Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Domski izlaz na internet preko SE515

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
jp
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 02. 2004. (08:06:38)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 4 - 5

PostPostano: 12:30 uto, 12. 1. 2010    Naslov: Domski izlaz na internet preko SE515 Citirajte i odgovorite

Pozdrav!
Trebao bi pomoc oko spajanja uredjaja siemens SE515 na internet preko domskog LAN-a.

Znaci za pocetak bi zelio koristiti SE515 kao bridge. LAN kabel od doma spojim u jedan utor, komp u drugi. SE515 stavim u bridge mod (pod internet connections-nije bas najjasnije kako). stavim internal ip od se515 da bude neki slobodni na domskoj mrezi(npr. 10.3.0.2). Stavim static route 10.3.0.1 255.255.255.255, gateway: 10.3.0.1 (to je inace gateway koji mi pise kad se normalno spojim) iskljucim DHCP na SE515 i stavim mu dns 10.3.0.1 i 193.198.17.211.

na kompu ostavim obtain an address automatically

i to ne radi. spoji se, al mu je ip onda automatska privatna bez gateway-a i dnsa-a. i ne mogu pingati ni jednu gore spomenutu adresu.

E i dodatno pitanje. Dal netko zna dal se to krsi sa pravilima domskog interneta?
Zapravo sve to radim da bi se mogao spojiti bezicno na mrezu, al mi je prvo vazno da radi na LAN-u.
Pozdrav!
Trebao bi pomoc oko spajanja uredjaja siemens SE515 na internet preko domskog LAN-a.

Znaci za pocetak bi zelio koristiti SE515 kao bridge. LAN kabel od doma spojim u jedan utor, komp u drugi. SE515 stavim u bridge mod (pod internet connections-nije bas najjasnije kako). stavim internal ip od se515 da bude neki slobodni na domskoj mrezi(npr. 10.3.0.2). Stavim static route 10.3.0.1 255.255.255.255, gateway: 10.3.0.1 (to je inace gateway koji mi pise kad se normalno spojim) iskljucim DHCP na SE515 i stavim mu dns 10.3.0.1 i 193.198.17.211.

na kompu ostavim obtain an address automatically

i to ne radi. spoji se, al mu je ip onda automatska privatna bez gateway-a i dnsa-a. i ne mogu pingati ni jednu gore spomenutu adresu.

E i dodatno pitanje. Dal netko zna dal se to krsi sa pravilima domskog interneta?
Zapravo sve to radim da bi se mogao spojiti bezicno na mrezu, al mi je prvo vazno da radi na LAN-u.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Kruno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2003. (18:06:24)
Postovi: (7B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
29 = 29 - 0
Lokacija: RC

PostPostano: 16:23 uto, 12. 1. 2010    Naslov: Re: Domski izlaz na internet preko SE515 Citirajte i odgovorite

Ukratko, nije moguce.

Problem je u tome sto bi se, da bi ovo radilo, SE515 trebao spajati na domsku mrezu, dakle raditi autentikaciju. SE515 to ne zna. Drugo, cini mi se da je ethernet dio da njemu napravljen kao switch, pa je pitanje da li bi bilo moguce koristiti jedan ethernet port kao uplink a druge za spajanje racunala i kako bi switch s druge strane reagirao na vise mac adresa. S wirelessom ovo ne bi bio problem.

Ako imas volje i vremena pogledaj
[url]http://oldwiki.openwrt.org/OpenWrtDocs%282f%29Hardware%282f%29Siemens%282f%29SE515.html[/url]

Ja nisam pokusavao, iako imam jedan takav viska, ali nemam vremena za tako nesto...
Ukratko, nije moguce.

Problem je u tome sto bi se, da bi ovo radilo, SE515 trebao spajati na domsku mrezu, dakle raditi autentikaciju. SE515 to ne zna. Drugo, cini mi se da je ethernet dio da njemu napravljen kao switch, pa je pitanje da li bi bilo moguce koristiti jedan ethernet port kao uplink a druge za spajanje racunala i kako bi switch s druge strane reagirao na vise mac adresa. S wirelessom ovo ne bi bio problem.

Ako imas volje i vremena pogledaj
http://oldwiki.openwrt.org/OpenWrtDocs%282f%29Hardware%282f%29Siemens%282f%29SE515.html

Ja nisam pokusavao, iako imam jedan takav viska, ali nemam vremena za tako nesto...



_________________
Kruno
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
jp
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 02. 2004. (08:06:38)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 4 - 5

PostPostano: 17:00 uto, 12. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala puno na odgovoru :)
To sam i mislio... Al ako se stavi u switch mod(ne znam dal ima tu opciju) mislim da switchu s druge strane to ne bi smetalo, jer ima DHCP ukljucen a i u principu ne bi bilo vise mac adresa. Nego, kazes da s wirelessom to ne bi bio problem. Jel znas sto bi se trebalo napaviti da to radi, jer u principu mi to samo i treba? Samo u crtama, da ne gnjavim previse...
Hvala puno na odgovoru Smile
To sam i mislio... Al ako se stavi u switch mod(ne znam dal ima tu opciju) mislim da switchu s druge strane to ne bi smetalo, jer ima DHCP ukljucen a i u principu ne bi bilo vise mac adresa. Nego, kazes da s wirelessom to ne bi bio problem. Jel znas sto bi se trebalo napaviti da to radi, jer u principu mi to samo i treba? Samo u crtama, da ne gnjavim previse...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Kruno
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2003. (18:06:24)
Postovi: (7B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
29 = 29 - 0
Lokacija: RC

PostPostano: 13:51 pet, 15. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="jp"]Hvala puno na odgovoru :)
To sam i mislio... Al ako se stavi u switch mod(ne znam dal ima tu opciju) mislim da switchu s druge strane to ne bi smetalo, jer ima DHCP ukljucen a i u principu ne bi bilo vise mac adresa. Nego, kazes da s wirelessom to ne bi bio problem. Jel znas sto bi se trebalo napaviti da to radi, jer u principu mi to samo i treba? Samo u crtama, da ne gnjavim previse...[/quote]

Dakle, s wirelessom to ne bi bio problem kada bi SE515 znao raditi autentikaciju. A to originalni software ne zna. Poanta je da ne mozes dobiti to sto ti treba s originalnim softwareom.
jp (napisa):
Hvala puno na odgovoru Smile
To sam i mislio... Al ako se stavi u switch mod(ne znam dal ima tu opciju) mislim da switchu s druge strane to ne bi smetalo, jer ima DHCP ukljucen a i u principu ne bi bilo vise mac adresa. Nego, kazes da s wirelessom to ne bi bio problem. Jel znas sto bi se trebalo napaviti da to radi, jer u principu mi to samo i treba? Samo u crtama, da ne gnjavim previse...


Dakle, s wirelessom to ne bi bio problem kada bi SE515 znao raditi autentikaciju. A to originalni software ne zna. Poanta je da ne mozes dobiti to sto ti treba s originalnim softwareom.



_________________
Kruno
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan