Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Rijetke vrste
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
pipi duga čarapa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2009. (12:36:59)
Postovi: (2D)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 3 - 8

PostPostano: 11:09 pon, 2. 11. 2009    Naslov: Rijetke vrste Citirajte i odgovorite

Evo i na roditeljskim forumima zamjećena je opasnost izumiranje određenih zanimanja:


[url]http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=84853[/url]
Evo i na roditeljskim forumima zamjećena je opasnost izumiranje određenih zanimanja:


http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=84853


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 15:26 pon, 2. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pretpostavljam da se radi o nastavničkim zanimanjima, jerbo ne mogu otvoriti link.

Nije to nikakva tajna. Mladim ljudima je ipak egzistencija jako bitna. Možda i bitnija od ljubavi za nekim poslom.... Ovo ljeto sam sreo jednu kolegicu koja je završila matematiku, radi u jednoj državnoj firmi. Plaća njoj: cca 7000 kn. Plaća meni: 3900 kn (nakon položenog stručnog oko 4500 kn). Uz to njoj firma, ukoliko je dotična kolegica to voljna, plaća postdiplomski. Ja ako ga želim pohađati, moram ga platiti sam. Nema šanse da se i jedna škola odluči nastavniku platiti postdiplomski, pa čak ni onaj postdiplomski metodike (koji, uzgred rečeno na PMF-MO [b]ne postoji[/b]; ali postoji na UF opći metodički, ali ga MO ne priznaje). Pa čak bez obzira što se i na taj način itekako podiže kvaliteta nastave i, dugoročno gledajući, ima višestruke koristi po naše društvo. Čak i ako se persona odluči na svoju ruku platiti i završiti postdiplomski iz metodike, po Kolektivnom ugovoru zaposlenika u osnovnom/srednjem školstvu, ima pravo na 7% veću plaću (u slučaju magisterija) i 14% veću plaću u slučaju doktorata. Međutim, nemalo puta se dogodilo da škole/MZOŠ odbijaju povećati plaću nastavniku na temelju toga pod izlikom "Magisterij/doktorat nije potreban za radno mjesto na kojemu radiš". Dakle, ja sa plaćom, kakva već je, budućnost mogu vidjeti eventualno u narednih godinu dana, bez perspektive jer je sustav jednostavno ne dozvoljava. A netko sa plaćom o kojoj ću ja moći samo sanjati ima širom otvorena sva vrata. No dobro, odavno sam zaključio da su stvari u našoj državici totalno naopako okrenute - obrnuti Robin Hood - uzmi siromašnima, plati onima koji imaju.

Veli meni jedan klinac prije par dana na nastavi "Profesore, vi imate plaću 4000 kn, a moj tata vozi vlak i ima duplo veću plaću od vas! Vi imate završen fakultet, a on jedva završio srednju školu." Što onda reći na to? Poklopit se ušima i nastaviti raditi svoj posao ponosno, najbolje što mogu. Kaže kolegica danas u zbornici da ona laže kad je pitaju za plaću jer ljepše zvuči da ima 4800 nego 4500 kn (tek je položila stručni). Na to sam je rekao da ja namjerno ne lažem plaću nego kažem istinu, pa da ljudi koji me pitaju za to vide koliko smo zbilja potplaćeni. I nadam se da će se barem Adlešička crveniti kao rak kad joj to netko spomene, jer je i ona sama nastavnica i trebala bi znati koji je to krvavi posao!

Ali nije ni to smak svijeta. Smak svijeta je što su nastavnici danas potpuno degradirana profesija. Nekoć su bili cijenjeni ljudi, ipak su oni ti koji odgajaju našu/vašu djecu. Danas su to bezdušni tlačitelji koji mrcvare jadnu djecu i krše im pravo na bezbrižno djetinjstvo i igru. Hvala novinarki Ivani Kalogjeri-Brkić (Jutarnji list) i pravobraniteljici za djecu. A nitko, NITKO! ne vidi što se događa kada se svjetla na pozornici ugase i ostanu nastavnici sami sa djecom. Tada se događa omalovažavanje od strane neke djece. A kako i ne bi kad im društvo daje za pravo. Makar prešutno.

Jedan kolega je prije par dana uzeo sve članke koje je objavila slavna IKB (Jutarnji list) o nastavnicima u zadnjih nekoliko mjeseci. Kad god je bila priča o nastavnicima, sugovornici su joj bili:

3 sveučilišna profesora
1 znanstvenik
1 dekan
7 ravnatelja
2 privatna poduzetnika
1 službenik Ministarstva
1 službenik županije
1 službenik državne agencije
1 dužnosnik hrvatske obrtničke komore

0 (nula) nastavnika.

O čemu mi pričamo onda? Živjelo objektivno novinarstvo i Republika Hrvatska.

Na kraju da napomenem, ja svoj posao obožavam i ne bih nikad mogao raditi u nekom uredu ili voziti vlakove. Ali kad pogledam sve ovo što sam gore napisao.....pa zar je onda čudno da ljudi ne žele raditi u nastavi?!
Pretpostavljam da se radi o nastavničkim zanimanjima, jerbo ne mogu otvoriti link.

Nije to nikakva tajna. Mladim ljudima je ipak egzistencija jako bitna. Možda i bitnija od ljubavi za nekim poslom.... Ovo ljeto sam sreo jednu kolegicu koja je završila matematiku, radi u jednoj državnoj firmi. Plaća njoj: cca 7000 kn. Plaća meni: 3900 kn (nakon položenog stručnog oko 4500 kn). Uz to njoj firma, ukoliko je dotična kolegica to voljna, plaća postdiplomski. Ja ako ga želim pohađati, moram ga platiti sam. Nema šanse da se i jedna škola odluči nastavniku platiti postdiplomski, pa čak ni onaj postdiplomski metodike (koji, uzgred rečeno na PMF-MO ne postoji; ali postoji na UF opći metodički, ali ga MO ne priznaje). Pa čak bez obzira što se i na taj način itekako podiže kvaliteta nastave i, dugoročno gledajući, ima višestruke koristi po naše društvo. Čak i ako se persona odluči na svoju ruku platiti i završiti postdiplomski iz metodike, po Kolektivnom ugovoru zaposlenika u osnovnom/srednjem školstvu, ima pravo na 7% veću plaću (u slučaju magisterija) i 14% veću plaću u slučaju doktorata. Međutim, nemalo puta se dogodilo da škole/MZOŠ odbijaju povećati plaću nastavniku na temelju toga pod izlikom "Magisterij/doktorat nije potreban za radno mjesto na kojemu radiš". Dakle, ja sa plaćom, kakva već je, budućnost mogu vidjeti eventualno u narednih godinu dana, bez perspektive jer je sustav jednostavno ne dozvoljava. A netko sa plaćom o kojoj ću ja moći samo sanjati ima širom otvorena sva vrata. No dobro, odavno sam zaključio da su stvari u našoj državici totalno naopako okrenute - obrnuti Robin Hood - uzmi siromašnima, plati onima koji imaju.

Veli meni jedan klinac prije par dana na nastavi "Profesore, vi imate plaću 4000 kn, a moj tata vozi vlak i ima duplo veću plaću od vas! Vi imate završen fakultet, a on jedva završio srednju školu." Što onda reći na to? Poklopit se ušima i nastaviti raditi svoj posao ponosno, najbolje što mogu. Kaže kolegica danas u zbornici da ona laže kad je pitaju za plaću jer ljepše zvuči da ima 4800 nego 4500 kn (tek je položila stručni). Na to sam je rekao da ja namjerno ne lažem plaću nego kažem istinu, pa da ljudi koji me pitaju za to vide koliko smo zbilja potplaćeni. I nadam se da će se barem Adlešička crveniti kao rak kad joj to netko spomene, jer je i ona sama nastavnica i trebala bi znati koji je to krvavi posao!

Ali nije ni to smak svijeta. Smak svijeta je što su nastavnici danas potpuno degradirana profesija. Nekoć su bili cijenjeni ljudi, ipak su oni ti koji odgajaju našu/vašu djecu. Danas su to bezdušni tlačitelji koji mrcvare jadnu djecu i krše im pravo na bezbrižno djetinjstvo i igru. Hvala novinarki Ivani Kalogjeri-Brkić (Jutarnji list) i pravobraniteljici za djecu. A nitko, NITKO! ne vidi što se događa kada se svjetla na pozornici ugase i ostanu nastavnici sami sa djecom. Tada se događa omalovažavanje od strane neke djece. A kako i ne bi kad im društvo daje za pravo. Makar prešutno.

Jedan kolega je prije par dana uzeo sve članke koje je objavila slavna IKB (Jutarnji list) o nastavnicima u zadnjih nekoliko mjeseci. Kad god je bila priča o nastavnicima, sugovornici su joj bili:

3 sveučilišna profesora
1 znanstvenik
1 dekan
7 ravnatelja
2 privatna poduzetnika
1 službenik Ministarstva
1 službenik županije
1 službenik državne agencije
1 dužnosnik hrvatske obrtničke komore

0 (nula) nastavnika.

O čemu mi pričamo onda? Živjelo objektivno novinarstvo i Republika Hrvatska.

Na kraju da napomenem, ja svoj posao obožavam i ne bih nikad mogao raditi u nekom uredu ili voziti vlakove. Ali kad pogledam sve ovo što sam gore napisao.....pa zar je onda čudno da ljudi ne žele raditi u nastavi?!



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 20:05 pon, 2. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

iskreno, mene je strah sad ic radit ko profesor matematike.
pogotovo doma.
kad sam ja bio u srednjoj je bilo normalno
ali sad dok slusam klince kaj rade
ma nema te sile koja bi me navela. Ako dobijes gimnaziju di sam ja išel predes koliko toliko dobro ali druge skole su koma

i onda me pitaj zasto necu bit prof makar je sam na tom smjeru. Tebi je mozda super di radis i djeca te ne gledaju ko boksačku vreću. ali ima škola di nebi ni zarulje mjenjal a di kamoli predaval.
iskreno, mene je strah sad ic radit ko profesor matematike.
pogotovo doma.
kad sam ja bio u srednjoj je bilo normalno
ali sad dok slusam klince kaj rade
ma nema te sile koja bi me navela. Ako dobijes gimnaziju di sam ja išel predes koliko toliko dobro ali druge skole su koma

i onda me pitaj zasto necu bit prof makar je sam na tom smjeru. Tebi je mozda super di radis i djeca te ne gledaju ko boksačku vreću. ali ima škola di nebi ni zarulje mjenjal a di kamoli predaval.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 20:45 pon, 2. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nemoj krivo shvatiti. Ja zbilja volim svoj posao, ali zbilja se sve više pitam ima li smisla postaviti se na trepavice, organizirati što kvalitetniju, što kreativniju nastavu, a da te država, pa onda i ostatak društva podcjenjuje. Pa ne hranim se ljubavlju prema poslom, niti zrakom.
Nemoj krivo shvatiti. Ja zbilja volim svoj posao, ali zbilja se sve više pitam ima li smisla postaviti se na trepavice, organizirati što kvalitetniju, što kreativniju nastavu, a da te država, pa onda i ostatak društva podcjenjuje. Pa ne hranim se ljubavlju prema poslom, niti zrakom.



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 20:48 pon, 2. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma gle. kuzim ja sve. i ja sam nekad htio bit prof.
i super je to posao.
ali pogle malo vijesti u zadnje vrijeme i svako malo vidis kako neki prof dobije po tikvi ili tako nesto.
i toga ima sve vise
i sve više im pada vrijednost
ma gle. kuzim ja sve. i ja sam nekad htio bit prof.
i super je to posao.
ali pogle malo vijesti u zadnje vrijeme i svako malo vidis kako neki prof dobije po tikvi ili tako nesto.
i toga ima sve vise
i sve više im pada vrijednost



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
5ra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 08. 2006. (21:34:08)
Postovi: (D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 31 - 21

PostPostano: 21:49 pon, 2. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

slažem se s tim da su nastavnici potplaćeni. užasno me živcira današnji odgoj djece, prije kad je dijete mami i tati reklo da mu je nastavnik dao 1 mama i tata bi se ljutili na njega, u današnje vrijeme se ljute na tog nastavnika..... to je zbilja žalosno.

ali s druge strane, ako netko radi u nekoj firmi i ima plaću 7000 kn, ne mislite da on možda radi više nego profesor u školi. svi znamo koliko profesori imaju godišnjeg, ne rade niti na jedan praznik, dok su ljudim koji rade u raznim privatnim firmama često radne subote, a o godišnjem da ni ne pričam. ideš na godišnji kad ti šef to dopusti...
slažem se da je plaća nastavnicima premala i definitivno bi trebala postojati neka mogućnost napredovanja u školama i u smislu plaće i u smislu profesionalnog usavršavanja, ali opet ne može ta plaća biti veća od nekog tko radi po cijele dane, sa jedva 25 dana godišnjeg...
slažem se s tim da su nastavnici potplaćeni. užasno me živcira današnji odgoj djece, prije kad je dijete mami i tati reklo da mu je nastavnik dao 1 mama i tata bi se ljutili na njega, u današnje vrijeme se ljute na tog nastavnika..... to je zbilja žalosno.

ali s druge strane, ako netko radi u nekoj firmi i ima plaću 7000 kn, ne mislite da on možda radi više nego profesor u školi. svi znamo koliko profesori imaju godišnjeg, ne rade niti na jedan praznik, dok su ljudim koji rade u raznim privatnim firmama često radne subote, a o godišnjem da ni ne pričam. ideš na godišnji kad ti šef to dopusti...
slažem se da je plaća nastavnicima premala i definitivno bi trebala postojati neka mogućnost napredovanja u školama i u smislu plaće i u smislu profesionalnog usavršavanja, ali opet ne može ta plaća biti veća od nekog tko radi po cijele dane, sa jedva 25 dana godišnjeg...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zabela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 02. 2008. (15:40:02)
Postovi: (3A)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 0
Lokacija: Cvjetno naselje

PostPostano: 22:01 pon, 2. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Svatko bira posao koji želi raditi (bar bi tako trebalo biti). I mislim da niti jedan profesor nije izabrao svoj poziv zato što ima toliko godišnjeg i neradnih dana. To je jedna od prednosti tog posla, bez daljnjeg!
Ali, netko tko radi u firmi radi sa odraslim ljudima koji razumiju značaj posla i tomu slično.
Koliki je psihički napor raditi u školi suvišno je pričati, pogotovo u današnje vrijeme, sa svom divno odgojenom djecom i još divnijim roditeljima.
Svatko bira posao koji želi raditi (bar bi tako trebalo biti). I mislim da niti jedan profesor nije izabrao svoj poziv zato što ima toliko godišnjeg i neradnih dana. To je jedna od prednosti tog posla, bez daljnjeg!
Ali, netko tko radi u firmi radi sa odraslim ljudima koji razumiju značaj posla i tomu slično.
Koliki je psihički napor raditi u školi suvišno je pričati, pogotovo u današnje vrijeme, sa svom divno odgojenom djecom i još divnijim roditeljima.



_________________
Ente kalbii, ente kulun fi hajatii.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 23:02 pon, 2. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

5ra, ako želiš, poskeniram ti i pošaljem svoje ovogodišnje Rješenje o korištenju godišnjeg odmora, pa mi onda nakon toga dođi opet pričati priče o tome kako mi 3 mjeseca u godini ne radimo. Užasno me ljute takve priče od ljudi koji očito ne znaju što pričaju, nisu informani i vjeruju općem mišljenju kako ništa ne radimo. Evo, za tvoju informaciju, ove godine sam imao godišnji u trajanju 6.7.-12.8. Hmmmmmmmmmmmm, da, imaš pravo. Definitivno 3 mjeseca godišnjeg! :roll:

Do 6.7. sam svaki dan bio u školi, radio na popravnim ispitima, unosu podataka u e*maticu, matičnu knjigu, sređivanju svog kabineta i učionice, izrada i predaja godišnjih i mjesečnih izvještaja za djecu po prilagođenom programu i individualiziranom programu..... Nemojmo zaboraviti i sjednice.

Od 12.8. sam opet svaki dan bio u školi. Izrađivao web stranicu škole, ponovno sjednice, završno sređivanje učionica i kabineta, drugi popravni rok, izrada operativnih godišnjih planova, konzultacije sa stručnom službom škole....

U toku Božićnih blagdana sam radio na školskoj inventuri.

I popis se nastavlja........

OK, ajmo sada opet - otkad profesori ne rade 3 mjeseca u godini?! Da, možda nemamo obaveze u NASTAVI iz prostog razloga što je tada NEMA. Ali nemoj misliti da je meni gušt sjediti u školi 8-14 i vrtiti prstićima čekajući da me ravnatelj zaduži za neki posao. I ja bi radije bio tada na moru i kupao se. Zapravo, bio bih radije bilo gdje, pa makar doma pred TVom. Ali, guess what? Ne mogu. Zašto? Zato jer nemam 3 mjeseca godišnjeg. Tko god ti kaže da ima toliko praznika, a radi u prosvjeti je neradnik koji ne želi slati djecu na popravni pod izgovorom "...da si ne upropastim ljeto" ili oni koji zaboravljaju da bez obzira što možda ne moraju fizički biti u školi (jer im to ravnatelj dopušta; ja nisam takve sreće), moraju biti na raspolaganju.

I za kraj - ja ne mogu doći usred nastavne godine i tražiti godišnji odmor. Ja mogu otići na bolovanje, ali me taj posao čeka kad se vratim nazad. Gradivo se mora obraditi kako god znaš i umiješ. Pa čak i ako škola osigura stručnu zamjenu, ja opet moram napraviti isto to gradivo i provjeriti što su od svega toga učenici zbilja usvojili - ipak ih ocjenjujem JA, a ne moja zamjena.

Živila 3 mjeseca godišnjeg! :roll:
5ra, ako želiš, poskeniram ti i pošaljem svoje ovogodišnje Rješenje o korištenju godišnjeg odmora, pa mi onda nakon toga dođi opet pričati priče o tome kako mi 3 mjeseca u godini ne radimo. Užasno me ljute takve priče od ljudi koji očito ne znaju što pričaju, nisu informani i vjeruju općem mišljenju kako ništa ne radimo. Evo, za tvoju informaciju, ove godine sam imao godišnji u trajanju 6.7.-12.8. Hmmmmmmmmmmmm, da, imaš pravo. Definitivno 3 mjeseca godišnjeg! Rolling Eyes

Do 6.7. sam svaki dan bio u školi, radio na popravnim ispitima, unosu podataka u e*maticu, matičnu knjigu, sređivanju svog kabineta i učionice, izrada i predaja godišnjih i mjesečnih izvještaja za djecu po prilagođenom programu i individualiziranom programu..... Nemojmo zaboraviti i sjednice.

Od 12.8. sam opet svaki dan bio u školi. Izrađivao web stranicu škole, ponovno sjednice, završno sređivanje učionica i kabineta, drugi popravni rok, izrada operativnih godišnjih planova, konzultacije sa stručnom službom škole....

U toku Božićnih blagdana sam radio na školskoj inventuri.

I popis se nastavlja........

OK, ajmo sada opet - otkad profesori ne rade 3 mjeseca u godini?! Da, možda nemamo obaveze u NASTAVI iz prostog razloga što je tada NEMA. Ali nemoj misliti da je meni gušt sjediti u školi 8-14 i vrtiti prstićima čekajući da me ravnatelj zaduži za neki posao. I ja bi radije bio tada na moru i kupao se. Zapravo, bio bih radije bilo gdje, pa makar doma pred TVom. Ali, guess what? Ne mogu. Zašto? Zato jer nemam 3 mjeseca godišnjeg. Tko god ti kaže da ima toliko praznika, a radi u prosvjeti je neradnik koji ne želi slati djecu na popravni pod izgovorom "...da si ne upropastim ljeto" ili oni koji zaboravljaju da bez obzira što možda ne moraju fizički biti u školi (jer im to ravnatelj dopušta; ja nisam takve sreće), moraju biti na raspolaganju.

I za kraj - ja ne mogu doći usred nastavne godine i tražiti godišnji odmor. Ja mogu otići na bolovanje, ali me taj posao čeka kad se vratim nazad. Gradivo se mora obraditi kako god znaš i umiješ. Pa čak i ako škola osigura stručnu zamjenu, ja opet moram napraviti isto to gradivo i provjeriti što su od svega toga učenici zbilja usvojili - ipak ih ocjenjujem JA, a ne moja zamjena.

Živila 3 mjeseca godišnjeg! Rolling Eyes



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:05 pon, 2. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="5ra"]. svi znamo koliko profesori imaju godišnjeg, ne rade niti na jedan praznik...[/quote]

ovo baš i nije istina - nedavno sam pričala s jednom profesoricom i rekla je da je percepcija javnosti tog pitanja u krivu. za vrijeme ljetnih praznika profesori moraju biti u školi i imaju jaaako puno izvještaja za pisati
također, profesori imaju i dežurstva - dane kada moraju doći u školu i "čuvati red"
5ra (napisa):
. svi znamo koliko profesori imaju godišnjeg, ne rade niti na jedan praznik...


ovo baš i nije istina - nedavno sam pričala s jednom profesoricom i rekla je da je percepcija javnosti tog pitanja u krivu. za vrijeme ljetnih praznika profesori moraju biti u školi i imaju jaaako puno izvještaja za pisati
također, profesori imaju i dežurstva - dane kada moraju doći u školu i "čuvati red"



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 23:06 pon, 2. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Oh, hvala što si me podsjetila na obavezna dežurstva. Naime, sutra ujutro sam dežuran i moram doći u školu u 6.30 jer neki roditelji već tada dovode djecu u školu.
Oh, hvala što si me podsjetila na obavezna dežurstva. Naime, sutra ujutro sam dežuran i moram doći u školu u 6.30 jer neki roditelji već tada dovode djecu u školu.



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:53 uto, 3. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma, od tih profesora, samo su asistenti gori: to radi samo 6 sati tjedno! :D
[size=7](jasno, ako zanemarimo pripreme za nastavu, predavanja na PDSu, ispite koji su takvi da bi vecina doktoranada radije odjednom polagala cijelu vasu godinu, znanstveni rad, pisanje disertacije, seminare, znanstvene kolokvije,... a sve skupa za nesigurnost posla jer nas nakon doktorata ceka max 3 godine vremena za docenturu, a onda (re)izbori svakih 5 godina)[/size]
Ma, od tih profesora, samo su asistenti gori: to radi samo 6 sati tjedno! Very Happy
(jasno, ako zanemarimo pripreme za nastavu, predavanja na PDSu, ispite koji su takvi da bi vecina doktoranada radije odjednom polagala cijelu vasu godinu, znanstveni rad, pisanje disertacije, seminare, znanstvene kolokvije,... a sve skupa za nesigurnost posla jer nas nakon doktorata ceka max 3 godine vremena za docenturu, a onda (re)izbori svakih 5 godina)



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
raspjevani_opat
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 02. 2005. (12:42:04)
Postovi: (E5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 16

PostPostano: 8:10 uto, 3. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

kenny, a koja to drzavna firma daje placeu 7000 kn? ili je to vec sa par godina iskustva?
kenny, a koja to drzavna firma daje placeu 7000 kn? ili je to vec sa par godina iskustva?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 9:46 uto, 3. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo, dam ti ja jednu: Zagrebacki holding, ima cca 13200 zaposlenika, [b]prosjecna[/b] placa 6700 kn, pa ti vidi.... slobodno pomnozi brojeve... zanimljivo je...

ZET ima prosjecnu 4200 i tamo ima 8% visoko obrazovanih. Nazalost, nemam detaljnije podatke. Znam da vozac tramvaja ima oko 6000 - ako me sjecanje dobro sluzi (mislim da je covjek koji mi je to rekao SSS, i da nisam fulala brojku, osim sto sam ju mozda sad smanjila zbog senilije, i to je bilo prije cca 3 godine)

HNB, ne znam o cemu sve ovisi, no ako se dobro sjecam, pripravnicka je oko 5000, a nakon polozenog pripravnickog je oko 7-8000. (opet, ako nisam previse senilna). Ovdje mi se cini da barem ima mnogo VSSovaca....

Asistenti koji honorarce rade za sitne novce, i placa im se samo nastava - mislim da ide od 30/60 kn sat do cca 150 kn/sat.
Asistenti koji su znanstveni novaci mislim da krecu sa oko 5000. To je sve VSS.

Mislim da ti to daje prilicno dobru predodzbu kakve su place nastavnika od 3900/4500. Koji su isto VSS. I rade u sustavu obrazovanja. U drzavnim firmama.

Ahda, treba li spomenuti prekomjerno zaposljavanje sa i bez veza u Holdingu i apsolutnu zabranu za sveuciliste? Ne tako davno je bilo 'samo' mnogo tesko upasti i cekalo se i po vise od godinu dana da se osobri mjesto, no sad je skoro nemoguce, dobiti normalni posao na faxu.

Zivjela zemlja znanja. :roll:
Evo, dam ti ja jednu: Zagrebacki holding, ima cca 13200 zaposlenika, prosjecna placa 6700 kn, pa ti vidi.... slobodno pomnozi brojeve... zanimljivo je...

ZET ima prosjecnu 4200 i tamo ima 8% visoko obrazovanih. Nazalost, nemam detaljnije podatke. Znam da vozac tramvaja ima oko 6000 - ako me sjecanje dobro sluzi (mislim da je covjek koji mi je to rekao SSS, i da nisam fulala brojku, osim sto sam ju mozda sad smanjila zbog senilije, i to je bilo prije cca 3 godine)

HNB, ne znam o cemu sve ovisi, no ako se dobro sjecam, pripravnicka je oko 5000, a nakon polozenog pripravnickog je oko 7-8000. (opet, ako nisam previse senilna). Ovdje mi se cini da barem ima mnogo VSSovaca....

Asistenti koji honorarce rade za sitne novce, i placa im se samo nastava - mislim da ide od 30/60 kn sat do cca 150 kn/sat.
Asistenti koji su znanstveni novaci mislim da krecu sa oko 5000. To je sve VSS.

Mislim da ti to daje prilicno dobru predodzbu kakve su place nastavnika od 3900/4500. Koji su isto VSS. I rade u sustavu obrazovanja. U drzavnim firmama.

Ahda, treba li spomenuti prekomjerno zaposljavanje sa i bez veza u Holdingu i apsolutnu zabranu za sveuciliste? Ne tako davno je bilo 'samo' mnogo tesko upasti i cekalo se i po vise od godinu dana da se osobri mjesto, no sad je skoro nemoguce, dobiti normalni posao na faxu.

Zivjela zemlja znanja. Rolling Eyes



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 11:14 uto, 3. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

a moramo jednostavno krenut u druge vode. nema para u znanju
danas je "u modi" biti glup i imat samo srednju jer znas da imas super plaču :(

dobro je kada u holdingu imaju 7000 kn. Jedan kolega koji je išao s menom u osnovnu je zavrsio 2 godine srednje i ima plaču 15000 kn.
Ako cu ja imat polovicu od toga nakon faksa budem presretan


za romanticare :P
pogledajte kroz prozor ( trebal bi vam snijeg padat :D )
a moramo jednostavno krenut u druge vode. nema para u znanju
danas je "u modi" biti glup i imat samo srednju jer znas da imas super plaču Sad

dobro je kada u holdingu imaju 7000 kn. Jedan kolega koji je išao s menom u osnovnu je zavrsio 2 godine srednje i ima plaču 15000 kn.
Ako cu ja imat polovicu od toga nakon faksa budem presretan


za romanticare Razz
pogledajte kroz prozor ( trebal bi vam snijeg padat Very Happy )



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fixx
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 09. 2008. (11:30:50)
Postovi: (4)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 12:00 uto, 3. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]Evo, dam ti ja jednu: Zagrebacki holding[/quote]

Zagrebacki holding je gradska, ne drzavna firma :wink:
Nesi (napisa):
Evo, dam ti ja jednu: Zagrebacki holding


Zagrebacki holding je gradska, ne drzavna firma Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 13:38 uto, 3. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

HNB je državna, Croatia osiguranje je državna (možda se varam oko ovoga)... Raspitaj se malo...

Sve u svemu, čini se da je ovoj državi puno bitnije imati obrazovane i dobro plaćene ekonomiste, nego obrazovane i dobro plaćene nastavnike. A ne shvaćaju da bez toga ćemo uskoro doći u situaciju da više neće biti ni onih prvih.
HNB je državna, Croatia osiguranje je državna (možda se varam oko ovoga)... Raspitaj se malo...

Sve u svemu, čini se da je ovoj državi puno bitnije imati obrazovane i dobro plaćene ekonomiste, nego obrazovane i dobro plaćene nastavnike. A ne shvaćaju da bez toga ćemo uskoro doći u situaciju da više neće biti ni onih prvih.



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 14:57 uto, 3. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fixx"][quote="Nesi"]Evo, dam ti ja jednu: Zagrebacki holding[/quote]

Zagrebacki holding je gradska, ne drzavna firma :wink:[/quote]

gradski proracun se puni vlastitiom sredstvima i koliko znam i iz drzavnog proracuna, prema tome ispada i 'drzavna'

u svakom slucaju - financiraju ga svi gradjani zagreba - kojih ima zavidan broj u odnosu na stanovnistvo hrvatske - prema tome mislim da je besmisleno cjepidlaciti.... kad je porez i prirez gradjana zagreba najveci u drzavi...

a dok nam VSSovci rade za 5 i manje, a SSSovci za 7 i vise... nesto je trulo u drzavi... i gradu
fixx (napisa):
Nesi (napisa):
Evo, dam ti ja jednu: Zagrebacki holding


Zagrebacki holding je gradska, ne drzavna firma Wink


gradski proracun se puni vlastitiom sredstvima i koliko znam i iz drzavnog proracuna, prema tome ispada i 'drzavna'

u svakom slucaju - financiraju ga svi gradjani zagreba - kojih ima zavidan broj u odnosu na stanovnistvo hrvatske - prema tome mislim da je besmisleno cjepidlaciti.... kad je porez i prirez gradjana zagreba najveci u drzavi...

a dok nam VSSovci rade za 5 i manje, a SSSovci za 7 i vise... nesto je trulo u drzavi... i gradu



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:46 uto, 3. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nda. Zagrebacko sveuciliste je drzavno, a ne zagrebacko sveuciliste :silly: :wacky:
Nda. Zagrebacko sveuciliste je drzavno, a ne zagrebacko sveuciliste #Silly Tup, tup, tup,...



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
raspjevani_opat
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 02. 2005. (12:42:04)
Postovi: (E5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 16

PostPostano: 21:02 uto, 3. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]
a dok nam VSSovci rade za 5 i manje, a SSSovci za 7 i vise... nesto je trulo u drzavi... i gradu[/quote]

ja se nekak tjesim da cu ja poceti vise zaradjivati dok napredujem, prvo se rjesim pripravnickog pa dalje, a ljudi sa SSSom valjda dosegnu neke maximume sa tih 7k.

ante a kaj pak radi taj tvoj frend sa 2 razreda i ima 15k? to mi je ipak ful cudno osim ak nije neki sportas...


hm sad sam se sjetio necega. ovo ljeto sam bio gledao reprize milica i njegov put kroz australiju (btw odusevljen sam australijom i mentalitetom tamo). i tamo u nekoj tvornici za obradu metala radnici u halama imaju vecu placu od visoko obrazovanih ljudi u uredima. dakle kadtkada je i to ok, nije nuzno da SSS mora imati vecu placu od VSS :)
Nesi (napisa):

a dok nam VSSovci rade za 5 i manje, a SSSovci za 7 i vise... nesto je trulo u drzavi... i gradu


ja se nekak tjesim da cu ja poceti vise zaradjivati dok napredujem, prvo se rjesim pripravnickog pa dalje, a ljudi sa SSSom valjda dosegnu neke maximume sa tih 7k.

ante a kaj pak radi taj tvoj frend sa 2 razreda i ima 15k? to mi je ipak ful cudno osim ak nije neki sportas...


hm sad sam se sjetio necega. ovo ljeto sam bio gledao reprize milica i njegov put kroz australiju (btw odusevljen sam australijom i mentalitetom tamo). i tamo u nekoj tvornici za obradu metala radnici u halama imaju vecu placu od visoko obrazovanih ljudi u uredima. dakle kadtkada je i to ok, nije nuzno da SSS mora imati vecu placu od VSS Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 21:10 uto, 3. 11. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

vozi kamion na relaciji Vz - Ploce ili neki drugi grad.
ovisi di treba vozit
i to nije njegov kamion ni nista nego radi kod privatnika !
vozi kamion na relaciji Vz - Ploce ili neki drugi grad.
ovisi di treba vozit
i to nije njegov kamion ni nista nego radi kod privatnika !



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Stranica 1 / 10.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan