Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Parkiranje
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 11:19 sub, 24. 10. 2009    Naslov: Parkiranje Citirajte i odgovorite

S obzirom da su uveli naplatu parkiranja oko moje zgrade, a meni se ne da plaćati, malo sam gledala zakone, odluke i našla ovo:

[quote]Ulična javna parkirališta su parkirališta posebno označena horizontalnom i vertikalnom signalizacijom na kolniku i nogostupu ceste u skladu s propisima o sigurnosti prometa te tehničkom dokumentacijom koju je izradio Organizator parkiranja.[/quote]

[url=http://www1.zagreb.hr/SlGlasnik.nsf/VPD/115F5738879659D0C12574D6002E12DD?OpenDocument&19] ODLUKA o organizaciji i načinu naplate parkiranja[/url]


Znači li to da ako nađem prostor ispred zgrade gdje nisu ocrtana parkirališna mjesta, da ne treba plaćati parking?
S obzirom da su uveli naplatu parkiranja oko moje zgrade, a meni se ne da plaćati, malo sam gledala zakone, odluke i našla ovo:

Citat:
Ulična javna parkirališta su parkirališta posebno označena horizontalnom i vertikalnom signalizacijom na kolniku i nogostupu ceste u skladu s propisima o sigurnosti prometa te tehničkom dokumentacijom koju je izradio Organizator parkiranja.


ODLUKA o organizaciji i načinu naplate parkiranja


Znači li to da ako nađem prostor ispred zgrade gdje nisu ocrtana parkirališna mjesta, da ne treba plaćati parking?



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 11:52 sub, 24. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tako je nemoras platiti.
ALI parkirati je dozvoljeno samo na obiljezenim mjestima. Znaci da ti pauk moze odnesti auto (ak ga netko pozove) ili ti prometni redar moze staviti kaznu od (mislim) 300kn pod brisac.
Tako je nemoras platiti.
ALI parkirati je dozvoljeno samo na obiljezenim mjestima. Znaci da ti pauk moze odnesti auto (ak ga netko pozove) ili ti prometni redar moze staviti kaznu od (mislim) 300kn pod brisac.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tperkov
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 12. 2008. (15:17:18)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 6

PostPostano: 12:41 sub, 24. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije baš tako, parikarati se može svugdje gdje nije zabranjeno znakom, pod uvjetom da ostaje dovoljno mjesta na pločniku i kolniku i dovoljna udaljenost od raskršća, ne znam točne brojke ali čini mi se bar 5 metara od križanja, 3 metra od crte sredine ceste, 4 metra od druge strane ceste i ne znam koliko točno, valjda metar pločnika, u svakom slučaju postoje točna pravila a sad mi se ne da kopati :) naravno ne smije se ni na požarni put i valjda zelene površine i slično.
Nije baš tako, parikarati se može svugdje gdje nije zabranjeno znakom, pod uvjetom da ostaje dovoljno mjesta na pločniku i kolniku i dovoljna udaljenost od raskršća, ne znam točne brojke ali čini mi se bar 5 metara od križanja, 3 metra od crte sredine ceste, 4 metra od druge strane ceste i ne znam koliko točno, valjda metar pločnika, u svakom slučaju postoje točna pravila a sad mi se ne da kopati Smile naravno ne smije se ni na požarni put i valjda zelene površine i slično.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:58 sub, 24. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Metar i pol plocnika. Frka je da su sva mjesta koja odgovaraju zakonskim specifikacijama (i neka koja ne odgovaraju :roll:) oznacena za naplatu.

Inace, neki dan sam vidio u Harambasicevoj - dakle ne bas strogi centar grada - pauka koji mice tako "mastovito" parkirani auto (pogresno po gabaritima, no nikome nije smetao).

IMO, pokusati eskivirati placanje je, u konacnici, najskuplje moguce rjesenje.

Zagreb, kao i ostatak Hrvatske, ima vlast kakvu si je izabrao... red je da gradjani sada "uzivaju" u svom izboru i to tako dugo dok god ne odluce da se moze i drugacije birati. :P
Metar i pol plocnika. Frka je da su sva mjesta koja odgovaraju zakonskim specifikacijama (i neka koja ne odgovaraju Rolling Eyes) oznacena za naplatu.

Inace, neki dan sam vidio u Harambasicevoj - dakle ne bas strogi centar grada - pauka koji mice tako "mastovito" parkirani auto (pogresno po gabaritima, no nikome nije smetao).

IMO, pokusati eskivirati placanje je, u konacnici, najskuplje moguce rjesenje.

Zagreb, kao i ostatak Hrvatske, ima vlast kakvu si je izabrao... red je da gradjani sada "uzivaju" u svom izboru i to tako dugo dok god ne odluce da se moze i drugacije birati. Razz



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 13:32 sub, 24. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Swerz"]Tako je nemoras platiti.
ALI parkirati je dozvoljeno samo na obiljezenim mjestima. Znaci da ti pauk moze odnesti auto (ak ga netko pozove) ili ti prometni redar moze staviti kaznu od (mislim) 300kn pod brisac.[/quote]

zapravo je ovo istina
nedavno (prije jedno 2 tjedna) je bilo organiziran prosvjed stanara moje ulice jer su svi dobili kaznu jer su se parkirali na mjestu gdje nisu bile ispisane crte za parking (prosvjedom se tražilo da se te crte napišu)
Swerz (napisa):
Tako je nemoras platiti.
ALI parkirati je dozvoljeno samo na obiljezenim mjestima. Znaci da ti pauk moze odnesti auto (ak ga netko pozove) ili ti prometni redar moze staviti kaznu od (mislim) 300kn pod brisac.


zapravo je ovo istina
nedavno (prije jedno 2 tjedna) je bilo organiziran prosvjed stanara moje ulice jer su svi dobili kaznu jer su se parkirali na mjestu gdje nisu bile ispisane crte za parking (prosvjedom se tražilo da se te crte napišu)



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 16:50 sub, 24. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja osobno se sada povlačim po sudu (tj, čekam na povlačenje po sudu) upravo radi parkiranja na neoznačenim mjestima.
U nekim ulicama se zna dogoditi da ZagrebKradKing ne iscrta neka mjesta zbog premalih gabarita, no da moj auto ipak stane na to parking mjesto.

Naravno uvijek pazim da je auto parkiran u sukladnosti s zakonom o sigurnosti prometa na cestama, no dogodi se da iako tokom nekoliko mjeseci takvog parkiranja ne dobijem kaznu (jer ni ne trebam placati) i da onda dodje neki tupavi djelatnik zagrebparkinga i zatakne kaznu bez da uopce gleda je li parking oznacen.

Jednom prilikom mi je djelatnik, nakon sto sam ga upozorio da nam tom mjestu ne smije naplacivati parking, doslovno rekao: "Ne znam ja ništa, meni su rekli u kojoj ulici naplaćujem i ja tu naplaćujem"....

S druge strane, unazad nekoliko mjeseci, Grad Zagreb je donio komunalnu uredbu, kojom se cak i neka parking mjesta koja su sukladna uredbama zakona o sigurnosti na cestama stavljaju izvan legale, jer je proglašeno da se automobil ne smije parkirati na nogostupu osim ako nije označen od za parkiranje.

Naravno da je to totalna besmislica, ali eto treba puniti proračun.

Također, ako dobijete kaznu, nemojte je platiti, jer je ustavni sud trenutno važeće propise Zagrebparking proglasio neustavnima jer nisu usklađeni sa zakonom o obaveznim odnosima, odnosno Zagrebparking vam za navedeni prekršaj ugovora ne smije obračunati kaznu, već samo iznos koji niste platili + zakonske zatezne kamate.

Imajte na umu da će od nove godine doći novi propis i kako će tada to sve izgledati, valjda nitko ne zna...

Zaboravio sam dodati za Pauk služba automobil smije odnijeti samo ako je nepropisno parkiran [b]i smeta normalnom odvijanju prometa[/b].

No imajte na umu da se boldani dio može vrlo slobodno tumačiti i omogućava djelatnicima Zagrebpakringa da se ponašaju kao šerifi....

Toliko ukratko od mene :)
Ja osobno se sada povlačim po sudu (tj, čekam na povlačenje po sudu) upravo radi parkiranja na neoznačenim mjestima.
U nekim ulicama se zna dogoditi da ZagrebKradKing ne iscrta neka mjesta zbog premalih gabarita, no da moj auto ipak stane na to parking mjesto.

Naravno uvijek pazim da je auto parkiran u sukladnosti s zakonom o sigurnosti prometa na cestama, no dogodi se da iako tokom nekoliko mjeseci takvog parkiranja ne dobijem kaznu (jer ni ne trebam placati) i da onda dodje neki tupavi djelatnik zagrebparkinga i zatakne kaznu bez da uopce gleda je li parking oznacen.

Jednom prilikom mi je djelatnik, nakon sto sam ga upozorio da nam tom mjestu ne smije naplacivati parking, doslovno rekao: "Ne znam ja ništa, meni su rekli u kojoj ulici naplaćujem i ja tu naplaćujem"....

S druge strane, unazad nekoliko mjeseci, Grad Zagreb je donio komunalnu uredbu, kojom se cak i neka parking mjesta koja su sukladna uredbama zakona o sigurnosti na cestama stavljaju izvan legale, jer je proglašeno da se automobil ne smije parkirati na nogostupu osim ako nije označen od za parkiranje.

Naravno da je to totalna besmislica, ali eto treba puniti proračun.

Također, ako dobijete kaznu, nemojte je platiti, jer je ustavni sud trenutno važeće propise Zagrebparking proglasio neustavnima jer nisu usklađeni sa zakonom o obaveznim odnosima, odnosno Zagrebparking vam za navedeni prekršaj ugovora ne smije obračunati kaznu, već samo iznos koji niste platili + zakonske zatezne kamate.

Imajte na umu da će od nove godine doći novi propis i kako će tada to sve izgledati, valjda nitko ne zna...

Zaboravio sam dodati za Pauk služba automobil smije odnijeti samo ako je nepropisno parkiran i smeta normalnom odvijanju prometa.

No imajte na umu da se boldani dio može vrlo slobodno tumačiti i omogućava djelatnicima Zagrebpakringa da se ponašaju kao šerifi....

Toliko ukratko od mene Smile



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 17:32 sub, 24. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

sad je nedavno isto bio prosvjed kod zgrade pokraj boćarskog doma jer su isto dosli decki i poceli naplacivat parking. a najbolje je to da vise ni studenti koji su u domu nemaju besplatan parking nego moraju plačat.

ali pohvala za dečke. da znate samo kak brzo crtaju te linije :D
sad je nedavno isto bio prosvjed kod zgrade pokraj boćarskog doma jer su isto dosli decki i poceli naplacivat parking. a najbolje je to da vise ni studenti koji su u domu nemaju besplatan parking nego moraju plačat.

ali pohvala za dečke. da znate samo kak brzo crtaju te linije Very Happy



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jackass9
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 09. 2009. (10:23:58)
Postovi: (15D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 13 - 21
Lokacija: pod stolom

PostPostano: 11:17 ned, 25. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

onaj zakon koji govori o minimalnom razmaku do sredine asfalta i suprotne strane se uopće ne poštuje ,tj.jako se krši...

primjerice,u ulici gdje sam na stanu,ljudi parkiraju sa obadvije strane asfalta...to sad ne bi bio problem da nije nogostup sa strane širok famoznih 50 centimetara...pa dok se često znaju parkirati sa suprotne strane asfalta dva auta,jako je teško i manjim autom proći između...a pješaci moraju prolazit po polovici kolnika da bi prešli jer je nogostup naravno zauzet od strane auta...još se javlja jedan problem kad se naprimjer neki kombi parkira ili jednostavno kad djeca prolaze u obližnju školu,vozač nikako ne može primijetiti tu osobu ili dijete ...to je pogotovo opasno kad pada kiša ili puše vjetar pa ne možeš čuti auto,pogotove ove novije koji su dost tihi...

sad zakaj tu ne radi zagrebparking svoju posao ili zakaj ne sagrade barem neko parkiralište u blizini...jer u radijusu kilometar nema iscrtanih parkirališta osim pred konzumom...a i tamo ih je pedesetak parkirnih mjesta....

kratki komentar-bezveze
onaj zakon koji govori o minimalnom razmaku do sredine asfalta i suprotne strane se uopće ne poštuje ,tj.jako se krši...

primjerice,u ulici gdje sam na stanu,ljudi parkiraju sa obadvije strane asfalta...to sad ne bi bio problem da nije nogostup sa strane širok famoznih 50 centimetara...pa dok se često znaju parkirati sa suprotne strane asfalta dva auta,jako je teško i manjim autom proći između...a pješaci moraju prolazit po polovici kolnika da bi prešli jer je nogostup naravno zauzet od strane auta...još se javlja jedan problem kad se naprimjer neki kombi parkira ili jednostavno kad djeca prolaze u obližnju školu,vozač nikako ne može primijetiti tu osobu ili dijete ...to je pogotovo opasno kad pada kiša ili puše vjetar pa ne možeš čuti auto,pogotove ove novije koji su dost tihi...

sad zakaj tu ne radi zagrebparking svoju posao ili zakaj ne sagrade barem neko parkiralište u blizini...jer u radijusu kilometar nema iscrtanih parkirališta osim pred konzumom...a i tamo ih je pedesetak parkirnih mjesta....

kratki komentar-bezveze


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 11:26 ned, 25. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="jackass9"]onaj zakon koji govori o minimalnom razmaku do sredine asfalta i suprotne strane se uopće ne poštuje ,tj.jako se krši...

primjerice,u ulici gdje sam na stanu,ljudi parkiraju sa obadvije strane asfalta...to sad ne bi bio problem da nije nogostup sa strane širok famoznih 50 centimetara...pa dok se često znaju parkirati sa suprotne strane asfalta dva auta,jako je teško i manjim autom proći između...a pješaci moraju prolazit po polovici kolnika da bi prešli jer je nogostup naravno zauzet od strane auta...još se javlja jedan problem kad se naprimjer neki kombi parkira ili jednostavno kad djeca prolaze u obližnju školu,vozač nikako ne može primijetiti tu osobu ili dijete ...to je pogotovo opasno kad pada kiša ili puše vjetar pa ne možeš čuti auto,pogotove ove novije koji su dost tihi...

sad zakaj tu ne radi zagrebparking svoju posao ili zakaj ne sagrade barem neko parkiralište u blizini...jer u radijusu kilometar nema iscrtanih parkirališta osim pred konzumom...a i tamo ih je pedesetak parkirnih mjesta....

kratki komentar-bezveze[/quote]

Kratak odgovor na tvoje pitanje bi bio: Zato što Zagrebparking nije tu radi pomaganja građanima (a za to bi trebao biti), nego za punjenje proračuna grada Zagreba.

To znači da oni optimiziraju svoje troškove tako da uglavnom pauk diže automobile koji su blizu njihovih odlagališta za nepropisno parkirane automobile.

A da je to tako, ja sam se nebrojeno puta osobno uvjerio....
jackass9 (napisa):
onaj zakon koji govori o minimalnom razmaku do sredine asfalta i suprotne strane se uopće ne poštuje ,tj.jako se krši...

primjerice,u ulici gdje sam na stanu,ljudi parkiraju sa obadvije strane asfalta...to sad ne bi bio problem da nije nogostup sa strane širok famoznih 50 centimetara...pa dok se često znaju parkirati sa suprotne strane asfalta dva auta,jako je teško i manjim autom proći između...a pješaci moraju prolazit po polovici kolnika da bi prešli jer je nogostup naravno zauzet od strane auta...još se javlja jedan problem kad se naprimjer neki kombi parkira ili jednostavno kad djeca prolaze u obližnju školu,vozač nikako ne može primijetiti tu osobu ili dijete ...to je pogotovo opasno kad pada kiša ili puše vjetar pa ne možeš čuti auto,pogotove ove novije koji su dost tihi...

sad zakaj tu ne radi zagrebparking svoju posao ili zakaj ne sagrade barem neko parkiralište u blizini...jer u radijusu kilometar nema iscrtanih parkirališta osim pred konzumom...a i tamo ih je pedesetak parkirnih mjesta....

kratki komentar-bezveze


Kratak odgovor na tvoje pitanje bi bio: Zato što Zagrebparking nije tu radi pomaganja građanima (a za to bi trebao biti), nego za punjenje proračuna grada Zagreba.

To znači da oni optimiziraju svoje troškove tako da uglavnom pauk diže automobile koji su blizu njihovih odlagališta za nepropisno parkirane automobile.

A da je to tako, ja sam se nebrojeno puta osobno uvjerio....



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 11:29 ned, 25. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

a jeste li primjetili da nikad ne dizu neke skuplje i bolje aute ? Dizu samo one od "obicnih" gradana jer ko vozi neku mrcinu sigurno ima neku vezu i djelatnike ili je strah za posao ili neznam što.

mozda dignu tu i tamo ali ja jos nikad nisam vidio neki skupi auto na kamionu..
a jeste li primjetili da nikad ne dizu neke skuplje i bolje aute ? Dizu samo one od "obicnih" gradana jer ko vozi neku mrcinu sigurno ima neku vezu i djelatnike ili je strah za posao ili neznam što.

mozda dignu tu i tamo ali ja jos nikad nisam vidio neki skupi auto na kamionu..



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 12:22 ned, 25. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Od 1.1.2009. parkiranje je dozvoljeno samo na obiljezenom parkirnom mjestu i sa tim datumom "oformljeno" je Prometno redarstvo. Oni pocinju patrolirati i pisati kazne od ovog ponedjeljka.

http://www.vjesnik.com/html/2009/09/06/Clanak.asp?r=zag&c=2
Od 1.1.2009. parkiranje je dozvoljeno samo na obiljezenom parkirnom mjestu i sa tim datumom "oformljeno" je Prometno redarstvo. Oni pocinju patrolirati i pisati kazne od ovog ponedjeljka.

http://www.vjesnik.com/html/2009/09/06/Clanak.asp?r=zag&c=2


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mhaberl
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 09. 2009. (14:44:26)
Postovi: (2D)16
Spol: muško
Sarma: -

PostPostano: 12:33 ned, 25. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="jackass9"]onaj zakon koji govori o minimalnom razmaku do sredine asfalta i suprotne strane se uopće ne poštuje ,tj.jako se krši...

primjerice,u ulici gdje sam na stanu,ljudi parkiraju sa obadvije strane asfalta...to sad ne bi bio problem da nije nogostup sa strane širok famoznih 50 centimetara...pa dok se često znaju parkirati sa suprotne strane asfalta dva auta,jako je teško i manjim autom proći između...a pješaci moraju prolazit po polovici kolnika da bi prešli jer je nogostup naravno zauzet od strane auta...još se javlja jedan problem kad se naprimjer neki kombi parkira ili jednostavno kad djeca prolaze u obližnju školu,vozač nikako ne može primijetiti tu osobu ili dijete ...to je pogotovo opasno kad pada kiša ili puše vjetar pa ne možeš čuti auto,pogotove ove novije koji su dost tihi...

sad zakaj tu ne radi zagrebparking svoju posao ili zakaj ne sagrade barem neko parkiralište u blizini...jer u radijusu kilometar nema iscrtanih parkirališta osim pred konzumom...a i tamo ih je pedesetak parkirnih mjesta....
[/quote]

Slažem se, tak je i kod mene. Samo na nekim mjestima mozes hodat po nogostupu, uglavnom po kolniku, pauka nema nigdje, mjesta za parkiranje nema nigdje, prostora da se sagradi garaža ima, ali ju nitko ne namjerava gradit, jedina stvar koju su napravili je, kaj su prije prije nekih mjesec dana uveli 3. zonu na tih par obiljezenih parkirnih mjesta u blizini. Valjda to tak mora bit, kaj ces.

[quote="ante003"]a jeste li primjetili da nikad ne dizu neke skuplje i bolje aute ? Dizu samo one od "obicnih" gradana jer ko vozi neku mrcinu sigurno ima neku vezu i djelatnike ili je strah za posao ili neznam što.

mozda dignu tu i tamo ali ja jos nikad nisam vidio neki skupi auto na kamionu..[/quote]
Neznam dali dizu skupe aute, ali ja nisam nikad vidio.
jackass9 (napisa):
onaj zakon koji govori o minimalnom razmaku do sredine asfalta i suprotne strane se uopće ne poštuje ,tj.jako se krši...

primjerice,u ulici gdje sam na stanu,ljudi parkiraju sa obadvije strane asfalta...to sad ne bi bio problem da nije nogostup sa strane širok famoznih 50 centimetara...pa dok se često znaju parkirati sa suprotne strane asfalta dva auta,jako je teško i manjim autom proći između...a pješaci moraju prolazit po polovici kolnika da bi prešli jer je nogostup naravno zauzet od strane auta...još se javlja jedan problem kad se naprimjer neki kombi parkira ili jednostavno kad djeca prolaze u obližnju školu,vozač nikako ne može primijetiti tu osobu ili dijete ...to je pogotovo opasno kad pada kiša ili puše vjetar pa ne možeš čuti auto,pogotove ove novije koji su dost tihi...

sad zakaj tu ne radi zagrebparking svoju posao ili zakaj ne sagrade barem neko parkiralište u blizini...jer u radijusu kilometar nema iscrtanih parkirališta osim pred konzumom...a i tamo ih je pedesetak parkirnih mjesta....


Slažem se, tak je i kod mene. Samo na nekim mjestima mozes hodat po nogostupu, uglavnom po kolniku, pauka nema nigdje, mjesta za parkiranje nema nigdje, prostora da se sagradi garaža ima, ali ju nitko ne namjerava gradit, jedina stvar koju su napravili je, kaj su prije prije nekih mjesec dana uveli 3. zonu na tih par obiljezenih parkirnih mjesta u blizini. Valjda to tak mora bit, kaj ces.

ante003 (napisa):
a jeste li primjetili da nikad ne dizu neke skuplje i bolje aute ? Dizu samo one od "obicnih" gradana jer ko vozi neku mrcinu sigurno ima neku vezu i djelatnike ili je strah za posao ili neznam što.

mozda dignu tu i tamo ali ja jos nikad nisam vidio neki skupi auto na kamionu..

Neznam dali dizu skupe aute, ali ja nisam nikad vidio.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:14 ned, 25. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mhaberl"]Valjda to tak mora bit, kaj ces.[/quote]

Ovakve izjave me toliko ljute da je to nevjerojatno.
Kad su izbori onda razmislite o ovakvim stvarima (da ne bi bilo zabune, za ovu tematiku mislim na lokalne izbore), a ne da 20% stanovništva grada Zagreba izabere Bandića i po treći put i da se onda to tumači kao da je većina izabrala njega za gradonačelnika.

Također, narod se ne mora nužno pomiriti sa odlukama gradskih i državnim otaca, ali u ovoj konformistički ustrojenoj državi je ionako svima teško pokrenuti svoje guzice i dići svoj glas protiv konstatntog gaženja naših prava.
mhaberl (napisa):
Valjda to tak mora bit, kaj ces.


Ovakve izjave me toliko ljute da je to nevjerojatno.
Kad su izbori onda razmislite o ovakvim stvarima (da ne bi bilo zabune, za ovu tematiku mislim na lokalne izbore), a ne da 20% stanovništva grada Zagreba izabere Bandića i po treći put i da se onda to tumači kao da je većina izabrala njega za gradonačelnika.

Također, narod se ne mora nužno pomiriti sa odlukama gradskih i državnim otaca, ali u ovoj konformistički ustrojenoj državi je ionako svima teško pokrenuti svoje guzice i dići svoj glas protiv konstatntog gaženja naših prava.



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mhaberl
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 09. 2009. (14:44:26)
Postovi: (2D)16
Spol: muško
Sarma: -

PostPostano: 18:44 ned, 25. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gogs"][quote="mhaberl"]Valjda to tak mora bit, kaj ces.[/quote]

Ovakve izjave me toliko ljute da je to nevjerojatno.
Kad su izbori onda razmislite o ovakvim stvarima (da ne bi bilo zabune, za ovu tematiku mislim na lokalne izbore), a ne da 20% stanovništva grada Zagreba izabere Banditosa i po treći put i da se onda to tumači kao da je većina izabrala njega za gradonačelnika.[/quote]
Ja sam bio na izborima, preciznije na svakim izborima na kojima sam mogao glasati. Ali pomirio sam se sa time da druge ljude jednostavno nije briga za to tko i kako upravlja gradom i drzavom. Jedna od "najdrazih" izjava mi je bila: "Je, on jest lopov, al je bar sposoban i bar nekaj napravi" :grrr:
I kaj vise rec na to.

[quote="Gogs"]
Također, narod se ne mora nužno pomiriti sa odlukama gradskih i državnim otaca, ali u ovoj konformistički ustrojenoj državi je ionako svima teško pokrenuti svoje guzice i dići svoj glas protiv konstatntog gaženja naših prava.[/quote] komedijaš, njima se neda ic ni na izbore, a ocekujes da ce izac na ulice :lol:
Gogs (napisa):
mhaberl (napisa):
Valjda to tak mora bit, kaj ces.


Ovakve izjave me toliko ljute da je to nevjerojatno.
Kad su izbori onda razmislite o ovakvim stvarima (da ne bi bilo zabune, za ovu tematiku mislim na lokalne izbore), a ne da 20% stanovništva grada Zagreba izabere Banditosa i po treći put i da se onda to tumači kao da je većina izabrala njega za gradonačelnika.

Ja sam bio na izborima, preciznije na svakim izborima na kojima sam mogao glasati. Ali pomirio sam se sa time da druge ljude jednostavno nije briga za to tko i kako upravlja gradom i drzavom. Jedna od "najdrazih" izjava mi je bila: "Je, on jest lopov, al je bar sposoban i bar nekaj napravi" Grrrrr....
I kaj vise rec na to.

Gogs (napisa):

Također, narod se ne mora nužno pomiriti sa odlukama gradskih i državnim otaca, ali u ovoj konformistički ustrojenoj državi je ionako svima teško pokrenuti svoje guzice i dići svoj glas protiv konstatntog gaženja naših prava.
komedijaš, njima se neda ic ni na izbore, a ocekujes da ce izac na ulice Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 19:42 ned, 25. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moj glas za predsjednika ide Bandicu . Nek i ostalima bude lijepo kako i nama u ZG-u :twisted:
Moj glas za predsjednika ide Bandicu . Nek i ostalima bude lijepo kako i nama u ZG-u Twisted Evil


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 19:57 ned, 25. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ali ako Bandić ode na Pantovčak, za gradonačelnika će vam doći Mamić. :wink: A to je dobitna kombinacija, nikom neće biti tako lijepo. :lol:
Ali ako Bandić ode na Pantovčak, za gradonačelnika će vam doći Mamić. Wink A to je dobitna kombinacija, nikom neće biti tako lijepo. Laughing



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mhaberl
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 09. 2009. (14:44:26)
Postovi: (2D)16
Spol: muško
Sarma: -

PostPostano: 21:32 ned, 25. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sto se parkiranja tice, Zagrebparking je besmisleno poduzeće dok god ono "puni" gradski proracun. Da bi to poduzeće imalo ikakvog smisla (zbog ovlasti koje ima) trebalo bi financijski biti odvojeno od grada i sav novac koji zarade bilo na kaznama ili na naplati parkiranja osim na plaće djelatnika trositi na izgradnju garaža i uređivanje parkiralisnih mjesta.

Također bi trebalo biti vidljivo koliko su zaradili od cega i na sta su koliko potrosili, bez onih fori o "poslovnim tajnama".

Ovo sada je presmijesno, preglupo i prejadno. Kad god Bandiću zatreba love oni dizu aute cesce nego inace, a u vrijeme prije izbora "pauci" ne rade.

@Gogs:
Na kraju krajeva, ja nisam razocaran gradskim poglavarstvom niti Bandićem, niti onima koji bih trebali kontrolirati, nego ljudima koji su ih izabrali (pogotovo onima koji su to ucinili na neizravan nacin, neizlazeci na izbore). Bandić je takav kakav je, ljudi kojima to odgovara su takvi kakvi jesu i zato kazem: valjda to tak mora bit, kaj ces.
Sto se parkiranja tice, Zagrebparking je besmisleno poduzeće dok god ono "puni" gradski proracun. Da bi to poduzeće imalo ikakvog smisla (zbog ovlasti koje ima) trebalo bi financijski biti odvojeno od grada i sav novac koji zarade bilo na kaznama ili na naplati parkiranja osim na plaće djelatnika trositi na izgradnju garaža i uređivanje parkiralisnih mjesta.

Također bi trebalo biti vidljivo koliko su zaradili od cega i na sta su koliko potrosili, bez onih fori o "poslovnim tajnama".

Ovo sada je presmijesno, preglupo i prejadno. Kad god Bandiću zatreba love oni dizu aute cesce nego inace, a u vrijeme prije izbora "pauci" ne rade.

@Gogs:
Na kraju krajeva, ja nisam razocaran gradskim poglavarstvom niti Bandićem, niti onima koji bih trebali kontrolirati, nego ljudima koji su ih izabrali (pogotovo onima koji su to ucinili na neizravan nacin, neizlazeci na izbore). Bandić je takav kakav je, ljudi kojima to odgovara su takvi kakvi jesu i zato kazem: valjda to tak mora bit, kaj ces.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 22:43 ned, 25. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mhaberl"]a u vrijeme prije izbora "pauci" ne rade[/quote]
Da, točno, 15 dana prije zadnjih lokalnih izbora pauci nisu odvozili aute. To je valjda vrhunac mizerije za koji sam čuo.
mhaberl (napisa):
a u vrijeme prije izbora "pauci" ne rade

Da, točno, 15 dana prije zadnjih lokalnih izbora pauci nisu odvozili aute. To je valjda vrhunac mizerije za koji sam čuo.



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 22:51 ned, 25. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

pogledajte ovaj lijepi članak ;)
http://www.net.hr/novac/page/2009/10/25/0030006.html
pogledajte ovaj lijepi članak Wink
http://www.net.hr/novac/page/2009/10/25/0030006.html



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mhaberl
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 09. 2009. (14:44:26)
Postovi: (2D)16
Spol: muško
Sarma: -

PostPostano: 23:04 ned, 25. 10. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Melkor"][quote="mhaberl"]a u vrijeme prije izbora "pauci" ne rade[/quote]
Da, točno, 15 dana prije zadnjih lokalnih izbora pauci nisu odvozili aute. To je valjda vrhunac mizerije za koji sam čuo.[/quote]

Covjek bi rekao da je to protuzakonito, ali sta ces:


[url=http://www.monitor.hr/clanci/bandic-pauk-sluzbi-ne-dizite-aute-do-izbora/21187/]Lijepo pise:[/url]
[quote]I policajci, koji na parkiralištu Zagrebparkinga za nepropisno parkirane automobile naplaćuju kazne, potvrdili su nam kako su u ponedjeljak na stolu našli interni dopis Grada Zagreba kojim se traži veća tolerancija za krivo parkiranje[/quote]

[quote]- Inače dnevno podignemo stotinjak automobila i donesemo u riznicu Holdinga oko stotinu tisuća kuna. Od ponedjeljka, kad nam je gradonačelnik poslao nalog, na dan dižemo sedam do osam automobila. Trebamo biti fini zbog izbora - priznao nam je jedan djelatnik komunalnog redarstva.[/quote]

I svi su to znali i svejedno vecina nije isla na izbore i ovaj je ponovno izabran.

[size=9][color=#999999]Added after 1 minutes:[/color][/size]

[quote="ante003"]pogledajte ovaj lijepi članak ;)
http://www.net.hr/novac/page/2009/10/25/0030006.html[/quote]

Bas me zanima sta bi se to tocno dogodilo kad bi Holding bankrotirao.
Melkor (napisa):
mhaberl (napisa):
a u vrijeme prije izbora "pauci" ne rade

Da, točno, 15 dana prije zadnjih lokalnih izbora pauci nisu odvozili aute. To je valjda vrhunac mizerije za koji sam čuo.


Covjek bi rekao da je to protuzakonito, ali sta ces:


Lijepo pise:
Citat:
I policajci, koji na parkiralištu Zagrebparkinga za nepropisno parkirane automobile naplaćuju kazne, potvrdili su nam kako su u ponedjeljak na stolu našli interni dopis Grada Zagreba kojim se traži veća tolerancija za krivo parkiranje


Citat:
- Inače dnevno podignemo stotinjak automobila i donesemo u riznicu Holdinga oko stotinu tisuća kuna. Od ponedjeljka, kad nam je gradonačelnik poslao nalog, na dan dižemo sedam do osam automobila. Trebamo biti fini zbog izbora - priznao nam je jedan djelatnik komunalnog redarstva.


I svi su to znali i svejedno vecina nije isla na izbore i ovaj je ponovno izabran.

Added after 1 minutes:

ante003 (napisa):
pogledajte ovaj lijepi članak Wink
http://www.net.hr/novac/page/2009/10/25/0030006.html


Bas me zanima sta bi se to tocno dogodilo kad bi Holding bankrotirao.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan