Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

1. zadaca
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Objektno programiranje (C++)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
A_je_to
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 02. 2009. (16:51:22)
Postovi: (6D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 18:46 sub, 6. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja isto ne znam od kuda da počnem s tom Matricom.
I ne znam zašto nam je natrpao skoro sve gradivo kolegija u ovu zadaću.
Ako nasljeđivanje i predlošci ne ulaze u 1. kolokvij mislim da ih nije trebalo biti ni u 1. zadaći.
Ja isto ne znam od kuda da počnem s tom Matricom.
I ne znam zašto nam je natrpao skoro sve gradivo kolegija u ovu zadaću.
Ako nasljeđivanje i predlošci ne ulaze u 1. kolokvij mislim da ih nije trebalo biti ni u 1. zadaći.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lalala5
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 10. 2010. (17:54:28)
Postovi: (3C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 0

PostPostano: 23:04 sub, 6. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

ajmo mi napraviti neki bunt pa nitko ne napisati Matricu (iako ce vjerojatno tako i biti jer nitko ne zna D) pa da ga na predaji nagovorimo da to ni ne moramo D.

btw, ja sam se i sa ovim ostalim klasama namucila tjedan dana, tak da mi je ova stvaaaaarno previse.

operatori mogu biti ciste virtualne funkcije, to sam skuzila, al sad je problem u ovome u matrici definiram Matrica operator=(Matrica A) i onda kad to idem implementirati u Dijagonalnoj nece jer je Matrica apstraktna klasa pa se ne moze napraviti njena instanca, a ako stavim Dijagonalna ne moze jer mi je to u Dijagonalnoj koju upravo definiram D. A ako stavim preko templatea opet ne moze. Dakle probala sam sve nacine koji su mi pali napamet i nista ne funkcionira, tak da meni to nista nema smisla S
ajmo mi napraviti neki bunt pa nitko ne napisati Matricu (iako ce vjerojatno tako i biti jer nitko ne zna Very Happy) pa da ga na predaji nagovorimo da to ni ne moramo Very Happy.

btw, ja sam se i sa ovim ostalim klasama namucila tjedan dana, tak da mi je ova stvaaaaarno previse.

operatori mogu biti ciste virtualne funkcije, to sam skuzila, al sad je problem u ovome: u matrici definiram Matrica operator=(Matrica A) i onda kad to idem implementirati u Dijagonalnoj nece jer je Matrica apstraktna klasa pa se ne moze napraviti njena instanca, a ako stavim Dijagonalna ne moze jer mi je to u Dijagonalnoj koju upravo definiram Very Happy. A ako stavim preko templatea opet ne moze. Dakle probala sam sve nacine koji su mi pali napamet i nista ne funkcionira, tak da meni to nista nema smisla :S


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 0:09 ned, 7. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja se slažem s ovim da se matrice ostave za drugu zadaću, pogotovo zato jer ostatak gradiva koje nas čeka je prilično trivijalno (forms, buttons, events ili što već ima)
Ja se slažem s ovim da se matrice ostave za drugu zadaću, pogotovo zato jer ostatak gradiva koje nas čeka je prilično trivijalno (forms, buttons, events ili što već ima)


[Vrh]
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 7:55 ned, 7. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="lalala5"]ajmo mi napraviti neki bunt pa nitko ne napisati Matricu (iako ce vjerojatno tako i biti jer nitko ne zna :D) pa da ga na predaji nagovorimo da to ni ne moramo :D.

btw, ja sam se i sa ovim ostalim klasama namucila tjedan dana, tak da mi je ova stvaaaaarno previse.

operatori mogu biti ciste virtualne funkcije, to sam skuzila, al sad je problem u ovome: u matrici definiram Matrica operator=(Matrica A) i onda kad to idem implementirati u Dijagonalnoj nece jer je Matrica apstraktna klasa pa se ne moze napraviti njena instanca, a ako stavim Dijagonalna ne moze jer mi je to u Dijagonalnoj koju upravo definiram :D. A ako stavim preko templatea opet ne moze. Dakle probala sam sve nacine koji su mi pali napamet i nista ne funkcionira, tak da meni to nista nema smisla :S[/quote]
Tako sam i ja probao sve i to tocno tim redom.
:)
Mislim da su ljudi ipak nesto napravili...
Recimo ja sam napravio dijagonalnu i normalnu tako da ne nasljeđuju gotovo ništa od Matrice.
Naime, klasa je apstraktna ako ima barem jednu čistu virtualnu funkciju. To će mi bit ispisi(). :lol:
Bolje ista nego nista, i reci cu da nisam razumio sto se trazi pa sam napravio ovako.
lalala5 (napisa):
ajmo mi napraviti neki bunt pa nitko ne napisati Matricu (iako ce vjerojatno tako i biti jer nitko ne zna Very Happy) pa da ga na predaji nagovorimo da to ni ne moramo Very Happy.

btw, ja sam se i sa ovim ostalim klasama namucila tjedan dana, tak da mi je ova stvaaaaarno previse.

operatori mogu biti ciste virtualne funkcije, to sam skuzila, al sad je problem u ovome: u matrici definiram Matrica operator=(Matrica A) i onda kad to idem implementirati u Dijagonalnoj nece jer je Matrica apstraktna klasa pa se ne moze napraviti njena instanca, a ako stavim Dijagonalna ne moze jer mi je to u Dijagonalnoj koju upravo definiram Very Happy. A ako stavim preko templatea opet ne moze. Dakle probala sam sve nacine koji su mi pali napamet i nista ne funkcionira, tak da meni to nista nema smisla :S

Tako sam i ja probao sve i to tocno tim redom.
Smile
Mislim da su ljudi ipak nesto napravili...
Recimo ja sam napravio dijagonalnu i normalnu tako da ne nasljeđuju gotovo ništa od Matrice.
Naime, klasa je apstraktna ako ima barem jednu čistu virtualnu funkciju. To će mi bit ispisi(). Laughing
Bolje ista nego nista, i reci cu da nisam razumio sto se trazi pa sam napravio ovako.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lalala5
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 10. 2010. (17:54:28)
Postovi: (3C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 0

PostPostano: 8:27 ned, 7. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

haha nije losa ideja, tu se zapravo pravis da ne znas sta je sucelje. Kradem D
haha nije losa ideja, tu se zapravo pravis da ne znas sta je sucelje. Kradem Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 9:04 ned, 7. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="lalala5"]haha nije losa ideja, tu se zapravo pravis da ne znas sta je sucelje. Kradem :D[/quote]
I meni je malo smijesno, ali zapravo se ne pravim, nego stvarno ne znam.
Problem kod operatora je taj koji si navela, sa povratnim tipom i nismo radili ni na vjezbama nista takvoga, tako da pretpostavljam da operator ne treba bit u toj klasi Matrica. Ako nije operator, onda sto je unutra? Nemam pojma, pa sam izmislio svoju funkciju... Kad dodjem na predaju, neka mi asistent kaze sto se trazi pa ako je jednostavno, mozda mogu promjenit na brzinu... ako nije, barem sam probao :)
lalala5 (napisa):
haha nije losa ideja, tu se zapravo pravis da ne znas sta je sucelje. Kradem Very Happy

I meni je malo smijesno, ali zapravo se ne pravim, nego stvarno ne znam.
Problem kod operatora je taj koji si navela, sa povratnim tipom i nismo radili ni na vjezbama nista takvoga, tako da pretpostavljam da operator ne treba bit u toj klasi Matrica. Ako nije operator, onda sto je unutra? Nemam pojma, pa sam izmislio svoju funkciju... Kad dodjem na predaju, neka mi asistent kaze sto se trazi pa ako je jednostavno, mozda mogu promjenit na brzinu... ako nije, barem sam probao Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 15:04 ned, 7. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel moze pomoc kako napravit pridruzivanje s poljem brojeva (za klasu Broj)?
jel moze pomoc kako napravit pridruzivanje s poljem brojeva (za klasu Broj)?


[Vrh]
Gost






PostPostano: 15:11 ned, 7. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Napišite konstruktor i pridruživanje s parametrom proizvoljno polje brojeva, proizvoljni sekvencijalni spremnik

jel smijemo pretpostaviti da se u spremnicima nalaze jednoznamenkasti intovi?
Napišite konstruktor i pridruživanje s parametrom proizvoljno polje brojeva, proizvoljni sekvencijalni spremnik

jel smijemo pretpostaviti da se u spremnicima nalaze jednoznamenkasti intovi?


[Vrh]
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 15:46 ned, 7. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Napišite konstruktor i pridruživanje s parametrom proizvoljno polje brojeva, proizvoljni sekvencijalni spremnik

jel smijemo pretpostaviti da se u spremnicima nalaze jednoznamenkasti intovi?[/quote]
Ja sam pretpostavio da su jednoznamenkasti... No nisam pretpostavio da su intovi, vec sam provjeravao dal je int ili char...dal tak treba...
Mislim da nitko ne zna točno kak kaj treba...
Sad tek cijenim ono sto smo dobivali primjer maina koji treba funkcionirat na rp1...
To je bilo krasno...
Anonymous (napisa):
Napišite konstruktor i pridruživanje s parametrom proizvoljno polje brojeva, proizvoljni sekvencijalni spremnik

jel smijemo pretpostaviti da se u spremnicima nalaze jednoznamenkasti intovi?

Ja sam pretpostavio da su jednoznamenkasti... No nisam pretpostavio da su intovi, vec sam provjeravao dal je int ili char...dal tak treba...
Mislim da nitko ne zna točno kak kaj treba...
Sad tek cijenim ono sto smo dobivali primjer maina koji treba funkcionirat na rp1...
To je bilo krasno...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 15:57 ned, 7. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kkarlo"][quote="Anonymous"]Napišite konstruktor i pridruživanje s parametrom proizvoljno polje brojeva, proizvoljni sekvencijalni spremnik

jel smijemo pretpostaviti da se u spremnicima nalaze jednoznamenkasti intovi?[/quote]
Ja sam pretpostavio da su jednoznamenkasti... No nisam pretpostavio da su intovi, vec sam provjeravao dal je int ili char...dal tak treba...
Mislim da nitko ne zna točno kak kaj treba...
Sad tek cijenim ono sto smo dobivali primjer maina koji treba funkcionirat na rp1...
To je bilo krasno...[/quote]

apsolutno potpisujem ovo sto si napisao...
tamo je sve bilo tako lijepo definirano dok ovdije nazalost nije nista
kkarlo (napisa):
Anonymous (napisa):
Napišite konstruktor i pridruživanje s parametrom proizvoljno polje brojeva, proizvoljni sekvencijalni spremnik

jel smijemo pretpostaviti da se u spremnicima nalaze jednoznamenkasti intovi?

Ja sam pretpostavio da su jednoznamenkasti... No nisam pretpostavio da su intovi, vec sam provjeravao dal je int ili char...dal tak treba...
Mislim da nitko ne zna točno kak kaj treba...
Sad tek cijenim ono sto smo dobivali primjer maina koji treba funkcionirat na rp1...
To je bilo krasno...


apsolutno potpisujem ovo sto si napisao...
tamo je sve bilo tako lijepo definirano dok ovdije nazalost nije nista



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gost






PostPostano: 17:06 ned, 7. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

daj nek pliz neko napise kak se deklarira ovaj konstruktor za sekv. spremnik u Broju
daj nek pliz neko napise kak se deklarira ovaj konstruktor za sekv. spremnik u Broju


[Vrh]
Gost






PostPostano: 17:22 ned, 7. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad je krajnji rok za ovo poslati? I kada branimo zadaću?
Znam da su mi pitanja kao da padoh s Marsa, ali nema šanse da danas ovo stignem dovršiti... :(
Kad je krajnji rok za ovo poslati? I kada branimo zadaću?
Znam da su mi pitanja kao da padoh s Marsa, ali nema šanse da danas ovo stignem dovršiti... Sad


[Vrh]
lalala5
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 10. 2010. (17:54:28)
Postovi: (3C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 0

PostPostano: 17:36 ned, 7. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

odgovor nekome (ne znam tko je to napisao) ak ti je proizvoljno polje BROJEVA onda ne moras provjeravati jel in ili char (broj jel).

poslati moram valjda do vcrs, a obrana je sutra poslije kolokvija dok svi ne zavrse, tak je rekao...

a sad nek neko bude ljubazan pa mi napise tu njegov mail, da mu mogu poslati svoju kvazirijesenu zadacu, jer nemam vise zivaca mrdati po tome, kak je, je...
odgovor nekome (ne znam tko je to napisao) ak ti je proizvoljno polje BROJEVA onda ne moras provjeravati jel in ili char (broj jel).

poslati moram valjda do vcrs, a obrana je sutra poslije kolokvija dok svi ne zavrse, tak je rekao...

a sad nek neko bude ljubazan pa mi napise tu njegov mail, da mu mogu poslati svoju kvazirijesenu zadacu, jer nemam vise zivaca mrdati po tome, kak je, je...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 17:48 ned, 7. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="lalala5"]odgovor nekome (ne znam tko je to napisao) ak ti je proizvoljno polje BROJEVA onda ne moras provjeravati jel in ili char (broj jel).

poslati moram valjda do vcrs, a obrana je sutra poslije kolokvija dok svi ne zavrse, tak je rekao...

a sad nek neko bude ljubazan pa mi napise tu njegov mail, da mu mogu poslati svoju kvazirijesenu zadacu, jer nemam vise zivaca mrdati po tome, kak je, je...[/quote]
Heh, imas mail na vrhu linka di je zadana zadaca, no evo i ovdje:
vpetrice na standardni nastavak...
ili vidi ovdje:
http://web.math.pmf.unizg.hr/~vpetrice/OP/Zadaca1.html
lalala5 (napisa):
odgovor nekome (ne znam tko je to napisao) ak ti je proizvoljno polje BROJEVA onda ne moras provjeravati jel in ili char (broj jel).

poslati moram valjda do vcrs, a obrana je sutra poslije kolokvija dok svi ne zavrse, tak je rekao...

a sad nek neko bude ljubazan pa mi napise tu njegov mail, da mu mogu poslati svoju kvazirijesenu zadacu, jer nemam vise zivaca mrdati po tome, kak je, je...

Heh, imas mail na vrhu linka di je zadana zadaca, no evo i ovdje:
vpetrice na standardni nastavak...
ili vidi ovdje:
http://web.math.pmf.unizg.hr/~vpetrice/OP/Zadaca1.html


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 18:55 ned, 7. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

konstruktor za sekvencijalni spremnik mi izgleda ovako :
template <int i, typename CONTAINER >
Broj::Broj(CONTAINER container){...}

i kad u mainu napisem ovo:
vector<int> V(10,3);
Broj br(V);

javlja mi da to ne smijem napravit pa ako moze neko rec u cemu je stvar bila bi jaaaako zahvalna jer stvarno ne kuzim u cem je stvar :(
konstruktor za sekvencijalni spremnik mi izgleda ovako :
template <int i, typename CONTAINER >
Broj::Broj(CONTAINER container){...}

i kad u mainu napisem ovo:
vector<int> V(10,3);
Broj br(V);

javlja mi da to ne smijem napravit pa ako moze neko rec u cemu je stvar bila bi jaaaako zahvalna jer stvarno ne kuzim u cem je stvar Sad


[Vrh]
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 19:04 ned, 7. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]konstruktor za sekvencijalni spremnik mi izgleda ovako :
template <int i, typename CONTAINER >
Broj::Broj(CONTAINER container){...}

i kad u mainu napisem ovo:
vector<int> V(10,3);
Broj br(V);

javlja mi da to ne smijem napravit pa ako moze neko rec u cemu je stvar bila bi jaaaako zahvalna jer stvarno ne kuzim u cem je stvar :([/quote]

Vec je bilo pitanje postavljeno...
Vec sam bio i stavio di je odgovor...
Al pretpostavljam da sad 4 sata prije roka nemas vremena pa ajde...
Treba ti ovako glasiti template:

template <typename T, template <typename S, typename A=allocator<S> > class CONTAINER >
Broj(const CONTAINER<T> &s)
Anonymous (napisa):
konstruktor za sekvencijalni spremnik mi izgleda ovako :
template <int i, typename CONTAINER >
Broj::Broj(CONTAINER container){...}

i kad u mainu napisem ovo:
vector<int> V(10,3);
Broj br(V);

javlja mi da to ne smijem napravit pa ako moze neko rec u cemu je stvar bila bi jaaaako zahvalna jer stvarno ne kuzim u cem je stvar Sad


Vec je bilo pitanje postavljeno...
Vec sam bio i stavio di je odgovor...
Al pretpostavljam da sad 4 sata prije roka nemas vremena pa ajde...
Treba ti ovako glasiti template:

template <typename T, template <typename S, typename A=allocator<S> > class CONTAINER >
Broj(const CONTAINER<T> &s)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 19:32 ned, 7. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

svejedno isto javlja :/
svejedno isto javlja Ehm?


[Vrh]
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 19:36 ned, 7. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

stavi ga prije copy konstruktora, meni je tako proradilo
stavi ga prije copy konstruktora, meni je tako proradilo


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 19:50 ned, 7. 4. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

i dalje isto
i dalje isto


[Vrh]
Gost






PostPostano: 20:48 ned, 7. 4. 2013    Naslov: predaja dz Citirajte i odgovorite

Da li je rok za predaju večeras do ponoći ili sutra do kolokvija?
Da li je rok za predaju večeras do ponoći ili sutra do kolokvija?


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Objektno programiranje (C++) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Stranica 9 / 10.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan