Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

webmail...

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
pinkgirl
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2006. (21:08:16)
Postovi: (1AE)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
63 = 82 - 19
Lokacija: K-K-Z

PostPostano: 15:05 ned, 10. 5. 2009    Naslov: webmail... Citirajte i odgovorite

di mogu vidit koliko iman jos mista u mailboxu?

neko vrime na studenta ne priman mailove(ili s puno zakasnjenja i samo s foruma nekad) a cesto ne mogu poslat mail, npr asistentu i sl...
lijeno mi je spustit se do rc-a... pa zna li iko u kom grmu lezi zec? :bunny:
di mogu vidit koliko iman jos mista u mailboxu?

neko vrime na studenta ne priman mailove(ili s puno zakasnjenja i samo s foruma nekad) a cesto ne mogu poslat mail, npr asistentu i sl...
lijeno mi je spustit se do rc-a... pa zna li iko u kom grmu lezi zec? Dancing bunny


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ß
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 07. 2006. (15:29:06)
Postovi: (115)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
41 = 46 - 5
Lokacija: Graveyard Mountain Home

PostPostano: 17:29 ned, 10. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Spoji se na student te napisi [i]quota -v[/i].
Prvi redak ( /var/mail ) je ono sto ti treba.
Spoji se na student te napisi quota -v.
Prvi redak ( /var/mail ) je ono sto ti treba.



_________________
Devious movements in your eyes moved me from relief
Breath comes out white clouds with your lies
and filters through me
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 18:00 ned, 10. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

'spoji se na student' znaci - uzmi putty i spoji se preko njega ssh pristupom :)
(ako ovo cita netko tko nije doma s time :) )

vidi sliku
[img]http://www.softpedia.com/screenshots/PuTTY_1.png[/img]

slike odavde: http://www.softpedia.com/progScreenshots/PuTTY-Screenshot-1001.html

u host upises student.math.hr

oznacis da bude 'ssh' (tako je na slici)

kliknes dolje na 'open'
i onda ce ti se pojavit crni prozorcek u kojem upisujes username i password

ako zelis, mozes snimiti za kasnije, onda treba popuniti i polje 'saved sessions' i kliknuti na 'save' pored njega :)
i onda ga se koristi tako da se klikne na ime koje si vec snimila, i opet na 'open' :)


puttya skines ovdje: http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/download.html
'spoji se na student' znaci - uzmi putty i spoji se preko njega ssh pristupom Smile
(ako ovo cita netko tko nije doma s time Smile )

vidi sliku


slike odavde: http://www.softpedia.com/progScreenshots/PuTTY-Screenshot-1001.html

u host upises student.math.hr

oznacis da bude 'ssh' (tako je na slici)

kliknes dolje na 'open'
i onda ce ti se pojavit crni prozorcek u kojem upisujes username i password

ako zelis, mozes snimiti za kasnije, onda treba popuniti i polje 'saved sessions' i kliknuti na 'save' pored njega Smile
i onda ga se koristi tako da se klikne na ime koje si vec snimila, i opet na 'open' Smile


puttya skines ovdje: http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/download.html



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 18:54 ned, 10. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]'spoji se na student' znaci - uzmi putty i spoji se preko njega ssh pristupom :)
(ako ovo cita netko tko nije doma s time :) )[/quote]
AFAIK pinkgirl koristi i stvarni OS, a ne samo onu smijesnu zamjenu za OS, pa vjerojatno zna sta znaci "spojiti se na studenta" :wink:
Nesi (napisa):
'spoji se na student' znaci - uzmi putty i spoji se preko njega ssh pristupom Smile
(ako ovo cita netko tko nije doma s time Smile )

AFAIK pinkgirl koristi i stvarni OS, a ne samo onu smijesnu zamjenu za OS, pa vjerojatno zna sta znaci "spojiti se na studenta" Wink



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
pinkgirl
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2006. (21:08:16)
Postovi: (1AE)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
63 = 82 - 19
Lokacija: K-K-Z

PostPostano: 19:29 ned, 10. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

fala svoj trojici :)

mailbox mi je stvarno skoro pun :)
a ja se pitan zasto mi zlocesti ljudi ne odgovaraju na mailove ni nakon sta nan je popravljen mail... ups...

btw, znan sta znaci "spojiti se na studenta" al isto tako ~f a l a~ nesi jer je fino napisala za one koje to mozda zanima a ne znaju kako ;)
steta sta vise nemas sarmu..
fala svoj trojici Smile

mailbox mi je stvarno skoro pun Smile
a ja se pitan zasto mi zlocesti ljudi ne odgovaraju na mailove ni nakon sta nan je popravljen mail... ups...

btw, znan sta znaci "spojiti se na studenta" al isto tako ~f a l a~ nesi jer je fino napisala za one koje to mozda zanima a ne znaju kako Wink
steta sta vise nemas sarmu..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
SvekY
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 11. 2003. (23:44:22)
Postovi: (FF)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3
Lokacija: unitarni vektorski prostor

PostPostano: 17:41 sri, 27. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[b]Ja koristim webmail[/b].studenti.math.hr
:?: Kako mogu vidjeti koliko još imam mjesta na webmail-u (i koliko je zauzeto)? U sučelju se ne ispisuje, koliko vidim.
Ne govorim o mailbox-u tj. sandučiću na serveru, već o onome što je skinuto na webmail.

Dok sam koristio [b]pine[/b], on je te foldere (primljen i poslan mail) spremao kao datoteke negdje u mojem home folderu, pa sam samo provjerio da li imam mjesta sa [tt]quota -v[/tt] pod stavkom [i]/student1[/i]. Čak sam i bio našao te datoteke.

Sada (kod webmail-a) se, čini mi se, ne vidi koliko je mail-a kojeg još nisam primio ni pod stavkom [i]/var/mail[/i].

Očito se sada sav e-mail sprema negdje "daleko od očiju".
:?: Koliko uopće imam prostora (ukupno) na webmail-u za poštu?
Ja koristim webmail.studenti.math.hr
Question Kako mogu vidjeti koliko još imam mjesta na webmail-u (i koliko je zauzeto)? U sučelju se ne ispisuje, koliko vidim.
Ne govorim o mailbox-u tj. sandučiću na serveru, već o onome što je skinuto na webmail.

Dok sam koristio pine, on je te foldere (primljen i poslan mail) spremao kao datoteke negdje u mojem home folderu, pa sam samo provjerio da li imam mjesta sa quota -v pod stavkom /student1. Čak sam i bio našao te datoteke.

Sada (kod webmail-a) se, čini mi se, ne vidi koliko je mail-a kojeg još nisam primio ni pod stavkom /var/mail.

Očito se sada sav e-mail sprema negdje "daleko od očiju".
Question Koliko uopće imam prostora (ukupno) na webmail-u za poštu?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
SvekY
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 11. 2003. (23:44:22)
Postovi: (FF)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3
Lokacija: unitarni vektorski prostor

PostPostano: 17:57 sri, 24. 10. 2012    Naslov: Prikaz zauzetosti mailboxa na webmail.studenti.math.hr Citirajte i odgovorite

[size=18]Upute za prikaz kvote na webmail.studenti.math.hr[/size]
[size=14]Koliko mi je prostora zauzeto? Koliko imam do kvote?[/size]

[i]Adminima[/i]: Ne znam da li je ovo resurrect-anje stare teme. Ako je, molim da mi admini/moderatori predlože što da napravim.

Na student.math imamo webmail (softver [b]RoundCube|Mail[/b]) na adresi [url]http://webmail.studenti.math.hr[/url]. Ta verzija webmaila ne daje mogućnost prikaza zauzetosti sandučića.

:arrow: Treba otvoriti link [u]"Novi webmail"[/u] na toj stranici ili upisati direktni link [url]http://webmail.studenti.math.hr/hasty[/url] . To je softver "[b]Hastymail2[/b]", skraćeno [color=darkblue][b]Hm2[/b][/color].
Prvo se [u]ulogirajte[/u] kao i inače u novi webmail.

:arrow: [size=13]KORAK 1[/size]
[size=11](Ovaj korak se može preskočiti, u slučaju da je već uključen prikaz kvote.)[/size]
Treba [u]uključiti prikaz kvote[/u] poštanskog sandučića. Ja imam postavljeno da prikazuje na vrhu stranice.
[list]
[*]otvorite link [i]Options[/i] gore desno
[*]nađite postavku [i]Enable mailbox quota display[/i] i postavite na [i]Mailbox top[/i]
[*]kliknite gumb [i]Update[/i] nekoliko redaka ispod, na kraju te sekcije postavki
[/list:u]
Na vrhu bi se trebala pojaviti poruka "[i]Settings updated[/i]".

:arrow: [size=13]KORAK 2[/size]
Napomena: Kada se ulogirate u Hastymail2 (novi webmail) i prikaže se Inbox (bar bi trebao), ali neće se odmah prikazati kvota.
Treba [u]ponovo otvoriti Inbox[/u] da se na vrhu stranice prikaže postotak zauzetosti koji počinje s masno ispisanom riječi "[b]Quota[/b]".
Trenutno imamo 100 MB, tj. 102400 KB, dakle 1% je 1 MB tj. 1024 KB.

:idea: [u]INBOX se otvara[/u] klikom lijevo u popisu foldera (Inbox, Drafts, Sent, ...). Ukoliko se popis ne pojavljuje, kliknite "Show Folder Tree" na vrhu stranice lijevo.

(listopad, 2012.)

Ove upute su opširne, a nadam se da su svima jasne.
Upute za prikaz kvote na webmail.studenti.math.hr
Koliko mi je prostora zauzeto? Koliko imam do kvote?

Adminima: Ne znam da li je ovo resurrect-anje stare teme. Ako je, molim da mi admini/moderatori predlože što da napravim.

Na student.math imamo webmail (softver RoundCube|Mail) na adresi http://webmail.studenti.math.hr. Ta verzija webmaila ne daje mogućnost prikaza zauzetosti sandučića.

Arrow Treba otvoriti link "Novi webmail" na toj stranici ili upisati direktni link http://webmail.studenti.math.hr/hasty . To je softver "Hastymail2", skraćeno Hm2.
Prvo se ulogirajte kao i inače u novi webmail.

Arrow KORAK 1
(Ovaj korak se može preskočiti, u slučaju da je već uključen prikaz kvote.)
Treba uključiti prikaz kvote poštanskog sandučića. Ja imam postavljeno da prikazuje na vrhu stranice.

  • otvorite link Options gore desno
  • nađite postavku Enable mailbox quota display i postavite na Mailbox top
  • kliknite gumb Update nekoliko redaka ispod, na kraju te sekcije postavki

Na vrhu bi se trebala pojaviti poruka "Settings updated".

Arrow KORAK 2
Napomena: Kada se ulogirate u Hastymail2 (novi webmail) i prikaže se Inbox (bar bi trebao), ali neće se odmah prikazati kvota.
Treba ponovo otvoriti Inbox da se na vrhu stranice prikaže postotak zauzetosti koji počinje s masno ispisanom riječi "Quota".
Trenutno imamo 100 MB, tj. 102400 KB, dakle 1% je 1 MB tj. 1024 KB.

Idea INBOX se otvara klikom lijevo u popisu foldera (Inbox, Drafts, Sent, ...). Ukoliko se popis ne pojavljuje, kliknite "Show Folder Tree" na vrhu stranice lijevo.

(listopad, 2012.)

Ove upute su opširne, a nadam se da su svima jasne.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan