Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Izborni kolegiji (Bolonja) (studij)
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 8:18 pon, 14. 7. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="PermutiranoPrase"]Isprike ako je već negdje odgovoreno, nisam vidjela.
Ne piše precizno što trebamo raditi ako smo položili Mreže računala, a upisujemo diplomski RM. Trebam li upisati još jedan izborni ili obavezni kolegij s 2.godine diplomskog (tako je lani bilo za Baze podataka...)? Hvala! :)

Također, mogu li upisati kolegij (obavezan ili izborni) s drugog diplomskog kao dodatni izborni?[/quote]

To su pitanja za voditelja studija.
PermutiranoPrase (napisa):
Isprike ako je već negdje odgovoreno, nisam vidjela.
Ne piše precizno što trebamo raditi ako smo položili Mreže računala, a upisujemo diplomski RM. Trebam li upisati još jedan izborni ili obavezni kolegij s 2.godine diplomskog (tako je lani bilo za Baze podataka...)? Hvala! Smile

Također, mogu li upisati kolegij (obavezan ili izborni) s drugog diplomskog kao dodatni izborni?


To su pitanja za voditelja studija.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
marijanah
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2011. (16:30:26)
Postovi: (8)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:58 sri, 20. 8. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

je li netko slušao neeuklidsku ili projektivnu geometriju?..:)..koja je zanimljivija?...:)
je li netko slušao neeuklidsku ili projektivnu geometriju?..Smile..koja je zanimljivija?...Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Rhodia
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2013. (20:14:50)
Postovi: (D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1

PostPostano: 15:48 pon, 22. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav svima!

Što mislite, je li pametno upisati mat. logiku i euklidske prostore kao izborne kolegije odjednom? Koliko sam vidjela na forumu, studenti koji su ih polagali kažu da nisu teški pojedinačno.
Inače, upisala bih još (od redovnih kolegija) Algebarske strukture, Vektorske prostore i Diskretnu matematiku pa me zanima bi li to bilo suviše zahtjevno za jedan semestar? Kakva su vaša iskustva?

:help:
Pozdrav svima!

Što mislite, je li pametno upisati mat. logiku i euklidske prostore kao izborne kolegije odjednom? Koliko sam vidjela na forumu, studenti koji su ih polagali kažu da nisu teški pojedinačno.
Inače, upisala bih još (od redovnih kolegija) Algebarske strukture, Vektorske prostore i Diskretnu matematiku pa me zanima bi li to bilo suviše zahtjevno za jedan semestar? Kakva su vaša iskustva?

Pomagajte!!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 17:44 pon, 22. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Objektivno - da(naime pet kolegija i, gotovo, jest opterećenje jednog semestra na pmf-mo).

Subjektivno - ovisi o tebi, dali moraš raditi uz fax, dali si ikad dala u semestru pet kolegija itd Riješi to sa sobom.

Prof polonijo, euklid, je super predavača, super susretljiv tu nebi trebalo biti većih problema.
Prof vuković, logika, malčice stroži ali jednako sjajan predavač. :mrgreen:
Objektivno - da(naime pet kolegija i, gotovo, jest opterećenje jednog semestra na pmf-mo).

Subjektivno - ovisi o tebi, dali moraš raditi uz fax, dali si ikad dala u semestru pet kolegija itd Riješi to sa sobom.

Prof polonijo, euklid, je super predavača, super susretljiv tu nebi trebalo biti većih problema.
Prof vuković, logika, malčice stroži ali jednako sjajan predavač. Mr. Green



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
hampton&richmond
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 07. 2007. (17:14:46)
Postovi: (42)16
Sarma = la pohva - posuda
-21 = 5 - 26

PostPostano: 19:42 čet, 23. 10. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Molio bih pomoć u vezi upisanih izbornih predmeta. Imam upisano Životopisi matematičara i Natjecanja iz matematike. E sad, koliko sam vidio na rasporedu, oba se kolegija slušaju utorkom od 14-16. Jel može netko provjeriti je li to točno jer ja nisam siguran? I što raditi ako se zaista poklapaju? Od ponedjeljka mislim krenuti na predavanja pa mi je ovo jako bitno. Hvala!
Molio bih pomoć u vezi upisanih izbornih predmeta. Imam upisano Životopisi matematičara i Natjecanja iz matematike. E sad, koliko sam vidio na rasporedu, oba se kolegija slušaju utorkom od 14-16. Jel može netko provjeriti je li to točno jer ja nisam siguran? I što raditi ako se zaista poklapaju? Od ponedjeljka mislim krenuti na predavanja pa mi je ovo jako bitno. Hvala!



_________________
28.08.1969. Shamrock Rovers-Schalke 2:1 Smile
Shamrock Rovers=most successful football club in Ireland
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vjekovac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2003. (18:26:55)
Postovi: (2DB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
182 = 198 - 16

PostPostano: 17:42 pet, 24. 10. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="hampton&richmond"]Molio bih pomoć u vezi upisanih izbornih predmeta. Imam upisano Životopisi matematičara i Natjecanja iz matematike. E sad, koliko sam vidio na rasporedu, oba se kolegija slušaju utorkom od 14-16. Jel može netko provjeriti je li to točno jer ja nisam siguran? I što raditi ako se zaista poklapaju? Od ponedjeljka mislim krenuti na predavanja pa mi je ovo jako bitno. Hvala![/quote]

Za Seminar 3 - Natjecanja iz matematike konzultirajte web stranicu:
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/sem3/
Odrzavaju se cak 3 grupe izlaganja, tako da raspored nije problem.
Malo veci problem je sto su jos davno podijeljene teme i termini seminara. Vidjet cete sto ce vam reci doc.dr.sc. Mea Bombardelli ako joj posaljete email.
hampton&richmond (napisa):
Molio bih pomoć u vezi upisanih izbornih predmeta. Imam upisano Životopisi matematičara i Natjecanja iz matematike. E sad, koliko sam vidio na rasporedu, oba se kolegija slušaju utorkom od 14-16. Jel može netko provjeriti je li to točno jer ja nisam siguran? I što raditi ako se zaista poklapaju? Od ponedjeljka mislim krenuti na predavanja pa mi je ovo jako bitno. Hvala!


Za Seminar 3 - Natjecanja iz matematike konzultirajte web stranicu:
http://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/sem3/
Odrzavaju se cak 3 grupe izlaganja, tako da raspored nije problem.
Malo veci problem je sto su jos davno podijeljene teme i termini seminara. Vidjet cete sto ce vam reci doc.dr.sc. Mea Bombardelli ako joj posaljete email.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
delilah01.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 11. 2011. (22:50:23)
Postovi: (39)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 12 - 1

PostPostano: 11:07 ned, 1. 2. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prosla sam po postovima iz ove teme, ali nisam pronasla odgovor na svoje pitanje.
Imat cu dva polozena izborna kolegija u zimskom semestru trece godine preddiplomskog studija - euklidske prostore i markovljeve lance. Za zavrsetak preddiplomskog planiram bodovati euklidske prostore, pa me zanima, ako upisem studij na kojem su markovljevi obvezan kolegij, mogu li ih ponovno upisati buduci da mi se nece bodovati u 180 ECTSa?
(znam da ih mogu priznati kao polozen kolegij, ali mene bas zanima dal ih mogu ponovno upisati i polagati. i da sprijecim komentare - zasto bi netko polagao isti kolegij dva puta - nisam im stigla posvetiti dovoljno vremena, polozit cu ih jer ne zelim platiti za u slucaju da se nesto promijeni u pravilniku, ali bih zeljela kvalitetno odlusati i poloziti kolegij. nadam se da sam objasnila situaciju :) )
Prosla sam po postovima iz ove teme, ali nisam pronasla odgovor na svoje pitanje.
Imat cu dva polozena izborna kolegija u zimskom semestru trece godine preddiplomskog studija - euklidske prostore i markovljeve lance. Za zavrsetak preddiplomskog planiram bodovati euklidske prostore, pa me zanima, ako upisem studij na kojem su markovljevi obvezan kolegij, mogu li ih ponovno upisati buduci da mi se nece bodovati u 180 ECTSa?
(znam da ih mogu priznati kao polozen kolegij, ali mene bas zanima dal ih mogu ponovno upisati i polagati. i da sprijecim komentare - zasto bi netko polagao isti kolegij dva puta - nisam im stigla posvetiti dovoljno vremena, polozit cu ih jer ne zelim platiti za u slucaju da se nesto promijeni u pravilniku, ali bih zeljela kvalitetno odlusati i poloziti kolegij. nadam se da sam objasnila situaciju Smile )


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 18:32 ned, 1. 2. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako dobro shvaćam "imat ću položena" znači da još nije bio usmeni ili upis ocjena. Jednostavno rješenje: nemoj preuzeti ocjenu, tj. javi profesoru da ćeš ponovo upisati Markovljeve na diplomskom studiju.

Isti kolegij ne može se polagati dva puta, ali formalno gledano Markovljevi na preddiplomskom i na diplomskom nisu isti kolegij (nemaju istu ISVU šifru). Ne znam možeš li tražiti da ti se Markovljevi s preddiplomskog ne priznaju na diplomskom nego da ih upišeš ponovo. Pitanje je za voditelja diplomskog studija kojeg ćeš upisati, on rješava takve stvari.
Ako dobro shvaćam "imat ću položena" znači da još nije bio usmeni ili upis ocjena. Jednostavno rješenje: nemoj preuzeti ocjenu, tj. javi profesoru da ćeš ponovo upisati Markovljeve na diplomskom studiju.

Isti kolegij ne može se polagati dva puta, ali formalno gledano Markovljevi na preddiplomskom i na diplomskom nisu isti kolegij (nemaju istu ISVU šifru). Ne znam možeš li tražiti da ti se Markovljevi s preddiplomskog ne priznaju na diplomskom nego da ih upišeš ponovo. Pitanje je za voditelja diplomskog studija kojeg ćeš upisati, on rješava takve stvari.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
delilah01.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 11. 2011. (22:50:23)
Postovi: (39)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 12 - 1

PostPostano: 18:45 ned, 1. 2. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Ako dobro shvaćam "imat ću položena" znači da još nije bio usmeni ili upis ocjena. Jednostavno rješenje: nemoj preuzeti ocjenu, tj. javi profesoru da ćeš ponovo upisati Markovljeve na diplomskom studiju.

Isti kolegij ne može se polagati dva puta, ali formalno gledano Markovljevi na preddiplomskom i na diplomskom nisu isti kolegij (nemaju istu ISVU šifru). Ne znam možeš li tražiti da ti se Markovljevi s preddiplomskog ne priznaju na diplomskom nego da ih upišeš ponovo. Pitanje je za voditelja diplomskog studija kojeg ćeš upisati, on rješava takve stvari.[/quote]

Hocu li ih morati platiti u slucaju da sad ne preuzmem ocjenu i da ih ponovno upisujem na diplomskom buduci da su preddiplomski i diplomski 2 razlicita studija? Pretpostavljam da da, ali bih ipak zeljela provjerenu informaciju. I zahvaljujem Vam na odgovoru!
krcko (napisa):
Ako dobro shvaćam "imat ću položena" znači da još nije bio usmeni ili upis ocjena. Jednostavno rješenje: nemoj preuzeti ocjenu, tj. javi profesoru da ćeš ponovo upisati Markovljeve na diplomskom studiju.

Isti kolegij ne može se polagati dva puta, ali formalno gledano Markovljevi na preddiplomskom i na diplomskom nisu isti kolegij (nemaju istu ISVU šifru). Ne znam možeš li tražiti da ti se Markovljevi s preddiplomskog ne priznaju na diplomskom nego da ih upišeš ponovo. Pitanje je za voditelja diplomskog studija kojeg ćeš upisati, on rješava takve stvari.


Hocu li ih morati platiti u slucaju da sad ne preuzmem ocjenu i da ih ponovno upisujem na diplomskom buduci da su preddiplomski i diplomski 2 razlicita studija? Pretpostavljam da da, ali bih ipak zeljela provjerenu informaciju. I zahvaljujem Vam na odgovoru!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:42 ned, 1. 2. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako ove godine završiš preddiplomski studij, nećeš plaćati ponovni upis Markovljevih. Diplomski studij kreće od nule. Plaćat ćeš jedino ako nisi gotova s preddiplomskim, naime upisane i nepoloženje predmete iz prošle godine (pod pretpostavkom da ove godine imaš između 30 i 55 ECTS bodova). Više informacija o plaćanju ima [url=https://www.math.pmf.unizg.hr/hr/pravila-participiranja-u-tro%C5%A1kovima-studija]ovdje[/url].
Ako ove godine završiš preddiplomski studij, nećeš plaćati ponovni upis Markovljevih. Diplomski studij kreće od nule. Plaćat ćeš jedino ako nisi gotova s preddiplomskim, naime upisane i nepoloženje predmete iz prošle godine (pod pretpostavkom da ove godine imaš između 30 i 55 ECTS bodova). Više informacija o plaćanju ima ovdje.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
matpmf003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2014. (13:43:18)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 17:03 sub, 21. 2. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav!
Kakva je procedura kod zamjene nepolozenog izbornog modula? Radi se o nepolozenoj matematickoj logici, koji obrazac treba ispuniti za upis nekog drugog izbornog modula i je li to uopce moguce ili je potrebno poloziti sve upisano?
Koliko je puta moguce upisati isti kolegij (i obavezan i izborni)?
Pozdrav!
Kakva je procedura kod zamjene nepolozenog izbornog modula? Radi se o nepolozenoj matematickoj logici, koji obrazac treba ispuniti za upis nekog drugog izbornog modula i je li to uopce moguce ili je potrebno poloziti sve upisano?
Koliko je puta moguce upisati isti kolegij (i obavezan i izborni)?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pllook
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2013. (20:56:12)
Postovi: (CD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 8

PostPostano: 17:54 čet, 10. 9. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ima li netko neki savjet koje izborne je najbolje upisati? Što je zanimljivije i lakše za položiti? Koje je izborne bolje upisati s obzirom na koji ćemo diplomski (ili to ne igra baš neku veliku ulogu)? Svaka informacija je dobrodošla :)
Ima li netko neki savjet koje izborne je najbolje upisati? Što je zanimljivije i lakše za položiti? Koje je izborne bolje upisati s obzirom na koji ćemo diplomski (ili to ne igra baš neku veliku ulogu)? Svaka informacija je dobrodošla Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
hendrix
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 09. 2012. (15:59:06)
Postovi: (92)16
Sarma = la pohva - posuda
29 = 31 - 2

PostPostano: 19:21 čet, 10. 9. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pllook"]Ima li netko neki savjet koje izborne je najbolje upisati? Što je zanimljivije i lakše za položiti? Koje je izborne bolje upisati s obzirom na koji ćemo diplomski (ili to ne igra baš neku veliku ulogu)? Svaka informacija je dobrodošla :)[/quote]

Ako ti je Vjerojatnost bila imalo zanimljiva (pritom ne mislim nuzno (ili uopce :D ) na teoriju u smislu teorema/dokaza nego na primjere, zadatke, nacine razmisljanja...), onda svakako preporucam Markovljeve lance.

Za poloziti je vrlo lagano jer je oko 60% bodova cista sablona koja je svake godine identicna (doslovno, samo je "prica" u zadatku drukcija), a za nesto vise ipak treba nauciti (razumjeti) teoriju (koja se cesto ispituje i na nivou primjene/razumijevanja, a ne cistog raspisivanja dokaza), ali ako te zanima, to nece biti problem.

Prosle godine je kolegij drzao doc. Mimica i imam samo rijeci hvale, a sad ce to, koliko sam cuo, drzati doc. Kovac kod kojeg sam ovaj semestar slusao dva kolegija i, također, mogu reci samo sve najbolje o predavanjima.

Od kolega sam cuo da su uglavnom bili prilicno zadovoljni i napravljenim/naucenim na Mrezama racunala, ali o tome ne mogu reci nista vise :D

Sto se tice diplomskih, utjece samo tako da umjesto njih (npr. Mreza koje su obavezne na Racunarstvu) na diplomskom upisujes neki izborni kolegij s tog smjera, ali to ne bi trebalo biti neki preveliki pro/con za upis izbornog.
pllook (napisa):
Ima li netko neki savjet koje izborne je najbolje upisati? Što je zanimljivije i lakše za položiti? Koje je izborne bolje upisati s obzirom na koji ćemo diplomski (ili to ne igra baš neku veliku ulogu)? Svaka informacija je dobrodošla Smile


Ako ti je Vjerojatnost bila imalo zanimljiva (pritom ne mislim nuzno (ili uopce Very Happy ) na teoriju u smislu teorema/dokaza nego na primjere, zadatke, nacine razmisljanja...), onda svakako preporucam Markovljeve lance.

Za poloziti je vrlo lagano jer je oko 60% bodova cista sablona koja je svake godine identicna (doslovno, samo je "prica" u zadatku drukcija), a za nesto vise ipak treba nauciti (razumjeti) teoriju (koja se cesto ispituje i na nivou primjene/razumijevanja, a ne cistog raspisivanja dokaza), ali ako te zanima, to nece biti problem.

Prosle godine je kolegij drzao doc. Mimica i imam samo rijeci hvale, a sad ce to, koliko sam cuo, drzati doc. Kovac kod kojeg sam ovaj semestar slusao dva kolegija i, također, mogu reci samo sve najbolje o predavanjima.

Od kolega sam cuo da su uglavnom bili prilicno zadovoljni i napravljenim/naucenim na Mrezama racunala, ali o tome ne mogu reci nista vise Very Happy

Sto se tice diplomskih, utjece samo tako da umjesto njih (npr. Mreza koje su obavezne na Racunarstvu) na diplomskom upisujes neki izborni kolegij s tog smjera, ali to ne bi trebalo biti neki preveliki pro/con za upis izbornog.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pllook
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2013. (20:56:12)
Postovi: (CD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 8

PostPostano: 13:32 ned, 13. 9. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zahvaljujem. :)

Ima li netko informacije o Euklidskim prostorima i Matematičkoj logici?
Euklidski mi se čine dosta lagani za položiti budući da su kolokviji na zaokruživanje..
Jel logika slična srednjoškolskoj logici ili je puno teža?
I može li se imati dobra ocjena(iz euklidskih i logike)? :D
Zahvaljujem. Smile

Ima li netko informacije o Euklidskim prostorima i Matematičkoj logici?
Euklidski mi se čine dosta lagani za položiti budući da su kolokviji na zaokruživanje..
Jel logika slična srednjoškolskoj logici ili je puno teža?
I može li se imati dobra ocjena(iz euklidskih i logike)? Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
angelika
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2011. (17:26:51)
Postovi: (5F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 1

PostPostano: 21:04 ned, 13. 9. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pllook"]Zahvaljujem. :)

Ima li netko informacije o Euklidskim prostorima i Matematičkoj logici?
Euklidski mi se čine dosta lagani za položiti budući da su kolokviji na zaokruživanje..
Jel logika slična srednjoškolskoj logici ili je puno teža?
I može li se imati dobra ocjena(iz euklidskih i logike)? :D[/quote]

Euklidski prostori su dosta jednostavan predmet, lako se polaže, kolokviji su na zaokruživanje. Predmet dođe ko neki nastavak na linearnu algebru. Profesor je super, veoma susretljiv. Što se tiče ocjene 4 možeš imati bez po frke. Bar se meni tako čini :)
pllook (napisa):
Zahvaljujem. Smile

Ima li netko informacije o Euklidskim prostorima i Matematičkoj logici?
Euklidski mi se čine dosta lagani za položiti budući da su kolokviji na zaokruživanje..
Jel logika slična srednjoškolskoj logici ili je puno teža?
I može li se imati dobra ocjena(iz euklidskih i logike)? Very Happy


Euklidski prostori su dosta jednostavan predmet, lako se polaže, kolokviji su na zaokruživanje. Predmet dođe ko neki nastavak na linearnu algebru. Profesor je super, veoma susretljiv. Što se tiče ocjene 4 možeš imati bez po frke. Bar se meni tako čini Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 7:15 pon, 14. 9. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pllook"]Jel logika slična srednjoškolskoj logici ili je puno teža?[/quote]
Ukoliko je srednjoškolska logika ista onakva kakva jee bila kad sam ja bio u srednjoj školi, onda bih rekao da se radi o dva značajno različita pristupa.

U srednjoj školi se logici pristupa "filozofski", dok je na kolegiju Matematička logika pristup značajno rigorozniji i ozbiljniji.
pllook (napisa):
Jel logika slična srednjoškolskoj logici ili je puno teža?

Ukoliko je srednjoškolska logika ista onakva kakva jee bila kad sam ja bio u srednjoj školi, onda bih rekao da se radi o dva značajno različita pristupa.

U srednjoj školi se logici pristupa "filozofski", dok je na kolegiju Matematička logika pristup značajno rigorozniji i ozbiljniji.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
luka_m
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2012. (14:09:25)
Postovi: (62)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 15 - 1
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 10:28 pon, 14. 9. 2015    Naslov: Citirajte i odgovorite

SŠ logika se razlikuje od škole do škole, negdje se radi povijesna logika (zbog arhaicnog programa), negdje propozicijska i logika prvog reda; sadržaj je otprilike kao vježbe iz logike na faksu minus kompaktnost, uz prirodnu dedukciju za logiku prvog reda.

Mislim da većini ljudi problem radi teorija (nešablonska primjena), dakle faksovska logika je teža. Koliko mi je poznato filozofska logika se skoro uopće ne radi u srednjim školama, osim nešto malo o indukciji i pojmovima.
SŠ logika se razlikuje od škole do škole, negdje se radi povijesna logika (zbog arhaicnog programa), negdje propozicijska i logika prvog reda; sadržaj je otprilike kao vježbe iz logike na faksu minus kompaktnost, uz prirodnu dedukciju za logiku prvog reda.

Mislim da većini ljudi problem radi teorija (nešablonska primjena), dakle faksovska logika je teža. Koliko mi je poznato filozofska logika se skoro uopće ne radi u srednjim školama, osim nešto malo o indukciji i pojmovima.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
tiborr
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2012. (18:54:28)
Postovi: (E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 15:42 čet, 16. 2. 2017    Naslov: Citirajte i odgovorite

što je lakše za položiti, konačne geometrije ili primjenjena statistika?
što je lakše za položiti, konačne geometrije ili primjenjena statistika?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Stranica 10 / 10.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan