Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Kako do softvera koji je besplatno dostupan studentima?

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:26 pon, 5. 10. 2009    Naslov: Kako do softvera koji je besplatno dostupan studentima? Citirajte i odgovorite

Mene zanima koja je procedura za dobivanje softvera (u računskom centru) na koji studenti imaju pravo?

Također, što je sve uključeno u taj program?
Svi Microsoft proizvodi?
Visual Studio?
Postoji li mogućnost dobivanja MatLab-a, Mathematice i sličnih programa?


Unaprijed hvala.
Pozdrav!
Mene zanima koja je procedura za dobivanje softvera (u računskom centru) na koji studenti imaju pravo?

Također, što je sve uključeno u taj program?
Svi Microsoft proizvodi?
Visual Studio?
Postoji li mogućnost dobivanja MatLab-a, Mathematice i sličnih programa?


Unaprijed hvala.
Pozdrav!



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:45 pon, 5. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Spominjalo se na Forumu; preporucam potraziti.

Mathematicu znam da ne mozes dobiti (legalno), mislim da niti Matlab; M$ov software mozes dobiti, ali ne znam kako.
Spominjalo se na Forumu; preporucam potraziti.

Mathematicu znam da ne mozes dobiti (legalno), mislim da niti Matlab; M$ov software mozes dobiti, ali ne znam kako.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 19:20 pon, 5. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[url]http://www.math.hr/fgs.axd?id=1488[/url]

Ovo ispuniš, ostaviš kod računarskog centra, ima kutija za MSDNAA, i vrlo brzo dobiješ account. Lista programa je povelika, i nema Matlaba i Mathematice
http://www.math.hr/fgs.axd?id=1488

Ovo ispuniš, ostaviš kod računarskog centra, ima kutija za MSDNAA, i vrlo brzo dobiješ account. Lista programa je povelika, i nema Matlaba i Mathematice



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 19:28 pon, 5. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Što se tiče M$ proizvoda, moraš ispuniti formular za MSDNAA korisnički račun. Prazni formulari bi se trebali nalaziti pored RC-a, a ispunjene treba predati u RC. Kad otvoriš account, možeš besplatno skinuti M$ softver poput Windowsa, Officea, Visual Studija itd. (Mislim da nisu uključeni svi proizvodi, ali većina onog što mi zvuči poznato je na listi.)

A što se tiče Mathematice, čisto sumnjam da to možeš dobiti besplatno. Možeš kupiti neke studentske licence koje ti omogućuju korištenje jedan semestar ili jednu godinu, to je nešto jeftinije.

Ako ti ne treba baš Mathematica ili Matlab, baci oko na slobodne alternative kao što su [url=http://www.sagemath.org/]Sage[/url] i [url=http://www.gnu.org/software/octave/]GNU Octave[/url].
Što se tiče M$ proizvoda, moraš ispuniti formular za MSDNAA korisnički račun. Prazni formulari bi se trebali nalaziti pored RC-a, a ispunjene treba predati u RC. Kad otvoriš account, možeš besplatno skinuti M$ softver poput Windowsa, Officea, Visual Studija itd. (Mislim da nisu uključeni svi proizvodi, ali većina onog što mi zvuči poznato je na listi.)

A što se tiče Mathematice, čisto sumnjam da to možeš dobiti besplatno. Možeš kupiti neke studentske licence koje ti omogućuju korištenje jedan semestar ili jednu godinu, to je nešto jeftinije.

Ako ti ne treba baš Mathematica ili Matlab, baci oko na slobodne alternative kao što su Sage i GNU Octave.



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Mala_022
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2006. (18:15:12)
Postovi: (73)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
24 = 28 - 4
Lokacija: ...evo mene među moje...

PostPostano: 14:05 uto, 6. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da ne otvaran novu temu...
Može li mi neko od vas koji već imate account reći može li se s MSDNAA skinuti program S-plus (tu informaciju nisan nigdi našla pa da ne otvaran account bezveze)?
THX
Da ne otvaran novu temu...
Može li mi neko od vas koji već imate account reći može li se s MSDNAA skinuti program S-plus (tu informaciju nisan nigdi našla pa da ne otvaran account bezveze)?
THX


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 14:15 uto, 6. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

U attachmentu je popis programa koje se može skinuti pa pogledaj jel ima :D
U attachmentu je popis programa koje se može skinuti pa pogledaj jel ima Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy



programi.txt
 Description:

Download
 Filename:  programi.txt
 Filesize:  10.81 KB
 Downloaded:  3224 Time(s)

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 14:51 uto, 6. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mala_022"]Da ne otvaran novu temu...
Može li mi neko od vas koji već imate account reći može li se s MSDNAA skinuti program S-plus (tu informaciju nisan nigdi našla pa da ne otvaran account bezveze)?
THX[/quote]

Ako ti se svidja S-plus probaj [url=http://www.r-project.org]R[/url]
Mala_022 (napisa):
Da ne otvaran novu temu...
Može li mi neko od vas koji već imate account reći može li se s MSDNAA skinuti program S-plus (tu informaciju nisan nigdi našla pa da ne otvaran account bezveze)?
THX


Ako ti se svidja S-plus probaj R



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Borgcube
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2010. (21:14:10)
Postovi: (56)16
Sarma = la pohva - posuda
24 = 27 - 3
Lokacija: Tu i tamo.

PostPostano: 17:40 čet, 11. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo, da ne otvaram novu temu;
Prije već dobrih mjesec dana sam predao zahtjev za MSDNAA account, ništa još nisam dobio, jel to uobičajeno vrijeme čekanja, ili se trebam raspitati o tome ako je nešto "zapelo" oko mog formulara, bilo da nije bio dobro ispunjen, ili mi jednostavno mail nikad nije stigao? Ako trebam, gdje, i kako?
Evo, da ne otvaram novu temu;
Prije već dobrih mjesec dana sam predao zahtjev za MSDNAA account, ništa još nisam dobio, jel to uobičajeno vrijeme čekanja, ili se trebam raspitati o tome ako je nešto "zapelo" oko mog formulara, bilo da nije bio dobro ispunjen, ili mi jednostavno mail nikad nije stigao? Ako trebam, gdje, i kako?



_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Novi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2007. (12:08:32)
Postovi: (11F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
60 = 69 - 9

PostPostano: 0:50 pet, 12. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Po mom iskustvu, trebalo je stici. Jednoj prijateljici je bio problem da joj student nije ispravno proslijeđivao mailove. Naime u vecini slucajeva oba maila funkcioniraju, i ime.prezime@student.math.hr i korisnickoime@student.math.hr. Ali iz nekog razloga, nekolicini ljudi ovaj prvi steka. Zasto je tome tako, ne znam. Mislim da ovi u RC po defaultu salju na ime.prezime pa je lako moguce da je to problem. Javi se u RC.
Po mom iskustvu, trebalo je stici. Jednoj prijateljici je bio problem da joj student nije ispravno proslijeđivao mailove. Naime u vecini slucajeva oba maila funkcioniraju, i ime.prezime@student.math.hr i korisnickoime@student.math.hr. Ali iz nekog razloga, nekolicini ljudi ovaj prvi steka. Zasto je tome tako, ne znam. Mislim da ovi u RC po defaultu salju na ime.prezime pa je lako moguce da je to problem. Javi se u RC.



_________________
Jedan je smjer očit, a drugi je trivijalan.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan