Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Opcenita pitanja o kolegiju

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Odlučivanje i teorija igara
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ne_znam
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 09. 2009. (20:55:40)
Postovi: (4)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 21:01 pon, 14. 9. 2009    Naslov: Opcenita pitanja o kolegiju Citirajte i odgovorite

Kaj je danas bilo na predavanju? Kolko nas je to upisalo? Jesu li predavanja obavezna? Kakav je nacin polaganja?

Fala.
Kaj je danas bilo na predavanju? Kolko nas je to upisalo? Jesu li predavanja obavezna? Kakav je nacin polaganja?

Fala.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 21:35 pon, 14. 9. 2009    Naslov: Re: Opcenita pitanja o kolegiju Citirajte i odgovorite

[quote="ne_znam"]Kaj je danas bilo na predavanju? Kolko nas je to upisalo? Jesu li predavanja obavezna? Kakav je nacin polaganja?

Fala.[/quote]

Bilo nas je na predavanju jedno osmero, neznam dali su svi upisali taj izborni ili su neki samo željeli vidjet kakav je izborni. Počeli smo s odlučivanjem, radili motivacijski primjer s odabirom najboljeg ureda, radili ekvivalentne zamjene atributa, i radili primjer mjerenja duljine.
Naučili smo što je relacija preferencije (slabe i jake) i relacija indiferencije.
Dalje smo radili konkatenaciju i funkciju vrijednosti.
Spomenuli smo aksiom rješivosti.

I za kraj smo dobili za zadaću razmotriti problem kupnje računala, uzeti skup alternativa, 4-5 računala i za svaku kvalitetu napraviti graf preferencija (težine stavljemo prema osobnoj procjeni toga šta nam je koliko bitno) i onda bi nekako trebalo napraviti funkciju vrijednosti. :D

Dali su predavanja obavezna, hm, po bolonji su sva predavanja obavezna. Profesor nije slao nikakav papir, dali hoće ubuduće neznam, ali nekako sumnjam. :)

O načinu polaganja nije bilo govora. :)

Profesor je kao literaturu naveo knjigu Simon French: Decision Theory, Wiley i materijale na : [url]http://decision.math.hr/[/url].
Iako ima još literature, to ćemo valjda idući put biti obaviješteni. :)
ne_znam (napisa):
Kaj je danas bilo na predavanju? Kolko nas je to upisalo? Jesu li predavanja obavezna? Kakav je nacin polaganja?

Fala.


Bilo nas je na predavanju jedno osmero, neznam dali su svi upisali taj izborni ili su neki samo željeli vidjet kakav je izborni. Počeli smo s odlučivanjem, radili motivacijski primjer s odabirom najboljeg ureda, radili ekvivalentne zamjene atributa, i radili primjer mjerenja duljine.
Naučili smo što je relacija preferencije (slabe i jake) i relacija indiferencije.
Dalje smo radili konkatenaciju i funkciju vrijednosti.
Spomenuli smo aksiom rješivosti.

I za kraj smo dobili za zadaću razmotriti problem kupnje računala, uzeti skup alternativa, 4-5 računala i za svaku kvalitetu napraviti graf preferencija (težine stavljemo prema osobnoj procjeni toga šta nam je koliko bitno) i onda bi nekako trebalo napraviti funkciju vrijednosti. Very Happy

Dali su predavanja obavezna, hm, po bolonji su sva predavanja obavezna. Profesor nije slao nikakav papir, dali hoće ubuduće neznam, ali nekako sumnjam. Smile

O načinu polaganja nije bilo govora. Smile

Profesor je kao literaturu naveo knjigu Simon French: Decision Theory, Wiley i materijale na : http://decision.math.hr/.
Iako ima još literature, to ćemo valjda idući put biti obaviješteni. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
ne_znam
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 09. 2009. (20:55:40)
Postovi: (4)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 6:43 sri, 16. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

thx... a kaj se tice neke stranice kolegija? postoji li takvo sto?
thx... a kaj se tice neke stranice kolegija? postoji li takvo sto?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 17:36 sri, 16. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovaj link http://decision.math.hr/. Odi na lectures i otvorit će se stranica Odlučivanje i teorija igara.
Ovaj link http://decision.math.hr/. Odi na lectures i otvorit će se stranica Odlučivanje i teorija igara.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
ne_znam
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 09. 2009. (20:55:40)
Postovi: (4)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 5:47 čet, 17. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

OK, sorry, nisam to vidla.. Fala ti za sad.. ;)
OK, sorry, nisam to vidla.. Fala ti za sad.. Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tygy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2008. (15:27:08)
Postovi: (102)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 14

PostPostano: 12:36 ned, 5. 12. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Što se tiče zadaće koju nam je profesor dao? jel može netko napisat koja je, ili ako je dijelio neke papire skenirat ih... nešto...da oni koji nisu bili taj sat mogu počet radit :)
hvala
Što se tiče zadaće koju nam je profesor dao? jel može netko napisat koja je, ili ako je dijelio neke papire skenirat ih... nešto...da oni koji nisu bili taj sat mogu počet radit Smile
hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Taurus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 02. 2008. (23:11:51)
Postovi: (61)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 13 - 7
Lokacija: Psychiatric Mental Facility (PMF)

PostPostano: 13:09 ned, 5. 12. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tygy"]Što se tiče zadaće koju nam je profesor dao? jel može netko napisat koja je, ili ako je dijelio neke papire skenirat ih... nešto...da oni koji nisu bili taj sat mogu počet radit :)
hvala[/quote]

Nije ništa posebno rekao, samo pokazao kako se to "radi" na web-u i rekao da i mi tako nešto napravimo. Temu biramo sami i krajnji rok je do nove godine.
Tygy (napisa):
Što se tiče zadaće koju nam je profesor dao? jel može netko napisat koja je, ili ako je dijelio neke papire skenirat ih... nešto...da oni koji nisu bili taj sat mogu počet radit Smile
hvala


Nije ništa posebno rekao, samo pokazao kako se to "radi" na web-u i rekao da i mi tako nešto napravimo. Temu biramo sami i krajnji rok je do nove godine.



_________________
Moooooooooooooooooooooooo...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tygy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2008. (15:27:08)
Postovi: (102)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 14

PostPostano: 11:19 pon, 6. 12. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako se što radi na webu?
Kakvu temu?
Može preciznije?
Kako se što radi na webu?
Kakvu temu?
Može preciznije?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Taurus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 02. 2008. (23:11:51)
Postovi: (61)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 13 - 7
Lokacija: Psychiatric Mental Facility (PMF)

PostPostano: 14:32 pon, 6. 12. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Tygy"]Kako se što radi na webu?
Kakvu temu?
Može preciznije?[/quote]

http://decision.math.unizg.hr/programs/

Tu pogledaj pod "Decision project" već postojeće projekte. Mi moramo napraviti nešto toga tipa sa temom koju sami odaberemo (tipa uspoređivati mobitele, aute, itd.)
Da bi se projekt mogao spremiti treba biti ulogiran na toj stranici (a registrirat se možeš besplatno), a mislim da treba biti ulogiran i za pregled postojećih projekata.

A kako točno napraviti projekt (tj. upisati kriterije, alternative, itd) to se malo igraj pa ćeš valjda skužit.
Tygy (napisa):
Kako se što radi na webu?
Kakvu temu?
Može preciznije?


http://decision.math.unizg.hr/programs/

Tu pogledaj pod "Decision project" već postojeće projekte. Mi moramo napraviti nešto toga tipa sa temom koju sami odaberemo (tipa uspoređivati mobitele, aute, itd.)
Da bi se projekt mogao spremiti treba biti ulogiran na toj stranici (a registrirat se možeš besplatno), a mislim da treba biti ulogiran i za pregled postojećih projekata.

A kako točno napraviti projekt (tj. upisati kriterije, alternative, itd) to se malo igraj pa ćeš valjda skužit.



_________________
Moooooooooooooooooooooooo...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 16:57 pet, 4. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo posto je mnoge zanimalo kako sto utjece na ocjenu, profesor kaze sljedece:

"Sve što ste radili kao kolokvij, projekti i seminari boduje se pod kolokvij.
Usmeni ostaje usmeni."

Dakle, ona zadaca/projekat (kao i seminari) "povecavaju" bodove na kolokvijima, a onda ti bodovi zajedno s usmenim cine konacnu ocjenu. Tako ja to shvacam.

Valjda budemo prosli, nakon onih katastrofalnih rezultata drugog kolokvija. :) Ja imam punih 5 bodova na tome :P
Evo posto je mnoge zanimalo kako sto utjece na ocjenu, profesor kaze sljedece:

"Sve što ste radili kao kolokvij, projekti i seminari boduje se pod kolokvij.
Usmeni ostaje usmeni."

Dakle, ona zadaca/projekat (kao i seminari) "povecavaju" bodove na kolokvijima, a onda ti bodovi zajedno s usmenim cine konacnu ocjenu. Tako ja to shvacam.

Valjda budemo prosli, nakon onih katastrofalnih rezultata drugog kolokvija. Smile Ja imam punih 5 bodova na tome Razz


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Tygy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2008. (15:27:08)
Postovi: (102)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 14

PostPostano: 23:28 pet, 4. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

jesi pitala profesora o popravnom i završnom ispitu?
vidla sam da je profesor tražio da mu se jave oni koji misle pisat prvi kolokvij, znači li to da ja pišem samo drugi?
jesi pitala profesora o popravnom i završnom ispitu?
vidla sam da je profesor tražio da mu se jave oni koji misle pisat prvi kolokvij, znači li to da ja pišem samo drugi?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 12:40 sub, 5. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa ako zelis raditi i prvi, javi mu se. Ako ne, onda pises samo drugi. :)
Pa ako zelis raditi i prvi, javi mu se. Ako ne, onda pises samo drugi. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Tygy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2008. (15:27:08)
Postovi: (102)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 14

PostPostano: 13:31 sub, 5. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

:) nećem
iako, trebalo bi i to znat za završni

nego, jel itko riješio doma ovaj drugi kolokvij? ja ni uz pomoć materijala ne znam riješit pol tog (čitaj: večinu) :oops: pa ako bi bili voljni (pogotovo ovo dvoje koje je rasturilo :lol: ) riješit tu na forumu il dat ideju... jer, takvo što bi mogli očekivat i na popravnom.
Smile nećem
iako, trebalo bi i to znat za završni

nego, jel itko riješio doma ovaj drugi kolokvij? ja ni uz pomoć materijala ne znam riješit pol tog (čitaj: večinu) Embarassed pa ako bi bili voljni (pogotovo ovo dvoje koje je rasturilo Laughing ) riješit tu na forumu il dat ideju... jer, takvo što bi mogli očekivat i na popravnom.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 13:48 sub, 5. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

da li netko moze staviti kolokvij na forum? ja sam ga zaboravila kopirati :D
da li netko moze staviti kolokvij na forum? ja sam ga zaboravila kopirati Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Tygy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2008. (15:27:08)
Postovi: (102)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 14

PostPostano: 14:25 sub, 5. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

pokušala sam skenirat al je totalno nečitljivo, pa ću prepisat i stavit tu. nego, da postavim konkretna pitanja:

[b]1 zadatak[/b] A>0 i recipročna G=sum(j)sum(i)[ln(aij)+ln(wj/wi)),^2 (uzas)
a) dokažite da je minG=0 akko A konzistentna
<= u ovom smjeru ak uzmemo da je konzist. i pozitiv onda vrijedi da je aij=wi/wj pa kad uvrstimo u funkciju, malo posredimo dobijemo
sum(sum(0^2))) =0
tj, sve je nula pa je i minimum 0 (ako neko zna interpretaciju toga, pliz da objasni...također, ako je krivo, plizz da me ispravi)
=> u ovom smjeru ne znam ni kak počet ??????????

b) :shock:

c) koristeci dobivene rezultate (koje? što? )nađite recipročnu _______(ne mogu pročitat) W koja je najbliža A, gdje je G mjera udaljenosti :roll: :shock: :( :cry: :?:

jel itko taj zadatak rješavo i dal zna pomoć...
pokušala sam skenirat al je totalno nečitljivo, pa ću prepisat i stavit tu. nego, da postavim konkretna pitanja:

1 zadatak A>0 i recipročna G=sum(j)sum(i)[ln(aij)+ln(wj/wi)),^2 (uzas)
a) dokažite da je minG=0 akko A konzistentna
⇐ u ovom smjeru ak uzmemo da je konzist. i pozitiv onda vrijedi da je aij=wi/wj pa kad uvrstimo u funkciju, malo posredimo dobijemo
sum(sum(0^2))) =0
tj, sve je nula pa je i minimum 0 (ako neko zna interpretaciju toga, pliz da objasni...također, ako je krivo, plizz da me ispravi)
⇒ u ovom smjeru ne znam ni kak počet ??????????

b) Shocked

c) koristeci dobivene rezultate (koje? što? )nađite recipročnu _______(ne mogu pročitat) W koja je najbliža A, gdje je G mjera udaljenosti Rolling Eyes Shocked Sad Crying or Very sad Question

jel itko taj zadatak rješavo i dal zna pomoć...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Odlučivanje i teorija igara Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan