Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Conficker

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 0:22 čet, 17. 9. 2009    Naslov: Conficker Citirajte i odgovorite

Rijec je o nesreci od virusa. Taj koji sam pokupio jucer najgori je koji sam ikad vidio. Siri se seksom, tj. dobije ga se guranjem USB sticka tamo gdje mu nije mjesto [size=7](hocu rec u zarazeno racunalo :P )[/size]. Uspio sam zaraziti 2 kompa doma. Jedan je bio on-line i taj se potpuno razdrmao. Onaj drugi uspio sam ocistiti - izgleda da je na sticku bila starija verzija virusa koju su antivirusni programi uspjeli procitati.

Sto je napravio virus na racunalu koje je bilo on-line? Najprije je s neta downloadao najnoviju verziju sebe i upgrejdao se. Onda je razdrmao Windowse do neprepoznatljivosti. Svake sekunde provjerava je li pokrenut neki antivirusni program i ubija proces (probao sam mnoge). Na netu blokira pristup svim AV stranicama koje su mi pale napamet. Gasi regedit kad ga se proba rucno obrisati. Sakrije "system and hidden files" i zabrani mi da ih opet ucinim vidljivim. Sve sto sam probao bilo je uzalud.

Na kraju sam na tom racunalu morao reinstalirati Windowse. Da, mdoko, znam da sam mogao staviti Ubuntu. Vjerojatno i budem kad uhvatim malo vremena. Ovaj cas mi hitno treba ta kanta pogonjena necim na sto sam naviknut.
Rijec je o nesreci od virusa. Taj koji sam pokupio jucer najgori je koji sam ikad vidio. Siri se seksom, tj. dobije ga se guranjem USB sticka tamo gdje mu nije mjesto (hocu rec u zarazeno racunalo Razz ). Uspio sam zaraziti 2 kompa doma. Jedan je bio on-line i taj se potpuno razdrmao. Onaj drugi uspio sam ocistiti - izgleda da je na sticku bila starija verzija virusa koju su antivirusni programi uspjeli procitati.

Sto je napravio virus na racunalu koje je bilo on-line? Najprije je s neta downloadao najnoviju verziju sebe i upgrejdao se. Onda je razdrmao Windowse do neprepoznatljivosti. Svake sekunde provjerava je li pokrenut neki antivirusni program i ubija proces (probao sam mnoge). Na netu blokira pristup svim AV stranicama koje su mi pale napamet. Gasi regedit kad ga se proba rucno obrisati. Sakrije "system and hidden files" i zabrani mi da ih opet ucinim vidljivim. Sve sto sam probao bilo je uzalud.

Na kraju sam na tom racunalu morao reinstalirati Windowse. Da, mdoko, znam da sam mogao staviti Ubuntu. Vjerojatno i budem kad uhvatim malo vremena. Ovaj cas mi hitno treba ta kanta pogonjena necim na sto sam naviknut.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 10:10 čet, 17. 9. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Te beštije su postale vrlo snalažljive. Prije par mjeseci sam ulovio Virut.Win32 koji također napravi totalni nered. Razmnožava se tako da se prvo downloada u system32 folder, ukopa se u registar i trenutačno se ubaci u svaku izvršnu datoteku koju može, tj. u svaki proces koji je pokrenut, i u memoriju počne dizati suludi broj kopija samog sebe. Nakon jedno 15 minuta računalo postaje neupotrebljivo, a svaki *.exe koji je zarazio ne može se više pokrenuti i javlja da je korumpiran fajl.

Postoji Avastov Virut Removal Tool, ali se nije pretjerano proslavio, a i jako malo fajlova koji su zaraženi uspije spasiti. Osim formata i reinstalacije Windowsa ništa ne pomaže; bootao sam i DSL kako bih ručno obrisao originalni fajl i sve ostale zaražene fajlove, ali ni to nije pomoglo. Čim sam ponovo dignuo Win, regenerirao se i isti nered napravio.
Te beštije su postale vrlo snalažljive. Prije par mjeseci sam ulovio Virut.Win32 koji također napravi totalni nered. Razmnožava se tako da se prvo downloada u system32 folder, ukopa se u registar i trenutačno se ubaci u svaku izvršnu datoteku koju može, tj. u svaki proces koji je pokrenut, i u memoriju počne dizati suludi broj kopija samog sebe. Nakon jedno 15 minuta računalo postaje neupotrebljivo, a svaki *.exe koji je zarazio ne može se više pokrenuti i javlja da je korumpiran fajl.

Postoji Avastov Virut Removal Tool, ali se nije pretjerano proslavio, a i jako malo fajlova koji su zaraženi uspije spasiti. Osim formata i reinstalacije Windowsa ništa ne pomaže; bootao sam i DSL kako bih ručno obrisao originalni fajl i sve ostale zaražene fajlove, ali ni to nije pomoglo. Čim sam ponovo dignuo Win, regenerirao se i isti nered napravio.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Valica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2012. (23:06:34)
Postovi: (25)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 1 - 3
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 13:03 sub, 17. 3. 2012    Naslov: Re: Conficker Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Rijec je o nesreci od virusa. Taj koji sam pokupio jucer najgori je koji sam ikad vidio. Siri se seksom, tj. dobije ga se guranjem USB sticka tamo gdje mu nije mjesto [size=7](hocu rec u zarazeno racunalo :P )[/size]. Uspio sam zaraziti 2 kompa doma. Jedan je bio on-line i taj se potpuno razdrmao. Onaj drugi uspio sam ocistiti - izgleda da je na sticku bila starija verzija virusa koju su antivirusni programi uspjeli procitati.

[/quote]

Kako je došlo do zaraze Usb-a?
Tko je glavni i odgovorni krivac?

[size=7]možda neka od .xxx stranica [/size] :turn-l:
krcko (napisa):
Rijec je o nesreci od virusa. Taj koji sam pokupio jucer najgori je koji sam ikad vidio. Siri se seksom, tj. dobije ga se guranjem USB sticka tamo gdje mu nije mjesto (hocu rec u zarazeno racunalo Razz ). Uspio sam zaraziti 2 kompa doma. Jedan je bio on-line i taj se potpuno razdrmao. Onaj drugi uspio sam ocistiti - izgleda da je na sticku bila starija verzija virusa koju su antivirusni programi uspjeli procitati.



Kako je došlo do zaraze Usb-a?
Tko je glavni i odgovorni krivac?

možda neka od .xxx stranica #Turn-l


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 14:08 ned, 18. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne znam koliko bi ti radilo, ali mogao si pokrenuti ubuntu sa cd-a, instalirati neki antivirusni program koji bi ti tada pocistio particiju sa windowsima. nisam to nikad radio nego mi je mdoko pricao kako je taj nacin dobar posto su windowsi ugaseni i virus se ne moze "braniti".
ne znam koliko bi ti radilo, ali mogao si pokrenuti ubuntu sa cd-a, instalirati neki antivirusni program koji bi ti tada pocistio particiju sa windowsima. nisam to nikad radio nego mi je mdoko pricao kako je taj nacin dobar posto su windowsi ugaseni i virus se ne moze "braniti".



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
JV
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 02. 2011. (11:13:19)
Postovi: (5C)16
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4

PostPostano: 15:11 ned, 18. 3. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobra praksa je isključit autoplay/autorun za sve medije.
Dobra praksa je isključit autoplay/autorun za sve medije.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan