Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

moja skromna analiza kolokvija
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 10:04 pon, 9. 12. 2002    Naslov: moja skromna analiza kolokvija Citirajte i odgovorite

moja skromna analiza kolokvija :D
1. brojevi su cak bili tako mali da su se i u kalkulatoru mogli provjerit. dakle krajnje laganih 20 bodova
2. eh ja sam drugi radio 45min. KNF mi je bio grozan. ipak zadatak samo zahtjeva koncentraciju. nije neka mudrost.
3. kolko sam vidio kod kolega jednostavan koliko i moj. (ispisi najvecu znamenku broja n)
4. ljude je zbunilo ono nadji zadnji neparni/parni. dakle tu se testiralo jel znamo zamjenit sadrzaj dvije case uz pomoc trece :-)
5. procitam ga prvi put :?: :?: :shock: onda kad sam ga malo bolje procitao shvatio sam sta se trazi od mene. dakle opet ne tesko. treba se znat kretat kroz matricu, pazit na <> znakove i to je poprilicno to. kako slozenost nije bila u pitanju moglo se rijesit i sa vise odvojenih for petlji.......

mislim da rezulati ne bi smjeli biti losiji od proslogodisnjih, poglavito jer je 5. svima bio "isti" pa se moglo ..........., ni sotali nisu bili teski :D :D

kad ce bit rezultati :?: (mozda je pisalo na papiru al se nisam sjetio pogledat :cry: )

gordan

___________________________________________________
:tree: May your Christmas be marry and white :tree:
moja skromna analiza kolokvija Very Happy
1. brojevi su cak bili tako mali da su se i u kalkulatoru mogli provjerit. dakle krajnje laganih 20 bodova
2. eh ja sam drugi radio 45min. KNF mi je bio grozan. ipak zadatak samo zahtjeva koncentraciju. nije neka mudrost.
3. kolko sam vidio kod kolega jednostavan koliko i moj. (ispisi najvecu znamenku broja n)
4. ljude je zbunilo ono nadji zadnji neparni/parni. dakle tu se testiralo jel znamo zamjenit sadrzaj dvije case uz pomoc trece Smile
5. procitam ga prvi put Question Question Shocked onda kad sam ga malo bolje procitao shvatio sam sta se trazi od mene. dakle opet ne tesko. treba se znat kretat kroz matricu, pazit na <> znakove i to je poprilicno to. kako slozenost nije bila u pitanju moglo se rijesit i sa vise odvojenih for petlji.......

mislim da rezulati ne bi smjeli biti losiji od proslogodisnjih, poglavito jer je 5. svima bio "isti" pa se moglo ..........., ni sotali nisu bili teski Very Happy Very Happy

kad ce bit rezultati Question (mozda je pisalo na papiru al se nisam sjetio pogledat Crying or Very sad )

gordan

___________________________________________________
Christmas Tree May your Christmas be marry and white Christmas Tree


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 10:37 pon, 9. 12. 2002    Naslov: Re: moja skromna analiza kolokvija Citirajte i odgovorite

[quote="Gordan"]1. brojevi su cak bili tako mali da su se i u kalkulatoru mogli provjerit. dakle krajnje laganih 20 bodova[/quote]

:?: Kaj ti mislis o nama :?: Da smo [b]tak[/b] darezljivi :?: ;) Dajemo 10 bodova po zadatku, da bi ukupno (na oba kolokvija) maximum bio 100 ili 110 bodova (ovisi oce biti 5 ili 6 zadataka na drugom kolokviju).

[quote="Gordan"]mislim da rezulati ne bi smjeli biti losiji od proslogodisnjih, poglavito jer je 5. svima bio "isti" pa se moglo ..........., ni sotali nisu bili teski[/quote]

Nije bas bio "isti" nego "slicni". Lakse napisati samostalno (i trazi manje znanja) nego prepisati... Mada, ovisi i o asistentu "cuvaru"... :)

[quote="Gordan"]kad ce bit rezultati :?: (mozda je pisalo na papiru al se nisam sjetio pogledat)[/quote]

Da te utjesim - nije pisalo. Pokusat cemo do ponedjeljka, a mozda bude i prije. Bit ce obavijest na Forumu (ipak ste nam vi s Foruma najdrazi :))
Gordan (napisa):
1. brojevi su cak bili tako mali da su se i u kalkulatoru mogli provjerit. dakle krajnje laganih 20 bodova


Question Kaj ti mislis o nama Question Da smo tak darezljivi Question Wink Dajemo 10 bodova po zadatku, da bi ukupno (na oba kolokvija) maximum bio 100 ili 110 bodova (ovisi oce biti 5 ili 6 zadataka na drugom kolokviju).

Gordan (napisa):
mislim da rezulati ne bi smjeli biti losiji od proslogodisnjih, poglavito jer je 5. svima bio "isti" pa se moglo ..........., ni sotali nisu bili teski


Nije bas bio "isti" nego "slicni". Lakse napisati samostalno (i trazi manje znanja) nego prepisati... Mada, ovisi i o asistentu "cuvaru"... Smile

Gordan (napisa):
kad ce bit rezultati Question (mozda je pisalo na papiru al se nisam sjetio pogledat)


Da te utjesim - nije pisalo. Pokusat cemo do ponedjeljka, a mozda bude i prije. Bit ce obavijest na Forumu (ipak ste nam vi s Foruma najdrazi Smile)



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:55 pon, 9. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Bit ce obavijest na Forumu (ipak ste nam vi s Foruma najdrazi [/quote]
Jupiiiii :D
Citat:
Bit ce obavijest na Forumu (ipak ste nam vi s Foruma najdrazi

Jupiiiii Very Happy



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
fly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:33:24)
Postovi: (EE)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda

PostPostano: 19:24 pon, 9. 12. 2002    Naslov: analiza ;) Citirajte i odgovorite

Hm ;) kolokvij je definitivno bio laganica ;) sam nisam presiguran u 2 i 5 zadatak ;) ono 40ak bodova bi se moglo skupit .. nego dal ima kakvo easter egg u nekom zadatku u vidu nekih dodatnih bodova ;) (e.g. 4)

ps. ko je smisljo text onog najvece najmanje .. pa trebalo mi je 10 min da skuzim kaj se trazi od mene ;)
Hm Wink kolokvij je definitivno bio laganica Wink sam nisam presiguran u 2 i 5 zadatak Wink ono 40ak bodova bi se moglo skupit .. nego dal ima kakvo easter egg u nekom zadatku u vidu nekih dodatnih bodova Wink (e.g. 4)

ps. ko je smisljo text onog najvece najmanje .. pa trebalo mi je 10 min da skuzim kaj se trazi od mene Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:36 pon, 9. 12. 2002    Naslov: Re: analiza ;) Citirajte i odgovorite

[quote="fly"]kolokvij je definitivno bio laganica[/quote]

Dobro da znamo. Drugi bu puno tezi. :twisted: Hvala na informaciji!

Salim se, naravno. Vama je, pipl, lako jer ste djeca Foruma. 8)

Budite srcad,
pa uputite i svoje neuke kolege
vamo da se uce,
pa da i njima bude lakse ubuduce... :D
[color=gray](slucajno je ispalo "poeticno")[/color]

[quote="fly"]sam nisam presiguran u 2 i 5 zadatak ;) ono 40ak bodova bi se moglo skupit...[/quote]

Nadaj se... :twisted: :twisted: :twisted:

[quote="fly"]nego dal ima kakvo easter egg u nekom zadatku u vidu nekih dodatnih bodova ;) (e.g. 4)[/quote]

Easter egg ti moze samo u celo doletit. :twisted: Sam si rekao da je kolokvij lagan, pa gdje bi jos i poklone?!

Ok, moze 10 bodova extra, ako je netko [b]tocno[/b] rijesio 5. zadatak sa slozenoscu O(1)... :shock:

[quote="fly"]ko je smisljo text onog najvece najmanje... pa trebalo mi je 10 min da skuzim kaj se trazi od mene[/quote]

Mislim da to vise govori o tebi, nego o onome tko je sastavljao text :P (nisam ja)
fly (napisa):
kolokvij je definitivno bio laganica


Dobro da znamo. Drugi bu puno tezi. Twisted Evil Hvala na informaciji!

Salim se, naravno. Vama je, pipl, lako jer ste djeca Foruma. Cool

Budite srcad,
pa uputite i svoje neuke kolege
vamo da se uce,
pa da i njima bude lakse ubuduce... Very Happy
(slucajno je ispalo "poeticno")

fly (napisa):
sam nisam presiguran u 2 i 5 zadatak Wink ono 40ak bodova bi se moglo skupit...


Nadaj se... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

fly (napisa):
nego dal ima kakvo easter egg u nekom zadatku u vidu nekih dodatnih bodova Wink (e.g. 4)


Easter egg ti moze samo u celo doletit. Twisted Evil Sam si rekao da je kolokvij lagan, pa gdje bi jos i poklone?!

Ok, moze 10 bodova extra, ako je netko tocno rijesio 5. zadatak sa slozenoscu O(1)... Shocked

fly (napisa):
ko je smisljo text onog najvece najmanje... pa trebalo mi je 10 min da skuzim kaj se trazi od mene


Mislim da to vise govori o tebi, nego o onome tko je sastavljao text Razz (nisam ja)



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:25 pon, 9. 12. 2002    Naslov: Re: analiza ;) Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Easter egg ti moze samo u celo doletit. :twisted:[/quote]

Ti vidis celo na njegovom avataru :?: :shock: :?: :shock:
vsego (napisa):
Easter egg ti moze samo u celo doletit. Twisted Evil


Ti vidis celo na njegovom avataru Question Shocked Question Shocked



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:43 pon, 9. 12. 2002    Naslov: Re: analiza ;) Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="vsego"]Easter egg ti moze samo u celo doletit. :twisted:[/quote]
Ti vidis celo na njegovom avataru :?: :shock: :?: :shock:[/quote]

Imas pravo. Mozemo igrati kosarku s easter eggom i njegovim avatarom... :twisted:
krcko (napisa):
vsego (napisa):
Easter egg ti moze samo u celo doletit. Twisted Evil

Ti vidis celo na njegovom avataru Question Shocked Question Shocked


Imas pravo. Mozemo igrati kosarku s easter eggom i njegovim avatarom... Twisted Evil



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:35 pon, 9. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel moze neko napisat primjer algoritma sa slozenoscu O(1), al da nije ispiši(Hello World) :D . sto uopce moze radit algoritam s O(1) :?:
jel moze neko napisat primjer algoritma sa slozenoscu O(1), al da nije ispiši(Hello World) Very Happy . sto uopce moze radit algoritam s O(1) Question



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Void
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2002. (18:08:22)
Postovi: (FA)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 0

PostPostano: 21:53 pon, 9. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gordan"]jel moze neko napisat primjer algoritma sa slozenoscu O(1), al da nije ispiši(Hello World) :D . sto uopce moze radit algoritam s O(1) :?:[/quote]

Zacudio bi se sto sve algoritam sa slozenoscu O(1) moze.
Evo primjer:
[code:1]
UNESI n
ISPISI (n*(n+1))/2
[/code:1]

Evo, recimo ovaj racuna zbroj prvih n prirodnih brojeva. Prilicno dobra optimizacija, zar ne? :wink:
Gordan (napisa):
jel moze neko napisat primjer algoritma sa slozenoscu O(1), al da nije ispiši(Hello World) Very Happy . sto uopce moze radit algoritam s O(1) Question


Zacudio bi se sto sve algoritam sa slozenoscu O(1) moze.
Evo primjer:
Kod:

UNESI n
ISPISI (n*(n+1))/2


Evo, recimo ovaj racuna zbroj prvih n prirodnih brojeva. Prilicno dobra optimizacija, zar ne? Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:33:24)
Postovi: (EE)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda

PostPostano: 22:44 pon, 9. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hm , a kako bi to trebalo izgledat taj 5 s slozenoscu O(1) , po mom skromnom misljenju -> [b]MISSION IMPOSIBLE[/b] :evil: :evil:
Hm , a kako bi to trebalo izgledat taj 5 s slozenoscu O(1) , po mom skromnom misljenju → MISSION IMPOSIBLE Evil or Very Mad Evil or Very Mad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:59 pon, 9. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fly"]Hm , a kako bi to trebalo izgledat taj 5 s slozenoscu O(1) , po mom skromnom misljenju -> [b]MISSION IMPOSIBLE[/b] :evil: :evil:[/quote]

Ne znam njezan nacin da ti to kazem.... To je i bila ideja. :twisted: Kao sto rekoh, dovoljan je lagani kolokvij, ne trebaju jos i pokloni.

Besides, ako bi nekome dali bodove na nesto sto se nije trazilo, drugi bi se mogli buniti da bi oni to znali, ali im nitko nije rekao da treba. Ovo je Matematika a ne ... (uvrsti neki drugi fax :D) - tu pucamo od korektnosti! :lol:
fly (napisa):
Hm , a kako bi to trebalo izgledat taj 5 s slozenoscu O(1) , po mom skromnom misljenju → MISSION IMPOSIBLE Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Ne znam njezan nacin da ti to kazem.... To je i bila ideja. Twisted Evil Kao sto rekoh, dovoljan je lagani kolokvij, ne trebaju jos i pokloni.

Besides, ako bi nekome dali bodove na nesto sto se nije trazilo, drugi bi se mogli buniti da bi oni to znali, ali im nitko nije rekao da treba. Ovo je Matematika a ne ... (uvrsti neki drugi fax Very Happy) - tu pucamo od korektnosti! Laughing



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:33:24)
Postovi: (EE)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda

PostPostano: 23:03 pon, 9. 12. 2002    Naslov: sala afskroz ;)= Citirajte i odgovorite

Ma samo sam se zezo ;) afkors nego koliko je dovoljno bodova skupit na oba kolokvija ? 50% i dal je obavezno izac na oba ?
Ma samo sam se zezo Wink afkors nego koliko je dovoljno bodova skupit na oba kolokvija ? 50% i dal je obavezno izac na oba ?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:06 pon, 9. 12. 2002    Naslov: Re: sala afskroz ;)= Citirajte i odgovorite

[quote="fly"]Ma samo sam se zezo ;) afkors nego koliko je dovoljno bodova skupit na oba kolokvija ? 50% i dal je obavezno izac na oba ?[/quote]

Dovoljno za sta?

Obavezan je samo jedan kolokvij.
fly (napisa):
Ma samo sam se zezo Wink afkors nego koliko je dovoljno bodova skupit na oba kolokvija ? 50% i dal je obavezno izac na oba ?


Dovoljno za sta?

Obavezan je samo jedan kolokvij.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:10 pon, 9. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

Aj, ja bi vidio taj peti zadatak, pliz :)
Aj, ja bi vidio taj peti zadatak, pliz Smile



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:14 pon, 9. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja bi cijeli kolokvij. sve grupe :shock: :D
ja bi cijeli kolokvij. sve grupe Shocked Very Happy



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
fly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:33:24)
Postovi: (EE)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda

PostPostano: 23:19 pon, 9. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

cuj nije da sam zapamtio text ;)
Prvi zadatak ti je bio
a) pretvori nekaj iz hexa u dec.
b) 1101 * 101 pomnozi u binarnom sustavu bez pretvaranja u nekaj drugi

2)

000 1
001 1
010 1
011 1
100 0
101 1
110 0
111 1

DNF / KNF skrati do kraja

3) nekaj s poljem .. laganica
4) imash polje od n elemenata n E N;
i trebash zamijeniti zadnji parni s prvim elementom
(pretpostavljamo da postoji parni element u polju)
5) nesjecam se texta ;)
cuj nije da sam zapamtio text Wink
Prvi zadatak ti je bio
a) pretvori nekaj iz hexa u dec.
b) 1101 * 101 pomnozi u binarnom sustavu bez pretvaranja u nekaj drugi

2)

000 1
001 1
010 1
011 1
100 0
101 1
110 0
111 1

DNF / KNF skrati do kraja

3) nekaj s poljem .. laganica
4) imash polje od n elemenata n E N;
i trebash zamijeniti zadnji parni s prvim elementom
(pretpostavljamo da postoji parni element u polju)
5) nesjecam se texta Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:27 pon, 9. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

A što ti dođe DNF/KNF??

Nisam vam ja bash(ksh) u tim kraticama
A što ti dođe DNF/KNF??

Nisam vam ja bash(ksh) u tim kraticama



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
fly
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:33:24)
Postovi: (EE)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: irc://irc.net4u.hr/#banda

PostPostano: 23:29 pon, 9. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

DNF disjunktivna normalna forma
KNF konjuktiva normalna forma

dnf gledash gdje pod f imash vrijednost 1 i onda ti je ako ti je a npr 0 onda ti je ^A ako je 1 onda je A i dobish nekaj npr ovako
ABC+A^BC ... ;)
knf je obratno ;)
DNF disjunktivna normalna forma
KNF konjuktiva normalna forma

dnf gledash gdje pod f imash vrijednost 1 i onda ti je ako ti je a npr 0 onda ti je ^A ako je 1 onda je A i dobish nekaj npr ovako
ABC+A^BC ... Wink
knf je obratno Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:35 pon, 9. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kontam, kontam.


Hm, chekaj, zaboravil sam ja to.
Aj mi napishi samo pochetak od za KNF i DNF za ove redove:
011 1
100 0
Kontam, kontam.


Hm, chekaj, zaboravil sam ja to.
Aj mi napishi samo pochetak od za KNF i DNF za ove redove:
011 1
100 0



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:41 pon, 9. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

Chekaj, chekaj, prisjecham se pomalo:

Za onaj prvi redak bi bilo:
(!A)BC
A za drugi
!A+B+C

(!A+B+C)(!A+!B+C)=!A+!A!B+!AC+!AB+BC+!AC+!BC+C=!A+!AC+C=!A+C

Ha, je tak je!!!

Prisjetil sam se :)
Chekaj, chekaj, prisjecham se pomalo:

Za onaj prvi redak bi bilo:
(!A)BC
A za drugi
!A+B+C

(!A+B+C)(!A+!B+C)=!A+!A!B+!AC+!AB+BC+!AC+!BC+C=!A+!AC+C=!A+C

Ha, je tak je!!!

Prisjetil sam se Smile



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan