Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

modeli geometrije - skripta
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Matematički kolegiji
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
rafaelm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 12. 2006. (13:30:11)
Postovi: (21F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
76 = 86 - 10
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 1:47 uto, 16. 6. 2009    Naslov: modeli geometrije - skripta Citirajte i odgovorite

Budući da se bliži usmeni, evo da podijelim s kolegama koji slušaju modele geometrije, što sam texirao:

[url]http://web.studenti.math.hr/~rafaelm/mg-skripta.pdf[/url]

Nažalost nalaze se samo prve 3 cjeline, ali sam se trudio što raspisati sve dokaze - valjda dovršim najesen :D

E pliz javiti mi pogreške - odmah ih ispravim. Nadam se će skripta nekome pomoći.
Budući da se bliži usmeni, evo da podijelim s kolegama koji slušaju modele geometrije, što sam texirao:

http://web.studenti.math.hr/~rafaelm/mg-skripta.pdf

Nažalost nalaze se samo prve 3 cjeline, ali sam se trudio što raspisati sve dokaze - valjda dovršim najesen Very Happy

E pliz javiti mi pogreške - odmah ih ispravim. Nadam se će skripta nekome pomoći.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Blatko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 07. 2007. (11:25:44)
Postovi: (5D)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 18 - 4

PostPostano: 19:10 uto, 16. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

:thankyou2:
Yet another 'Thank you' sign


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lyd
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2006. (12:36:29)
Postovi: (3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 7:57 pon, 6. 7. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala, hvala! ako itko zna koja bi se pitanja mogla naći na usmenom neka slobodno napiše...
hvala, hvala! ako itko zna koja bi se pitanja mogla naći na usmenom neka slobodno napiše...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Braslav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2005. (19:47:44)
Postovi: (ED)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
39 = 49 - 10

PostPostano: 14:17 ned, 2. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na temelju skripte kolege rafaelm-a dodao sam jos dva poglavlja. Sljedeci vikend cu dodati ako Bog da i cetvrto.
Na temelju skripte kolege rafaelm-a dodao sam jos dva poglavlja. Sljedeci vikend cu dodati ako Bog da i cetvrto.





mgskriptaverzija2.pdf
 Description:

Download
 Filename:  mgskriptaverzija2.pdf
 Filesize:  652.74 KB
 Downloaded:  1278 Time(s)

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Braslav
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2005. (19:47:44)
Postovi: (ED)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
39 = 49 - 10

PostPostano: 12:41 sub, 12. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nova verzija skripte je gotova. Za svaku gresku bio bih zahvalan ako bi mi se javilo na braslav.rabar at yahoo.com
Nova verzija skripte je gotova. Za svaku gresku bio bih zahvalan ako bi mi se javilo na braslav.rabar at yahoo.com





skriptamg.pdf
 Description:

Download
 Filename:  skriptamg.pdf
 Filesize:  783.64 KB
 Downloaded:  2323 Time(s)

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 16:03 ned, 13. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

a gdje mozemo nac tu skriptu
a gdje mozemo nac tu skriptu


[Vrh]
CrniVG
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 02. 2009. (22:44:19)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 2 - 4

PostPostano: 16:33 ned, 13. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Čim se ulogiraš na forum vidjet ćeš attachment u postu prije. Gosti to ne vide ;)
Čim se ulogiraš na forum vidjet ćeš attachment u postu prije. Gosti to ne vide Wink



_________________
69 - jedini prost broj koji ima više od dva djelitelja
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
palcica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 06. 2010. (16:01:19)
Postovi: (10)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 2

PostPostano: 20:34 ned, 13. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

:D
hvala,hvala....
a kad se treba upisaat za usmeni???
totalno sam neinformirana...pomozite mi :)
Very Happy
hvala,hvala....
a kad se treba upisaat za usmeni???
totalno sam neinformirana...pomozite mi Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
CrniVG
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 02. 2009. (22:44:19)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 2 - 4

PostPostano: 22:42 ned, 13. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako se ne varam, bila su ponuđena 4 termina, 21.-24.06. U tim terminima odgovaraju svi studenti prof.Voleneca a ima desetak termina po danu. Ja sam se zapisao tamo negdje u srijedu/četvrtak i samo 22. je bilo još par slobodnih mjesta.
Ono što sam naknadno shvatio jest da sam se zapisao za 22.06. - neradni dan :?
Ako se ne varam, bila su ponuđena 4 termina, 21.-24.06. U tim terminima odgovaraju svi studenti prof.Voleneca a ima desetak termina po danu. Ja sam se zapisao tamo negdje u srijedu/četvrtak i samo 22. je bilo još par slobodnih mjesta.
Ono što sam naknadno shvatio jest da sam se zapisao za 22.06. - neradni dan Confused



_________________
69 - jedini prost broj koji ima više od dva djelitelja
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
palcica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 06. 2010. (16:01:19)
Postovi: (10)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 2

PostPostano: 23:26 ned, 13. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

hehe...
hvala ti puno na informaciji :)
a zna li netko kako taj usmeni uopce funkcionira?je li prof.puno pila ili je to cisto jedan od ''bezveznih'' izbornih predmeta?
hehe...
hvala ti puno na informaciji Smile
a zna li netko kako taj usmeni uopce funkcionira?je li prof.puno pila ili je to cisto jedan od ''bezveznih'' izbornih predmeta?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 23:15 sri, 16. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

da,i mene zanima kako taj usmeni funkcionira :(
molim one koji su prosle godine odgovarali ili one koji su nesto naculi ili znaju nesto o tome da odgovore.grozno je ucit nesto kad nista neznas :(
bilo kakva informacija je dobrodosla :)
da,i mene zanima kako taj usmeni funkcionira Sad
molim one koji su prosle godine odgovarali ili one koji su nesto naculi ili znaju nesto o tome da odgovore.grozno je ucit nesto kad nista neznas Sad
bilo kakva informacija je dobrodosla Smile


[Vrh]
ifkaaa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 06. 2010. (18:48:17)
Postovi: (8)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 22:09 čet, 17. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Po prethodnim iskustvima sa prof. Volencem- gradivo dijeli na 3 dijela i pita po pitanje iz svakog... (pitanja su obično takva da obuhvate većinu gradiva... )).
Obzirom da nema pismenog, prof voli dosta pitati (ja sam prošli put kod njega odgovarala cc 40 min )
Na ovaj usmeni još nisam izlazila tako da neznam što voli pitati ali evo nekih pitanja koja sam iskopirala sa foruma


[i]- definicija kvazigrupe, odnos grupe i kvazigrupe (grupa je kvazigrupa, asocijativna kvazigrupa je grupa) s dokazom.
- izotopija, sve definicije vezane uz to, zašto je važna glavna izotopija, dokaz albertovog teorema, iskaz bruckovog.
- definicija paralelogramskog prostora
- što je simetrija, teorem o tri simetrije (i skica dokaza), karakterizacija par.pr. pomoću TST prostora.
- što smo radili u 3. poglavlju, kako se definira par u M-kvazigrupi - kako u IM-kvazigrupi - kako u IMC-kvazigrupi, u kojim strukturama se može još "ljepše" definirati (implicitno - ekplicitno

Prof. ne traži sitne tehničke detalje (osim na prvom pitanju - jako mu je bitno da se razumiju osnovni pojmovi), ali traži preciznost i jasnoću u izražavanju.

Bilo je još al sad više ne mogu naći... ako nađem
pošaljem

[size=9][color=#999999]Added after 3 minutes[/color][/size]

ah evo ga...

Što je kvazigrupa? Što sve imate o tome reći?
-definicija, tm 1., i ako se to brzo dokaze onda pita i izotopiju, nije pitao petlju
Mreža. Kako se od mreže dobije kvazigrupa i obrnuto
-definicija, tm 1.- tm 3
SST.
-definicija, tm 1., tm 2.

Definicija paralelogramskog prostora. Može li se ova struktura povezati s nekom drugom strukturom?
-karakterizacija pomoću komutativne grupe, pomoću TST prostora, Maljcevljeve funkcije, suptraktivnog grupoida

Što je medijalna kvazigrupa?
Postoje li medijalne kvazigrupe? Primjer.
Imate medijalnu kvazigrupu napravite paralelogram.

eto nadam se da je od pomoći... )
Po prethodnim iskustvima sa prof. Volencem- gradivo dijeli na 3 dijela i pita po pitanje iz svakog... (pitanja su obično takva da obuhvate većinu gradiva... )).
Obzirom da nema pismenog, prof voli dosta pitati (ja sam prošli put kod njega odgovarala cc 40 min )
Na ovaj usmeni još nisam izlazila tako da neznam što voli pitati ali evo nekih pitanja koja sam iskopirala sa foruma


[i]- definicija kvazigrupe, odnos grupe i kvazigrupe (grupa je kvazigrupa, asocijativna kvazigrupa je grupa) s dokazom.
- izotopija, sve definicije vezane uz to, zašto je važna glavna izotopija, dokaz albertovog teorema, iskaz bruckovog.
- definicija paralelogramskog prostora
- što je simetrija, teorem o tri simetrije (i skica dokaza), karakterizacija par.pr. pomoću TST prostora.
- što smo radili u 3. poglavlju, kako se definira par u M-kvazigrupi - kako u IM-kvazigrupi - kako u IMC-kvazigrupi, u kojim strukturama se može još "ljepše" definirati (implicitno - ekplicitno

Prof. ne traži sitne tehničke detalje (osim na prvom pitanju - jako mu je bitno da se razumiju osnovni pojmovi), ali traži preciznost i jasnoću u izražavanju.

Bilo je još al sad više ne mogu naći... ako nađem
pošaljem

[size=9][color=#999999]Added after 3 minutes:[/color][/size]

ah evo ga...

Što je kvazigrupa? Što sve imate o tome reći?
-definicija, tm 1., i ako se to brzo dokaze onda pita i izotopiju, nije pitao petlju
Mreža. Kako se od mreže dobije kvazigrupa i obrnuto
-definicija, tm 1.- tm 3
SST.
-definicija, tm 1., tm 2.

Definicija paralelogramskog prostora. Može li se ova struktura povezati s nekom drugom strukturom?
-karakterizacija pomoću komutativne grupe, pomoću TST prostora, Maljcevljeve funkcije, suptraktivnog grupoida

Što je medijalna kvazigrupa?
Postoje li medijalne kvazigrupe? Primjer.
Imate medijalnu kvazigrupu napravite paralelogram.

eto nadam se da je od pomoći... Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 22:59 čet, 17. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala ti puno!!!!!!!
hvala ti puno!!!!!!!


[Vrh]
palcica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 06. 2010. (16:01:19)
Postovi: (10)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 2

PostPostano: 0:15 pet, 18. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

puno,puno hvala!!!!!...sad cak imam volje i ucit kad znam nesto o tom usmenom...spas u zadnji cas :D :D
puno,puno hvala!!!!!...sad cak imam volje i ucit kad znam nesto o tom usmenom...spas u zadnji cas Very Happy Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ifkaaa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 06. 2010. (18:48:17)
Postovi: (8)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 11:26 pet, 18. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zna li možda netko u koliko sati u pon počinje usmeni, odnosno kada je prof na faksu? Nisam se zapisala na niti jedan termin jer nije bilo slobodnih mjesta.. (I što je sa uto 22.06?)
Hvala unaprijed
Zna li možda netko u koliko sati u pon počinje usmeni, odnosno kada je prof na faksu? Nisam se zapisala na niti jedan termin jer nije bilo slobodnih mjesta.. (I što je sa uto 22.06?)
Hvala unaprijed


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 20:10 pet, 18. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam danas bila na faksu i nadopisala jedan broj vise jer kao sto si i sama rekla nije bilo vise slobodnih termin..pa mi se eto to ucinilo kao logicno rjesenje :D Bili se trebala profesoru javit mailom ili da ostavim taj svoj kvazi termin kako je?
a usmeni svaki dan starta u 9.
ja sam danas bila na faksu i nadopisala jedan broj vise jer kao sto si i sama rekla nije bilo vise slobodnih termin..pa mi se eto to ucinilo kao logicno rjesenje Very Happy Bili se trebala profesoru javit mailom ili da ostavim taj svoj kvazi termin kako je?
a usmeni svaki dan starta u 9.


[Vrh]
ifkaaa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 06. 2010. (18:48:17)
Postovi: (8)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 11:56 sub, 19. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Poslala sam mu mail prije 3 dana i ne odgovara.... Ja se planiram samo pojaviti u sri ili čet... )
Poslala sam mu mail prije 3 dana i ne odgovara.... Ja se planiram samo pojaviti u sri ili čet... Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 12:41 pon, 21. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ifkaaa"]Zna li možda netko u koliko sati u pon počinje usmeni, odnosno kada je prof na faksu? Nisam se zapisala na niti jedan termin jer nije bilo slobodnih mjesta.. (I što je sa uto 22.06?)
Hvala unaprijed[/quote]

Usmeni svaki dan počinje u 9 sati.

Ja sam danas bila na faksu i profesor Volenec je rekao da oni koji su se zapisali za 22.6. mogu doci odgovarat ako zele, on ce sutra odrzat usmeni, a ako ne zele, mogu se zapisat za sljedeci tjedan.

Također, svi koji se nisu zapisali, odgovaraju sljedeci tjedan, a popis na koji cete se moci upisivat će profesor stavit na vrata danas krajem dana...

Doduse, ja odgovaram konstruktivne metode u geometriji, ali pošto je popis isti za sve koji usmeno odgovaraju, neovisno o kolegiju, pretpostavljam da to vrijedi i za vas. :wink:
ifkaaa (napisa):
Zna li možda netko u koliko sati u pon počinje usmeni, odnosno kada je prof na faksu? Nisam se zapisala na niti jedan termin jer nije bilo slobodnih mjesta.. (I što je sa uto 22.06?)
Hvala unaprijed


Usmeni svaki dan počinje u 9 sati.

Ja sam danas bila na faksu i profesor Volenec je rekao da oni koji su se zapisali za 22.6. mogu doci odgovarat ako zele, on ce sutra odrzat usmeni, a ako ne zele, mogu se zapisat za sljedeci tjedan.

Također, svi koji se nisu zapisali, odgovaraju sljedeci tjedan, a popis na koji cete se moci upisivat će profesor stavit na vrata danas krajem dana...

Doduse, ja odgovaram konstruktivne metode u geometriji, ali pošto je popis isti za sve koji usmeno odgovaraju, neovisno o kolegiju, pretpostavljam da to vrijedi i za vas. Wink


[Vrh]
_Neyni_
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2009. (17:31:17)
Postovi: (1C)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 2

PostPostano: 10:21 uto, 22. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jučer sam odgovarala modele geometrije, pa da podijelim što me pitao :wink:

Uvijek pita 3 pitanja iz svake cjeline (s tim da ima dosta pod pitanja i svega -usmeni mi je trajao oko 35min, a kolegi prije mene oko sat vremena...)

1. 3-mreže definicija, veza sa ostalim gradivom ( tu treba reći da je veza sa (Q,.)kvazigrupom jer se jedno može konstruirati iz drugog), napraviti tu konstrukciju sa kvazigrupom -napomenuti teoreme koje smo prije toga koristili, dokazati neki smjer od te konstrukcije...

2.simetrije, koji je glavni dokaz u tom dijelu (tm o 3 simetrije) i njegov dokaz

3.nabrojati koliko smo radili različitih kvazigrupa -ne treba nabrojati koje, samo reći broj -a bilo ih je 5. Izabrati jednu od tih kvazigrupa, definirati i navesti primjer (primjer se može i nacrtati)

Kolegu prije je ispitivao o karakterizacijama s paralelogramskim prostorom i pitao ga da izabere jednu karakterizaciju i dokaže (dio koji sam slušala da ga je pitao, tražio ga je određenu riječ da kaže koja je potrebna u relaciji između paralelogramskog prostora i onog prostora s kojim je ekvivalentan -ključna riječ oko koje je pilio je bila
[b]karakterizacija[/b] (pa ako slučajno bude nekog pitao neka to kaže, jer meni se iskreno bilo teško sjetiti što pod tim misli) Pitao ga je koliko smo karakterizacija radili ([b]koliko[/b]a ne koje -a točan odgovor je ukupno 10 -2 iz ekvivalencije sa komutativnom grupom( onu regularnu a+c=b+d i sa pomacima), 6 sa medijalnom, 1 sa tst, 1 sa suptraktivnim)... I zatim ga je pitao da izabere jednu karakterizaciju i dokaže...Prije, iako nisam slušala, znam da ga je pitao sve one teoreme -čak i dokaz Bruckovog...

Moram priznati da nisam očekivala da će profesor toliko tražiti -jer ipak je ovo izborni...
[size=7]a također nisam očekivala da će biti i nepravedan u ocjenjivanju... [/size]ali što je tu je :?

Eto, to je većina stvari koje znam -nadam se da bude od pomoći :lol:
Jučer sam odgovarala modele geometrije, pa da podijelim što me pitao Wink

Uvijek pita 3 pitanja iz svake cjeline (s tim da ima dosta pod pitanja i svega -usmeni mi je trajao oko 35min, a kolegi prije mene oko sat vremena...)

1. 3-mreže definicija, veza sa ostalim gradivom ( tu treba reći da je veza sa (Q,.)kvazigrupom jer se jedno može konstruirati iz drugog), napraviti tu konstrukciju sa kvazigrupom -napomenuti teoreme koje smo prije toga koristili, dokazati neki smjer od te konstrukcije...

2.simetrije, koji je glavni dokaz u tom dijelu (tm o 3 simetrije) i njegov dokaz

3.nabrojati koliko smo radili različitih kvazigrupa -ne treba nabrojati koje, samo reći broj -a bilo ih je 5. Izabrati jednu od tih kvazigrupa, definirati i navesti primjer (primjer se može i nacrtati)

Kolegu prije je ispitivao o karakterizacijama s paralelogramskim prostorom i pitao ga da izabere jednu karakterizaciju i dokaže (dio koji sam slušala da ga je pitao, tražio ga je određenu riječ da kaže koja je potrebna u relaciji između paralelogramskog prostora i onog prostora s kojim je ekvivalentan -ključna riječ oko koje je pilio je bila
karakterizacija (pa ako slučajno bude nekog pitao neka to kaže, jer meni se iskreno bilo teško sjetiti što pod tim misli) Pitao ga je koliko smo karakterizacija radili (kolikoa ne koje -a točan odgovor je ukupno 10 -2 iz ekvivalencije sa komutativnom grupom( onu regularnu a+c=b+d i sa pomacima), 6 sa medijalnom, 1 sa tst, 1 sa suptraktivnim)... I zatim ga je pitao da izabere jednu karakterizaciju i dokaže...Prije, iako nisam slušala, znam da ga je pitao sve one teoreme -čak i dokaz Bruckovog...

Moram priznati da nisam očekivala da će profesor toliko tražiti -jer ipak je ovo izborni...
a također nisam očekivala da će biti i nepravedan u ocjenjivanju... ali što je tu je Confused

Eto, to je većina stvari koje znam -nadam se da bude od pomoći Laughing



_________________
Love one another and you will be happy;
it is as simple and as difficult as that.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ifkaaa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 06. 2010. (18:48:17)
Postovi: (8)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 10:54 sri, 23. 6. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala ti puno, ovo je od velike pomoći ) !
Malo pretjeruje sa tim teoremima, nadam se da dokaze pita za 5...
Hvala ti puno, ovo je od velike pomoći Smile !
Malo pretjeruje sa tim teoremima, nadam se da dokaze pita za 5...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Matematički kolegiji Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 1 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan