Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Zatrpavanje home foldera na studentu.

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Novi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2007. (12:08:32)
Postovi: (11F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
60 = 69 - 9

PostPostano: 19:06 pon, 18. 1. 2010    Naslov: Zatrpavanje home foldera na studentu. Citirajte i odgovorite

Bas se u ovo doba, u vrijeme predaja zadaca iz mreza racunala (web stranice) mnogo ljudi javlja da ne mogu prebacivati podatke na studenta, i u vecini slucajeva je problem presisana quota. A glavni krivac je mozilla. Moje pitanje: da li bi se moglo srediti da mozila to ne radi. Uostalom sto je to svo smeće koje ona nakupi? Zar ne bi bilo dosta da se u studentskim home folderima pamte samo bookmark-ane stranice. I jos nesto. Primjetio sam da se kad sam na linuxu u PR2 i (mislim) PR1 imam odovojene bookmarke. Ono sto dolje zabiljezim samo dolje vidim i obratno. To je valjda zbog razlicitih verzija linuxa i firefoxa na njima? Windowsi su treca prica. Firefox pod windowsima nista ne pamti. Je l' ima nade da se to rijesi? Znam da je trazenje kruha povrh pogace, ali eto. :)
Bas se u ovo doba, u vrijeme predaja zadaca iz mreza racunala (web stranice) mnogo ljudi javlja da ne mogu prebacivati podatke na studenta, i u vecini slucajeva je problem presisana quota. A glavni krivac je mozilla. Moje pitanje: da li bi se moglo srediti da mozila to ne radi. Uostalom sto je to svo smeće koje ona nakupi? Zar ne bi bilo dosta da se u studentskim home folderima pamte samo bookmark-ane stranice. I jos nesto. Primjetio sam da se kad sam na linuxu u PR2 i (mislim) PR1 imam odovojene bookmarke. Ono sto dolje zabiljezim samo dolje vidim i obratno. To je valjda zbog razlicitih verzija linuxa i firefoxa na njima? Windowsi su treca prica. Firefox pod windowsima nista ne pamti. Je l' ima nade da se to rijesi? Znam da je trazenje kruha povrh pogace, ali eto. Smile



_________________
Jedan je smjer očit, a drugi je trivijalan.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
shumi1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2005. (20:28:04)
Postovi: (9F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
55 = 57 - 2

PostPostano: 19:19 pon, 18. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Naravno da se može to riješiti.

Ovo je inače tema o kojoj se mnogo raspravlja na mozillinim forumima.

Ovako, dva osnovna razloga zašto mozilla zauzima mnogo prostora su dvije stvari:
1. cache (ovo se lako sredi, Edit->preferences->Advanced->network i smanjiti količinu podataka koja se pamti i izvršiti "Clear Now")

2. lista prijavljenih sajtova: ovo je manje poznato, ali ja sam primjetio da mi se uvijek stvaraju dvije datoteke koje zauzmu oko 90% prostora na disku: ~/.mozilla/firefox/<hash>.default/urlclassifier2.sqlite i ~/.mozilla/firefox/<hash>.default/urlclassifier3.sqlite (gdje je <hash> vaš id profila ... ustvari gledajte jedini folder koji ima ekstenziju default)
ovo se rješava tako da:
(a) zatvorite firefox, urlclassifier2.sqlite izbrišete, stvorite novu datoteku s tim imenom na istom mjestu i stavite permission 700 i za vlasnika stavite root (chown root urlclassifier2.sqlite; chmod 700 urlclassifier2.sqlite)
(b) urlclassifier3.sqlite radi probleme pa treba ići u edit->preferences->security i odznačite one dvije stvari koje počinju sa "Block reported..." . iza toga zatvorite firefox i ponovite isto kao i za urlclassifier2.sqlite
Naravno da se može to riješiti.

Ovo je inače tema o kojoj se mnogo raspravlja na mozillinim forumima.

Ovako, dva osnovna razloga zašto mozilla zauzima mnogo prostora su dvije stvari:
1. cache (ovo se lako sredi, Edit->preferences->Advanced->network i smanjiti količinu podataka koja se pamti i izvršiti "Clear Now")

2. lista prijavljenih sajtova: ovo je manje poznato, ali ja sam primjetio da mi se uvijek stvaraju dvije datoteke koje zauzmu oko 90% prostora na disku: ~/.mozilla/firefox/<hash>.default/urlclassifier2.sqlite i ~/.mozilla/firefox/<hash>.default/urlclassifier3.sqlite (gdje je <hash> vaš id profila ... ustvari gledajte jedini folder koji ima ekstenziju default)
ovo se rješava tako da:
(a) zatvorite firefox, urlclassifier2.sqlite izbrišete, stvorite novu datoteku s tim imenom na istom mjestu i stavite permission 700 i za vlasnika stavite root (chown root urlclassifier2.sqlite; chmod 700 urlclassifier2.sqlite)
(b) urlclassifier3.sqlite radi probleme pa treba ići u edit->preferences->security i odznačite one dvije stvari koje počinju sa "Block reported..." . iza toga zatvorite firefox i ponovite isto kao i za urlclassifier2.sqlite



_________________
Verum, sine mendatio, certum et verissimum
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
SvekY
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 11. 2003. (23:44:22)
Postovi: (FF)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3
Lokacija: unitarni vektorski prostor

PostPostano: 9:59 sri, 13. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="shumi1"](...)
2. lista prijavljenih sajtova: (...)
ovo se rješava tako da:
(a) zatvorite firefox, [b]urlclassifier2.sqlite[/b] izbrišete, stvorite novu datoteku s tim imenom na istom mjestu i stavite permission 700 i za vlasnika stavite root (chown root urlclassifier2.sqlite; chmod 700 urlclassifier2.sqlite)
(b) [b]urlclassifier3.sqlite[/b] radi probleme pa treba ići u edit->preferences->security i odznačite one dvije stvari koje počinju sa "Block reported..." . iza toga zatvorite firefox i ponovite isto kao i za urlclassifier2.sqlite[/quote]
Za [b]urlclassifier2.sqlite[/b] pod (a), čini mi se da ga Firefox-ove verzije nakon 2.0 ili 3.0 više ne koriste. To mi se više ne stvara.

Za [b]urlclassifier3.sqlite[/b] pod (b),
ja nisam trebao stvarati nepromjenjivu datoteku kao za dvojku pod (a). I bez toga mi se stvori, ali ostaje na veličini 32 KB, što je vrlo malo.

:arrow: Dakle, ne bih rekao da je sve ovo potrebno, shumi1.
Moj savjet je da prvo probate samo ovo dolje i pogledate da li je to riješilo problem.
UPUTE: U trenutnoj instalaciji, treba samo isključiti "Block reported..." u edit->preferences->security, pa isključiti firefox i izbrisati [i]urlclassifier3.sqlite[/i], te eventualno [i]urlclassifier2.sqlite[/i] iz ~/.mozilla/firefox/<hash>.default, u slučaju da je ostao još od davno.
PS. Ovo je sve za linux verziju Mozilla Firefoxa koja se vrti na studentu.

PS. Ovaj folder [i]~/.mozilla[/i], koji je u vašem kućnom direktoriju nije uvijek vidljiv. Treba konfigururati Windows Explorer ili linuxov ekvivalent da pokazuje i sakrivene direktorije, a može se i jednostavno nadodati ".mozilla" u adresu na kraj.
shumi1 (napisa):
(...)
2. lista prijavljenih sajtova: (...)
ovo se rješava tako da:
(a) zatvorite firefox, urlclassifier2.sqlite izbrišete, stvorite novu datoteku s tim imenom na istom mjestu i stavite permission 700 i za vlasnika stavite root (chown root urlclassifier2.sqlite; chmod 700 urlclassifier2.sqlite)
(b) urlclassifier3.sqlite radi probleme pa treba ići u edit→preferences→security i odznačite one dvije stvari koje počinju sa "Block reported..." . iza toga zatvorite firefox i ponovite isto kao i za urlclassifier2.sqlite

Za urlclassifier2.sqlite pod (a), čini mi se da ga Firefox-ove verzije nakon 2.0 ili 3.0 više ne koriste. To mi se više ne stvara.

Za urlclassifier3.sqlite pod (b),
ja nisam trebao stvarati nepromjenjivu datoteku kao za dvojku pod (a). I bez toga mi se stvori, ali ostaje na veličini 32 KB, što je vrlo malo.

Arrow Dakle, ne bih rekao da je sve ovo potrebno, shumi1.
Moj savjet je da prvo probate samo ovo dolje i pogledate da li je to riješilo problem.
UPUTE: U trenutnoj instalaciji, treba samo isključiti "Block reported..." u edit→preferences→security, pa isključiti firefox i izbrisati urlclassifier3.sqlite, te eventualno urlclassifier2.sqlite iz ~/.mozilla/firefox/<hash>.default, u slučaju da je ostao još od davno.
PS. Ovo je sve za linux verziju Mozilla Firefoxa koja se vrti na studentu.

PS. Ovaj folder ~/.mozilla, koji je u vašem kućnom direktoriju nije uvijek vidljiv. Treba konfigururati Windows Explorer ili linuxov ekvivalent da pokazuje i sakrivene direktorije, a može se i jednostavno nadodati ".mozilla" u adresu na kraj.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 21:11 čet, 14. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

s jedne druge teme...

[quote="Taurus"]Ulogiraj se na studenta i upiši :
[code:1]rm -r .mozilla[/code:1][/quote]

meni je radilo...
s jedne druge teme...

Taurus (napisa):
Ulogiraj se na studenta i upiši :
Kod:
rm -r .mozilla


meni je radilo...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
SvekY
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 11. 2003. (23:44:22)
Postovi: (FF)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3
Lokacija: unitarni vektorski prostor

PostPostano: 12:49 pon, 18. 10. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Cobs"] [quote="Taurus"]Ulogiraj se na studenta i upiši :
[code:1]rm -r .mozilla[/code:1][/quote]
meni je radilo...[/quote]

:?: Radi li? :arrow: I DA I NE.
Da, kao najbrže,[b]ali privremeno[/b] rješenje!!
Kada pobrišeš, sav "form history"(formulari) i "browsing history"(posjećeni linkovi) će se pobrisati, pa se toga rješavaš,
[u]ali[/u] -- kada ponovo pokreneš Mozillu Firefox, postavljaju se defaultne postavke za listu sumnjivih site-ova (urlclassifier2 ili 3), (Disk) Cache, pamćenje passworda,a Bookmarks (poznati kao Favorites ili knjiške oznake) se isprazni...
Ako je netko instalirao [u]Extensione (Add-on)[/u], morao bi ih ponovo instalirati.

Samo brisanjem cijelog .mozilla foldera, za samo nekoliko sati surfanja mogao bi opet imati .mozilla velik 10 MB ili više.

Ako ne isključiš "Block reported" (lista sumnjivih sjtova) opet moraš brisati posebno taj file [i]urlclassifier[/i], kopanjem po .mozilla folderu.
Cache zna biti nekoliko megabajta veći od postavljenog kapaciteta, osim ako nije na nuli(0).
urlclassifier3.sqlite bi za 10-ak sati surfanja mogao narasti za čak 20 MB , a imamo 100 MB na raspolaganju.

[b]Loša strana[/b] ove metode je što imaš istu situaciju kao i kod Windowsa, to jest da se ništa ne pamti, što ti otežava surfanje, a dodatno trebaš za svakih nekoliko dana surfanja ponavljati postupak.

Ako ti je problem povijest surfanja ili formulara ili bookmarks, to se može brisati bez kopanja po .mozilla folderu, a povijest surfanja se pamti zadani broj dana i može promijeniti koliko dana.

:arrow: Ako želiš resetirati svoj [i].mozilla[/i] profil bez puno muke, može se napraviti ovo tvoje [tt]rm -r .mozilla[/tt] pa onda postaviti da nema [i]urlclassifiera[/i] (liste sumnjivih site-ova) ([i]Edit -> Preferences -> Security[/i]) ni Cache-a ([i]Edit -> Preferences -> Advanced, Network[/i] 0MB, Clear Now) i eventualno promijeniti koliko dana se povijest surfanja pamti ([i]Edit -> Preferences -> Privacy (vjerojatno)[/i]). [b]Nakon toga mjesecima (ili duže) ne moraš ništa dirati.[/b]
Mislim da [u]tvoj način nije praktičan za dugotrajno korištenje[/u].
Cobs (napisa):
Taurus (napisa):
Ulogiraj se na studenta i upiši :
Kod:
rm -r .mozilla

meni je radilo...


Question Radi li? Arrow I DA I NE.
Da, kao najbrže,ali privremeno rješenje!!
Kada pobrišeš, sav "form history"(formulari) i "browsing history"(posjećeni linkovi) će se pobrisati, pa se toga rješavaš,
ali – kada ponovo pokreneš Mozillu Firefox, postavljaju se defaultne postavke za listu sumnjivih site-ova (urlclassifier2 ili 3), (Disk) Cache, pamćenje passworda,a Bookmarks (poznati kao Favorites ili knjiške oznake) se isprazni...
Ako je netko instalirao Extensione (Add-on), morao bi ih ponovo instalirati.

Samo brisanjem cijelog .mozilla foldera, za samo nekoliko sati surfanja mogao bi opet imati .mozilla velik 10 MB ili više.

Ako ne isključiš "Block reported" (lista sumnjivih sjtova) opet moraš brisati posebno taj file urlclassifier, kopanjem po .mozilla folderu.
Cache zna biti nekoliko megabajta veći od postavljenog kapaciteta, osim ako nije na nuli(0).
urlclassifier3.sqlite bi za 10-ak sati surfanja mogao narasti za čak 20 MB , a imamo 100 MB na raspolaganju.

Loša strana ove metode je što imaš istu situaciju kao i kod Windowsa, to jest da se ništa ne pamti, što ti otežava surfanje, a dodatno trebaš za svakih nekoliko dana surfanja ponavljati postupak.

Ako ti je problem povijest surfanja ili formulara ili bookmarks, to se može brisati bez kopanja po .mozilla folderu, a povijest surfanja se pamti zadani broj dana i može promijeniti koliko dana.

Arrow Ako želiš resetirati svoj .mozilla profil bez puno muke, može se napraviti ovo tvoje rm -r .mozilla pa onda postaviti da nema urlclassifiera (liste sumnjivih site-ova) (Edit → Preferences → Security) ni Cache-a (Edit → Preferences → Advanced, Network 0MB, Clear Now) i eventualno promijeniti koliko dana se povijest surfanja pamti (Edit → Preferences → Privacy (vjerojatno)). Nakon toga mjesecima (ili duže) ne moraš ništa dirati.
Mislim da tvoj način nije praktičan za dugotrajno korištenje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan