Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

problem s kompom

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
orhideja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 12. 2003. (20:10:08)
Postovi: (1A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 21:06 ned, 25. 1. 2004    Naslov: problem s kompom Citirajte i odgovorite

Heeelp, please :!:
Imam jedan mali problemčić s kompom, u zadnje vrijeme se sve češće zablokira :? i onda ni makac pa me zanima dal postoji neko rješenje (da ga ne moram baš stalno resetirati :oops: ). Inače to se uglavnom dešava kad koristim windows media player (filmovi), pa dal je možda problem u tome a ne računalu općenito :?:
Evo sjetih se još nečeg (upravo se desilo), dosta često se zna dogoditi da se veza s netom prekine sama od sebe :? :shock: :? ZAŠTO :?: :?: :?: :?:
Heeelp, please Exclamation
Imam jedan mali problemčić s kompom, u zadnje vrijeme se sve češće zablokira Confused i onda ni makac pa me zanima dal postoji neko rješenje (da ga ne moram baš stalno resetirati Embarassed ). Inače to se uglavnom dešava kad koristim windows media player (filmovi), pa dal je možda problem u tome a ne računalu općenito Question
Evo sjetih se još nečeg (upravo se desilo), dosta često se zna dogoditi da se veza s netom prekine sama od sebe Confused Shocked Confused ZAŠTO Question Question Question Question


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
orhideja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 12. 2003. (20:10:08)
Postovi: (1A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 21:18 ned, 25. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

:oops: p.s. evo mene opet da se nadovežem na zadnji problem. Kad se veza sama prekine pa reconnectiram nakon toga ga nemrem odspojit i moram isključit žicu iz telefona nakon čega je veza prekinuta al računalo pokazuje da je i dalje spojeno i odbrojava vrijeme. :wacky: :wacky:
Embarassed p.s. evo mene opet da se nadovežem na zadnji problem. Kad se veza sama prekine pa reconnectiram nakon toga ga nemrem odspojit i moram isključit žicu iz telefona nakon čega je veza prekinuta al računalo pokazuje da je i dalje spojeno i odbrojava vrijeme. Tup, tup, tup,... Tup, tup, tup,...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:24 ned, 25. 1. 2004    Naslov: Re: problem s kompom Citirajte i odgovorite

[quote="orhideja"]Imam jedan mali problemčić s kompom, u zadnje vrijeme se sve češće zablokira :? i onda ni makac pa me zanima dal postoji neko rješenje (da ga ne moram baš stalno resetirati :oops: ). Inače to se uglavnom dešava kad koristim windows media player (filmovi), pa dal je možda problem u tome a ne računalu općenito :?:[/quote]

Vjerojatno problem s MediaPlayerom ili nekim [url=http://www.its.bldrdoc.gov/fs-1037/dir-007/_1045.htm][i]codecom[/i][/url]. :( Probaj neki drugi player (npr. [url=http://www.bsplayer.org/]BsPlayer[/url]). Ako problem ostane, onda su vjerojatno [i]codeci[/i].

Kako to rijesiti? Ne znam drugi nacin osim reinstalacije Windowsa (loshe, loshe) ili instalacije Linuxa (dobro, dobro). :shock: ;) Mozda da reinstaliras/deinstaliras/upgradeas codece... :? Samo, to je rijetko lagan posao, a ima upitne rezultate... :(

[quote="orhideja"]Evo sjetih se još nečeg (upravo se desilo), dosta često se zna dogoditi da se veza s netom prekine sama od sebe :? :shock: :? ZAŠTO :?: :?: :?: :?:[/quote]

Moze biti problem s tvojim ISPom, tel. kablovima ili centralom, tvojim Windowsima,... :shock: :puppydogeyes: Tesko je reci ovako, napamet... :(

[quote="orhideja"]Kad se veza sama prekine pa reconnectiram nakon toga ga nemrem odspojit i moram isključit žicu iz telefona nakon čega je veza prekinuta al računalo pokazuje da je i dalje spojeno i odbrojava vrijeme.[/quote]

:shock: Cini mi se da ti Windowsi trebaju generalku (cit. [i]reinstalaciju[/i]). :( Ipak, pricekaj da porocitas sto ce reci Mudre Glave Foruma... ;)
orhideja (napisa):
Imam jedan mali problemčić s kompom, u zadnje vrijeme se sve češće zablokira Confused i onda ni makac pa me zanima dal postoji neko rješenje (da ga ne moram baš stalno resetirati Embarassed ). Inače to se uglavnom dešava kad koristim windows media player (filmovi), pa dal je možda problem u tome a ne računalu općenito Question


Vjerojatno problem s MediaPlayerom ili nekim codecom. Sad Probaj neki drugi player (npr. BsPlayer). Ako problem ostane, onda su vjerojatno codeci.

Kako to rijesiti? Ne znam drugi nacin osim reinstalacije Windowsa (loshe, loshe) ili instalacije Linuxa (dobro, dobro). Shocked Wink Mozda da reinstaliras/deinstaliras/upgradeas codece... Confused Samo, to je rijetko lagan posao, a ima upitne rezultate... Sad

orhideja (napisa):
Evo sjetih se još nečeg (upravo se desilo), dosta često se zna dogoditi da se veza s netom prekine sama od sebe Confused Shocked Confused ZAŠTO Question Question Question Question


Moze biti problem s tvojim ISPom, tel. kablovima ili centralom, tvojim Windowsima,... Shocked #Puppy dog Tesko je reci ovako, napamet... Sad

orhideja (napisa):
Kad se veza sama prekine pa reconnectiram nakon toga ga nemrem odspojit i moram isključit žicu iz telefona nakon čega je veza prekinuta al računalo pokazuje da je i dalje spojeno i odbrojava vrijeme.


Shocked Cini mi se da ti Windowsi trebaju generalku (cit. reinstalaciju). Sad Ipak, pricekaj da porocitas sto ce reci Mudre Glave Foruma... Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 23:01 ned, 25. 1. 2004    Naslov: Re: problem s kompom Citirajte i odgovorite

[quote="orhideja"]Heeelp, please :!:
Imam jedan mali problemčić s kompom, u zadnje vrijeme se sve češće zablokira :? i onda ni makac pa me zanima dal postoji neko rješenje (da ga ne moram baš stalno resetirati :oops: ). Inače to se uglavnom dešava kad koristim windows media player (filmovi), pa dal je možda problem u tome a ne računalu općenito :?:
Evo sjetih se još nečeg (upravo se desilo), dosta često se zna dogoditi da se veza s netom prekine sama od sebe :? :shock: :? ZAŠTO :?: :?: :?: :?:[/quote]
da li ti ventilator radi pravilno? to resetiranje ti se moze desavati zato sto se procesor pregrijava, ili nesto na maticnoj se pregrijava
...mozda je dovoljno deinstalirati media player i instalirati najnoviji

i da...koje windowse uopce imas?
ako imas iznad 98 onda ti to nije nista cudno..uz reinstalaciju ce ti trebati update ili patch ili kako se vec to zove..

ovo sa netom - ako je modem ispravan, probaj nove drivere instalirati. za modeme ti to nis nije cudno...tu ti do izrazaja dolaze prednosti isdn-a..osim sto je brzi, uopce ne puca veza
orhideja (napisa):
Heeelp, please Exclamation
Imam jedan mali problemčić s kompom, u zadnje vrijeme se sve češće zablokira Confused i onda ni makac pa me zanima dal postoji neko rješenje (da ga ne moram baš stalno resetirati Embarassed ). Inače to se uglavnom dešava kad koristim windows media player (filmovi), pa dal je možda problem u tome a ne računalu općenito Question
Evo sjetih se još nečeg (upravo se desilo), dosta često se zna dogoditi da se veza s netom prekine sama od sebe Confused Shocked Confused ZAŠTO Question Question Question Question

da li ti ventilator radi pravilno? to resetiranje ti se moze desavati zato sto se procesor pregrijava, ili nesto na maticnoj se pregrijava
...mozda je dovoljno deinstalirati media player i instalirati najnoviji

i da...koje windowse uopce imas?
ako imas iznad 98 onda ti to nije nista cudno..uz reinstalaciju ce ti trebati update ili patch ili kako se vec to zove..

ovo sa netom - ako je modem ispravan, probaj nove drivere instalirati. za modeme ti to nis nije cudno...tu ti do izrazaja dolaze prednosti isdn-a..osim sto je brzi, uopce ne puca veza



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:07 ned, 25. 1. 2004    Naslov: Re: problem s kompom Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"]da li ti ventilator radi pravilno? to resetiranje ti se moze desavati zato sto se procesor pregrijava, ili nesto na maticnoj se pregrijava[/quote]

Komp se zblokira; orhideja ga, ako sam dobro shvatio, sama reboota. :roll:

Ali, i tome moze biti uzrok ventilator (mada je cudno kako nanjusi MP). :-k Orhideja, baci oko u tower... Da li se vrti ventilator na procesoru? Ako ne, malo ga piknes prstom, pa ce proraditi... 8)

[quote="Lord Sirius"]...mozda je dovoljno deinstalirati media player i instalirati najnoviji[/quote]

Nisam siguran da se ta stvar dade jednostavno deinstalirati. Upgrade bi bio dovoljan, ali neka prvo proba s BPom... 8)

[quote="Lord Sirius"]ovo sa netom - ako je modem ispravan, probaj nove drivere instalirati. za modeme ti to nis nije cudno...tu ti do izrazaja dolaze prednosti isdn-a..osim sto je brzi, uopce ne puca veza[/quote]

Eh, da... :) Dakle, rjesenje je prijeci na ISDN, DSL ili cable... 8)
Lord Sirius (napisa):
da li ti ventilator radi pravilno? to resetiranje ti se moze desavati zato sto se procesor pregrijava, ili nesto na maticnoj se pregrijava


Komp se zblokira; orhideja ga, ako sam dobro shvatio, sama reboota. Rolling Eyes

Ali, i tome moze biti uzrok ventilator (mada je cudno kako nanjusi MP). Think Orhideja, baci oko u tower... Da li se vrti ventilator na procesoru? Ako ne, malo ga piknes prstom, pa ce proraditi... Cool

Lord Sirius (napisa):
...mozda je dovoljno deinstalirati media player i instalirati najnoviji


Nisam siguran da se ta stvar dade jednostavno deinstalirati. Upgrade bi bio dovoljan, ali neka prvo proba s BPom... Cool

Lord Sirius (napisa):
ovo sa netom - ako je modem ispravan, probaj nove drivere instalirati. za modeme ti to nis nije cudno...tu ti do izrazaja dolaze prednosti isdn-a..osim sto je brzi, uopce ne puca veza


Eh, da... Smile Dakle, rjesenje je prijeci na ISDN, DSL ili cable... Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
orhideja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 12. 2003. (20:10:08)
Postovi: (1A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 22:26 pon, 26. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prvo hvala na savjetima. :)
Ovak ventilator čini mi se radi normalno. A inače imam windows 98. BS imam mada ga ne koristim cesto (gledam prek MP-a kad ide, il prek MPEG-a) pa ne znam dal se zblokira i na njemu (al s MPEG-om nikad nije bilo problema). Inače, ak je problem u windowsima koja je preporuka, reinstalirat il preć na 2000 il možda XP :?:
Prvo hvala na savjetima. Smile
Ovak ventilator čini mi se radi normalno. A inače imam windows 98. BS imam mada ga ne koristim cesto (gledam prek MP-a kad ide, il prek MPEG-a) pa ne znam dal se zblokira i na njemu (al s MPEG-om nikad nije bilo problema). Inače, ak je problem u windowsima koja je preporuka, reinstalirat il preć na 2000 il možda XP Question


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 2:06 uto, 27. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="orhideja"]BS imam mada ga ne koristim cesto (gledam prek MP-a kad ide, il prek MPEG-a) pa ne znam dal se zblokira i na njemu (al s MPEG-om nikad nije bilo problema).[/quote]

Ovo zvuci kao da je MP krivac... :roll:

[quote="orhideja"]Inače, ak je problem u windowsima koja je preporuka, reinstalirat il preć na 2000 il možda XP :?:[/quote]

Ovisi sto zelis raditi i koliko je mashinica jaka... :?

Od zabavnih stvari (dakle Windows "[i]operativnih sustava[/i]") ja preferiram Win2k. Za jedne Windowse je solidno stabilan (kako ne bi bio, nakon 3 service packa ;)), manje "troshi" od XPa i - ovo je subjektivno - ljepsi je. 8) Takodjer, manje glumi pametnjakovica... :shock: Ne volim kad kompjuter glumi da je pametniji od mene, pa sve radi automatski (i, uglavnom, krivo). :evil:

Win2k su ok za raditi, ali ako se zelis igrati stare igre, onda je 98 ili Me najbolji izbor. Ako zelis nove igre, onda XP. :) Za :bow: Pravovjerne :bow: je Win2k ok... tu fino rade i [i]Monkey Island[/i] (sva 4 :!:) i razne inkarnacije [i]Wormsa[/i]... :banana:

Pretpostavimo li da ce tvoj nacin nabave Windowsa biti... errrr... uobicajen za ove prostore :oops: (cit. [i]alternativno legalan[/i] ;)), onda XP moze zadati glavobolje, sto mu je solidan minus... :x

Ipak, za pocetak probaj upgrade Media Playera, ili - jos bolje - mog favorita za gledanje filmica pod Win: [url=http://www.divx-digest.com/software/media_player_classic.html]Media Player Classic[/url]... :verycool:
orhideja (napisa):
BS imam mada ga ne koristim cesto (gledam prek MP-a kad ide, il prek MPEG-a) pa ne znam dal se zblokira i na njemu (al s MPEG-om nikad nije bilo problema).


Ovo zvuci kao da je MP krivac... Rolling Eyes

orhideja (napisa):
Inače, ak je problem u windowsima koja je preporuka, reinstalirat il preć na 2000 il možda XP Question


Ovisi sto zelis raditi i koliko je mashinica jaka... Confused

Od zabavnih stvari (dakle Windows "operativnih sustava") ja preferiram Win2k. Za jedne Windowse je solidno stabilan (kako ne bi bio, nakon 3 service packa Wink), manje "troshi" od XPa i - ovo je subjektivno - ljepsi je. Cool Takodjer, manje glumi pametnjakovica... Shocked Ne volim kad kompjuter glumi da je pametniji od mene, pa sve radi automatski (i, uglavnom, krivo). Evil or Very Mad

Win2k su ok za raditi, ali ako se zelis igrati stare igre, onda je 98 ili Me najbolji izbor. Ako zelis nove igre, onda XP. Smile Za I bow before you Pravovjerne I bow before you je Win2k ok... tu fino rade i Monkey Island (sva 4 Exclamation) i razne inkarnacije Wormsa... Dancing banana

Pretpostavimo li da ce tvoj nacin nabave Windowsa biti... errrr... uobicajen za ove prostore Embarassed (cit. alternativno legalan Wink), onda XP moze zadati glavobolje, sto mu je solidan minus... Mad

Ipak, za pocetak probaj upgrade Media Playera, ili - jos bolje - mog favorita za gledanje filmica pod Win: Media Player Classic... Very cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Kamti
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2003. (22:30:39)
Postovi: (31)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:55 uto, 27. 1. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[color=darkblue]Znaš kaj? Kupi novi komp.... :D [/color]
Znaš kaj? Kupi novi komp.... Very Happy



_________________
"A mi zbilja ne moramo ići na predavanja?", X.Y.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Markec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2003. (14:49:45)
Postovi: (134)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 37 - 40

PostPostano: 3:53 sub, 7. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovak ti stoje stvari:


Reinstaliraj Win, neisplati se zezat sa popravljanjem, nesto sto jednom Microsoft slozi to covjek nikad nece moc dovest u red...

Win 98 - los, pun bugova
Win ME - ko ga je dao u prodaju, odmah dozivotni zatvor- nevalja!!!
Win 2000 - fino, stabilno, cist solidno
Win XP Home Edition - li-la, nakon "tweek"-anja cak mogu i dobro radit
Win XP Pro.. - nije bash za igrice (ovo sam samo nacuo)


Izuzev XP Pro, sve ostale Win sam instalirao na svoje ili tude kompove po par stotina puta (bez pretjerivanja)... tako da ne pricam u prazno...

Sto se tice registracije XP-a nije bedara, nazoves besplatan broj koji dobijes pri registraciji, izdiktiras frajeru serijski broj win-a, on tebi onaj broj kaj moras ukucat i to je to- 2min posla
Ovak ti stoje stvari:


Reinstaliraj Win, neisplati se zezat sa popravljanjem, nesto sto jednom Microsoft slozi to covjek nikad nece moc dovest u red...

Win 98 - los, pun bugova
Win ME - ko ga je dao u prodaju, odmah dozivotni zatvor- nevalja!!!
Win 2000 - fino, stabilno, cist solidno
Win XP Home Edition - li-la, nakon "tweek"-anja cak mogu i dobro radit
Win XP Pro.. - nije bash za igrice (ovo sam samo nacuo)


Izuzev XP Pro, sve ostale Win sam instalirao na svoje ili tude kompove po par stotina puta (bez pretjerivanja)... tako da ne pricam u prazno...

Sto se tice registracije XP-a nije bedara, nazoves besplatan broj koji dobijes pri registraciji, izdiktiras frajeru serijski broj win-a, on tebi onaj broj kaj moras ukucat i to je to- 2min posla


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 15:28 sub, 7. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="markec"]Win 98 - los, pun bugova
[/quote]
[quote="markec"]Win 2000 - fino, stabilno, cist solidno [/quote]

mislim da je bas obrnuto...probao sam sve windovze i 98mica me se dojmila kao najstabilnija i sa najmanje bugova - koristim win98 second edition vec dulje vrijeme i nije bilo bas nekih velikih bugova (osim onih koje sam sam prouzrocio)

dok u win2000 pri instalaciji su mi se dogadale neke apsurdne stvari - instaliram modem, srusi se sistem - i prilikom resetiranja javlja hard disk fail??? - sredim to, odem graficku instalirati - srusi se sistem
ti padovi sistema su mi se nekoliko puta desavali

nakon sto sam uspio poinstaliravati sve to, poceo mi je javljati da neke plug-inove za winamp ili media plajer nemoze koristiti ili pak da ih nemoze naci (a bili su gdje su trebali biti)

win2000 sigurno ima svojih prednosti, no mislim da nije tako stabilan
nebi 30000 zakrpi radili da su stabilni...

mislim da je najbolje napraviti neki kompromis
rastaviti hard na 2 particije - na jednu 98 snimis, na drugu 2000

:twisted: a sad malo ass-lickinga :twisted:
i naravno na 3. particiju linux happytux
markec (napisa):
Win 98 - los, pun bugova

markec (napisa):
Win 2000 - fino, stabilno, cist solidno


mislim da je bas obrnuto...probao sam sve windovze i 98mica me se dojmila kao najstabilnija i sa najmanje bugova - koristim win98 second edition vec dulje vrijeme i nije bilo bas nekih velikih bugova (osim onih koje sam sam prouzrocio)

dok u win2000 pri instalaciji su mi se dogadale neke apsurdne stvari - instaliram modem, srusi se sistem - i prilikom resetiranja javlja hard disk fail??? - sredim to, odem graficku instalirati - srusi se sistem
ti padovi sistema su mi se nekoliko puta desavali

nakon sto sam uspio poinstaliravati sve to, poceo mi je javljati da neke plug-inove za winamp ili media plajer nemoze koristiti ili pak da ih nemoze naci (a bili su gdje su trebali biti)

win2000 sigurno ima svojih prednosti, no mislim da nije tako stabilan
nebi 30000 zakrpi radili da su stabilni...

mislim da je najbolje napraviti neki kompromis
rastaviti hard na 2 particije - na jednu 98 snimis, na drugu 2000

Twisted Evil a sad malo ass-lickinga Twisted Evil
i naravno na 3. particiju linux Tux, doing some gymnastics



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mate
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 01. 2003. (15:39:14)
Postovi: (3A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Texas

PostPostano: 17:44 sub, 7. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni su XP dovoljno stabilni i lijepši su mi od svih ranijih. Za Win2k ne bih komentirao stabilnost jer mi se u slijedeća 3 sata nakon instalacije nisu uspijeli svidjeti i letjeli su van...
Kada kažem dovoljno stabilni mislim na činjenicu da uz patcheve do otprilike SP1, Mozilla Firebird i Thunderbird mjesto MsIE i MsOutlookExpress ne pamtim zadnje rušenje.
Meni su XP dovoljno stabilni i lijepši su mi od svih ranijih. Za Win2k ne bih komentirao stabilnost jer mi se u slijedeća 3 sata nakon instalacije nisu uspijeli svidjeti i letjeli su van...
Kada kažem dovoljno stabilni mislim na činjenicu da uz patcheve do otprilike SP1, Mozilla Firebird i Thunderbird mjesto MsIE i MsOutlookExpress ne pamtim zadnje rušenje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:50 sub, 7. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"]:twisted: a sad malo ass-lickinga :twisted:
i naravno na 3. particiju linux[/quote]

[quote="mate"]...Mozilla Firebird i Thunderbird...[/quote]

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Sorry, Lorde, Mate te nadmashio... :PP

Meni su iskustva s Win2k dobra, s Win98 (na nekoliko mashina) katastrofalna. :x Jedino gdje jos koristim Windoze je na jednoj mashini doma, Win2k u dual bootu s RedHatom 9. 8)
Lord Sirius (napisa):
Twisted Evil a sad malo ass-lickinga Twisted Evil
i naravno na 3. particiju linux


mate (napisa):
...Mozilla Firebird i Thunderbird...


I worship thee I worship thee I worship thee I worship thee I worship thee

Sorry, Lorde, Mate te nadmashio... Weeee-heeee!!!

Meni su iskustva s Win2k dobra, s Win98 (na nekoliko mashina) katastrofalna. Mad Jedino gdje jos koristim Windoze je na jednoj mashini doma, Win2k u dual bootu s RedHatom 9. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:33:24)
Postovi: (EE)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda

PostPostano: 1:18 sub, 21. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Khmmm , moja iskustva s windozerima :)

98se - bolje od prve inkarnacije 98ice ali i dalje prenestabilno
ME - imam nocne more od njega :)
2k - jako solidno (nebi znao kak se igre i to vrti gore nisam bash radio s njim pretjerano)
xp pro - posto ga koristim vec godinu dana i nemam ni najmanje zamjerke na rad doticnog ... radio je 6 mjeseci bez problema i ikakvih reinstalacija / formatiranja i sl. iako sam ga maximalno tlacio :) samo mi je nedavno zadao glavobolje nakon instalacije DVD-RW.a ali format je rijesio stvar (i stavljanje sp1) i nisam naletio na igricu koja ne radi (osim TTDXa i igrica koje su pisane za CISTI dos) tako da ak stroj moze progutat XP stavi ih :)
Khmmm , moja iskustva s windozerima Smile

98se - bolje od prve inkarnacije 98ice ali i dalje prenestabilno
ME - imam nocne more od njega Smile
2k - jako solidno (nebi znao kak se igre i to vrti gore nisam bash radio s njim pretjerano)
xp pro - posto ga koristim vec godinu dana i nemam ni najmanje zamjerke na rad doticnog ... radio je 6 mjeseci bez problema i ikakvih reinstalacija / formatiranja i sl. iako sam ga maximalno tlacio Smile samo mi je nedavno zadao glavobolje nakon instalacije DVD-RW.a ali format je rijesio stvar (i stavljanje sp1) i nisam naletio na igricu koja ne radi (osim TTDXa i igrica koje su pisane za CISTI dos) tako da ak stroj moze progutat XP stavi ih Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
diex
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2003. (14:04:21)
Postovi: (34)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 2:50 sub, 21. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]
ako da ak stroj moze progutat XP stavi ih
[/quote]

Big nono.
Linux je rjesenje.

[quote]
Eh, da... Dakle, rjesenje je prijeci na ISDN, DSL ili cable...
[/quote]

Opet big nono :D
Sam koristim isdn,placanje pretplate je duplo skuplje,veza je stabilna,brzina mozda 1,4 puta vise,sve u svemu,ako se net ne korist >100 sati mjesecno,neisplativo :!:
Dsl,sarkasticni smjeh.
Najjeftiniji paket je preko 200 kuna s 1 gige limita,sve u svemu preskupo ukoliko se zeli provest duze vrijeme na netu,o dl da i ne govorim.
Ht u cro je kao microsoft u svijetu.
Cable.
Premalo razvijen,veza preko dana je katastrofalna.dl rate ubitacan,jedino zapravo sto je prihvatljivo je flat rate.
Uopce da ne govorim da se mora uzet i komplet kabelska tel da se moze imat pristup internetu.
Zalosna istina je da se u Hrvatskoj jos uvjek najvise isplati imat modem.smrc
Citat:

ako da ak stroj moze progutat XP stavi ih


Big nono.
Linux je rjesenje.

Citat:

Eh, da... Dakle, rjesenje je prijeci na ISDN, DSL ili cable...


Opet big nono Very Happy
Sam koristim isdn,placanje pretplate je duplo skuplje,veza je stabilna,brzina mozda 1,4 puta vise,sve u svemu,ako se net ne korist >100 sati mjesecno,neisplativo Exclamation
Dsl,sarkasticni smjeh.
Najjeftiniji paket je preko 200 kuna s 1 gige limita,sve u svemu preskupo ukoliko se zeli provest duze vrijeme na netu,o dl da i ne govorim.
Ht u cro je kao microsoft u svijetu.
Cable.
Premalo razvijen,veza preko dana je katastrofalna.dl rate ubitacan,jedino zapravo sto je prihvatljivo je flat rate.
Uopce da ne govorim da se mora uzet i komplet kabelska tel da se moze imat pristup internetu.
Zalosna istina je da se u Hrvatskoj jos uvjek najvise isplati imat modem.smrc


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:33:24)
Postovi: (EE)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda

PostPostano: 17:23 sub, 21. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]
Zalosna istina je da se u Hrvatskoj jos uvjek najvise isplati imat modem.smrc[/quote]

Pa i nije bash da je analogno naj ali medju najboljim izborom uz jednokanalni isdn :) (ali za download cu si uskoro ubost satelitski internet) za malu lovu godisnje dobim jaaako veliki bw :)
Citat:

Zalosna istina je da se u Hrvatskoj jos uvjek najvise isplati imat modem.smrc


Pa i nije bash da je analogno naj ali medju najboljim izborom uz jednokanalni isdn Smile (ali za download cu si uskoro ubost satelitski internet) za malu lovu godisnje dobim jaaako veliki bw Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
diex
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2003. (14:04:21)
Postovi: (34)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 3:48 ned, 22. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]
za malu lovu godisnje
[/quote]

Pa neznam bash,cjene samog satelitskog paketa nisu preskupe,ali ako dodas da pritom placas impulse normalnog modema:tata mogu dobit 2000 kn? :P

[quote]
dobim jaaako veliki bw
[/quote]
E sad to fino smanji za 2 "a",izvuci drugi korjen,i tu si negdje :D [/quote]
Citat:

za malu lovu godisnje


Pa neznam bash,cjene samog satelitskog paketa nisu preskupe,ali ako dodas da pritom placas impulse normalnog modema:tata mogu dobit 2000 kn? Razz

Citat:

dobim jaaako veliki bw

E sad to fino smanji za 2 "a",izvuci drugi korjen,i tu si negdje Very Happy [/quote]


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:33:24)
Postovi: (EE)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda

PostPostano: 14:02 ned, 22. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Pa neznam bash,cjene samog satelitskog paketa nisu preskupe,ali ako dodas da pritom placas impulse normalnog modema:tata mogu dobit 2000 kn?[/quote]

Pa kolko sam nacuo 150EUR/god + mjesecno kaj visim na netu a to je 200kn prek CARNet-a i nije previse dapace cak briem da cu onda i smanjim tu cifru jer ce mi trebat manje za dld :)a i nemoram bit on-line dok primam data :)
Citat:
Pa neznam bash,cjene samog satelitskog paketa nisu preskupe,ali ako dodas da pritom placas impulse normalnog modema:tata mogu dobit 2000 kn?


Pa kolko sam nacuo 150EUR/god + mjesecno kaj visim na netu a to je 200kn prek CARNet-a i nije previse dapace cak briem da cu onda i smanjim tu cifru jer ce mi trebat manje za dld Smilea i nemoram bit on-line dok primam data Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Kamti
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2003. (22:30:39)
Postovi: (31)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:05 uto, 24. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[color=darkblue]Gle, jedina moguća stvar koja ti se dogodila je konflikt između dva codeca. To se zna dogoditi ako instaliraš Nimo Codec Pack i upotrijebiš opciju Full. Naime, sukobe se dva G400 codeca i uzrokuju rušenje Playera i Windoza. Ima još tih konflikata, ne da mi se sada razglabat. Uglavnom, savjet, formatiraj disk jer se codece ne isplati uninstalirat (samo ćeš izgubit vrijeme bezveze), i onda kreni s instalacijom windowsa xp. Sve sredi i onda instaliraj novi media player 9 (imaš na svakom bugovom cd-u), bsplayer (http://www.ranzigkot.be/downloads.php), skini nimo codec pack i xvid codec i moći ćeš gledati svaki film koji postoji... Btw. veza se prekida zbog toga što ht-u vjerojatno imaš priključak na stari port... Obrati se njima što se toga tiče... Ne znam baš točno što je to u biti, ali znam da ako imaš modem, uzrokuje često pucanje veze... Pozdrav[/color]
Gle, jedina moguća stvar koja ti se dogodila je konflikt između dva codeca. To se zna dogoditi ako instaliraš Nimo Codec Pack i upotrijebiš opciju Full. Naime, sukobe se dva G400 codeca i uzrokuju rušenje Playera i Windoza. Ima još tih konflikata, ne da mi se sada razglabat. Uglavnom, savjet, formatiraj disk jer se codece ne isplati uninstalirat (samo ćeš izgubit vrijeme bezveze), i onda kreni s instalacijom windowsa xp. Sve sredi i onda instaliraj novi media player 9 (imaš na svakom bugovom cd-u), bsplayer (http://www.ranzigkot.be/downloads.php), skini nimo codec pack i xvid codec i moći ćeš gledati svaki film koji postoji... Btw. veza se prekida zbog toga što ht-u vjerojatno imaš priključak na stari port... Obrati se njima što se toga tiče... Ne znam baš točno što je to u biti, ali znam da ako imaš modem, uzrokuje često pucanje veze... Pozdrav



_________________
"A mi zbilja ne moramo ići na predavanja?", X.Y.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan