Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

usmeni kod prof. Vrdoljaka 2010.
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Obične diferencijalne jednadžbe
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
lucika
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2007. (17:52:27)
Postovi: (12F)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
24 = 34 - 10

PostPostano: 23:48 pon, 25. 1. 2010    Naslov: usmeni kod prof. Vrdoljaka 2010. Citirajte i odgovorite

jel bi mogli oni koji su odgovarali danas, a i oni koji će odgovarati sutra, prekosutra itd. napisati što je prof. pitao i za koju ocijenu, pliiiiiiiiiiiiiiz :) :) :)
i da- sretno svima :crossfingers:
jel bi mogli oni koji su odgovarali danas, a i oni koji će odgovarati sutra, prekosutra itd. napisati što je prof. pitao i za koju ocijenu, pliiiiiiiiiiiiiiz Smile Smile Smile
i da- sretno svima Zelim ti srecu


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
amorphis
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2007. (23:15:13)
Postovi: (101)16
Sarma = la pohva - posuda
= 19 - 11
Lokacija: zg

PostPostano: 0:42 uto, 26. 1. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

zna li netko koji bi bili termini odgovaranja/završnih
za one koji su bili na popravnom kolokviju?

thnx
zna li netko koji bi bili termini odgovaranja/završnih
za one koji su bili na popravnom kolokviju?

thnx



_________________
We strongly recommend using Firefox to fully enjoy this site.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 12:12 sri, 3. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

da ne otvaram novu temu...
molim vas zna li netko GDJE se odrzava usmeni kod prof.Vrdoljaka? u kabinetu ili negdje drugdje? da li profesor pita jedan na jedan ili kako? koji mu je nacin ispitivanja? sto je bitno?
hvala puno na odgovoru
da ne otvaram novu temu...
molim vas zna li netko GDJE se odrzava usmeni kod prof.Vrdoljaka? u kabinetu ili negdje drugdje? da li profesor pita jedan na jedan ili kako? koji mu je nacin ispitivanja? sto je bitno?
hvala puno na odgovoru


[Vrh]
behemont
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2008. (21:21:19)
Postovi: (124)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 53 - 61

PostPostano: 12:56 sri, 3. 2. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

ili u njegovom kabinetu (to je valjda po defaultu), ako ne tamo onda on kaze gdje je...

ekipa stoji unutra koja mora odgovarati pa pita jednog po jednog proizvoljnim redoslijedom, i kako ko dobije ocjenu odlazi...

puno je bitnije da razumijes tvrdnje teorema i znas primijeniti tm-e nego da ih znas dokazati...
ili u njegovom kabinetu (to je valjda po defaultu), ako ne tamo onda on kaze gdje je...

ekipa stoji unutra koja mora odgovarati pa pita jednog po jednog proizvoljnim redoslijedom, i kako ko dobije ocjenu odlazi...

puno je bitnije da razumijes tvrdnje teorema i znas primijeniti tm-e nego da ih znas dokazati...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 13:16 pet, 28. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel ima kakvih dojmova sa usmenoga??
jel ima kakvih dojmova sa usmenoga??


[Vrh]
dee
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 02. 2009. (00:31:18)
Postovi: (9)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 17:45 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

popis termina za usmeni stoji preko puta kabineta profesora Vrdoljaka (soba 218) pa se zapisite. a usmeni se odrzava u tangenti uz uvjet da castite profesora sa onoliko piva kolku ocjenu zelite. pa halo,di drugdi nego u njegovom kabinetu!
popis termina za usmeni stoji preko puta kabineta profesora Vrdoljaka (soba 218) pa se zapisite. a usmeni se odrzava u tangenti uz uvjet da castite profesora sa onoliko piva kolku ocjenu zelite. pa halo,di drugdi nego u njegovom kabinetu!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 21:41 ned, 30. 1. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

ajmo kolege, dojmovi.....
ajmo kolege, dojmovi.....



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 13:23 uto, 1. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

da li moramo znati dokaze za 2? :D
da li moramo znati dokaze za 2? Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
umpa_lumpa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 11. 2008. (10:55:57)
Postovi: (C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 15:31 uto, 1. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mene je pitao objasniti fundamentalnu matricu, je li ta matrica jedinstvena, zatim u kojoj su vezi 2 fundamentalne matrice i sve oko toga.
Zatim iskaz Picardovog teorema i nešto malo dokaza, više objašnjavanje nego nešto formalno (uniformna konvergencija, izbor intervala, nacrtati malo i sl.).
Zatim me pitao U'=AU sustav pa što znam o njemu..
Pa mi je dao matricu A pa da nađem rješenje toga sustava. I nešto malo o matrici Wronskog. (onaj teorem da je det W različita od 0 bla bla).

Imala sam 2, dobila sam 3. Trajalo je 20ak minuta..

Čula sam da je pitao još Laplaceove transformacije definirati i kad postoje i onaj dokaz kratak za transformaciju derivacije.
Zatim, pita često onaj primjer iz lekcije "autonomne" gdje su svojstvene vrijednosti kompleksne i stabilnost sustava isto na primjeru..
I još.. Zašto vrijedi da neprekidnost derivacije funkcije po 2.varijabli povlači da je funkcija Lipschitz neprekidna po 2.varijabli...

to je to što znam... To su pitanja za 2-3 otprilike :)
Sretno! :)
Mene je pitao objasniti fundamentalnu matricu, je li ta matrica jedinstvena, zatim u kojoj su vezi 2 fundamentalne matrice i sve oko toga.
Zatim iskaz Picardovog teorema i nešto malo dokaza, više objašnjavanje nego nešto formalno (uniformna konvergencija, izbor intervala, nacrtati malo i sl.).
Zatim me pitao U'=AU sustav pa što znam o njemu..
Pa mi je dao matricu A pa da nađem rješenje toga sustava. I nešto malo o matrici Wronskog. (onaj teorem da je det W različita od 0 bla bla).

Imala sam 2, dobila sam 3. Trajalo je 20ak minuta..

Čula sam da je pitao još Laplaceove transformacije definirati i kad postoje i onaj dokaz kratak za transformaciju derivacije.
Zatim, pita često onaj primjer iz lekcije "autonomne" gdje su svojstvene vrijednosti kompleksne i stabilnost sustava isto na primjeru..
I još.. Zašto vrijedi da neprekidnost derivacije funkcije po 2.varijabli povlači da je funkcija Lipschitz neprekidna po 2.varijabli...

to je to što znam... To su pitanja za 2-3 otprilike Smile
Sretno! Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 18:57 uto, 1. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zašto vrijedi da neprekidnost derivacije funkcije po 2.varijabli povlači da je funkcija Lipschitz neprekidna po 2.varijabli?
Zašto vrijedi da neprekidnost derivacije funkcije po 2.varijabli povlači da je funkcija Lipschitz neprekidna po 2.varijabli?


[Vrh]
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 19:05 uto, 1. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da je zbog Teorema 12.1 iz [url=http://web.math.hr/nastava/difraf/dif/p_o12.pdf]odavde[/url], al nisam baš siguran da prof želi da se baš na to referiramo :)
Mislim da je zbog Teorema 12.1 iz odavde, al nisam baš siguran da prof želi da se baš na to referiramo Smile



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
ivek imudaš
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 11. 2007. (18:41:02)
Postovi: (67)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 14 - 2

PostPostano: 17:36 sub, 5. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Zašto vrijedi da neprekidnost derivacije funkcije po 2.varijabli povlači da je funkcija Lipschitz neprekidna po 2.varijabli?[/quote]

vjerujem da kasnim s odgovorom ali tek sam danas vidio pa da probam:

ja cu probati dokazati sljedecu lemu:
Ako je f derivabilna na nekoj domeni onda je Lipschitzovost ekvivalentna ogranicenosti derivacije.

napomena:ovo ti je moj dokaz td moguce da sam pogrijesio

1.pp da je Lip. ali derivacija nije ogranicena
tada za svaki M>0 postoji xeDf td |f'(x)|>M;tada postoji i yeDf "dovoljno blizu" x da vrijedi |(f(x) - f(y))/(x-y)|>M tj postoje x,yeDf td |f(x) - f(y)|>M|x-y| a M>0 je proizvoljan pa f nije Lip.

2.pp da je derivacija ogranicena ali f nije Lip.
tada za svaki L>0 postoje x,yeDf td |f(x) - f(y)|>L|x-y|
pp da je x=/=y i podijeli to sa |x-y| i pusti na limes po x->y
dobije se |f'(y)|>L,tj za proizvoljan L>0 mozes naci yeDf td vrijedi |f'(y)|>L pa derivacija nije ogranicena

QED

sada ti kao korolar slijedi da ako f ima neprekidnu derivaciju da je Lipschitzova sto ti je vjerojatno lakse provjeriti
Anonymous (napisa):
Zašto vrijedi da neprekidnost derivacije funkcije po 2.varijabli povlači da je funkcija Lipschitz neprekidna po 2.varijabli?


vjerujem da kasnim s odgovorom ali tek sam danas vidio pa da probam:

ja cu probati dokazati sljedecu lemu:
Ako je f derivabilna na nekoj domeni onda je Lipschitzovost ekvivalentna ogranicenosti derivacije.

napomena:ovo ti je moj dokaz td moguce da sam pogrijesio

1.pp da je Lip. ali derivacija nije ogranicena
tada za svaki M>0 postoji xeDf td |f'(x)|>M;tada postoji i yeDf "dovoljno blizu" x da vrijedi |(f(x) - f(y))/(x-y)|>M tj postoje x,yeDf td |f(x) - f(y)|>M|x-y| a M>0 je proizvoljan pa f nije Lip.

2.pp da je derivacija ogranicena ali f nije Lip.
tada za svaki L>0 postoje x,yeDf td |f(x) - f(y)|>L|x-y|
pp da je x=/=y i podijeli to sa |x-y| i pusti na limes po x→y
dobije se |f'(y)|>L,tj za proizvoljan L>0 mozes naci yeDf td vrijedi |f'(y)|>L pa derivacija nije ogranicena

QED

sada ti kao korolar slijedi da ako f ima neprekidnu derivaciju da je Lipschitzova sto ti je vjerojatno lakse provjeriti


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Malina_1
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 01. 2010. (22:06:23)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 10 - 0

PostPostano: 17:28 ned, 6. 2. 2011    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li ste učili iz skripte ili? Da li je neki dio iz skripte možda preskočen? :D
Da li ste učili iz skripte ili? Da li je neki dio iz skripte možda preskočen? Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Obične diferencijalne jednadžbe Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan