Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

rad u Visual Studiu
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Objektno programiranje (C++)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 12:06 pon, 19. 4. 2010    Naslov: rad u Visual Studiu Citirajte i odgovorite

Jel bi mogo netko samo staviti postupak kako da u Visual Studiu lagano iskompajliram program, tj. postupak koji ide prije samog copy - pastanja koda u Visual Studio. Napravim si projekt ( Win32 , Console Application ) i u njega sam kopiram kod, al s obzirom da mi ga nikak ne želi izvrtiti jer mi izbacuje nekakve greške zanima dal sam negdje pogriješio u postupku stvaranja projekta?
( U Dev-cpp -u sve radi OK, pa me zato zanima )
Jel bi mogo netko samo staviti postupak kako da u Visual Studiu lagano iskompajliram program, tj. postupak koji ide prije samog copy - pastanja koda u Visual Studio. Napravim si projekt ( Win32 , Console Application ) i u njega sam kopiram kod, al s obzirom da mi ga nikak ne želi izvrtiti jer mi izbacuje nekakve greške zanima dal sam negdje pogriješio u postupku stvaranja projekta?
( U Dev-cpp -u sve radi OK, pa me zato zanima )


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 12:32 pon, 19. 4. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobro si napravio, ali provjeri dali ti je možda ostala .c ekstenzija na file-u.
Visual studio sve i C i C++ source-ove sprema sa .cpp i ne podnosi .c.
Od tuda bi mogla doči solidna količina errora.
Doduše zna se događati da se neki program uredno compilira na devc-u a na Visualu treba malo prepravit stvari.
Devc propušta dosta toga...

Samo da kažem, na početku ti treba new project->Win32 Console Application i na kraju Console Application.
:)
Dobro si napravio, ali provjeri dali ti je možda ostala .c ekstenzija na file-u.
Visual studio sve i C i C++ source-ove sprema sa .cpp i ne podnosi .c.
Od tuda bi mogla doči solidna količina errora.
Doduše zna se događati da se neki program uredno compilira na devc-u a na Visualu treba malo prepravit stvari.
Devc propušta dosta toga...

Samo da kažem, na početku ti treba new project->Win32 Console Application i na kraju Console Application.
Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 13:28 pon, 19. 4. 2010    Naslov: Citirajte i odgovorite

da, skuzil sam da sam dobro napravio projekt i ispravio sam grešku,evo na čemu mi je javio grešku:

[code:1]
if( pointer ) delete [] pointer;
[/code:1]

gdje mi je stalno izbacivo grešku:

[code:1]
Unhandled exception at 0x1021e138 (msvcr80d.dll) in zadaća.exe: 0xC0000005: Access violation reading location 0xccccccc0.
[/code:1]

tj. nešto vezano uz alokaciju/dealokaciju ( izgleda da se u visual studiu pointer mora eksplicitno staviti na 0 )
da, skuzil sam da sam dobro napravio projekt i ispravio sam grešku,evo na čemu mi je javio grešku:

Kod:

  if( pointer ) delete [] pointer;
 


gdje mi je stalno izbacivo grešku:

Kod:

 Unhandled exception at 0x1021e138 (msvcr80d.dll) in zadaća.exe: 0xC0000005: Access violation reading location 0xccccccc0.
 


tj. nešto vezano uz alokaciju/dealokaciju ( izgleda da se u visual studiu pointer mora eksplicitno staviti na 0 )


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Objektno programiranje (C++) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan