Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

zadaci iz turingovog stroja
WWW:
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Građa računala
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 10:52 sub, 24. 10. 2009    Naslov: zadaci iz turingovog stroja Citirajte i odgovorite

stavljeni su na [url=http://brale.math.hr/nastava/gr/materijali.html]sluzbenu stranicu[/url]
stavljeni su na sluzbenu stranicu



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 13:30 pet, 30. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

@ Turingov stroj:
po mom misljenju dosta slabo smo prosli te zadatk(e), "e" je u zagradi jer smo prosli samo jedan?!
Ne znam zasto su fizicari iz prvih redova rekli da ne treba vise, ali to nije bilo u redu prema ostalima koji to nikad nisu radili.

hvala fizicarima
@ Turingov stroj:
po mom misljenju dosta slabo smo prosli te zadatk(e), "e" je u zagradi jer smo prosli samo jedan?!
Ne znam zasto su fizicari iz prvih redova rekli da ne treba vise, ali to nije bilo u redu prema ostalima koji to nikad nisu radili.

hvala fizicarima


[Vrh]
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 14:36 pet, 30. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Gost:
otiđi danas (ak već nisi, a nadam se da jesi) kod kolege Banellija na demonstrature, traju od tri do sedam sati. siguran sam da će bit spreman riješiti i pokojeg turinga. a uostalom, daj zadatak ovamo kad budeš rješavo i imao problema, ispetljat ćemo ga mi koji smo radili turinga pa da radi kak spada
@Gost:
otiđi danas (ak već nisi, a nadam se da jesi) kod kolege Banellija na demonstrature, traju od tri do sedam sati. siguran sam da će bit spreman riješiti i pokojeg turinga. a uostalom, daj zadatak ovamo kad budeš rješavo i imao problema, ispetljat ćemo ga mi koji smo radili turinga pa da radi kak spada



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 14:55 pet, 30. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]@ Turingov stroj:
po mom misljenju dosta slabo smo prosli te zadatk(e), "e" je u zagradi jer smo prosli samo jedan?!
[/quote]

mislim da ste i na predavanjima radili TS

[quote]
Ne znam zasto su fizicari iz prvih redova rekli da ne treba vise, ali to nije bilo u redu prema ostalima koji to nikad nisu radili.
[/quote]

a tko je vama branio reci da vi niste najbolje razumjeli i da bi bilo dobro napraviti jos koji zadatak?
Anonymous (napisa):
@ Turingov stroj:
po mom misljenju dosta slabo smo prosli te zadatk(e), "e" je u zagradi jer smo prosli samo jedan?!


mislim da ste i na predavanjima radili TS

Citat:

Ne znam zasto su fizicari iz prvih redova rekli da ne treba vise, ali to nije bilo u redu prema ostalima koji to nikad nisu radili.


a tko je vama branio reci da vi niste najbolje razumjeli i da bi bilo dobro napraviti jos koji zadatak?



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 10:48 sub, 31. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ono u prvom redu nisu bili fizičari.
ekipa koja je izlazila na ploču, a kasnije i rekla da se može dalje stvarno jest iz prvog reda, ali to denfinitivno nisu bili fizičari.

dakle, ispravak netočnog navoda:
hvala matematičarima

čini se da ćemo svi zajedno morat koristiti "snađi se druže" metodu (izuzev ekipe iz prvog reda). prema tome, bilo bi uputno da ne pljujemo jedni po drugima.
ono u prvom redu nisu bili fizičari.
ekipa koja je izlazila na ploču, a kasnije i rekla da se može dalje stvarno jest iz prvog reda, ali to denfinitivno nisu bili fizičari.

dakle, ispravak netočnog navoda:
hvala matematičarima

čini se da ćemo svi zajedno morat koristiti "snađi se druže" metodu (izuzev ekipe iz prvog reda). prema tome, bilo bi uputno da ne pljujemo jedni po drugima.


[Vrh]
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 11:24 sub, 31. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ok. od sada pa nadalje ako netko spomene fizicari/matematicari u negativnom kontekstu biti ce izbacen s foruma na neko vrijeme, a gostima ce se zatvoriti pristup !!!

a sto se tice TSa, imate rijesene primjere i zadatke za vjezbu na sluzbenoj stranici. Zadatak u kolokviju nece biti nista tezi od tih zadataka, a mozda bude i jedan od njih.
ok. od sada pa nadalje ako netko spomene fizicari/matematicari u negativnom kontekstu biti ce izbacen s foruma na neko vrijeme, a gostima ce se zatvoriti pristup !!!

a sto se tice TSa, imate rijesene primjere i zadatke za vjezbu na sluzbenoj stranici. Zadatak u kolokviju nece biti nista tezi od tih zadataka, a mozda bude i jedan od njih.



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 12:47 sub, 31. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]a kasnije i rekla da se može dalje stvarno jest iz prvog reda[/quote] sta to znaci??
Anonymous (napisa):
a kasnije i rekla da se može dalje stvarno jest iz prvog reda
sta to znaci??



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 12:51 sub, 31. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

@gost:
jesi otišo jučer na one demonstrature što su se održavale?
@gost:
jesi otišo jučer na one demonstrature što su se održavale?



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
mona
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 05. 2010. (14:16:12)
Postovi: (43)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 2

PostPostano: 9:49 uto, 2. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel bi netko riješio 11. zadatak iz Turingovog stroja sa vježbi? Kak se to točno "pomoću stanja pamti 1 dalje/0 dalje"?

Hvala ;)
Jel bi netko riješio 11. zadatak iz Turingovog stroja sa vježbi? Kak se to točno "pomoću stanja pamti 1 dalje/0 dalje"?

Hvala Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Crazylamb1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 06. 2006. (01:17:33)
Postovi: (12E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
27 = 38 - 11
Lokacija: Albertane, Mars

PostPostano: 10:28 uto, 2. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne znam je li to to sa pamcenjem 1/0, ali evo objasnjenja mog rjesenja:

Zadnjoj znamenci dodamo 2 ako je ta znamenka 0, 1 ili 2, i onda idemo lijevo u stanje q2, koje dodaje 2 trenutnoj znamenci (ukoliko je ta trenutna znamenka 0, 1 ili 2) i stajemo, a ukoliko je prazno polje, stavlja 2 i staje, a ukoliko je ta trenutna znamenka 3 ili 4 onda stavljamo 0 ili 1 (jer je 3+2=10, a 4+2=11), i idemo lijevo u stanje q1, koje ce trenutnoj znamenci dodati 1 (opet, za prazno polje, stavi 1 i staje, za 0, 1, 2, 3 doda 1 i staje, a za 4 stavlja 0, ide lijevo i ostaje u stanju q1, jer treba prenijeti onu jedinicu).
E sad, ako je u pocetnom stanju q0 bilo 3 ili 4, dodavajuci 2 pojavit ce se tu 0 ili 1, a moramo pamtiti dodatnih 1 (3+2=10, 4+1=11), pa necemo otici u q2 (stanje koje dodaje 2 trenutnoj znamenci) kao u prvom slucaju, vec u novo stanje q3, koje ce dodati 3 trenutnoj znamenci (onih 2 sto treba, plus ovih 1 sto smo upamtili), i tu naravno, ako je prazno polje, stavimo 3 i stanemo, ako je 0 ili 1, dodamo 3 i stajemo, a ako je 2, 3 ili 4, dodajemo 3, ali cemo morati "pamtiti 1", iliti otici lijevo u stanje q1 (koje ce znamenci dodati 1 kojeg smo "upamtili").

I to je ukratko (?) to. :)
Ne znam je li to to sa pamcenjem 1/0, ali evo objasnjenja mog rjesenja:

Zadnjoj znamenci dodamo 2 ako je ta znamenka 0, 1 ili 2, i onda idemo lijevo u stanje q2, koje dodaje 2 trenutnoj znamenci (ukoliko je ta trenutna znamenka 0, 1 ili 2) i stajemo, a ukoliko je prazno polje, stavlja 2 i staje, a ukoliko je ta trenutna znamenka 3 ili 4 onda stavljamo 0 ili 1 (jer je 3+2=10, a 4+2=11), i idemo lijevo u stanje q1, koje ce trenutnoj znamenci dodati 1 (opet, za prazno polje, stavi 1 i staje, za 0, 1, 2, 3 doda 1 i staje, a za 4 stavlja 0, ide lijevo i ostaje u stanju q1, jer treba prenijeti onu jedinicu).
E sad, ako je u pocetnom stanju q0 bilo 3 ili 4, dodavajuci 2 pojavit ce se tu 0 ili 1, a moramo pamtiti dodatnih 1 (3+2=10, 4+1=11), pa necemo otici u q2 (stanje koje dodaje 2 trenutnoj znamenci) kao u prvom slucaju, vec u novo stanje q3, koje ce dodati 3 trenutnoj znamenci (onih 2 sto treba, plus ovih 1 sto smo upamtili), i tu naravno, ako je prazno polje, stavimo 3 i stanemo, ako je 0 ili 1, dodamo 3 i stajemo, a ako je 2, 3 ili 4, dodajemo 3, ali cemo morati "pamtiti 1", iliti otici lijevo u stanje q1 (koje ce znamenci dodati 1 kojeg smo "upamtili").

I to je ukratko (?) to. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
ante c
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2009. (19:18:15)
Postovi: (62)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 4

PostPostano: 10:30 uto, 2. 11. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

prvo se pozicioniraš na krajnju desnu znamenku i kao da zbrajaš dva broja u bazi 10 potpisivanjem uzmeš 2 i zbrojiš zadnjoj znamenci ako je zbroj jednak 0,1,2,3,4 zapišeš ga a ako je 5 to je kao da u bazi 10 imaš 10 pa pišeš 0 a 1 prenosiš dalje tj ako je 6 to ti je kao da u bazi 10 imaš 11 tj 1 pišeš 1 dalje i tako za svaki sljedeći broj do prve praznine tj na tu prvu će trebati upisati ako smo u zadnjem zbrajanju prenjeli nešto
prvo se pozicioniraš na krajnju desnu znamenku i kao da zbrajaš dva broja u bazi 10 potpisivanjem uzmeš 2 i zbrojiš zadnjoj znamenci ako je zbroj jednak 0,1,2,3,4 zapišeš ga a ako je 5 to je kao da u bazi 10 imaš 10 pa pišeš 0 a 1 prenosiš dalje tj ako je 6 to ti je kao da u bazi 10 imaš 11 tj 1 pišeš 1 dalje i tako za svaki sljedeći broj do prve praznine tj na tu prvu će trebati upisati ako smo u zadnjem zbrajanju prenjeli nešto


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ivicasb
Gost





PostPostano: 11:44 sub, 12. 11. 2011    Naslov: turing Citirajte i odgovorite

evo ako netko ima voljan /zna rijesiti ovaj zadatak sa turingom
Napisite prog.za Turingov stroj koji broj predocen u pozicijskom brojevnom sustavu s bazom 6 inkrementira za 30(baza 5).
U pocetnoj konfiguraciji stroj je u stanju q0 i glava je na najmanje znacajnoj znamenci.
Odredite 3.konfiguraciju za 345.
hvala unaprijed!
evo ako netko ima voljan /zna rijesiti ovaj zadatak sa turingom
Napisite prog.za Turingov stroj koji broj predocen u pozicijskom brojevnom sustavu s bazom 6 inkrementira za 30(baza 5).
U pocetnoj konfiguraciji stroj je u stanju q0 i glava je na najmanje znacajnoj znamenci.
Odredite 3.konfiguraciju za 345.
hvala unaprijed!


[Vrh]
fejky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 06. 2010. (16:53:45)
Postovi: (3D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 15 - 3

PostPostano: 19:04 sub, 12. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prvo: [latex](30)_5 = (23)_6[/latex].

Kako je TS u [latex]q_0[/latex] na najmanje znacajnoj znamenci, mozemo odmah poceti sa inkrementiranjem:

razlikujemo dva slucaja:
1) zadnja znamenka je 0, 1, 2.
2) zadnja znamenka je 3, 4, 5.

1) povecaj broj za 3, pomakni glavu lijevo. Sada opet imamo dva slucaja
1.1) znamenka je 0,1,2,3.
1.2) znamenka je 4,5.

1.1) povecaj broj za 2 i zavrsi
1.2) umjesto 4 upisi 0, umjesto 5 upisi jedan, predji u novo stanje [latex]q_a[/latex] . Ako je zadnja znamenka 5, upisi nulu, pomakni glavu u lijevo i predji u[latex]q_a[/latex] , ako je zadnja znamenka b,1,2,3,4, upisi 1,2,3,4,5 i zavrsi:

2) analogno kao gore.
Prvo: .

Kako je TS u na najmanje znacajnoj znamenci, mozemo odmah poceti sa inkrementiranjem:

razlikujemo dva slucaja:
1) zadnja znamenka je 0, 1, 2.
2) zadnja znamenka je 3, 4, 5.

1) povecaj broj za 3, pomakni glavu lijevo. Sada opet imamo dva slucaja
1.1) znamenka je 0,1,2,3.
1.2) znamenka je 4,5.

1.1) povecaj broj za 2 i zavrsi
1.2) umjesto 4 upisi 0, umjesto 5 upisi jedan, predji u novo stanje . Ako je zadnja znamenka 5, upisi nulu, pomakni glavu u lijevo i predji u , ako je zadnja znamenka b,1,2,3,4, upisi 1,2,3,4,5 i zavrsi:

2) analogno kao gore.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
simon11
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2011. (21:02:52)
Postovi: (7C)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
23 = 25 - 2
Lokacija: FunkyTown

PostPostano: 19:55 pet, 19. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel moze netko dati samo hint za 10.zad ?

http://brale.math.hr/nastava/gr/materijali/v06/turingov_stroj-vjezbe.pdf

Prvo algoritmom za trazenje znakova nadjem x,ali je problem kada dodjem do znaka x ne znam je li on lijevi ili desni i jos me muci situacija kada je glava bila izmedju znakova.
Jel moze netko dati samo hint za 10.zad ?

http://brale.math.hr/nastava/gr/materijali/v06/turingov_stroj-vjezbe.pdf

Prvo algoritmom za trazenje znakova nadjem x,ali je problem kada dodjem do znaka x ne znam je li on lijevi ili desni i jos me muci situacija kada je glava bila izmedju znakova.



_________________
#Usa
getting recognized
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (10:54:06)
Postovi: (370)16
Sarma = la pohva - posuda
-29 = 108 - 137
Lokacija: Pula

PostPostano: 21:36 pet, 19. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

-nalazis se negdje, ako je to mjesto prazno, oznacis ga s y i ides lijevo
-dodes tamo, ako je i tamo prazno, stavis y i ides desno sve dok ne dodes do praznine ili x-a
-kad dodes do praznine ili x; ako je to praznina, oznacis s y i krenes desno sve dok ne dodes do praznine ili x
-sad ces od tamo ic nazad...

dakle seces se ljevo-desno

kad nades prvi x, predes u nova stanja, koja rade isti posao, ali preskacu taj x-ako te taj konkretno muci, oznaci ga s a kad ga nades i preskaci a i y dok ne nades drugi x

kad si nasao drugi x predes u zavrsnu fazu, ako si taj x nasao tako da si se pomaknuo u desno, onda kreni lijevo, sve dok ne dodes do a, kad dodes do a, promijeni ga u x i nastavi lijevo mijenjati sve y u praznine dok ne dodes do prve praznine

analogno ako si taj x nasao pomaknuvsi se u lijevo

mislim da bi to trebalo radit, ako nije potpuno jasno mogu sastavit tablicu pa ce bit jasnije...
-nalazis se negdje, ako je to mjesto prazno, oznacis ga s y i ides lijevo
-dodes tamo, ako je i tamo prazno, stavis y i ides desno sve dok ne dodes do praznine ili x-a
-kad dodes do praznine ili x; ako je to praznina, oznacis s y i krenes desno sve dok ne dodes do praznine ili x
-sad ces od tamo ic nazad...

dakle seces se ljevo-desno

kad nades prvi x, predes u nova stanja, koja rade isti posao, ali preskacu taj x-ako te taj konkretno muci, oznaci ga s a kad ga nades i preskaci a i y dok ne nades drugi x

kad si nasao drugi x predes u zavrsnu fazu, ako si taj x nasao tako da si se pomaknuo u desno, onda kreni lijevo, sve dok ne dodes do a, kad dodes do a, promijeni ga u x i nastavi lijevo mijenjati sve y u praznine dok ne dodes do prve praznine

analogno ako si taj x nasao pomaknuvsi se u lijevo

mislim da bi to trebalo radit, ako nije potpuno jasno mogu sastavit tablicu pa ce bit jasnije...



_________________
Mario Berljafa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
simon11
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2011. (21:02:52)
Postovi: (7C)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
23 = 25 - 2
Lokacija: FunkyTown

PostPostano: 22:16 sub, 27. 10. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

ah necu si nikad razviti nacin razmisljanja ako budem dobivao konacna rjesenja ;) hvala puno,ispricavam se na malo zakasnjelom odg. :)
ah necu si nikad razviti nacin razmisljanja ako budem dobivao konacna rjesenja Wink hvala puno,ispricavam se na malo zakasnjelom odg. Smile



_________________
#Usa
getting recognized
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pravipurger
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 07. 2009. (10:29:44)
Postovi: (128)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
29 = 37 - 8

PostPostano: 15:51 sri, 7. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

"Početni položaj glave može biti bilo gdje na traci." u zadatku iz prošlogodišnjeg kolokvija s Turingom. Da li to znači da si ga mi samo možemo zadati ili da moramo "došetati" do željenog mjesta?
"Početni položaj glave može biti bilo gdje na traci." u zadatku iz prošlogodišnjeg kolokvija s Turingom. Da li to znači da si ga mi samo možemo zadati ili da moramo "došetati" do željenog mjesta?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 16:56 sri, 7. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pravipurger"]"Početni položaj glave može biti bilo gdje na traci." u zadatku iz prošlogodišnjeg kolokvija s Turingom. Da li to znači da si ga mi samo možemo zadati ili da moramo "došetati" do željenog mjesta?[/quote]

morate "dosetati" do zeljenog mjesta
pravipurger (napisa):
"Početni položaj glave može biti bilo gdje na traci." u zadatku iz prošlogodišnjeg kolokvija s Turingom. Da li to znači da si ga mi samo možemo zadati ili da moramo "došetati" do željenog mjesta?


morate "dosetati" do zeljenog mjesta



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
pravipurger
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 07. 2009. (10:29:44)
Postovi: (128)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
29 = 37 - 8

PostPostano: 17:00 sri, 7. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tog sam se i bojao :lol:
A onda glavu kod prve konfiguracije stroja smještamo proizvoljno za određivanje sedme ili?
Tog sam se i bojao Laughing
A onda glavu kod prve konfiguracije stroja smještamo proizvoljno za određivanje sedme ili?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 17:03 sri, 7. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="pravipurger"]Tog sam se i bojao :lol:
A onda glavu kod prve konfiguracije stroja smještamo proizvoljno za određivanje sedme ili?[/quote]

bit ce receno gdje se glava nalazi na pocetku kod kod odredjivanja k-te konfiguracije stroja
pravipurger (napisa):
Tog sam se i bojao Laughing
A onda glavu kod prve konfiguracije stroja smještamo proizvoljno za određivanje sedme ili?


bit ce receno gdje se glava nalazi na pocetku kod kod odredjivanja k-te konfiguracije stroja



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Građa računala Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan