Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Rµv-1/2gµvR-λgµv=-8πGTµv (zadatak)
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Biseri
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Neznalica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 01. 2009. (22:26:13)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 0 - 7

PostPostano: 22:30 sri, 7. 1. 2009    Naslov: Rµv-1/2gµvR-λgµv=-8πGTµv Citirajte i odgovorite

Evo jednog zadatka i hitno trebam rješenje. zadatak glasi ovako:
Rµv-1/2gµvR-λgµv=-8πGTµv molim vas rješenje
Evo jednog zadatka i hitno trebam rješenje. zadatak glasi ovako:
Rµv-1/2gµvR-λgµv=-8πGTµv molim vas rješenje


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 22:36 sri, 7. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovako postavljen zadatak ti neće riješiti nitko... nisi reko/rekla kaj se traži, ni što predstavlja koje slovo. Budi precizniji/preciznija
Ovako postavljen zadatak ti neće riješiti nitko... nisi reko/rekla kaj se traži, ni što predstavlja koje slovo. Budi precizniji/preciznija



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
rafaelm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 12. 2006. (13:30:11)
Postovi: (21F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
76 = 86 - 10
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:45 sri, 7. 1. 2009    Naslov: Re: Zadatčić Citirajte i odgovorite

[quote="Neznalica"]Evo jednog zadatka i hitno trebam rješenje. zadatak glasi ovako:
Rµv-1/2gµvR-λgµv=-8πGTµv molim vas rješenje[/quote]

Einsteinova jednadžba iz opće teorije relativnost, barem tako izgleda.
Neznalica (napisa):
Evo jednog zadatka i hitno trebam rješenje. zadatak glasi ovako:
Rµv-1/2gµvR-λgµv=-8πGTµv molim vas rješenje


Einsteinova jednadžba iz opće teorije relativnost, barem tako izgleda.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Neznalica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 01. 2009. (22:26:13)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 0 - 7

PostPostano: 22:55 sri, 7. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

neznam ni ja šta koje slovo znači jer su meni dali frendovi zadatak i dali mirok od tjedan dana (oklada) a ostala su samo 3 dana do kraja roka pa bi molio nekog neka pomogne ako može
neznam ni ja šta koje slovo znači jer su meni dali frendovi zadatak i dali mirok od tjedan dana (oklada) a ostala su samo 3 dana do kraja roka pa bi molio nekog neka pomogne ako može


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zeix
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 02. 2006. (12:39:11)
Postovi: (75)16
Sarma = la pohva - posuda
17 = 23 - 6

PostPostano: 0:20 čet, 8. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, ovo je Einsteinova jednadzba iz opce teorije relativnosti. Ali da bi je rijesija mora ti biti zadan i ovaj T u jednadzbi. Taj T je tenzor energije-impulsa kolko se ja sicam i on se mora zadati. Npr, za vakum je T=0 pa onda postoji egzaktno rjesenje jednadzbe. Ali ako taj T opisuje nekoliko planeta i asteroida, ona nema sanse da to je rjesis. Drugim rjecima, preaj okladu :D
Da, ovo je Einsteinova jednadzba iz opce teorije relativnosti. Ali da bi je rijesija mora ti biti zadan i ovaj T u jednadzbi. Taj T je tenzor energije-impulsa kolko se ja sicam i on se mora zadati. Npr, za vakum je T=0 pa onda postoji egzaktno rjesenje jednadzbe. Ali ako taj T opisuje nekoliko planeta i asteroida, ona nema sanse da to je rjesis. Drugim rjecima, preaj okladu Very Happy



_________________
"From this proposition it will follow, when arithmetical addition has been defined, that 1+1=2."
Page 360, Principia Mathematica
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 15:05 čet, 8. 1. 2009    Naslov: Re: Rµv-1/2gµvR-λgµv=-8πGTµv Citirajte i odgovorite

[quote="Neznalica"]Evo jednog zadatka i hitno trebam rješenje. zadatak glasi ovako:
Rµv-1/2gµvR-λgµv=-8πGTµv molim vas rješenje[/quote]

[latex]R_{\mu\nu}[/latex] predstavlja Ricci-jev tenzor, koji opisuje volumnu distorziju prostora. [latex]g_{\mu\nu}[/latex] predstavlja metriku prostor-vremena, [latex]\Lambda[/latex] predstavlja kozmolosku konstantu, R predstavlja Riccijev skalar, G je gravitacijska konstanta, a [latex]T_{\mu\nu}[/latex] predstavlja tenzor energije-impulsa. u slucaju da je tenzor energije-impulsa jednak 0 i kozmoloska konstanta jednaka 0, onda se jednadzba svodi na vakuumsku jednadzbu [latex]R_{\mu\nu}=0[/latex], a u slucaju da je [latex]\Lambda \neq 0[/latex], onda se jednadzba svodi na [latex]R_{\mu\nu}=\Lambda g_{\mu\nu}[/latex]. ovo su trivijalna rjesenja Einsteinovih jedndazbi koje predstavljaju osnovu opce teorije relativnosti. postoje i netrivijalna rjesenja, kao primjerice Schwarzschildova metrika (koja opisuje gravitacijsko polje van neke sferne nerotirajuce mase, tipicno planeta ili crne rupe, ali se moze koristiti za bilo koju takvu nerotirajucu sfernu masu) te primjerice Kerrova metrika koja takodjer opisuje geometriju prostor-vremena oko neke sferne mase. razlika izmedju dva rjesenja jest sto ta masa u slucaju Kerrovog rjesenja rotira. njegovo rjesenje za geometriju prostor-vremena oko sferne mase M koja rotira sa angularnim momentom J se moze napisati u obliku matematicke formule:

[latex]c^2\text{d}\tau=\Big ( 1-\frac{r_s r}{\rho^2} \Big )c^2 \text{d}t^2-\frac{\rho^2}{\Lambda^2}\text{d}r^2-\rho^2\text{d}\theta^2[/latex][latex]-\Big (r^2+\alpha^2+\frac{r_s r\alpha^2}{\rho^2}\sin^2\theta \Big ) \sin^2\theta \text{d}\phi+\frac{2r_s r\alpha\sin^2\theta}{\rho}c\text{d}t\text{d}\phi[/latex]

gdje su koordinate [latex]r,\, \phi, \, \theta[/latex] standardne koordinate u sfernom koordinatnom sustavu. a [latex]r_s[/latex] Schwarzschildov radijus [latex]r_s=\frac{2GM}{c^2}[/latex]. ostale konstante su tu zbog kraceg zapisa:
[latex]\alpha=\frac{J}{Mc}[/latex],[latex]\; \rho^2=r^2+\alpha^2\cos^2\theta[/latex], [latex]\; \Lambda^2=r^2-r_s r+\alpha^2[/latex].

Kerrova metrika i Kerrovo rjesenje je bitno jer su u realnom slucaju (dakle, u nasem svemiru) crne rupe i opcenito sferne mase koje nemaju rotaciju vrlo rijetke. u tom smislu, Schwarzschildova metrika je samo jako pojednostavljen slucaj. sve crne rupe (koje su i bile jedan od fenomena koje je teorijski pretpostavila opca teorija relativnosti) za koje danas znamo imaju neku kolicinu angularnog momenta, odnosno neku rotaciju.

problem kod rjesenja Einsteinovih jednadzbi jest u tome sto su jednadzbe iznimno nelinearne. u tom smislu, naci egzaktno rjesenje je vrlo tesko, a nekad gotovo i nemoguce. zbog toga, danas se rjesenja Einsteinovih jednadzbi uglavnom izracunavaju pomocu racunalnih simulacija na super-racunalima.

HTH.

btw. ima jako puno o tome na Wikipediiji, pa tko hoce, moze tamo naci dosta odgovora. ovo je, sa stanovista fizike, jos uvijek vrlo zanimljivo podrucje, podrucje koje jos uvijek nije dalo maksimum, kako teorijskog tako i eksperimentalnog, istrazivanja.
Neznalica (napisa):
Evo jednog zadatka i hitno trebam rješenje. zadatak glasi ovako:
Rµv-1/2gµvR-λgµv=-8πGTµv molim vas rješenje


predstavlja Ricci-jev tenzor, koji opisuje volumnu distorziju prostora. predstavlja metriku prostor-vremena, predstavlja kozmolosku konstantu, R predstavlja Riccijev skalar, G je gravitacijska konstanta, a predstavlja tenzor energije-impulsa. u slucaju da je tenzor energije-impulsa jednak 0 i kozmoloska konstanta jednaka 0, onda se jednadzba svodi na vakuumsku jednadzbu , a u slucaju da je , onda se jednadzba svodi na . ovo su trivijalna rjesenja Einsteinovih jedndazbi koje predstavljaju osnovu opce teorije relativnosti. postoje i netrivijalna rjesenja, kao primjerice Schwarzschildova metrika (koja opisuje gravitacijsko polje van neke sferne nerotirajuce mase, tipicno planeta ili crne rupe, ali se moze koristiti za bilo koju takvu nerotirajucu sfernu masu) te primjerice Kerrova metrika koja takodjer opisuje geometriju prostor-vremena oko neke sferne mase. razlika izmedju dva rjesenja jest sto ta masa u slucaju Kerrovog rjesenja rotira. njegovo rjesenje za geometriju prostor-vremena oko sferne mase M koja rotira sa angularnim momentom J se moze napisati u obliku matematicke formule:



gdje su koordinate standardne koordinate u sfernom koordinatnom sustavu. a Schwarzschildov radijus . ostale konstante su tu zbog kraceg zapisa:
,, .

Kerrova metrika i Kerrovo rjesenje je bitno jer su u realnom slucaju (dakle, u nasem svemiru) crne rupe i opcenito sferne mase koje nemaju rotaciju vrlo rijetke. u tom smislu, Schwarzschildova metrika je samo jako pojednostavljen slucaj. sve crne rupe (koje su i bile jedan od fenomena koje je teorijski pretpostavila opca teorija relativnosti) za koje danas znamo imaju neku kolicinu angularnog momenta, odnosno neku rotaciju.

problem kod rjesenja Einsteinovih jednadzbi jest u tome sto su jednadzbe iznimno nelinearne. u tom smislu, naci egzaktno rjesenje je vrlo tesko, a nekad gotovo i nemoguce. zbog toga, danas se rjesenja Einsteinovih jednadzbi uglavnom izracunavaju pomocu racunalnih simulacija na super-racunalima.

HTH.

btw. ima jako puno o tome na Wikipediiji, pa tko hoce, moze tamo naci dosta odgovora. ovo je, sa stanovista fizike, jos uvijek vrlo zanimljivo podrucje, podrucje koje jos uvijek nije dalo maksimum, kako teorijskog tako i eksperimentalnog, istrazivanja.



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Neznalica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 01. 2009. (22:26:13)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 0 - 7

PostPostano: 16:10 čet, 8. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala na objašnjenju ali nisi mi dao/dala odgovor na pitanje (samo da je teško riješiti a to sam i ja skužio) molim nekog da mi da odgovor
hvala na objašnjenju ali nisi mi dao/dala odgovor na pitanje (samo da je teško riješiti a to sam i ja skužio) molim nekog da mi da odgovor


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:25 čet, 8. 1. 2009    Naslov: Re: Rµv-1/2gµvR-λgµv=-8πGTµv Citirajte i odgovorite

Sto vise od ovoga ocekujes:
[quote="HijenA"]problem kod rjesenja Einsteinovih jednadzbi jest u tome sto su jednadzbe iznimno nelinearne. u tom smislu, naci egzaktno rjesenje je vrlo tesko, a nekad gotovo i nemoguce. zbog toga, danas se rjesenja Einsteinovih jednadzbi uglavnom izracunavaju pomocu racunalnih simulacija na super-racunalima.[/quote]
[quote="zeix"]Da, ovo je Einsteinova jednadzba iz opce teorije relativnosti. Ali da bi je rijesija mora ti biti zadan i ovaj T u jednadzbi. Taj T je tenzor energije-impulsa kolko se ja sicam i on se mora zadati. Npr, za vakum je T=0 pa onda postoji egzaktno rjesenje jednadzbe. Ali ako taj T opisuje nekoliko planeta i asteroida, ona nema sanse da to je rjesis. Drugim rjecima, preaj okladu :D[/quote]
:?:

Dao si zadatak koji ne znas niti sto znaci, ljudi ti lijepo objasne, kazu da bez dodatnih podataka nema rjesenja i ti onda trazis... sto? :roll: Rjesenje za koje bi se odmah dobilo Nobelovu ili kakvu slicnu nagradu? :lol:
Sto vise od ovoga ocekujes:
HijenA (napisa):
problem kod rjesenja Einsteinovih jednadzbi jest u tome sto su jednadzbe iznimno nelinearne. u tom smislu, naci egzaktno rjesenje je vrlo tesko, a nekad gotovo i nemoguce. zbog toga, danas se rjesenja Einsteinovih jednadzbi uglavnom izracunavaju pomocu racunalnih simulacija na super-racunalima.

zeix (napisa):
Da, ovo je Einsteinova jednadzba iz opce teorije relativnosti. Ali da bi je rijesija mora ti biti zadan i ovaj T u jednadzbi. Taj T je tenzor energije-impulsa kolko se ja sicam i on se mora zadati. Npr, za vakum je T=0 pa onda postoji egzaktno rjesenje jednadzbe. Ali ako taj T opisuje nekoliko planeta i asteroida, ona nema sanse da to je rjesis. Drugim rjecima, preaj okladu Very Happy

Question

Dao si zadatak koji ne znas niti sto znaci, ljudi ti lijepo objasne, kazu da bez dodatnih podataka nema rjesenja i ti onda trazis... sto? Rolling Eyes Rjesenje za koje bi se odmah dobilo Nobelovu ili kakvu slicnu nagradu? Laughing



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Neznalica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 01. 2009. (22:26:13)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 0 - 7

PostPostano: 11:42 pet, 9. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma znam d asu objasnili ali oni su to nekako izračunali... i nemora se dobit nobelova... nije tako teško... valjda... samo čekam jel budem možda pronašao nekoga tko možda zna.
ma znam d asu objasnili ali oni su to nekako izračunali... i nemora se dobit nobelova... nije tako teško... valjda... samo čekam jel budem možda pronašao nekoga tko možda zna.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
alen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2005. (23:25:58)
Postovi: (221)16
Sarma = la pohva - posuda
132 = 230 - 98

PostPostano: 14:54 pet, 9. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pošto ti nisu rekli da se radi o einsteinovim jednadžbama, možeš se izvuć na to da se radi o algebarskoj jednadžbi [latex]R_{\mu \nu } - \frac{1}
{2}g_{\mu \nu } R - \Lambda g_{\mu \nu } = - 8\pi GT_{\mu \nu }[/latex]. Rješenje je, ovisno o varijabli po kojoj je rješavaš, [latex]R_{\mu \nu } = \frac{1}
{2}g_{\mu \nu } R + \Lambda g_{\mu \nu } - 8\pi GT_{\mu \nu }[/latex] i tak dalje.

Mislim, ak ti neko ne kaže o čem se radi, vjerojatno mu nije bitno, pa riješi za koji god slučaj ti paše.
Pošto ti nisu rekli da se radi o einsteinovim jednadžbama, možeš se izvuć na to da se radi o algebarskoj jednadžbi . Rješenje je, ovisno o varijabli po kojoj je rješavaš, i tak dalje.

Mislim, ak ti neko ne kaže o čem se radi, vjerojatno mu nije bitno, pa riješi za koji god slučaj ti paše.



_________________
Između ostalog, mislim da bi kolegij mjera i integral trebao imati svoj podforum među kolegijima treće godine
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Neznalica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 01. 2009. (22:26:13)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 0 - 7

PostPostano: 15:26 pet, 9. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

rekli su mi ovim riječima: moraš pretvorit mjerne jedinice

[size=9][color=#999999]Added after 46 seconds:[/color][/size]

znači rješenje je??? please reci brže imam vremena do sutra
rekli su mi ovim riječima: moraš pretvorit mjerne jedinice

Added after 46 seconds:

znači rješenje je??? please reci brže imam vremena do sutra


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 15:30 pet, 9. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa to kaj je napiso... ako je nepoznanica Rµv, a ostalo poznato, onda je

[latex]R_{\mu \nu } = \frac{1}
{2}g_{\mu \nu } R + \Lambda g_{\mu \nu } - 8\pi GT_{\mu \nu }[/latex]

ako je nepoznanica recimo G, onda okreneš formulu da piše G= nešto.

Ak su oni mislili tebe zeznut davši ti tak nešto za riješit (ako su znali kaj je to uopće) onda možeš i ti njima dat ovakvo rješenje. :D
Pa to kaj je napiso... ako je nepoznanica Rµv, a ostalo poznato, onda je



ako je nepoznanica recimo G, onda okreneš formulu da piše G= nešto.

Ak su oni mislili tebe zeznut davši ti tak nešto za riješit (ako su znali kaj je to uopće) onda možeš i ti njima dat ovakvo rješenje. Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 17:08 pet, 9. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

rješenje ti je 2.
rješenje ti je 2.



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 10:25 sub, 10. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Neznalica"]... i nemora se dobit nobelova... [/quote]
samo oklada :)
za ubuduće savjet, prije neg što se kreneš kladit, prvo razmisli jel ti to uopće možeš ostvarit da bi dobio okladu. mislim da su te prijatelji propisno nasanjkali
Neznalica (napisa):
... i nemora se dobit nobelova...

samo oklada Smile
za ubuduće savjet, prije neg što se kreneš kladit, prvo razmisli jel ti to uopće možeš ostvarit da bi dobio okladu. mislim da su te prijatelji propisno nasanjkali



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Neznalica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 01. 2009. (22:26:13)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 0 - 7

PostPostano: 11:15 sub, 10. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

odgovor je prirodni broj a nije 2... to je sve što znam pa sad vi probajte
odgovor je prirodni broj a nije 2... to je sve što znam pa sad vi probajte


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 13:12 sub, 10. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Neznalica"]odgovor je prirodni broj a nije 2... to je sve što znam pa sad vi probajte[/quote]

onda 6 :D

I daj odustani od oklade, dobrano su te zeznuli sa nerješivim problemom (bar zasad nerješivim).
Neznalica (napisa):
odgovor je prirodni broj a nije 2... to je sve što znam pa sad vi probajte


onda 6 Very Happy

I daj odustani od oklade, dobrano su te zeznuli sa nerješivim problemom (bar zasad nerješivim).



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
arya
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2006. (20:10:37)
Postovi: (233)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
49 = 109 - 60
Lokacija: forum

PostPostano: 13:21 sub, 10. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Neznalica"]odgovor je prirodni broj a nije 2... to je sve što znam pa sad vi probajte[/quote]

ma ja mislim da mora bit 4 :D
Neznalica (napisa):
odgovor je prirodni broj a nije 2... to je sve što znam pa sad vi probajte


ma ja mislim da mora bit 4 Very Happy



_________________
kalendar Bow to the left
Pa, ptica... Zar nije ocito? Hrcak
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 13:30 sub, 10. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="arya"][quote="Neznalica"]odgovor je prirodni broj a nije 2... to je sve što znam pa sad vi probajte[/quote]

ma ja mislim da mora bit 4 :D[/quote]
Možda [latex]\mathbb{N}\setminus\{2\}[/latex]? :lol:

Neznalica, ako ne uspiješ riješiti, predloži svojim prijateljima novu okladu - duplo ili ništa; neka dokažu da li za prirodan n>2 postoje (ili ne postoje) ne-nul cijeli brojevi a, b i c takvi da vrijedi [latex]a^n+b^n=c^n[/latex]. Taj ima rješenje. :shock: :lol:
arya (napisa):
Neznalica (napisa):
odgovor je prirodni broj a nije 2... to je sve što znam pa sad vi probajte


ma ja mislim da mora bit 4 Very Happy

Možda ? Laughing

Neznalica, ako ne uspiješ riješiti, predloži svojim prijateljima novu okladu - duplo ili ništa; neka dokažu da li za prirodan n>2 postoje (ili ne postoje) ne-nul cijeli brojevi a, b i c takvi da vrijedi . Taj ima rješenje. Shocked Laughing



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 13:41 sub, 10. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="arya"][quote="Neznalica"]odgovor je prirodni broj a nije 2... to je sve što znam pa sad vi probajte[/quote]

ma ja mislim da mora bit 4 :D[/quote]

Nemaš pojma. Svaki pravi matematičar zna da je rješenje 17. :P

Ovoga, u početku baš nisam shvaćao zašto je topic otvoren na podforumu "Biseri" ali brzo mi je postalo jasno... :D
arya (napisa):
Neznalica (napisa):
odgovor je prirodni broj a nije 2... to je sve što znam pa sad vi probajte


ma ja mislim da mora bit 4 Very Happy


Nemaš pojma. Svaki pravi matematičar zna da je rješenje 17. Razz

Ovoga, u početku baš nisam shvaćao zašto je topic otvoren na podforumu "Biseri" ali brzo mi je postalo jasno... Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
arya
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2006. (20:10:37)
Postovi: (233)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
49 = 109 - 60
Lokacija: forum

PostPostano: 13:53 sub, 10. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"]Neznalica, ako ne uspiješ riješiti, predloži svojim prijateljima novu okladu - duplo ili ništa; neka dokažu da li za prirodan n>2 postoje (ili ne postoje) ne-nul cijeli brojevi a, b i c takvi da vrijedi [latex]a^n+b^n=c^n[/latex]. Taj ima rješenje. :shock: :lol:[/quote]

:lol: pametan prijedlog :D

[quote="Atomised "]Nemaš pojma. Svaki pravi matematičar zna da je rješenje 17. :P [/quote]

a ne 1719? :P
goranm (napisa):
Neznalica, ako ne uspiješ riješiti, predloži svojim prijateljima novu okladu - duplo ili ništa; neka dokažu da li za prirodan n>2 postoje (ili ne postoje) ne-nul cijeli brojevi a, b i c takvi da vrijedi . Taj ima rješenje. Shocked Laughing


Laughing pametan prijedlog Very Happy

Atomised (napisa):
Nemaš pojma. Svaki pravi matematičar zna da je rješenje 17. Razz


a ne 1719? Razz



_________________
kalendar Bow to the left
Pa, ptica... Zar nije ocito? Hrcak
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Biseri Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan