Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Funkcije (zadatak)
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Matematička analiza 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
°bubble°
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 10. 2011. (12:03:20)
Postovi: (25)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 21:51 uto, 1. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Još jedno pitance :oops:
Kad tražim sliku i dobijem rezultat npr.[latex] [ch(-2),ch(-3)>[/latex] mogu li ostavit takvo rješenje ili postoji još neki način preko Arch? (ne raspisuje mi se baš sa e-ovima...)
Još jedno pitance Embarassed
Kad tražim sliku i dobijem rezultat npr. mogu li ostavit takvo rješenje ili postoji još neki način preko Arch? (ne raspisuje mi se baš sa e-ovima...)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BlameGame
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 09. 2011. (19:17:53)
Postovi: (6C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 3

PostPostano: 19:43 sri, 2. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

g(f(k))=arctgx
f i g obje idu sa R u R
je li f injekcija???
g(f(k))=arctgx
f i g obje idu sa R u R
je li f injekcija???


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sasha.f
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 10. 2011. (20:04:19)
Postovi: (3D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 15:22 čet, 3. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

f(x)= pod od x , koja je praslika na intervalu [2,4> ?
f(x)= pod od x , koja je praslika na intervalu [2,4> ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gamin
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2011. (19:02:37)
Postovi: (11)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 16:17 čet, 3. 11. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Treba gledati za koje [latex]x[/latex] vrijedi [latex]2\leq\lfloor x \rfloor<4 [/latex].
Treba gledati za koje vrijedi .


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Popara
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 08. 2012. (19:05:50)
Postovi: (3B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 2
Lokacija: Zadar/Zagreb

PostPostano: 0:20 pet, 2. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Može pomoć?
Zadatak glasi: Riješite jednadžbu:

[latex]\cos(3\arccos x)=2x^3 - 2x[/latex]

Piše i uputa: iskoristite adicijsku formulu za cos,ali nije mi baš jasno kako bih ju trebao iskoristiti?!
(inače,zadatak je sa kolokvija iz 2009.)
Može pomoć?
Zadatak glasi: Riješite jednadžbu:



Piše i uputa: iskoristite adicijsku formulu za cos,ali nije mi baš jasno kako bih ju trebao iskoristiti?!
(inače,zadatak je sa kolokvija iz 2009.)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 0:26 pet, 2. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Trebas iskoristiti formulu za kosinus trostrukog kuta, tj. [tex]\cos 3\alpha = 4\cos^3\alpha-3\cos\alpha[/tex]. Sada umjesto [tex]\alpha[/tex] uvrsti [tex]\arccos x[/tex].
Trebas iskoristiti formulu za kosinus trostrukog kuta, tj. [tex]\cos 3\alpha = 4\cos^3\alpha-3\cos\alpha[/tex]. Sada umjesto [tex]\alpha[/tex] uvrsti [tex]\arccos x[/tex].



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Popara
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 08. 2012. (19:05:50)
Postovi: (3B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 2
Lokacija: Zadar/Zagreb

PostPostano: 0:33 pet, 2. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Wou,brzo!A nakon ovoga je i prelako. Puno hvala!!
Wou,brzo!A nakon ovoga je i prelako. Puno hvala!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
hendrix
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 09. 2012. (15:59:06)
Postovi: (92)16
Sarma = la pohva - posuda
29 = 31 - 2

PostPostano: 1:46 pet, 2. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"]Trebas iskoristiti formulu za kosinus trostrukog kuta, tj. [tex]\cos 3\alpha = 4\cos^3\alpha-3\cos\alpha[/tex]. Sada umjesto [tex]\alpha[/tex] uvrsti [tex]\arccos x[/tex].[/quote]

Ako se misli na adicijsku formulu za kosinus, pretpostavljam da se ipak rastav treba pisati kao [tex]\cos 3\alpha = \cos (2\alpha + \alpha)[/tex], a nakon raspisivanja toga doći do konačne verzije, [tex]\cos 3\alpha = 4\cos^3\alpha-3\cos\alpha[/tex]...

Formula trostrukog kuta ne pada iz vedra neba (barem koliko na 1. godini znam, nije da je baš tako trivijalna da se na MA1 može izvaditi iz rukava i to je to), a i ovo "adicijska formula za kosinus" nekako nalaže da bi trebalo koristiti formulu za kosinus zbroja/razlike pa onda raspisivanjem doći do identiteta koji ste gore napisali i, u konačnici, riješiti tu, tada, prilično laganu jednadžbu. :D
goranm (napisa):
Trebas iskoristiti formulu za kosinus trostrukog kuta, tj. [tex]\cos 3\alpha = 4\cos^3\alpha-3\cos\alpha[/tex]. Sada umjesto [tex]\alpha[/tex] uvrsti [tex]\arccos x[/tex].


Ako se misli na adicijsku formulu za kosinus, pretpostavljam da se ipak rastav treba pisati kao [tex]\cos 3\alpha = \cos (2\alpha + \alpha)[/tex], a nakon raspisivanja toga doći do konačne verzije, [tex]\cos 3\alpha = 4\cos^3\alpha-3\cos\alpha[/tex]...

Formula trostrukog kuta ne pada iz vedra neba (barem koliko na 1. godini znam, nije da je baš tako trivijalna da se na MA1 može izvaditi iz rukava i to je to), a i ovo "adicijska formula za kosinus" nekako nalaže da bi trebalo koristiti formulu za kosinus zbroja/razlike pa onda raspisivanjem doći do identiteta koji ste gore napisali i, u konačnici, riješiti tu, tada, prilično laganu jednadžbu. Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 2:27 pet, 2. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kritika je utemeljena i slazem se s njom, no razlog zasto sam isao na sturi hint, umjesto detaljno obrazlozeno rjesenje je taj sto ce se u tom slucaju kolega Popara mozda sam pitati zasto bi on meni vjerovao da se kosinus trostrukog kuta moze tako raspisati, otkuda mi to uopce i kako da to provjeri - u tom slucaju nauciti ce vise nego kada bi samo procitao detaljno raspisano rjesenje. :)
Kritika je utemeljena i slazem se s njom, no razlog zasto sam isao na sturi hint, umjesto detaljno obrazlozeno rjesenje je taj sto ce se u tom slucaju kolega Popara mozda sam pitati zasto bi on meni vjerovao da se kosinus trostrukog kuta moze tako raspisati, otkuda mi to uopce i kako da to provjeri - u tom slucaju nauciti ce vise nego kada bi samo procitao detaljno raspisano rjesenje. Smile



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Popara
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 08. 2012. (19:05:50)
Postovi: (3B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 2
Lokacija: Zadar/Zagreb

PostPostano: 9:56 pet, 2. 11. 2012    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="hendrix"][quote="goranm"]Trebas iskoristiti formulu za kosinus trostrukog kuta, tj. [tex]\cos 3\alpha = 4\cos^3\alpha-3\cos\alpha[/tex]. Sada umjesto [tex]\alpha[/tex] uvrsti [tex]\arccos x[/tex].[/quote]

Ako se misli na adicijsku formulu za kosinus, pretpostavljam da se ipak rastav treba pisati kao [tex]\cos 3\alpha = \cos (2\alpha + \alpha)[/tex], a nakon raspisivanja toga doći do konačne verzije, [tex]\cos 3\alpha = 4\cos^3\alpha-3\cos\alpha[/tex]...

Formula trostrukog kuta ne pada iz vedra neba (barem koliko na 1. godini znam, nije da je baš tako trivijalna da se na MA1 može izvaditi iz rukava i to je to), a i ovo "adicijska formula za kosinus" nekako nalaže da bi trebalo koristiti formulu za kosinus zbroja/razlike pa onda raspisivanjem doći do identiteta koji ste gore napisali i, u konačnici, riješiti tu, tada, prilično laganu jednadžbu. :D[/quote]

Istina,ne pada iz vedra neba,nemamo je u formulama i nismo je koristili na vježbama ali nakon što je goranm napisao konačnu verziju i nakon što sam riješio zad uvrštavajući u konačnu verziju sam išao raspisati [tex]\cos 3\alpha = \cos (2\alpha + \alpha)[/tex] i stvarno vrlo lako došao do konačne verzije.Sve u svemu,bilo je poučno :D
hendrix (napisa):
goranm (napisa):
Trebas iskoristiti formulu za kosinus trostrukog kuta, tj. [tex]\cos 3\alpha = 4\cos^3\alpha-3\cos\alpha[/tex]. Sada umjesto [tex]\alpha[/tex] uvrsti [tex]\arccos x[/tex].


Ako se misli na adicijsku formulu za kosinus, pretpostavljam da se ipak rastav treba pisati kao [tex]\cos 3\alpha = \cos (2\alpha + \alpha)[/tex], a nakon raspisivanja toga doći do konačne verzije, [tex]\cos 3\alpha = 4\cos^3\alpha-3\cos\alpha[/tex]...

Formula trostrukog kuta ne pada iz vedra neba (barem koliko na 1. godini znam, nije da je baš tako trivijalna da se na MA1 može izvaditi iz rukava i to je to), a i ovo "adicijska formula za kosinus" nekako nalaže da bi trebalo koristiti formulu za kosinus zbroja/razlike pa onda raspisivanjem doći do identiteta koji ste gore napisali i, u konačnici, riješiti tu, tada, prilično laganu jednadžbu. Very Happy


Istina,ne pada iz vedra neba,nemamo je u formulama i nismo je koristili na vježbama ali nakon što je goranm napisao konačnu verziju i nakon što sam riješio zad uvrštavajući u konačnu verziju sam išao raspisati [tex]\cos 3\alpha = \cos (2\alpha + \alpha)[/tex] i stvarno vrlo lako došao do konačne verzije.Sve u svemu,bilo je poučno Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Matematička analiza 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Stranica 8 / 8.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan