako:

Cinjenica je da njihovo Veleuciliste nije bilo prijavljeno u ministarstvu, ... Znaci da nisu imali pravo na one novce koje su dobivali (koliko ja znam,tj. za novce ne ispravite ako sam krivo rekao). Bili su privatna skola. To je bila zabluda studenata (a [b]mozda[/b] i prijevara od strane VESTa).
Meni se cini da su si sami krivi. ali to je samo moje skromno misljenje.

Zijeeeeeeeeev....... Laku noc. :)
Moje misljenje je bazirano na onom sto sam cuo s medija.

Bilo da su ovi "novi na faksu" ti sa exVEST-a ili ne, o onima sa exVESTa ja mislim ovako:

Cinjenica je da njihovo Veleuciliste nije bilo prijavljeno u ministarstvu, ... Znaci da nisu imali pravo na one novce koje su dobivali (koliko ja znam,tj. za novce ne ispravite ako sam krivo rekao). Bili su privatna skola. To je bila zabluda studenata (a mozda i prijevara od strane VESTa).
Meni se cini da su si sami krivi. ali to je samo moje skromno misljenje.

Zijeeeeeeeeev....... Laku noc. Smile



_________________
Šarm je kad dobijete ono što želite a da to ne morate tražiti. (iz SvekYeve knjige aforizama)
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Edo
Gost





PostPostano: 11:26 pon, 22. 12. 2003    Naslov: vest Citirajte i odgovorite

Ne bas. U pocetku oni bjehu uredno registrirani. Kasnije zapocese osnivati studije za koje nisu imali dopusnicu (koju izdaje ministarstvo na osnovu misljenje nacionalnog vijeca za visoko obrazovanje). Takodjer, pocese osnivati dislocirane studije sirom domovine (npr. u Vodicama nema ni srednje skole, ali ima VEST-a) cime im se povecao broj potrebnih nastavnika. Naime, prema zakonu, barem pola potrebnih nastavnika more biti u stalnom radnom odnosu. Skola se ne moze zasnivati na honorarcima. To vise nije bio slucaj s VEST-om. Tlak je posebno digla cinjenica da nisu imali dopusnicu za visu medicinsku, koja je u njihovu sastavu. Ljudi su posebno osjetljivi na to kakve im skole zavrsava medicinsko osoblje koje ih bocka i rezucka.
Ne bas. U pocetku oni bjehu uredno registrirani. Kasnije zapocese osnivati studije za koje nisu imali dopusnicu (koju izdaje ministarstvo na osnovu misljenje nacionalnog vijeca za visoko obrazovanje). Takodjer, pocese osnivati dislocirane studije sirom domovine (npr. u Vodicama nema ni srednje skole, ali ima VEST-a) cime im se povecao broj potrebnih nastavnika. Naime, prema zakonu, barem pola potrebnih nastavnika more biti u stalnom radnom odnosu. Skola se ne moze zasnivati na honorarcima. To vise nije bio slucaj s VEST-om. Tlak je posebno digla cinjenica da nisu imali dopusnicu za visu medicinsku, koja je u njihovu sastavu. Ljudi su posebno osjetljivi na to kakve im skole zavrsava medicinsko osoblje koje ih bocka i rezucka.


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan