Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

2.zadaca
WWW:
Idite na 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Baze podataka
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 10:58 uto, 16. 6. 2009    Naslov: 2.zadaca Citirajte i odgovorite

neznam u cem mi je problem...

stvorim tablicu:

[code:1]CREATE TABLE AUTO( BR_AUTA INT UNSIGNED NOT NULL, IME_AUTA CHAR( 15 ), OBUJAM_MOTORA INT UNSIGNED, GOD_PROIZVODNJE INT UNSIGNED );[/code:1]

to mi stvori bez problema, ali kad pokusam ubacit:

[code:1]INSERT INTO AUTO( 1123, 'Golf', 1199, 2003 );[/code:1]

javi mi gresku:

[code:1]ERROR 1064 (42000): You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '1123, 'Golf', 1199, 2003 )' at line 1
[/code:1]

u cem je problem? i kak mogu staviti da mi recimo kao BR_AUTA prihvati samo 4 - znamenkaste brojeve?
neznam u cem mi je problem...

stvorim tablicu:

Kod:
CREATE TABLE AUTO( BR_AUTA INT UNSIGNED NOT NULL, IME_AUTA CHAR( 15 ), OBUJAM_MOTORA INT UNSIGNED, GOD_PROIZVODNJE INT UNSIGNED );


to mi stvori bez problema, ali kad pokusam ubacit:

Kod:
INSERT INTO AUTO( 1123, 'Golf', 1199, 2003 );


javi mi gresku:

Kod:
ERROR 1064 (42000): You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '1123, 'Golf', 1199, 2003 )' at line 1


u cem je problem? i kak mogu staviti da mi recimo kao BR_AUTA prihvati samo 4 - znamenkaste brojeve?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 11:08 uto, 16. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Fali ti [tt]values[/tt]:

[tt]INSERT INTO AUTO [color=red]VALUES[/color] (1123, 'Golf', 1199, 2003);[/tt]

8)
Fali ti values:

INSERT INTO AUTO VALUES (1123, 'Golf', 1199, 2003);

Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 11:11 uto, 16. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma da vec sam naso na netu... sam kaj mi se cini da smo na vjezbama radili bez toga... u biti imam tak zapisano u rjesenjima. hvala!


EDIT: pise mi i values u rjesenjima, izgleda da ne znam ni čitat kak se spada


[b]jos jedno pitanje....[/b]

sad recimo napravim novu tablicu

[code:1]CREATE TABLE INSTRUKTOR( BR_INSTRUKTORA INT UNSIGNED NOT NULL, IME_INST CHAR( 15 ), PLACA INT UNSIGNED, BR_AUTA INT UNSIGNED );[/code:1]

kak da namjestim da kada izbrisem neki auto iz tablice AUTO, a taj auto mi je takoder auto nekog instruktora ( BR_AUTA u tablici INSTRUKTOR )
, onda takoder brisem taj auto u tablici INSTRUKTOR? I recimo u slucaju da ubacim kod nekog instruktora BR_AUTA koji ne postoji u tablici AUTO da mi javi gresku? u biti da neki atribut u dvije tablice bude povezan... jel kolko sam vidio ovak oni nisu povezani ( po defaultu, makar se isto zovu )
ma da vec sam naso na netu... sam kaj mi se cini da smo na vjezbama radili bez toga... u biti imam tak zapisano u rjesenjima. hvala!


EDIT: pise mi i values u rjesenjima, izgleda da ne znam ni čitat kak se spada


jos jedno pitanje....

sad recimo napravim novu tablicu

Kod:
CREATE TABLE INSTRUKTOR( BR_INSTRUKTORA INT UNSIGNED NOT NULL, IME_INST CHAR( 15 ), PLACA INT UNSIGNED, BR_AUTA INT UNSIGNED );


kak da namjestim da kada izbrisem neki auto iz tablice AUTO, a taj auto mi je takoder auto nekog instruktora ( BR_AUTA u tablici INSTRUKTOR )
, onda takoder brisem taj auto u tablici INSTRUKTOR? I recimo u slucaju da ubacim kod nekog instruktora BR_AUTA koji ne postoji u tablici AUTO da mi javi gresku? u biti da neki atribut u dvije tablice bude povezan... jel kolko sam vidio ovak oni nisu povezani ( po defaultu, makar se isto zovu )


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
DeNardo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2006. (09:20:30)
Postovi: (18)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 3
Lokacija: Zagreb-Ludbreg

PostPostano: 14:16 uto, 16. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

bok trebao bih malu pomoć :D
ako bi mi mogao tko reći kako da promjenim određeni atribut neke tablice?
-na vježbama smo radili kako promjeniti određeni atribut za cijelu tablicu:
npr. [code:1]update lecturer set salary=1000;[/code:1]

kako da sad promjenim točno određenom profesoru plaću?



hvala
bok trebao bih malu pomoć Very Happy
ako bi mi mogao tko reći kako da promjenim određeni atribut neke tablice?
-na vježbama smo radili kako promjeniti određeni atribut za cijelu tablicu:
npr.
Kod:
update lecturer set salary=1000;


kako da sad promjenim točno određenom profesoru plaću?



hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:35 uto, 16. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

@DeNardo: dodas [tt]where[/tt], jednako kao i u [tt]select[/tt]-u. 8) Zato je jako preporucljivo da svaka tablica ima [tt]id[/tt] polje; ja uvijek u sve tablice svih svojih baza stavljam
[tt]id integer auto_increment primary key[/tt]
kao prvi stupac tablice. 8)

@Cobs: Ne znam podrzava li to MySQL; no uvijek mozes na ruke ([tt]delete[/tt] u svakoj od tablica). 8) Ako moze na razni MySQL-a, molim da netko napise, pa da i ja naucim ponesto... :D
@DeNardo: dodas where, jednako kao i u select-u. Cool Zato je jako preporucljivo da svaka tablica ima id polje; ja uvijek u sve tablice svih svojih baza stavljam
id integer auto_increment primary key
kao prvi stupac tablice. Cool

@Cobs: Ne znam podrzava li to MySQL; no uvijek mozes na ruke (delete u svakoj od tablica). Cool Ako moze na razni MySQL-a, molim da netko napise, pa da i ja naucim ponesto... Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
DeNardo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2006. (09:20:30)
Postovi: (18)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 3
Lokacija: Zagreb-Ludbreg

PostPostano: 15:19 uto, 16. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel bi mogli mi napisat neki primjer? nisam baš shvatio na što mislite... :(
jel bi mogli mi napisat neki primjer? nisam baš shvatio na što mislite... Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:42 uto, 16. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[code:1]create table proizvodi (
id integer auto_increment primary key,
naziv varchar(17) not null,
cijena integer not null
);
insert into proizvodi set
naziv="Predmet 1",
cijena=17
);
insert into proizvodi (naziv, cijena) values
("Predmet 2", 19),
("Predmet 3", 13)
;[/code:1]
Dakle, imamo tablicu s tri stupca i tri retka (dva razlicita nacina upisa novih podataka; ja preferiram prvi, no vama ce vjerojatno biti laksi drugi). 8) Ispis bi trebao izgledati ovako nekako:
[code:1]select * from predmeti order by cijena;
id naziv cijena
3 Predmet 3 13
1 Predmet 1 17
2 Predmet 2 19[/code:1]
I sada idemo na azuriranje:
[code:1]update predmeti set naziv="Skupi predmet" where id=2;
select * from predmeti order by cijena;
id naziv cijena
3 Predmet 3 13
1 Predmet 1 17
2 Skupi predmet 19[/code:1]
Ako hocemo sve sto ima cijenu 17 ili vise pojeftiniti za 2, onda:
[code:1]update predmeti set cijena = cijena - 2 where cijena >= 17;
select * from predmeti order by cijena;
id naziv cijena
3 Predmet 3 13
1 Predmet 1 15
2 Skupi predmet 17[/code:1]
Sve je pisano napamet, pa su lako moguce greske u sintaksi, no ideja je tu. 8)
Kod:
create table proizvodi (
  id integer auto_increment primary key,
  naziv varchar(17) not null,
  cijena integer not null
);
insert into proizvodi set
  naziv="Predmet 1",
  cijena=17
);
insert into proizvodi (naziv, cijena) values
  ("Predmet 2", 19),
  ("Predmet 3", 13)
;

Dakle, imamo tablicu s tri stupca i tri retka (dva razlicita nacina upisa novih podataka; ja preferiram prvi, no vama ce vjerojatno biti laksi drugi). Cool Ispis bi trebao izgledati ovako nekako:
Kod:
select * from predmeti order by cijena;
id    naziv            cijena
3     Predmet 3        13
1     Predmet 1        17
2     Predmet 2        19

I sada idemo na azuriranje:
Kod:
update predmeti set naziv="Skupi predmet" where id=2;
select * from predmeti order by cijena;
id    naziv            cijena
3     Predmet 3        13
1     Predmet 1        17
2     Skupi predmet    19

Ako hocemo sve sto ima cijenu 17 ili vise pojeftiniti za 2, onda:
Kod:
update predmeti set cijena = cijena - 2 where cijena >= 17;
select * from predmeti order by cijena;
id    naziv            cijena
3     Predmet 3        13
1     Predmet 1        15
2     Skupi predmet    17

Sve je pisano napamet, pa su lako moguce greske u sintaksi, no ideja je tu. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:10 uto, 16. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
@Cobs: Ne znam podrzava li to MySQL; no uvijek mozes na ruke ([tt]delete[/tt] u svakoj od tablica). 8) Ako moze na razni MySQL-a, molim da netko napise, pa da i ja naucim ponesto... :D[/quote]

Ako se koristi InnoDB, onda je to moguće ostvariti korištenjem FOREIGN KEY-eva. ([url]http://dev.mysql.com/doc/refman/5.1/en/innodb-foreign-key-constraints.html[/url])

Također, od verzije 5.02 su omogućeni TRIGGERI, kojima se (vjerujem) to isto može ostvariti, iako je s FOREIGN KEY-evima puno jednostavnije i logičnije.
vsego (napisa):

@Cobs: Ne znam podrzava li to MySQL; no uvijek mozes na ruke (delete u svakoj od tablica). Cool Ako moze na razni MySQL-a, molim da netko napise, pa da i ja naucim ponesto... Very Happy


Ako se koristi InnoDB, onda je to moguće ostvariti korištenjem FOREIGN KEY-eva. (http://dev.mysql.com/doc/refman/5.1/en/innodb-foreign-key-constraints.html)

Također, od verzije 5.02 su omogućeni TRIGGERI, kojima se (vjerujem) to isto može ostvariti, iako je s FOREIGN KEY-evima puno jednostavnije i logičnije.



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
DanijelM
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (11:56:05)
Postovi: (29)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 20:26 čet, 18. 6. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li se druga zadaća još može predati ?
Ja sam bio došao na faks u 18.10, no tad više nije bilo nikog od asistenata zaduženih za to. Was kann ich machen ? :shock:


Rjeseno :)
Da li se druga zadaća još može predati ?
Ja sam bio došao na faks u 18.10, no tad više nije bilo nikog od asistenata zaduženih za to. Was kann ich machen ? Shocked


Rjeseno Smile



_________________
If the truth can be told so as to be understood, it will be believed.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
karaga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 08. 2009. (22:50:37)
Postovi: (17F)16
Sarma = la pohva - posuda
133 = 134 - 1

PostPostano: 22:29 pet, 23. 4. 2010    Naslov: termini predaje druge zadace... Citirajte i odgovorite

Na sluzbenom webu pod "obavijesti" imate ponudjena 4 termina za predaju 2. domace zadace. Na svaki ce moci doci do 50 studenata, sto bi trebalo biti dovoljno s obzirom da ima nesto manje od 200 studenata po zadnjem popisu. S obzirom na zaista veliki broj studenata ove godine, isprobat cemo princip online prijave na te termine, bas me zanima kak ce to ispasti... (tj. kak ce vam se to dopasti kao ideja i kak ce ic realizacija). Aplikacija za prijavu je malo slampavo napravljena, web programiranje mi nikad nije bilo neko veselje. Ak propadne, uvijek nam ostaje stari dobri princip ljepljena isprintanih popisa na vrata kabineta :). S druge strane, ak dobro prodje, mozda se prosiri na jos neke kolegije (umjesto vec spomenutih isprintanih popisa na vratima kabineta...)

Isprike na (uglavnom) vecernjim terminima, al kak vas ima sa svih mogucih smjerova, godina, pa cak i s Fizike i Biologije, malo je nemoguce nac neko vrijeme u koje vecina moze doci a da je jos i praktikum slobodan...
Na sluzbenom webu pod "obavijesti" imate ponudjena 4 termina za predaju 2. domace zadace. Na svaki ce moci doci do 50 studenata, sto bi trebalo biti dovoljno s obzirom da ima nesto manje od 200 studenata po zadnjem popisu. S obzirom na zaista veliki broj studenata ove godine, isprobat cemo princip online prijave na te termine, bas me zanima kak ce to ispasti... (tj. kak ce vam se to dopasti kao ideja i kak ce ic realizacija). Aplikacija za prijavu je malo slampavo napravljena, web programiranje mi nikad nije bilo neko veselje. Ak propadne, uvijek nam ostaje stari dobri princip ljepljena isprintanih popisa na vrata kabineta Smile. S druge strane, ak dobro prodje, mozda se prosiri na jos neke kolegije (umjesto vec spomenutih isprintanih popisa na vratima kabineta...)

Isprike na (uglavnom) vecernjim terminima, al kak vas ima sa svih mogucih smjerova, godina, pa cak i s Fizike i Biologije, malo je nemoguce nac neko vrijeme u koje vecina moze doci a da je jos i praktikum slobodan...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 15:05 čet, 13. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

hoce se netko iz 2.termina(18.5.) mijenjati za moj 3.(26.5.)?
hoce se netko iz 2.termina(18.5.) mijenjati za moj 3.(26.5.)?


[Vrh]
Tygy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2008. (15:27:08)
Postovi: (102)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 14

PostPostano: 16:55 čet, 13. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

što znači pripremiti datoteku s 3 upita?
što znači pripremiti datoteku s 3 upita?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
karaga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 08. 2009. (22:50:37)
Postovi: (17F)16
Sarma = la pohva - posuda
133 = 134 - 1

PostPostano: 22:55 pet, 14. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prpiremiti datoteku s tri upita samo znaci da negdje (text editor, notepad, nesto...) imate vec natipkane upite koje onda prije predaje/za vrijeme predaje samo zalijepite u SQL prozor. Svrha toga je da izbjegnemo dugo sjedenje dok student tipka SLECT, onda ja kazem "fali vam E u SELECT", student onda napise SELCT, ja kazem "sad vam fali drugo E", student se sav spetlja i vise ne zna napisat ni kak se zove... sto nije nikakav problem dok nema puno studenata, kad ih je jako puno onda to rezultira dugim cekanjem dok svi dodju na red; sto one koji su medju zadnjima (pretpostavljam) bas i ne veseli...
Naravno, ne moraju ti upiti biti u datoteci, mogu biti i na papiru, u glavi... samo bi bilo pozeljno da su vec natipkani dok dodje red da se predaju, cisto brzine predaje radi.
Prpiremiti datoteku s tri upita samo znaci da negdje (text editor, notepad, nesto...) imate vec natipkane upite koje onda prije predaje/za vrijeme predaje samo zalijepite u SQL prozor. Svrha toga je da izbjegnemo dugo sjedenje dok student tipka SLECT, onda ja kazem "fali vam E u SELECT", student onda napise SELCT, ja kazem "sad vam fali drugo E", student se sav spetlja i vise ne zna napisat ni kak se zove... sto nije nikakav problem dok nema puno studenata, kad ih je jako puno onda to rezultira dugim cekanjem dok svi dodju na red; sto one koji su medju zadnjima (pretpostavljam) bas i ne veseli...
Naravno, ne moraju ti upiti biti u datoteci, mogu biti i na papiru, u glavi... samo bi bilo pozeljno da su vec natipkani dok dodje red da se predaju, cisto brzine predaje radi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 11:55 pet, 21. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

što ako smo 50+ na popisu za predavanje zadaća?
što ako smo 50+ na popisu za predavanje zadaća?


[Vrh]
candica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2007. (19:04:03)
Postovi: (1A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 14:23 pet, 21. 5. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Asistentica Karaga je rekla da svi oni koji se nisu upisali na ponuđene termine mogu doći na posljednji termin bez obzira što će biti onda više od 50 ljudi.
Asistentica Karaga je rekla da svi oni koji se nisu upisali na ponuđene termine mogu doći na posljednji termin bez obzira što će biti onda više od 50 ljudi.



_________________
Krava pleshe
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
karaga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 08. 2009. (22:50:37)
Postovi: (17F)16
Sarma = la pohva - posuda
133 = 134 - 1

PostPostano: 13:46 uto, 26. 4. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Termini za predaju druge zadace kao i aplikacija za prijavu na iste nalazi se ovdje:
[url]http://web.studenti.math.hr/~karaga/prijava/prijavamain.html[/url]

Vodite racuna da se u svakom terminu moze prijaviti do 50 studenata te se prijavite na vrijeme.
Termini za predaju druge zadace kao i aplikacija za prijavu na iste nalazi se ovdje:
http://web.studenti.math.hr/~karaga/prijava/prijavamain.html

Vodite racuna da se u svakom terminu moze prijaviti do 50 studenata te se prijavite na vrijeme.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
apocedulic
Gost





PostPostano: 11:11 čet, 5. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Oslobadam svoje mjesto u terminu 3 (cet 19.5 12-14) pa nek si netko uzme ako zeli.
Oslobadam svoje mjesto u terminu 3 (cet 19.5 12-14) pa nek si netko uzme ako zeli.


[Vrh]
msmit
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (15:13:55)
Postovi: (76)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5

PostPostano: 16:41 čet, 5. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

i ja svoje u terminu 2 :)
i ja svoje u terminu 2 Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 11:38 sri, 11. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

skinula sam putty i sad mi javlja server unexpectedly closed network connection, pa me zanima dal će to proraditi,jer kad sam prvi put otvorila je sve bilo ok?
skinula sam putty i sad mi javlja server unexpectedly closed network connection, pa me zanima dal će to proraditi,jer kad sam prvi put otvorila je sve bilo ok?


[Vrh]
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 15:10 sri, 11. 5. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

jesi se to spajala na faksu kad si bila spojena na wireless ?
jesi se to spajala na faksu kad si bila spojena na wireless ?



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Baze podataka Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Stranica 1 / 5.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan