Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

2.zadaca
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Baze podataka
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 9:36 sri, 23. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

zanima me kako tocno izgleda ta predaje zadace? jel se moramo samo ulogirat u studenta i onda cekat dok ne dodemo na red? ili otvorit sve te tablice? i odmah upite utipkat?
zanima me kako tocno izgleda ta predaje zadace? jel se moramo samo ulogirat u studenta i onda cekat dok ne dodemo na red? ili otvorit sve te tablice? i odmah upite utipkat?


[Vrh]
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 9:53 sri, 23. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]zanima me kako tocno izgleda ta predaje zadace? jel se moramo samo ulogirat u studenta i onda cekat dok ne dodemo na red? ili otvorit sve te tablice? i odmah upite utipkat?[/quote]
Dodjes i napravis sve, i cekas da te dodju skontrolirat... Znaci napravis te svoje upite koje imas...
Pretpostavljam da bi bilo korisno prije upita napravit show tables; i jedan obican select * od svih tablica...Mislim cisto da se vidi da ti upiti kasnije zbilja dobro rade...
Izmedju ostalog lijepo pise na slijedećem linku:

http://web.math.pmf.unizg.hr/~karaga/bpobavijesti.html

Citiram:
"Treba doci u praktikum, spojiti se na svoju bazu, pripremiti izvrsene upite i izlistane sve tablice u bazi te tako pripremljen cekati na predaju zadace. Zadace ce se preuzimati redom od studenata koji sjede u prvom redu u praktikumu, pa drugom itd, nakon zadnjeg reda opet se krece od prvog."

Znaci treba izlistat sve tablice i napravit sve upite.
:D
Anonymous (napisa):
zanima me kako tocno izgleda ta predaje zadace? jel se moramo samo ulogirat u studenta i onda cekat dok ne dodemo na red? ili otvorit sve te tablice? i odmah upite utipkat?

Dodjes i napravis sve, i cekas da te dodju skontrolirat... Znaci napravis te svoje upite koje imas...
Pretpostavljam da bi bilo korisno prije upita napravit show tables; i jedan obican select * od svih tablica...Mislim cisto da se vidi da ti upiti kasnije zbilja dobro rade...
Izmedju ostalog lijepo pise na slijedećem linku:

http://web.math.pmf.unizg.hr/~karaga/bpobavijesti.html

Citiram:
"Treba doci u praktikum, spojiti se na svoju bazu, pripremiti izvrsene upite i izlistane sve tablice u bazi te tako pripremljen cekati na predaju zadace. Zadace ce se preuzimati redom od studenata koji sjede u prvom redu u praktikumu, pa drugom itd, nakon zadnjeg reda opet se krece od prvog."

Znaci treba izlistat sve tablice i napravit sve upite.
Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 9:58 sri, 23. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

kao sto je kkarlo rekao i citirao, spojis se, izlistas tablice, napravis upite i cekas. inace bi predaja zadaca trajala 500 godina. mozes dobit mozda neko pitanje, ali uglavnom su lagana pitanja (npr. koristis DISTINCT pa te pita sto on radi), ako si sam pisao zadacu nije nista tesko.

moj savjet ako ce vas biti vise za istim kompom, nek svako od vas odmah pokrene svoje baze (u novom terminalu) i ispise da ne gubite vrijeme na prespajanja
kao sto je kkarlo rekao i citirao, spojis se, izlistas tablice, napravis upite i cekas. inace bi predaja zadaca trajala 500 godina. mozes dobit mozda neko pitanje, ali uglavnom su lagana pitanja (npr. koristis DISTINCT pa te pita sto on radi), ako si sam pisao zadacu nije nista tesko.

moj savjet ako ce vas biti vise za istim kompom, nek svako od vas odmah pokrene svoje baze (u novom terminalu) i ispise da ne gubite vrijeme na prespajanja



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gost






PostPostano: 10:42 sri, 23. 5. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala :)
hvala Smile


[Vrh]
Lafiel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2007. (09:56:59)
Postovi: (153)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 51 - 24

PostPostano: 17:36 sub, 11. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad je predaja druge zadaće? :thinking2:
Kad je predaja druge zadaće? Razmisljam



_________________
Weit von hier fällt Gold von den Sternen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 11:47 ned, 12. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam problem sa spajanjem na putty. Kada unesem student.math.hr javlja mi gresku Network error: Connection refused. U cemu je problem, ako netko mozda zna?
Imam problem sa spajanjem na putty. Kada unesem student.math.hr javlja mi gresku Network error: Connection refused. U cemu je problem, ako netko mozda zna?


[Vrh]
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 12:38 ned, 12. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Imam problem sa spajanjem na putty. Kada unesem student.math.hr javlja mi gresku Network error: Connection refused. U cemu je problem, ako netko mozda zna?[/quote]
Trebas staviti:
username@student.math.hr

gdje je naravno username tvoj username.
Anonymous (napisa):
Imam problem sa spajanjem na putty. Kada unesem student.math.hr javlja mi gresku Network error: Connection refused. U cemu je problem, ako netko mozda zna?

Trebas staviti:
username@student.math.hr

gdje je naravno username tvoj username.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pedro
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2010. (14:08:21)
Postovi: (19B)16
Sarma = la pohva - posuda
-22 = 16 - 38

PostPostano: 12:44 ned, 12. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kkarlo"][quote="Anonymous"]Imam problem sa spajanjem na putty. Kada unesem student.math.hr javlja mi gresku Network error: Connection refused. U cemu je problem, ako netko mozda zna?[/quote]
Trebas staviti:
username@student.math.hr

gdje je naravno username tvoj username.[/quote]

mislim da je to do njih, ni meni se neće spojit
kkarlo (napisa):
Anonymous (napisa):
Imam problem sa spajanjem na putty. Kada unesem student.math.hr javlja mi gresku Network error: Connection refused. U cemu je problem, ako netko mozda zna?

Trebas staviti:
username@student.math.hr

gdje je naravno username tvoj username.


mislim da je to do njih, ni meni se neće spojit


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 12:49 ned, 12. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pedro"][quote="kkarlo"][quote="Anonymous"]Imam problem sa spajanjem na putty. Kada unesem student.math.hr javlja mi gresku Network error: Connection refused. U cemu je problem, ako netko mozda zna?[/quote]
Trebas staviti:
username@student.math.hr

gdje je naravno username tvoj username.[/quote]

mislim da je to do njih, ni meni se neće spojit[/quote]

I dalje ne radi i kad stavim username@student.math.hr. I dalje javlja tu istu gresku
pedro (napisa):
kkarlo (napisa):
Anonymous (napisa):
Imam problem sa spajanjem na putty. Kada unesem student.math.hr javlja mi gresku Network error: Connection refused. U cemu je problem, ako netko mozda zna?

Trebas staviti:
username@student.math.hr

gdje je naravno username tvoj username.


mislim da je to do njih, ni meni se neće spojit


I dalje ne radi i kad stavim username@student.math.hr. I dalje javlja tu istu gresku


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:21 ned, 12. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Do RC-a je. Meni ne daje niti od doma (UK, ali prije koji tjedan je radilo), niti s DeGiorgija i jos jednog servera na faxu.

Koliko vidim, SSH port je ugasen. Mozda je pao SSH server ili tako nesto. Ako u ponedjeljak ne proradi, preporucam setnju do RCa (mozete i mail, ali setnja je pouzdanija).
Do RC-a je. Meni ne daje niti od doma (UK, ali prije koji tjedan je radilo), niti s DeGiorgija i jos jednog servera na faxu.

Koliko vidim, SSH port je ugasen. Mozda je pao SSH server ili tako nesto. Ako u ponedjeljak ne proradi, preporucam setnju do RCa (mozete i mail, ali setnja je pouzdanija).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 13:29 ned, 12. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lafiel"]Kad je predaja druge zadaće? :thinking2:[/quote]

doko reče zadnji tjedan nastave.
Lafiel (napisa):
Kad je predaja druge zadaće? Razmisljam


doko reče zadnji tjedan nastave.



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 12:42 pon, 13. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel se uspjeva ko "zaljepit" na bazu od doma?
jel se uspjeva ko "zaljepit" na bazu od doma?



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 14:10 pon, 13. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo radi!
Evo radi!



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 16:32 uto, 14. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="karaga"][

Tekst datoteke trebate staviti u svoj home folder na studentu. Ako ih stavite negdje drugdje trebate uz ime filea navesti i kompletan path do filea.[/quote]

Kako da .txt datoteke stavim u svoj home folder na studentu?
Napisala sam sve atribute i sve potrebno za 2.zadacu, spremila .txt datoteku na svoj desktop na kompu i u putty sam unesla SOURCE Desktop/ime.txt;
i javlja mi error :(
karaga (napisa):
[

Tekst datoteke trebate staviti u svoj home folder na studentu. Ako ih stavite negdje drugdje trebate uz ime filea navesti i kompletan path do filea.


Kako da .txt datoteke stavim u svoj home folder na studentu?
Napisala sam sve atribute i sve potrebno za 2.zadacu, spremila .txt datoteku na svoj desktop na kompu i u putty sam unesla SOURCE Desktop/ime.txt;
i javlja mi error Sad


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:37 uto, 14. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Putty te spoji na studenta, a tvoj desktop je kod tebe doma. Treba ti neki program za upload, recimo [url=http://winscp.net/eng/download.php]WinSCP[/url].

Ako je text file razumno kratak (recimo, do nekoliko kB), mozes "u Puttyju", dakle dok si spojena na studenta, pokrenuti naredbu [tt]cat > ime.txt[/tt] (stisnes enter) i onda copy/paste sadrzaja datoteke (recimo, iz Notepada) u Puttyja (sve ce se vidjeti na ekranu). Kad si gotova, u Puttyju pritisnes Ctrl+D i file bi trebao biti tamo (provjeris sa [tt]ls -l ime.txt[/tt] -- trebao bi biti ponesto byteova manji nego na tvojoj masini doma).
Putty te spoji na studenta, a tvoj desktop je kod tebe doma. Treba ti neki program za upload, recimo WinSCP.

Ako je text file razumno kratak (recimo, do nekoliko kB), mozes "u Puttyju", dakle dok si spojena na studenta, pokrenuti naredbu cat > ime.txt (stisnes enter) i onda copy/paste sadrzaja datoteke (recimo, iz Notepada) u Puttyja (sve ce se vidjeti na ekranu). Kad si gotova, u Puttyju pritisnes Ctrl+D i file bi trebao biti tamo (provjeris sa ls -l ime.txt – trebao bi biti ponesto byteova manji nego na tvojoj masini doma).



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
smajl
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 01. 2010. (12:59:23)
Postovi: (EB)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 1
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:55 uto, 14. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

I ja imam jedan problem. Spojila sam se na bazu fakultet i isla sam probati par naredbi s vjezbi. SELECT normalno prolazi, ali kad sam krenula tipkati INSERT, CREATE i sl. naredbe javlja mi gresku INSERT command denied to user 'abc' @ 'localhost' for table 'XYZ'. U cemu je problem?
I ja imam jedan problem. Spojila sam se na bazu fakultet i isla sam probati par naredbi s vjezbi. SELECT normalno prolazi, ali kad sam krenula tipkati INSERT, CREATE i sl. naredbe javlja mi gresku INSERT command denied to user 'abc' @ 'localhost' for table 'XYZ'. U cemu je problem?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:15 uto, 14. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

A wild guess: studenti nemaju prava mijenjanja te baze. Pretpostavljam da nekako trebate stvoriti svoju bazu, pa onda po njoj cackati. Pogledaj vjezbe 4 na [url=http://web.math.pmf.unizg.hr/~karaga/novevbaze.html]Majinom siteu[/url].
A wild guess: studenti nemaju prava mijenjanja te baze. Pretpostavljam da nekako trebate stvoriti svoju bazu, pa onda po njoj cackati. Pogledaj vjezbe 4 na Majinom siteu.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 19:48 uto, 14. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]A wild guess: studenti nemaju prava mijenjanja te baze. Pretpostavljam da nekako trebate stvoriti svoju bazu, pa onda po njoj cackati. Pogledaj vjezbe 4 na [url=http://web.math.pmf.unizg.hr/~karaga/novevbaze.html]Majinom siteu[/url].[/quote]
Ako se dobro sjećam, studenti nemaju ovlasti ni stvoriti bazu već se šalje mail asistentici s naredbama pa asistentica stvara bazu...
A to zapravo i piše ovdje:
http://web.math.pmf.unizg.hr/~karaga/bpzadace.html
vsego (napisa):
A wild guess: studenti nemaju prava mijenjanja te baze. Pretpostavljam da nekako trebate stvoriti svoju bazu, pa onda po njoj cackati. Pogledaj vjezbe 4 na Majinom siteu.

Ako se dobro sjećam, studenti nemaju ovlasti ni stvoriti bazu već se šalje mail asistentici s naredbama pa asistentica stvara bazu...
A to zapravo i piše ovdje:
http://web.math.pmf.unizg.hr/~karaga/bpzadace.html


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 1:44 sri, 15. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kkarlo"][quote="vsego"]A wild guess: studenti nemaju prava mijenjanja te baze. Pretpostavljam da nekako trebate stvoriti svoju bazu, pa onda po njoj cackati. Pogledaj vjezbe 4 na [url=http://web.math.pmf.unizg.hr/~karaga/novevbaze.html]Majinom siteu[/url].[/quote]
Ako se dobro sjećam, studenti nemaju ovlasti ni stvoriti bazu već se šalje mail asistentici s naredbama pa asistentica stvara bazu...
A to zapravo i piše ovdje:
http://web.math.pmf.unizg.hr/~karaga/bpzadace.html[/quote]

Uz napomenu da je Maja na bolovanju, tako da mailove trebate poslati [url=http://web.math.hr/~mdoko/e-mail.html]meni[/url].
kkarlo (napisa):
vsego (napisa):
A wild guess: studenti nemaju prava mijenjanja te baze. Pretpostavljam da nekako trebate stvoriti svoju bazu, pa onda po njoj cackati. Pogledaj vjezbe 4 na Majinom siteu.

Ako se dobro sjećam, studenti nemaju ovlasti ni stvoriti bazu već se šalje mail asistentici s naredbama pa asistentica stvara bazu...
A to zapravo i piše ovdje:
http://web.math.pmf.unizg.hr/~karaga/bpzadace.html


Uz napomenu da je Maja na bolovanju, tako da mailove trebate poslati meni.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 14:24 pet, 17. 5. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koji je tocan datum predaje 2. zadace?
Koji je tocan datum predaje 2. zadace?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Baze podataka Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Stranica 3 / 5.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan